Konto Jakie Chcę od Santander Bank Polska: nawet 580 zł premii na start oraz konto oszczędnościowe na 7% w skali roku (do 300.000 zł)

Trwa do:
30 listopada 2022

W Santander Bank Polska ruszył nowy zestaw promocji dotyczący darmowego Konta Jakie Chcę. W listopadowej edycji promocji do zdobycia mamy: 300 zł premii gotówkowej na start, voucher o wartości 80 zł za udział w programie poleceń oraz 100 zł premii ekstra w formie vouchera Sodexo. Do tego dochodzi jeszcze 100 zł premii ekstra za założenie konta dziecku. Razem daje to łączną premię na poziomie nawet 580 zł. Dobrze też prezentuje się oferta oszczędnościowa banku. Mianowicie będziecie mogli skorzystać z lokaty mobilnej, której oprocentowanie wynosi 6,25% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł oraz konta oszczędnościowego na 7% w skali roku dla kwoty do 300.000 zł. Gdy już otworzycie Konto Jakie Chcę, dodatkowo będziecie mogli je polecać swoim bliskim. W ten sposób co miesiąc odbierzecie nawet 5 voucherów po 80 zł każdy (na przykład do Biedronki lub Zalando). Prowadzenie Konta Jakie Chcę oraz wydawana do niego karta będą dla Was darmowe po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków. Do innych zalet konta możemy zaliczyć nielimitowane bezpłatne przelewy natychmiastowe oraz do 300 zł zwrotu za płatności rachunków domowych. W Santander Banku dostępna jest również korzystna promocja konta firmowego, gdzie czeka na Was nawet 1800 zł premii.

Sprawdź również promocję karty kredytowej z 300 zł premii na start, zwolnieniem z opłat na 6 miesięcy oraz „darmową pożyczką” w ramach usługi fast cash – nawet na 54 dni, do 150.000 zł.


Uczestnictwo w promocji – 300 zł premii gotówkowej

Zgodnie z regulaminem, w promocji z bonusem mogą wziąć udział osoby, które w okresie:

 • od 1 listopada 2021 roku bezwzględnie nie posiadały konta osobistego w Santander Bank Polska,
 • od 1 kwietnia 2019 roku nie otworzyły konta w Santander Bank Polska w żadnej promocji z premią.

Jeśli natomiast posiadacie inny produkt Santandera (na przykład kartę kredytową, czy konto oszczędnościowe) – śmiało możecie wziąć udział i w tej promocji. Jeżeli nie do końca rozumiecie, o co chodzi w kwestii okresów karencji – tłumaczę to na poniższych przykładach.

Jeśli przykładowo założyliście promocyjne konto z jakąś premią 1 marca 2019 roku, a następnie zamknęliście je 4 sierpnia 2021 roku – możecie wziąć udział w promocji.

Inny przykład: założyliście konto bez żadnej premii 16 października 2019 roku i zamknęliście je 30 listopada 2021 roku – w takim przypadku nie możecie wziąć udziału w promocji, ponieważ posiadaliście aktywne konto po 1 listopada 2021 roku.

A tu taki przykład: założyliście konto w promocji z premią 30 grudnia 2019 roku i zamknęliście je 30 maja 2020 roku – niestety w tym przypadku też nie możecie wziąć udziału w promocji, ponieważ konto w promocji z premią założyliście po 1 kwietnia 2019 roku.

Jeśli nie macie pewności, co do kwestii okresu karencji – pytajcie o to śmiało w komentarzach.

Jak założyć promocyjne konto?

Aby założyć konto, na początek złóżcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Pamiętajcie również o wyrobieniu karty debetowej Mastercard lub VISA. Polecam rzecz jasna wybór tej pierwszej ze względu na możliwość uzyskiwania punktów Bezcenne Chwile. Wniosek możecie złożyć zarówno na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym.

Poza tym, warunkiem uczestnictwa jest podanie aktualnego numeru telefonu do kontaktu z bankiem oraz wyrażenie zgód:

 • zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych (elektronicznie i telefonicznie),
 • zgody na Elektroniczny Kanał Kontaktu (EKK) – czyli na elektroniczną formę przekazywania korespondencji, zamiast tradycyjnej korespondencji papierowej,
 • zgody na kontakt w celu realizacji wniosku i dostarczeniu regulacji bankowych.

Na złożenie wniosku macie czas do 30 listopada 2022 roku, zaś ostateczny termin zawarcia umowy to 10 grudnia 2022 roku. Umowę zawrzecie za pośrednictwem kuriera lub e-kuriera (w większych miastach). W przypadku e-kuriera dokumenty otrzymacie mailowo, zaś podczas wizyty pracownika banku jedynie złożycie podpis na tablecie.

300 zł premii na start – warunki promocji

Premia bazowa podzielona jest na dwie części. Pierwsze 100 zł premii gotówkowej otrzymacie za zawarcie umowy o konto i kartę wraz z wyrażeniem stosownych zgód. Oprócz tego w grudniu 2022 roku należy:

 • wykonać minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową, każda na kwotę minimum 10 zł,
 • zalogować się minimum 1 raz do aplikacji Santander Mobile.Aby zdobyć kolejne 200 zł premii bazowej należy w trzech kolejnych miesiącach: w styczniu, lutym i marcu 2023 roku (w każdym miesiącu z osobna):

 • zapewnić wpływ na konto na kwotę co najmniej 1000 zł,
 • wykonać minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową, każda na kwotę minimum 10 zł,
 • zalogować się minimum 1 raz do aplikacji Santander Mobile.

A teraz technikalia. Co do kwestii wpływu, przelew na 1000 zł z waszego konta w innym banku lub od kogoś bliskiego bezproblemowo zapewni spełnienie warunków promocji. Po zaksięgowaniu środków, jeszcze tego samego dnia możecie je przelać z powrotem na swoje główne konto.

Transakcje kartą debetową możecie wykonywać zarówno w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet.

Wypłata premii w promocji

Premia gotówkowa zostanie wypłacona przelewem na konto w Santander Banku w terminie:

 • do 31 stycznia 2023 roku – pierwsze 100 zł za założenie konta,
 • do 30 kwietnia 2023 roku – pozostałe 200 zł premii.

W podanych terminach należy rzecz jasna posiadać aktywne konto oraz wyrażone wcześniej zgody. Później zaś zgody możecie już wycofać. A jeśli chodziłoby Wam po głowie, aby zamknąć konto, więcej na tego typu tematy pisałem tutaj.

Szczegóły w regulaminie promocji.

Voucher Sodexo o wartości 100 zł

Oprócz premii gotówkowej, otrzymacie również voucher Sodexo, który możecie traktować niemal na równi z gotówką. W tym przypadku oprócz założenia konta, należy również wypełnić formularz przystąpienia do promocji. Formularz ten dostępny jest na dedykowanej stronie promocji, po kliknięciu w Zobacz szczegóły, tak jak na poniższym screenie. Warto się jednak pospieszyć, ponieważ promocją objęte będzie 2000 pierwszych wniosków. Po wyczerpaniu puli, możliwość rejestracji w dodatkowej promocji zostanie zamknięta.

Formularz rejestracyjny w promocji – Voucher SodexoAby zdobyć voucher Sodexo o wartości 100 zł, wystarczy, że w każdym ze wskazanych 5 miesięcy (grudzień 2022 roku oraz styczeń, luty, marzec i kwiecień 2022 roku) wykonacie minimum 3 przelewy w aplikacji Santander mobile – na dowolną kwotę. Przelewy te możecie przykładowo wykonać na swoje konto w innym banku.

Voucher Sodexo o wartości 100 zł otrzymacie SMS-em i/lub w Poczcie24 w Santander internet/mobile w terminie do 31 maja 2023 roku. W dniu wydania nagrody wasze konto musi być aktywne i nie może być w fazie wypowiedzenia. Po odebraniu nagrody wejdźcie na stronę openevoucher.sodexo.pl i wymieńcie otrzymany kod na właściwy voucher. Do wyboru takie podmioty jak: Biedronka, Empik, Helios, Cinema City, Allegro, Douglas, hebe, Apart, H&M, Zalando, RTV Euro AGD, Frisco.pl, pyszne.pl, Żabka i wiele innych (łącznie 38 podmiotów).

Szczegóły w regulaminie promocji „100 zł z kontem”.

80 zł premii w programie poleceń

W ramach programu poleceń wartość bonusu wynosi 80 zł. Bonus w programie poleceń wypłacany jest w formie jednego z wybranych voucherów:

 • 80 zł do RTV Euro AGD lub
 • 80 zł do Decathlona lub
 • 80 zł do Biedronki lub
 • 80 zł do Zalando lub
 • 4 bilety do kina Helios lub
 • 4 bilety do kina Cinema City.

Aktualna edycja programu potrwa do końca listopada 2022 roku, także spokojnie możecie połączyć promocję bazową wraz z programem poleceń, a w międzyczasie sami zarabiać poprzez polecanie.

Nowym klientem w programie poleceń (osobą poleconą) może być osoba, która nie posiadała konta w Santander Bank Polska w ciągu 12 miesięcy od momentu przystąpienia do promocji. Oznacza to, iż okres karencji w programie poleceń jest bardzo zbliżony z okresem karencji dla premii głównej. Przykładowo, składając wniosek 1 listopada 2022 roku, wasze konto powinno zostać zamknięte przed 1 listopada 2021 roku – w takim przypadku możecie skorzystać z programu poleceń.

W celu wzięcia udziału w programie poleceń możecie użyć mojego kodu polecenia: TH46UL lub kodu uzyskanego od kogoś bliskiego. Kod ten wpiszecie już po założeniu konta. W tym celu należy zalogować się do bankowości i podać kod polecenia – macie na to 30 dni od momentu otwarcia konta.Aby zdobyć bonus w ramach programu poleceń, wystarczy, że licząc od momentu aktywacji konta do końca następnego miesiąca:

 • wykonacie płatności kartą debetową na łączną kwotę co najmniej 300 zł. Przez płatność rozumie się zarówno transakcje w tradycyjnych punktach sprzedaży (przykładowo sklepy, stacje benzynowe), jak i w Internecie (na przykład Allegro, sklepy internetowe, zakup biletów online).


Oczywiście wykonując płatności kartą na poczet promocji bazowej, jednocześnie “wyrabiacie warunki” dla programu poleceń. Po spełnieniu warunków promocji, w ciągu 5 dni roboczych, bank poinformuje Was o tym fakcie w bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej, w zakładce Program poleceń. Od tego momentu będziecie mieli 30 dni na wybór konkretnej nagrody. W dniu wydania nagrody powinniście posiadać aktywne konto wraz z bankowością elektroniczną oraz aplikacją mobilną.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń „Polecam mój Bank- edycja 2”.

100 zł na konto dla dziecka

To specjalna promocja skierowana do nastolatków w wieku 13-17 lat. Akcja trwa do dnia 31 grudnia 2022 roku lub do chwili wyczerpania promocyjnej puli nagród (2000 sztuk). Wasze dziecko może otrzymać nagrodę gotówkową o wartości 100 zł, jeśli w podanym wyżej terminie wypełnicie formularz rejestracyjny na dedykowanej stronie promocji i założycie mu Konto Jakie Chcę dla młodych (jako opiekunowie prawni i posiadacze konta osobistego Santander Bank Polska z dostępem do bankowości online – tam załatwicie wszelkie formalności). Zainteresowane pociechy powinny z kolei, do 15 stycznia 2023 roku:

 • wykonać co najmniej 1 płatność kartą debetową lub BLIKiem z założonego konta,
 • co najmniej raz zalogować się do aplikacji mobilnej banku za pomocą własnych danych dostępowych.

Ponadto warunkiem jest, by dziecko posiadało dowód osobisty oraz nigdy wcześniej nie miało konta osobistego w Santander Bank Polska.

Promocja Konta Jakie Chcę dla młodych

Nagroda zostanie przekazana do 31 stycznia 2023 roku na założone w promocji konto dla młodych. Do tego czasu nie odwołujcie zgody na marketing i nie zamykajcie konta dziecka. Wspomniana transakcja kartą nie może stanowić wypłaty z bankomatu i nie może być transakcją cashback, polegającą na wypłacie pieniędzy podczas zakupów. W kwestii BLIKa wykluczone są płatności zbliżeniowe przy użyciu tej metody (to nowość). Zarówno kartą, jak i BLIKiem możecie jednak płacić w sklepach online i sklepach stacjonarnych.

Konta możecie założyć dla wielu swoich dzieci. Pamiętajcie o wyrażeniu zgody na kontakt drogą elektroniczną lub przez telefon w celach marketingowych w imieniu dziecka.

Prowadzenie Konta Jakie Chcę dla młodych jest darmowe. Darmowa będzie także karta, pod warunkiem wykonania jednej płatności w miesiącu (również BLIKiem). W przeciwnym wypadku jej użytkowanie będzie kosztował 8 zł.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji.

Lokata mobilna na 6,25% w skali roku

 • Gwarancja stałego oprocentowania 6,25% w skali roku,
 • Kwota lokaty: od 1000 zł do 100.000 zł,
 • Czas trwania – 4 miesiące,
 • Z lokaty mobilnej możecie skorzystać tylko raz,
 • Lokata nie jest odnawialna,
 • Lokatę założycie po otwarciu konta osobistego w aplikacji Santander mobile (wystarczy kilka kliknięć),
 • Zgromadzone środki są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
 • Wypłata całości lub części pieniędzy zgromadzonych na lokacie przed końcem okresu umownego oznacza jej zerwanie – w takiej sytuacji bank nie wypłaca odsetek,
 • Szczegóły lokaty na tej podstronie.

Szczegóły Konta Jakie Chcę

Aby prowadzenie konta i obsługa karty były darmowe, należy zapewnić w danym miesiącu wpływ zewnętrzny (na przykład z waszego konta w innym banku) na kwotę co najmniej 500 zł oraz wykonać minimum jedną płatność kartą debetową lub BLIKIEM. W przypadku niespełnienia tych warunków opłata za konto to 6 zł, zaś za kartę debetową to 8 zł. Jeśli macie mniej niż 26 lat, nie musicie zapewniać wpływu na 500 zł. Prowadzenie konta będzie dla Was bezwarunkowo darmowe. Pozostałe opłaty:

 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za przelewy natychmiastowe,
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM z dowolnego bankomatu,
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Santander Bank Polska,
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska,
 • 5 zł za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów w Polsce, opłata nie jest pobierana od osób w wieku do 26 lat,
 • 0 zł za dostęp do Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay oraz BLIKA.

Szczegóły – Tabela Opłat i Prowizji.

Jak widzicie, spełniając warunki promocji, przy okazji zapewnicie sobie zwolnienie z opłat za konto i kartę. Warto mieć na uwadze, iż Santander Bank Polska jako jedyny bank w Polsce zapewnia nielimitowane darmowe przelewy natychmiastowe.

Do 300 zł zwrotu za płatności rachunków domowych

Dodatkowym benefitem w przypadku Konta Jakie Chcę jest zwrot 1% wartości opłacanych rachunków za prąd, gaz, telefon, Internet i telewizję. Maksymalnie możecie w ten sposób zdobyć do 25 zł zwrotu miesięcznie.

W celu otrzymywania zwrotów należy potwierdzić (zweryfikować) opłacane faktury, które mogą być wystawione wyłącznie na posiadacza lub współposiadacza Konta Jakie Chcę. Faktury możecie potwierdzić na 3 sposoby:

 • po zalogowaniu do bankowości elektronicznej, w zakładce Twoje sprawy. W polu Wyszukaj sprawę wpiszcie frazę „faktura”, po czym pojawi się Wam opcja dodania faktury w ramach promocji. W formularzu, oprócz nazwy kontrahenta, należy również załączyć skan faktury, jej zdjęcie lub oryginał w pliku pdf,
 • za pośrednictwem wideo rozmowy – w tym przypadku fakturę okazujecie do kamery, by wideodoradca mógł wprowadzić dane odbiorców do zwrotów,
 • w placówce banku – w tym przypadku musicie ze sobą zabrać wydruki faktur lub ich oryginały.

Po weryfikacji faktur wystarczy już tylko opłacać rachunki standardowymi przelewami przez Internet (wybierając odbiorcę zdefiniowanego), za pośrednictwem zleceń stałych lub poleceniem zapłaty. Pamiętajcie jedynie, że z promocji wyklucza się płatności za usługę, która stanowi składnik czynszu. Premie będą wypłacane do 7. dnia kalendarzowego kolejnego miesiąca. Są one oczywiście zwolnione z opodatkowania.

Szczegóły w zasadach sprzedaży premiowej.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów