Santander Bank Polska: nawet 580 zł premii w promocji darmowego konta oraz lokata mobilna na 5,5% (do 100.000 zł) – ważna aktualizacja!

Trwa do:
31 lipca 2022

W promocji rachunku Konto Jakie Chcę od Santander Bank Polska zaszła kolejna pozytywna zmiana. Oprocentowanie lokaty mobilnej wzrosło z 5% na 5,5% w skali roku. Ponadto pozytywnej zmianie uległa maksymalna kwota, jaką możecie zdeponować na lokacie – zamiast 20.000 zł, aktualnie jest to kwota aż 100.000 zł. Oczywiście, oprócz samej lokaty możecie zdobyć solidny zestaw premii. W tej edycji akcji jest to 300 zł premii pieniężnej na start80 zł premii ekstra w programie poleceń (w bonach do wyboru) oraz voucher do Biedronki o wartości 100 zł. Natomiast rodzice mogą dodatkowo zarobić 100 zł premii za założenie konta swojemu dziecku. Prowadzenie Konta Jakie Chcę oraz wydawana do niego karta będą dla Was darmowe po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków. Do innych zalet konta możemy zaliczyć nielimitowane bezpłatne przelewy natychmiastowe, a na deser – do 300 zł zwrotu za płatności rachunków.


Uczestnictwo w promocji – 300 zł premii gotówkowej

Zgodnie z regulaminem, w promocji z bonusem mogą wziąć udział osoby, które w okresie:

 • od 1 lipca 2021 roku bezwzględnie nie posiadały konta osobistego w Santander Bank Polska,
 • od 1 kwietnia 2019 roku nie otworzyły konta w Santander Bank Polska w żadnej promocji z premią.

Jeśli natomiast posiadacie inny produkt Santandera (na przykład kartę kredytową, czy konto oszczędnościowe) – śmiało możecie wziąć udział i w tej promocji. Jeżeli nie do końca rozumiecie, o co chodzi w kwestii okresów karencji – tłumaczę to na poniższych przykładach.

Jeśli przykładowo założyliście promocyjne konto z jakąś premią 1 marca 2019 roku, a następnie zamknęliście je 4 czerwca 2021 roku – możecie wziąć udział w promocji.

Inny przykład: założyliście konto bez żadnej premii 16 października 2019 roku i zamknęliście je 30 lipca 2021 roku – w takim przypadku nie możecie wziąć udziału w promocji, ponieważ posiadaliście aktywne konto po 1 lipca 2021 roku.

A tu taki przykład: założyliście konto w promocji z premią 30 grudnia 2019 roku i zamknęliście je 30 maja 2020 roku – niestety w tym przypadku też nie możecie wziąć udziału w promocji, ponieważ konto w promocji z premią założyliście po 1 kwietnia 2019 roku.

Jeśli nie macie pewności, co do kwestii okresu karencji – pytajcie o to śmiało w komentarzach.

Jak założyć promocyjne konto?

Aby założyć konto, na początek złóżcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Pamiętajcie również o wyrobieniu karty debetowej Mastercard lub VISA. Polecam rzecz jasna wybór tej pierwszej ze względu na możliwość uzyskania punktów powitalnych Bezcenne Chwile. Wniosek możecie złożyć zarówno na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym.

Poza tym, warunkiem uczestnictwa jest podanie aktualnego numeru telefonu do kontaktu z bankiem oraz wyrażenie zgód:

 • zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych (elektronicznie i telefonicznie),
 • zgody na Elektroniczny Kanał Kontaktu (EKK) – czyli na elektroniczną formę przekazywania korespondencji, zamiast tradycyjnej korespondencji papierowej,
 • zgody na kontakt w celu realizacji wniosku i dostarczeniu regulacji bankowych.

Na złożenie wniosku macie czas do 31 lipca 2022 roku, zaś ostateczny termin zawarcia umowy to 10 sierpnia 2022 roku. Umowę zawrzecie za pośrednictwem kuriera lub e-kuriera (w większych miastach). W przypadku e-kuriera dokumenty otrzymacie mailowo, zaś podczas wizyty pracownika banku jedynie złożycie podpis na tablecie.

300 zł premii na start – warunki promocji

Pierwsze 50 zł premii gotówkowej otrzymacie za zawarcie umowy o konto wraz z wyrażeniem stosownych zgód.

Aby zdobyć kolejne 250 zł premii bazowej należy w trzech kolejnych miesiącach: w sierpniu, we wrześniu oraz w październiku 2022 roku (w każdym miesiącu z osobna):

 • zapewnić wpływ na konto na kwotę co najmniej 1000 zł,
 • wykonać minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową na kwotę minimum 10 zł,
 • zalogować się minimum 1 raz do aplikacji Santander Mobile.

A teraz technikalia. Co do kwestii wpływu, przelew na 1000 zł z waszego konta w innym banku lub od kogoś bliskiego bezproblemowo zapewni spełnienie warunków promocji. Po zaksięgowaniu środków, jeszcze tego samego dnia możecie je przelać z powrotem na swoje główne konto.

Transakcje kartą debetową możecie wykonać w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet.

Natomiast przelewy wychodzące mogą opiewać na dowolną kwotę. Możecie je wysyłać choćby na własne konto w innym banku.

Wypłata premii w promocji

Premia gotówkowa zostanie wypłacona przelewem na konto w Santander Banku w terminie:

 • do 31 sierpnia 2022 roku – pierwsze 50 zł za założenie konta,
 • do 30 listopada 2022 roku – pozostałe 250 zł premii.

W podanych terminach należy rzecz jasna posiadać aktywne konto oraz wyrażone wcześniej zgody. Później zaś zgody możecie już wycofać. A jeśli chodziłoby Wam po głowie, aby zamknąć konto, więcej na tego typu tematy pisałem tutaj.

Szczegóły w regulaminie promocji.

Voucher do Biedronki o wartości 100 zł

W tej części promocji biorą udział wyłącznie wnioski złożone w terminie od 7 lipca do 31 lipca 2022 roku. Dodatkowym warunkiem uczestnictwa w akcji jest wypełnienie „formularza przystąpienia do promocji” w terminie do 31 lipca 2022 roku. Formularz ten dostępny jest na dedykowanej stronie promocji.

Santander Bank Polska – formularz przystąpienia do promocjiAby zdobyć voucher do Biedronki o wartości 100 zł, należy w pięciu kolejnych miesiącach: w sierpniu, wrześniu, październiku, listopadzie oraz w grudniu 2022 roku (w każdym miesiącu z osobna) zalogować się co najmniej raz do aplikacji Santander mobile i wykonać co najmniej trzy przelewy. Dopuszczalne są takie rodzaje przelewów jak:

 • przelew w złotych na rachunek obcy,
 • przelew na telefon BLIK,
 • przelew do ZUS, do Urzędów Skarbowych lub innych organów podatkowych.

Przelewy wychodzące mogą opiewać na dowolną kwotę. Możecie je wysyłać choćby na własne konto w innym banku.

Voucher do Biedronki o wartości 100 zł otrzymacie SMS-em lub w Poczcie24 w Santander internet/ mobile w terminie do 31 stycznia 2023 roku.

Szczegóły w regulaminie promocji Zakupy z Kontem.

80 zł premii w programie poleceń

W ramach programu poleceń wartość bonusu wynosi 80 zł. Bonus w programie poleceń wypłacany jest w formie jednego z wybranych voucherów:

 • 80 zł do RTV Euro AGD lub
 • 80 zł do Decathlona lub
 • 80 zł do Biedronki lub
 • 80 zł do Zalando lub
 • 4 bilety do kina Helios,
 • 4 bilety do kina Cinema City.

Aktualna edycja programu potrwa do końca listopada 2022 roku, także spokojnie możecie połączyć obie promocje, a w międzyczasie sami zarabiać poprzez polecanie.

Nowym klientem w programie poleceń (osobą poleconą) może być osoba, która nie posiadała konta w Santander Bank Polska w ciągu 12 miesięcy wstecz od momentu przystąpienia do promocji. Oznacza to, iż okres karencji w programie poleceń jest bardzo zbliżony z okresem karencji dla premii głównej.

W celu wzięcia udziału w programie poleceń możecie użyć mojego kodu polecenia: TH46UL lub kodu uzyskanego od kogoś bliskiego. Kod ten wpiszecie już po założeniu konta. W tym celu należy zalogować się do bankowości i podać kod polecenia – macie na to 30 dni od momentu otwarcia konta.Aby zdobyć bonus w ramach programu poleceń, wystarczy, że licząc od momentu aktywacji konta do końca następnego miesiąca:

 • wykonacie płatności kartą debetową na łączną kwotę co najmniej 300 zł. Przez płatność rozumie się zarówno transakcje w tradycyjnych punktach sprzedaży (przykładowo sklepy, stacje benzynowe), jak i w Internecie (Allegro, sklepy internetowe, zakup biletów etc).


Oczywiście wykonując płatności kartą na poczet promocji bazowej, jednocześnie “wyrabiacie warunki” dla programu poleceń. Po spełnieniu warunków promocji, w ciągu 5 dni roboczych, bank poinformuje Was o tym fakcie w bankowości internetowej, w zakładce Program poleceń. Od tego momentu będziecie mieli 30 dni na wybór konkretnej nagrody. W dniu wydania nagrody powinniście posiadać aktywne konto wraz z bankowością elektroniczną oraz aplikacją mobilną.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń „Polecam mój Bank- edycja 2”.

100 zł ekstra za konto dla dziecka

17 czerwca 2022 roku ruszyła nowa promocja konta dla dzieci. W tym przypadku premia wynosi 100 zł, zaś akcja kierowana jest do nastolatków, którzy ukończyli 13. rok życia, ale nie ukończyli 18 lat. Promocja trwa do 31 lipca 2021 roku.

Więcej na temat promocji znajdziecie na dedykowanej podstronie banku.

Bezcenne Chwile – vouchery o wartości 100 zł

Oprócz premii pieniężnej na start możecie również otrzymać 8000 punktów powitalnych w ramach akcji „Wiosenne przyspieszenie” od Mastercard Bezcenne Chwile. Ich wartość to ponad 100 zł. Promocja trwa do momentu wyczerpania puli nagród wynoszącej 67.500 sztuk (czyli bardzo dużo). Kto weźmie udział – ten się załapie na nagrodę. Informacja o wyczerpaniu puli pojawi się na stronie promocji z 7-dniowym wyprzedzeniem.

Udział w promocji mogą wziąć osoby, które nie posiadały zarejestrowanej żadnej karty płatniczej w programie Bezcenne Chwile w terminie przed 28 marca 2022 roku. Mówiąc prościej, akcja ta przeznaczona jest dla całkiem nowych klientów programu Bezcenne Chwile.

W celu zdobycia pakietu 8000 punktów, należy do 15 lipca 2022 roku zarejestrować kartę w programie Bezcenne Chwile, a następnie w ciągu 30 dni od momentu dodania karty do programu wykonać płatności bezgotówkowe kartą na łączną kwotę co najmniej 50 zł. Transakcje możecie wykonywać zarówno stacjonarnie, jak i online. Wyłączone są standardowo płatności umożliwiające „zbyt łatwe nabicie punktów”, wyszczególnione według kodów MCC (przykładowo transakcje hazardowe albo doładowania Revoluta).Punkty zostaną dopisane do rachunku punktowego w ciągu maksymalnie 60 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Ich okres ważności to jedynie 3 miesiące. Każde 4000 punktów pozwoli Wam od razu wymienić je na vouchery o wartości 50 zł – na przykład do Empika, Allegro, Decathlona, RTV Euro AGD, czy Circle K. Ewentualnie punkty możecie wymienić na vouchery do jednej z wielu marek odzieżowych lub na bilety do kina. Więcej na temat działania programu pisałem w tym artykule.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji.

Lokata mobilna na 5,5% w skali roku

 • Gwarancja stałego oprocentowania 5,5% w skali roku,
 • Kwota lokaty: od 1000 zł do 100.000 zł,
 • Czas trwania – 4 miesiące,
 • Z lokaty mobilnej możecie skorzystać tylko raz,
 • Lokata nie jest odnawialna,
 • Lokatę założycie po otwarciu konta osobistego w aplikacji Santander mobile (wystarczy kilka kliknięć),
 • Zgromadzone środki są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
 • Wypłata całości lub części pieniędzy zgromadzonych na lokacie przed końcem okresu umownego oznacza jej zerwanie – w takiej sytuacji bank nie wypłaca odsetek,
 • Szczegóły lokaty na tej podstronie.

Konto Max Oszczędnościowe na 4% w skali roku

Oprocentowanie na poziomie 4% w skali roku obowiązuje dla kwoty do 100.000 zł. Okres obowiązywania oprocentowania jest gwarantowany do dnia 29 września 2022 roku.

Standardowe oprocentowanie, które obowiązuje poza promocją (oraz dla „starych środków”) to 1% w skali roku. Jeśli w danym dniu przekroczycie kwotę 100.000 zł na Koncie Max Oszczędnościowym całe saldo tego dnia zostanie automatycznie objęte oprocentowaniem standardowym (a nie tylko nadwyżka)!

Konto Max Oszczędnościowe prowadzone jest za darmo. Pierwszy przelew w miesiącu z rachunku oszczędnościowego będzie bezpłatny. Każdy kolejny to koszt 10 zł. Wypłaty nie powodują utraty odsetek.

Szczegóły Konta Jakie Chcę

Aby prowadzenie konta i obsługa karty były darmowe, należy zapewnić w danym miesiącu wpływ zewnętrzny (na przykład z waszego konta w innym banku) na kwotę co najmniej 500 zł oraz wykonać minimum jedną płatność kartą debetową lub BLIKIEM. W przypadku niespełnienia tych warunków opłata za konto to 6 zł, zaś za kartę debetową to 8 zł. Jeśli macie mniej niż 26 lat, nie musicie zapewniać wpływu na 500 zł. Prowadzenie konta będzie dla Was bezwarunkowo darmowe. Pozostałe opłaty:

 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za przelewy natychmiastowe,
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM z dowolnego bankomatu,
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Santander Bank Polska,
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska,
 • 5 zł za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów w Polsce, opłata nie jest pobierana od osób w wieku do 26 lat,
 • 0 zł za dostęp do Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay oraz BLIKA.

Szczegóły – Tabela Opłat i Prowizji.

Jak widzicie, spełniając warunki promocji, przy okazji zapewnicie sobie zwolnienie z opłat za konto i kartę. Warto mieć na uwadze, iż Santander Bank Polska jako jedyny bank w Polsce zapewnia nielimitowane darmowe przelewy natychmiastowe.

Do 300 zł zwrotu za płatności rachunków domowych

Dodatkowym benefitem w przypadku Konta Jakie Chcę jest zwrot 1% wartości opłacanych rachunków za prąd, gaz, telefon, Internet i telewizję. Maksymalnie możecie w ten sposób zdobyć do 25 zł zwrotu miesięcznie. Co ważne, w listopadzie oraz grudniu 2021 roku w ramach promocji zwrot zostanie podwojony i wyniesie 2% od wartości rachunków. W ten sposób jeszcze łatwiej uzyskacie swoisty moneyback. Więcej na temat podwojenia zwrotów w osobnym regulaminie.

W celu otrzymywania zwrotów należy potwierdzić (zweryfikować) opłacane faktury, które mogą być wystawione wyłącznie na posiadacza lub współposiadacza Konta Jakie Chcę. Faktury możecie potwierdzić na 3 sposoby:

 • po zalogowaniu do bankowości elektronicznej, w zakładce Twoje sprawy. W polu Wyszukaj sprawę wpiszcie frazę „faktura”, po czym pojawi się Wam opcja dodania faktury w ramach promocji. W formularzu, oprócz nazwy kontrahenta, należy również załączyć skan faktury, jej zdjęcie lub oryginał w pliku pdf,
 • za pośrednictwem wideo rozmowy – w tym przypadku fakturę okazujecie do kamery, by wideodoradca mógł wprowadzić dane odbiorców do zwrotów,
 • w placówce banku – w tym przypadku musicie ze sobą zabrać wydruki faktur lub ich oryginały.

Po weryfikacji faktur wystarczy już tylko opłacać rachunki standardowymi przelewami przez Internet (wybierając odbiorcę zdefiniowanego), za pośrednictwem zleceń stałych lub poleceniem zapłaty. Pamiętajcie jedynie, że z promocji wyklucza się płatności za usługę, która stanowi składnik czynszu. Premie będą wypłacane do 7. dnia kalendarzowego kolejnego miesiąca. Są one oczywiście zwolnione z opodatkowania.

Szczegóły w zasadach sprzedaży premiowej.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów