fbpx

Santander Bank Polska: nawet 480 zł premii za założenie konta oraz lokata mobilna na 2,5% (do 20.000 zł)

Trwa do:
31 marca 2022

Santander Bank Polska jeszcze mocniej uatrakcyjnia promocję rachunku Konto Jakie Chcę. Oprócz 300 zł premii pieniężnej na start, w ramach promocji dodatkowej, odbierzecie 100 zł do wykorzystania w sklepach sieci RTV Euro AGD lub Decathlon! Ponadto ruszył nowy program poleceń zapewniający 80 zł premii ekstra (w bonach do wyboru) za wykorzystanie kodu polecającego. Później sami będziecie mogli polecać konto swoim bliskim, za co zgarniecie nawet 400 zł bonusu (5 poleceń po 80 zł premii). Oprócz tego będziecie mogli założyć niezłą jak na dzisiejsze czasy lokatę mobilną na 2,5% w skali roku. Maksymalna kwota lokaty to 20.000 zł, zaś okres deponowania środków to 4 miesiące. Prowadzenie Konta Jakie Chcę oraz wydawana do niego karta będą dla Was w pełni darmowe po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków. Do innych zalet konta możemy zaliczyć bezpłatne przelewy natychmiastowe, a na deser – do 300 zł zwrotu za płatności rachunków.

Uczestnictwo w promocji – 300 zł premii gotówkowej

Zgodnie z regulaminem, w promocji z bonusem mogą wziąć udział osoby, które w okresie:

 • od 1 marca 2021 roku bezwzględnie nie posiadały konta osobistego w Santander Bank Polska,
 • od 1 kwietnia 2019 roku nie otworzyły konta w Santander Bank Polska w jakiejkolwiek promocji z premią.

Jeśli natomiast posiadacie inny produkt Santandera (na przykład kartę kredytową, czy konto oszczędnościowe – śmiało możecie wziąć udział i w tej promocji). Jeżeli nie do końca rozumiecie, o co chodzi w kwestii okresów karencji – tłumaczę to na poniższych przykładach.

Jeśli przykładowo założyliście promocyjne konto z jakąś premią 1 lutego 2019 roku, a następnie zamknęliście je 4 listopada 2020 roku – możecie wziąć udział w promocji.

Inny przykład: założyliście konto bez żadnej premii 16 października 2019 roku i zamknęliście je 30 marca 2021 roku – w takim przypadku nie możecie wziąć udziału w promocji, ponieważ posiadaliście aktywne konto po 1 marca 2021 roku.

A tu taki przykład: założyliście konto w promocji z premią 30 grudnia 2019 roku i zamknęliście je 30 maja 2020 roku – niestety w tym przypadku też nie możecie wziąć udziału w promocji, ponieważ konto w promocji z premią założyliście po 1 kwietnia 2019 roku.

Jeśli nie macie pewności, co do kwestii okresu karencji – pytajcie o to śmiało w komentarzach.

Jak założyć promocyjne konto?

Aby założyć konto, na początek złóżcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Pamiętajcie również o wyrobieniu karty debetowej Mastercard lub VISA. Polecam rzecz jasna wybór tej pierwszej ze względu na możliwość uzyskania punktów Bezcenne Chwile. Wniosek możecie złożyć zarówno na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym.

Poza tym, warunkiem uczestnictwa jest podanie aktualnego numeru telefonu do kontaktu z bankiem oraz wyrażenie zgód:

 • zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych (elektronicznie i telefonicznie),
 • zgody na Elektroniczny Kanał Kontaktu (EKK) – czyli na elektroniczną formę przekazywania korespondencji, zamiast tradycyjnej korespondencji papierowej,
 • zgody na kontakt w celu realizacji wniosku i dostarczeniu regulacji bankowych.

Na złożenie wniosku macie czas do 31 marca 2022 roku, zaś ostateczny termin zawarcia umowy to 15 kwietnia 2022 roku. Umowę zawrzecie za pośrednictwem kuriera.

300 zł premii na start – warunki promocji

Pierwsze 100 zł premii otrzymacie za zawarcie umowy o konto wraz z wyrażeniem stosownych zgód. Oprócz tego w terminie do 30 kwietnia 2022 roku powinniście:

 • wykonać minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową na kwotę minimum 10 zł,
 • zalogować się minimum 1 raz do aplikacji Santander Mobile.

Aby zdobyć kolejne 200 zł premii bazowej należy w trzech kolejnych miesiącach: w maju, w czerwcu oraz w lipcu 2022 roku (w każdym miesiącu z osobna):

 • zapewnić wpływ na konto na kwotę co najmniej 1000 zł,
 • wykonać minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową na kwotę minimum 10 zł,
 • zalogować się minimum 1 raz do aplikacji Santander Mobile.

Co do kwestii wpływu, przelew na 1000 zł z waszego konta w innym banku lub od kogoś bliskiego bezproblemowo zapewni spełnienie warunków promocji. Po zaksięgowaniu środków, jeszcze tego samego dnia możecie je przelać z powrotem na swoje główne konto.

Transakcje kartą debetową możecie wykonać w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet.

Wypłata 300 zł premii gotówkowej

Dla wszystkich kont otwartych w promocji, premia wypłacona zostanie przelewem na konto w Santander Banku w terminie:

 • do 31 maja 2022 roku – pierwsze 100 zł za założenie konta,
 • do 31 sierpnia 2022 roku – pozostałe 200 zł premii.

W podanych terminach należy rzecz jasna posiadać aktywne konto oraz wyrażone wcześniej zgody. Później zaś zgody możecie już wycofać. A jeśli chodziłoby Wam po głowie, aby zamknąć konto, więcej na tego typu tematy pisałem tutaj.

Szczegóły w regulaminie promocji.

80 zł premii w programie poleceń

Najnowsza edycja programu poleceń przyniosła nam sporo zmian. Wartość bonusu dla obu stron wzrosła z 50 zł do 80 zł. Ponadto bonus w programie poleceń wypłacany jest w formie voucherów, a nie jak było dotychczas gotówkowo. Do wyboru macie vouchery:

 • 80 zł do RTV Euro AGD lub
 • 80 zł do Decathlona lub
 • 80 zł do Biedronki lub
 • 80 zł do Zalando lub
 • 4 bilety do kina Helios,
 • 4 bilety do kina Cinema City.

Aktualna edycja programu potrwa do końca czerwca 2022 roku, także spokojnie możecie połączyć obie promocje, a w międzyczasie sami zarabiać poprzez polecanie.

Nowym klientem w programie poleceń (osobą poleconą) może być osoba, która nie posiadała konta w Santander Bank Polska w ciągu 12 miesięcy wstecz od momentu przystąpienia do promocji. Oznacza to, iż okres karencji w programie poleceń jest bardzo zbliżony z okresem karencji dla premii głównej.

W celu wzięcia udziału w programie poleceń możecie użyć mojego kodu polecenia: TH46UL lub kodu uzyskanego od kogoś bliskiego. Kod ten wpiszecie już po założeniu konta. W tym celu należy zalogować się do bankowości i podać kod polecenia – macie na to 30 dni od momentu otwarcia konta. To nowość, ponieważ w poprzednich edycjach promocji kod wpisywało się już na etapie wnioskowania o konto. Tym razem na szczęście nie ma takowej potrzeby.Aby zdobyć bonus w ramach programu poleceń, wystarczy, że licząc od momentu aktywacji konta do końca następnego miesiąca:

 • wykonacie płatności kartą debetową na łączną kwotę co najmniej 300 zł. Przez płatność rozumie się zarówno transakcje w tradycyjnych punktach sprzedaży (przykładowo sklepy, stacje benzynowe), jak i w Internecie (Allegro, sklepy internetowe, zakup biletów etc).


Oczywiście wykonując płatności kartą na poczet promocji bazowej, jednocześnie “wyrabiacie warunki” dla programu poleceń. Po spełnieniu warunków promocji, w ciągu 5 dni roboczych, bank poinformuje Was o tym fakcie w bankowości internetowej, w zakładce Program poleceń. Od tego momentu będziecie mieli 30 dni na wybór konkretnej nagrody. W dniu wydania nagrody powinniście posiadać aktywne konto wraz z bankowością elektroniczną oraz aplikacją mobilną.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń „Polecam mój Bank- edycja 1”.

100 zł bonusu ekstra do RTV Euro AGD lub Decathlon

7 marca 2022 roku organizator dołożył dodatkową promocję z voucheremi do sklepów RTV Euro AGD lub Decathlon o wartości 100 zł. Akcja ta potrwa tak jak promocja główna – do 31 marca 2022 roku. Może się jednak zakończyć wcześniej, ponieważ w akcji bierze udział 2000 pierwszych wniosków. Warto się zatem pospieszyć. Póki jednak strona promocji wspomina o bonach – macie pewność wzięcia udziału w akcji. Umowę o konto powinniście podpisać najpóźniej 15 kwietnia 2022 roku.

Uczestnikiem tej promocji może zostać pełnoletnia osoba, która od 1 marca 2021 roku do dnia otwarcia konta w tej promocji nie posiadała rachunku (także jako współwłaściciel) w Santander Bank Polska oraz od 1 kwietnia 2019 roku nie otworzyła konta w ramach żadnej promocji banku. Zatem definicja nowego klienta jest w tym przypadku identyczna, jak dla premii bazowej.Po założeniu konta, zarejestrujcie się na stronie promocji, wypełniając stosowny formularz przystąpienia do promocji oraz wybierając jedną z nagród – RTV Euro AGD albo Decathlon. Macie na to czas do 31 marca 2022 roku.

Santander – formularz rejestracyjnyGdy dokonacie już wszystkich formalności, wystarczy spełnić dość łatwe warunki. Mianowicie powinniście w 5 kolejnych miesiącach: w kwietniu, w maju, w czerwcu w lipcu oraz w sierpniu 2022 roku (w każdym miesiącu z osobna):

 • wykonać minimum 3 transakcje bezgotówkowe kartą debetową na dowolną kwotę,
 • zalogować się minimum 3 razy do aplikacji Santander Mobile,
 • wykonać minimum 3 transakcje BLIKIEM na dowolną kwotę,

Co do technikaliów, płatności kartą możecie wykonywać zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. Natomiast na poczet płatności BLIKIEM zaliczają się: przelew na telefon BLIK, płatność BLIK w sklepie lub internecie lub płatność zbliżeniowa BLIK.

Bank przekaże nagrodę drogą elektroniczną najpóźniej 30 września 2022 roku (poprzez wiadomość w bankowości elektronicznej). Do tego czasu Wasze konto powinno być aktywne, wraz z wyrażonymi wcześniej zgodami marketingowymi.

Karta podarunkowa w postaci elektronicznej w formacie PDF dostępna będzie do wykorzystania w sklepach stacjonarnych oraz w sklepach internetowych Decathlon albo RTV EURO AGD w terminie do 31 marca 2023 roku. Obie karty są wielorazowe – zatem możecie stopniowo wykorzystywać ich saldo.

Szczegóły w regulaminie promocji z 100 zł premii ekstra.

Lokata mobilna na 2,5% w skali roku

 • Gwarancja stałego oprocentowania 2,5% w skali roku,
 • Kwota lokaty: od 1000 zł do 20 000 zł,
 • Czas trwania – 4 miesiące,
 • Z lokaty mobilnej możecie skorzystać tylko raz,
 • Lokata nie jest odnawialna,
 • Lokatę założycie po otwarciu konta osobistego w aplikacji Santander mobile (wystarczy kilka kliknięć),
 • Zgromadzone środki są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
 • Wypłata całości lub części pieniędzy zgromadzonych na lokacie przed końcem okresu umownego oznacza jej zerwanie – w takiej sytuacji bank nie wypłaca odsetek,
 • Szczegóły w regulaminie promocyjnej lokaty.

Lokata mobilna Santander Bank Polska

Szczegóły Konta Jakie Chcę

Aby prowadzenie konta i obsługa karty były darmowe, należy zapewnić w danym miesiącu wpływ zewnętrzny (na przykład z waszego konta w innym banku) na kwotę co najmniej 500 zł oraz wykonać minimum jedną płatność kartą debetową lub BLIKIEM. W przypadku niespełnienia tych warunków, opłata za konto to 6 zł, zaś za kartę debetową to 8 zł. Jeśli macie mniej niż 26 lat, nie musicie zapewniać wpływu na 500 zł. Prowadzenie konta będzie dla Was bezwarunkowo darmowe. Pozostałe opłaty:

 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za przelewy natychmiastowe,
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM z dowolnego bankomatu,
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Santander Bank Polska,
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska,
 • 5 zł za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów w Polsce, opłata nie jest pobierana od osób w wieku do 26 lat,
 • 0 zł za dostęp do Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay oraz BLIKA.

Szczegóły – Tabela Opłat i Prowizji.

Jak widzicie, spełniając warunki promocji, przy okazji zapewnicie sobie zwolnienie z opłat za konto i kartę. Warto mieć na uwadze, iż Santander Bank Polska jako jedyny bank w Polsce zapewnia nielimitowane darmowe przelewy natychmiastowe.

Do 300 zł zwrotu za płatności rachunków domowych

Dodatkowym benefitem w przypadku Konta Jakie Chcę jest zwrot 1% wartości opłacanych rachunków za prąd, gaz, telefon, Internet i telewizję. Maksymalnie możecie w ten sposób zdobyć do 25 zł zwrotu miesięcznie. Co ważne, w listopadzie oraz grudniu 2021 roku w ramach promocji zwrot zostanie podwojony i wyniesie 2% od wartości rachunków. W ten sposób jeszcze łatwiej uzyskacie swoisty moneyback. Więcej na temat podwojenia zwrotów w osobnym regulaminie.

W celu otrzymywania zwrotów należy potwierdzić (zweryfikować) opłacane faktury, które mogą być wystawione wyłącznie na posiadacza lub współposiadacza Konta Jakie Chcę. Faktury możecie potwierdzić na 3 sposoby:

 • po zalogowaniu do bankowości elektronicznej, w zakładce Twoje sprawy. W polu Wyszukaj sprawę wpiszcie frazę „faktura”, po czym pojawi się Wam opcja dodania faktury w ramach promocji. W formularzu, oprócz nazwy kontrahenta, należy również załączyć skan faktury, jej zdjęcie lub oryginał w pliku pdf,
 • za pośrednictwem wideo rozmowy – w tym przypadku fakturę okazujecie do kamery, by wideodoradca mógł wprowadzić dane odbiorców do zwrotów,
 • w placówce banku – w tym przypadku musicie ze sobą zabrać wydruki faktur lub ich oryginały.

Po weryfikacji faktur wystarczy już tylko opłacać rachunki standardowymi przelewami przez Internet (wybierając odbiorcę zdefiniowanego), za pośrednictwem zleceń stałych lub poleceniem zapłaty. Pamiętajcie jedynie, że z promocji wyklucza się płatności za usługę, która stanowi składnik czynszu. Premie będą wypłacane do 7. dnia kalendarzowego kolejnego miesiąca. Są one oczywiście zwolnione z opodatkowania.

Szczegóły w zasadach sprzedaży premiowej.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów