fbpx

Santander Bank Polska: rekordowe 580 zł premii w promocji darmowego konta oraz lokata mobilna na 2,5% (do 20.000 zł)

Trwa do:
30 kwietnia 2022

W Santander Bank Polska ruszyła kolejna edycja promocji rachunku Konto Jakie Chcę. Tym razem do zdobycia jest 300 zł premii pieniężnej na start oraz 80 zł premii ekstra (w bonach do wyboru) za wykorzystanie kodu polecającego. Ponadto, od niedawna dostępna jest również promocja punktów powitalnych w programie Mastercard Bezcenne Chwile. W ten oto sposób odbierzecie 100 zł bonusu w formie dowolnych voucherów (wybór jest naprawdę spory). Oprócz tego będziecie mogli założyć niezłą jak na dzisiejsze czasy lokatę mobilną na 2,5% w skali roku. Maksymalna kwota lokaty to 20.000 zł, zaś okres deponowania środków to 4 miesiące. Prowadzenie Konta Jakie Chcę oraz wydawana do niego karta będą dla Was darmowe po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków. Do innych zalet konta możemy zaliczyć bezpłatne przelewy natychmiastowe, a na deser – do 300 zł zwrotu za płatności rachunków.

Od 8 kwietnia 2022 roku, Santander Bank jeszcze mocniej uatrakcyjnił swoją ofertę. Oprócz premii na start możecie otrzymać 100 zł premii ekstra do wydania w serwisie Allegro. Limit nagród to 2000 sztuk. Szczegółowy opis dodatkowej promocji znajdziecie w osobnym regulaminie.

Natomiast posiadacze mogą dodatkowo zarobić 50 zł premii otwierając konto dziecku w promocji.

Uczestnictwo w promocji – 300 zł premii gotówkowej

Zgodnie z regulaminem, w promocji z bonusem mogą wziąć udział osoby, które w okresie:

 • od 1 kwietnia 2021 roku bezwzględnie nie posiadały konta osobistego w Santander Bank Polska,
 • od 1 kwietnia 2019 roku nie otworzyły konta w Santander Bank Polska w jakiejkolwiek promocji z premią.

Jeśli natomiast posiadacie inny produkt Santandera (na przykład kartę kredytową, czy konto oszczędnościowe – śmiało możecie wziąć udział i w tej promocji). Jeżeli nie do końca rozumiecie, o co chodzi w kwestii okresów karencji – tłumaczę to na poniższych przykładach.

Jeśli przykładowo założyliście promocyjne konto z jakąś premią 1 marca 2019 roku, a następnie zamknęliście je 4 lutego 2021 roku – możecie wziąć udział w promocji.

Inny przykład: założyliście konto bez żadnej premii 16 października 2019 roku i zamknęliście je 30 kwietnia 2021 roku – w takim przypadku nie możecie wziąć udziału w promocji, ponieważ posiadaliście aktywne konto po 1 kwietnia 2021 roku.

A tu taki przykład: założyliście konto w promocji z premią 30 grudnia 2019 roku i zamknęliście je 30 maja 2020 roku – niestety w tym przypadku też nie możecie wziąć udziału w promocji, ponieważ konto w promocji z premią założyliście po 1 kwietnia 2019 roku.

Jeśli nie macie pewności, co do kwestii okresu karencji – pytajcie o to śmiało w komentarzach.

Jak założyć promocyjne konto?

Aby założyć konto, na początek złóżcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Pamiętajcie również o wyrobieniu karty debetowej Mastercard lub VISA. Polecam rzecz jasna wybór tej pierwszej ze względu na możliwość uzyskania punktów Bezcenne Chwile. Wniosek możecie złożyć zarówno na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym.

Poza tym, warunkiem uczestnictwa jest podanie aktualnego numeru telefonu do kontaktu z bankiem oraz wyrażenie zgód:

 • zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych (elektronicznie i telefonicznie),
 • zgody na Elektroniczny Kanał Kontaktu (EKK) – czyli na elektroniczną formę przekazywania korespondencji, zamiast tradycyjnej korespondencji papierowej,
 • zgody na kontakt w celu realizacji wniosku i dostarczeniu regulacji bankowych.

Na złożenie wniosku macie czas do 30 kwietnia 2022 roku, zaś ostateczny termin zawarcia umowy to 10 maja 2022 roku. Umowę zawrzecie za pośrednictwem kuriera.

300 zł premii na start – warunki promocji

Pierwsze 100 zł premii otrzymacie za zawarcie umowy o konto wraz z wyrażeniem stosownych zgód. Oprócz tego w terminie do 31 maja 2022 roku powinniście:

 • zalogować się minimum 1 raz do aplikacji Santander Mobile.

Aby zdobyć kolejne 200 zł premii bazowej należy w trzech kolejnych miesiącach: w czerwcu, w lipcu oraz w sierpniu 2022 roku (w każdym miesiącu z osobna):

 • zapewnić wpływ na konto na kwotę co najmniej 1000 zł,
 • wykonać minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową na kwotę minimum 10 zł,
 • zalogować się minimum 1 raz do aplikacji Santander Mobile.

Co do kwestii wpływu, przelew na 1000 zł z waszego konta w innym banku lub od kogoś bliskiego bezproblemowo zapewni spełnienie warunków promocji. Po zaksięgowaniu środków, jeszcze tego samego dnia możecie je przelać z powrotem na swoje główne konto.

Transakcje kartą debetową możecie wykonać w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet.

Wypłata 300 zł premii gotówkowej

Dla wszystkich kont otwartych w promocji, premia wypłacona zostanie przelewem na konto w Santander Banku w terminie:

 • do 30 czerwca 2022 roku – pierwsze 100 zł za założenie konta,
 • do 30 września 2022 roku – pozostałe 200 zł premii.

W podanych terminach należy rzecz jasna posiadać aktywne konto oraz wyrażone wcześniej zgody. Później zaś zgody możecie już wycofać. A jeśli chodziłoby Wam po głowie, aby zamknąć konto, więcej na tego typu tematy pisałem tutaj.

Szczegóły w regulaminie promocji.

80 zł premii w programie poleceń

Najnowsza edycja programu poleceń przyniosła nam sporo zmian. Wartość bonusu dla obu stron wzrosła z 50 zł do 80 zł. Ponadto bonus w programie poleceń wypłacany jest w formie voucherów, a nie jak było dotychczas gotówkowo. Do wyboru macie vouchery:

 • 80 zł do RTV Euro AGD lub
 • 80 zł do Decathlona lub
 • 80 zł do Biedronki lub
 • 80 zł do Zalando lub
 • 4 bilety do kina Helios,
 • 4 bilety do kina Cinema City.

Aktualna edycja programu potrwa do końca czerwca 2022 roku, także spokojnie możecie połączyć obie promocje, a w międzyczasie sami zarabiać poprzez polecanie.

Nowym klientem w programie poleceń (osobą poleconą) może być osoba, która nie posiadała konta w Santander Bank Polska w ciągu 12 miesięcy wstecz od momentu przystąpienia do promocji. Oznacza to, iż okres karencji w programie poleceń jest bardzo zbliżony z okresem karencji dla premii głównej.

W celu wzięcia udziału w programie poleceń możecie użyć mojego kodu polecenia: TH46UL lub kodu uzyskanego od kogoś bliskiego. Kod ten wpiszecie już po założeniu konta. W tym celu należy zalogować się do bankowości i podać kod polecenia – macie na to 30 dni od momentu otwarcia konta. To nowość, ponieważ w poprzednich edycjach promocji kod wpisywało się już na etapie wnioskowania o konto. Tym razem na szczęście nie ma takowej potrzeby.Aby zdobyć bonus w ramach programu poleceń, wystarczy, że licząc od momentu aktywacji konta do końca następnego miesiąca:

 • wykonacie płatności kartą debetową na łączną kwotę co najmniej 300 zł. Przez płatność rozumie się zarówno transakcje w tradycyjnych punktach sprzedaży (przykładowo sklepy, stacje benzynowe), jak i w Internecie (Allegro, sklepy internetowe, zakup biletów etc).


Oczywiście wykonując płatności kartą na poczet promocji bazowej, jednocześnie “wyrabiacie warunki” dla programu poleceń. Po spełnieniu warunków promocji, w ciągu 5 dni roboczych, bank poinformuje Was o tym fakcie w bankowości internetowej, w zakładce Program poleceń. Od tego momentu będziecie mieli 30 dni na wybór konkretnej nagrody. W dniu wydania nagrody powinniście posiadać aktywne konto wraz z bankowością elektroniczną oraz aplikacją mobilną.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń „Polecam mój Bank- edycja 1”.

100 zł ekstra na zakupy w Allegro

8 kwietnia 2022 roku organizator dołożył dodatkową promocję z voucheremi do serwisu Allegro o wartości 100 zł. Akcja ta potrwa tak jak promocja główna – do 30 kwietnia 2022 roku. Może się jednak zakończyć wcześniej, ponieważ w akcji bierze udział 2000 pierwszych wniosków. Warto się zatem pospieszyć. Póki jednak strona promocji wspomina o bonach – macie pewność wzięcia udziału w akcji. Umowę o konto powinniście podpisać najpóźniej 10 maja 2022 roku.

Uczestnikiem tej promocji może zostać pełnoletnia osoba, która od 1 kwietnia 2021 roku do dnia otwarcia konta w tej promocji nie posiadała rachunku (także jako współwłaściciel) w Santander Bank Polska oraz od 1 kwietnia 2019 roku nie otworzyła konta w ramach żadnej promocji banku. Zatem definicja nowego klienta jest w tym przypadku identyczna, jak dla premii bazowej.


Po założeniu konta, zarejestrujcie się na stronie promocji, wypełniając stosowny formularz przystąpienia do promocji – macie na to czas do 30 kwietnia 2022 roku. Stosowny formularz znajdziecie klikając „Sprawdź jak zyskać” przy informacji o promocji „100 zł na zakupy w serwisie Allegro.pl”.

Regulamin promocji „100 zł na zakupy online”

Gdy dokonacie już wszystkich formalności, wystarczy spełnić dość łatwe warunki. Mianowicie powinniście w 5 kolejnych miesiącach: w maju, w czerwcu w lipcu, w sierpniu oraz we wrześniu 2022 roku (w każdym miesiącu z osobna):

 • wykonać minimum 3 przelewy na dowolną kwotę za pomocą aplikacji mobilnej,
 • zalogować się minimum 3 razy do aplikacji Santander Mobile.

Co do technikaliów, poczet przelewów zaliczają się: przelew w złotych na rachunek obcy (Elixir, Express Elixir, BlueCash, Sorbnet), przelew do ZUS, przelew do Urzędu Skarbowego lub innych organów podatkowych, przelew na telefon BLIK lub Przelew24. Co tu kryć, przelewy na swoje konto w innym banku załatwią sprawę 🙂


Bank przekaże nagrodę drogą elektroniczną najpóźniej 31 października 2022 roku (poprzez wiadomość w bankowości elektronicznej lub SMSem). Do tego czasu Wasze konto powinno być aktywne, wraz z wyrażonymi wcześniej zgodami marketingowymi.

Karta podarunkowa w postaci elektronicznej w formacie PDF dostępna będzie do wykorzystania wielorazowo, w terminie do 31 marca 2023 roku.

Szczegóły w regulaminie promocji z 100 zł premii ekstra.

Bezcenne Chwile – vouchery o wartości 100 zł

Oprócz premii pieniężnej na start, możecie również otrzymać 8000 punktów powitalnych w ramach akcji „Wiosenne przyspieszenie” od Mastercard Bezcenne Chwile. Ich wartość to ponad 100 zł. Promocja trwa do momentu wyczerpania puli nagród wynoszącej 67.500 sztuk (czyli bardzo dużo). Kto weźmie udział – ten się załapie na nagrodę. Informacja o wyczerpaniu puli pojawi się na stronie promocji z 7-dniowym wyprzedzeniem.

Udział w promocji mogą wziąć osoby, które nie posiadały zarejestrowanej jakiejkolwiek karty płatniczej w programie Bezcenne Chwile w terminie przed 28 marca 2022 roku. Mówiąc prościej, akcja ta przeznaczona jest dla całkiem nowych klientów programu Bezcenne Chwile.

W celu zdobycia pakietu 8000 punktów, należy do 30 czerwca 2022 roku zarejestrować kartę w programie Bezcenne Chwile, a następnie w ciągu 30 dni od momentu dodania karty do programu wykonać płatności bezgotówkowe kartą na łączną kwotę co najmniej 50 zł. Transakcje możecie wykonywać zarówno stacjonarnie, jak i online. Wyłączone są standardowo płatności umożliwiające „zbyt łatwe nabicie punktów”, wyszczególnione według kodów MCC (przykładowo transakcje hazardowe albo doładowania Revoluta).Punkty zostaną dopisane do rachunku punktowego w ciągu maksymalnie 60 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Ich okres ważności to jedynie 3 miesiące. Każde 4000 punktów pozwoli Wam od razu wymienić je na vouchery o wartości 50 zł – na przykład do Empika, Allegro, Decathlona, RTV Euro AGD, czy Circle K. Ewentualnie punkty możecie wymienić na vouchery do jednej z wielu marek odzieżowych lub na bilety do kina. Więcej na temat działania programu pisałem w tym artykule.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji.

Lokata mobilna na 2,5% w skali roku

 • Gwarancja stałego oprocentowania 2,5% w skali roku,
 • Kwota lokaty: od 1000 zł do 20 000 zł,
 • Czas trwania – 4 miesiące,
 • Z lokaty mobilnej możecie skorzystać tylko raz,
 • Lokata nie jest odnawialna,
 • Lokatę założycie po otwarciu konta osobistego w aplikacji Santander mobile (wystarczy kilka kliknięć),
 • Zgromadzone środki są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
 • Wypłata całości lub części pieniędzy zgromadzonych na lokacie przed końcem okresu umownego oznacza jej zerwanie – w takiej sytuacji bank nie wypłaca odsetek,
 • Szczegóły w regulaminie promocyjnej lokaty.

Lokata mobilna Santander Bank Polska

Szczegóły Konta Jakie Chcę

Aby prowadzenie konta i obsługa karty były darmowe, należy zapewnić w danym miesiącu wpływ zewnętrzny (na przykład z waszego konta w innym banku) na kwotę co najmniej 500 zł oraz wykonać minimum jedną płatność kartą debetową lub BLIKIEM. W przypadku niespełnienia tych warunków, opłata za konto to 6 zł, zaś za kartę debetową to 8 zł. Jeśli macie mniej niż 26 lat, nie musicie zapewniać wpływu na 500 zł. Prowadzenie konta będzie dla Was bezwarunkowo darmowe. Pozostałe opłaty:

 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za przelewy natychmiastowe,
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM z dowolnego bankomatu,
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Santander Bank Polska,
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska,
 • 5 zł za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów w Polsce, opłata nie jest pobierana od osób w wieku do 26 lat,
 • 0 zł za dostęp do Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay oraz BLIKA.

Szczegóły – Tabela Opłat i Prowizji.

Jak widzicie, spełniając warunki promocji, przy okazji zapewnicie sobie zwolnienie z opłat za konto i kartę. Warto mieć na uwadze, iż Santander Bank Polska jako jedyny bank w Polsce zapewnia nielimitowane darmowe przelewy natychmiastowe.

Do 300 zł zwrotu za płatności rachunków domowych

Dodatkowym benefitem w przypadku Konta Jakie Chcę jest zwrot 1% wartości opłacanych rachunków za prąd, gaz, telefon, Internet i telewizję. Maksymalnie możecie w ten sposób zdobyć do 25 zł zwrotu miesięcznie. Co ważne, w listopadzie oraz grudniu 2021 roku w ramach promocji zwrot zostanie podwojony i wyniesie 2% od wartości rachunków. W ten sposób jeszcze łatwiej uzyskacie swoisty moneyback. Więcej na temat podwojenia zwrotów w osobnym regulaminie.

W celu otrzymywania zwrotów należy potwierdzić (zweryfikować) opłacane faktury, które mogą być wystawione wyłącznie na posiadacza lub współposiadacza Konta Jakie Chcę. Faktury możecie potwierdzić na 3 sposoby:

 • po zalogowaniu do bankowości elektronicznej, w zakładce Twoje sprawy. W polu Wyszukaj sprawę wpiszcie frazę „faktura”, po czym pojawi się Wam opcja dodania faktury w ramach promocji. W formularzu, oprócz nazwy kontrahenta, należy również załączyć skan faktury, jej zdjęcie lub oryginał w pliku pdf,
 • za pośrednictwem wideo rozmowy – w tym przypadku fakturę okazujecie do kamery, by wideodoradca mógł wprowadzić dane odbiorców do zwrotów,
 • w placówce banku – w tym przypadku musicie ze sobą zabrać wydruki faktur lub ich oryginały.

Po weryfikacji faktur wystarczy już tylko opłacać rachunki standardowymi przelewami przez Internet (wybierając odbiorcę zdefiniowanego), za pośrednictwem zleceń stałych lub poleceniem zapłaty. Pamiętajcie jedynie, że z promocji wyklucza się płatności za usługę, która stanowi składnik czynszu. Premie będą wypłacane do 7. dnia kalendarzowego kolejnego miesiąca. Są one oczywiście zwolnione z opodatkowania.

Szczegóły w zasadach sprzedaży premiowej.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów