fbpx

Santander Bank Polska: Konto Firmowe Godne Polecenia z 900 zł moneyback oraz 2%, 4% lub 6% zwrotu dla podróżujących przedsiębiorców

Santander Bank Polska postanowił uatrakcyjnić promocję swojego flagowego rachunku firmowego. Oprócz 900 zł premii, wypłacanej w formie 4% moneyback od rutynowych zakupów kartą debetową, bank wprowadził dodatkowe zwroty na wybrane płatności przy użyciu karty Mastercard Business Debit. Mianowicie, za opłacanie autostrad otrzymacie 6% zwrotu, za nocowanie w hotelach i motelach 4%, zaś za tankowanie na stacjach Circle K uzyskacie 2% moneyback (w przypadku dwóch pierwszych opcji łączny limit wynosi 200 zł w skali miesiąca). Jako, że promocje łączą się ze sobą, możecie zyskać jeszcze więcej! Ponadto bank gwarantuje 24-miesięczne zwolnienie z opłat za większość usług związanych z użytkowaniem konta. Dotyczy to między innymi prowadzenia rachunku, użytkowania karty, wypłat ze wszystkich bankomatów na świecie, czy też 10 przelewów natychmiastowych. Pamiętajcie, iż osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą tak samo jak klienci detaliczni zakładać niezliczoną ilość kont bankowych i korzystać z oferowanych promocji bankowych.

 

 

Uczestnictwo w promocji

Kwestię uczestnictwa w promocji musimy rozpatrzeć w dwóch wymiarach. W obu przypadkach zasady są dość podobne, zatem zbieżność warunków większości z Was pozwoli połączyć obie promocje.

Po pierwsze, z promocji z 900 zł moneyback mogą skorzystać wyłącznie przedsiębiorcy prowadzący firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej (czyli w sumie większość przedsiębiorców), których przychody roczne nie przekraczają kwoty 10.000.000 zł. Warunkiem udziału w akcji jest nieposiadanie konta firmowego w Santander Banku od 31 marca 2019 roku do momentu przystąpienia do promocji. 

Natomiast akcja „W podróży 2-4-6” rządzi się własnymi prawami. W tym przypadku uczestnikiem promocji możecie być zarówno osoba fizyczna, jak i osoba prawna lub jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, której ustawa przyznaje zdolność prawną, wykonująca we własnym imieniu działalność gospodarczą. Dodatkowym wymogiem jest nieposiadanie w okresie ostatnich sześciu miesięcy przed przystąpieniem do promocji karty Mastercard Business Debit, ani nie rozwiązała umowy o jakąkolwiek firmową kartę debetową. 

 

Powyższe wykluczenia nie dotyczą natomiast produktów przeznaczonych dla osób indywidualnych, na przykład konta osobistego (niefirmowego), czy karty kredytowej. Bezproblemowo możecie równolegle posiadać produkt przeznaczony dla osoby fizycznej, jak i skorzystać z promocji dla klientów firmowych. W tym miejscu warto zatem wspomnieć o trwającej akcji z 200 zł premii na start z Kontem Jakie Chcę oraz masą dodatkowych bonusów.

 

Jak założyć promocyjne konto?

Wniosek o konto firmowe dostępny jest na dedykowanej stronie łączącej obie promocje. Pamiętajcie, aby zawnioskować również o kartę Mastercard Business Debit. Pamiętajcie, iż inne karty niż wymieniona nie biorą udziału w promocji! Ponadto:

 • zawnioskujcie o usługi elektroniczne Mini Firma (to po prostu nazwa bankowości elektronicznej przeznaczonej dla przedsiębiorców),
 • nie wyrażajcie sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych,
 • wyraźcie zgodę na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych.

 

Promocja z 900 zł moneyback trwa do 31 grudnia 2019 roku, zaś akcja „W podróży 2-4-6” do 31 marca 2020 roku. Zatem, aby połączyć obie promocje, musicie się wyrobić ze złożeniem wniosku do końca tego roku. Umowę podpiszecie za pośrednictwem kuriera.

 

Do 900 zł premii za płatności kartą

W niniejszej promocji, premia będzie wypłacana jako 4% zwrotu od płatności bezgotówkowych wykonanych kartą płatniczą. Maksymalna miesięczna premia to 150 zł, zaś okres promocji to 6 miesięcy. Okres naliczania premii trwa 6 miesięcy liczonych od dnia otwarcia rachunku. Zatem zaraz po aktywacji konta, możecie zaczynać firmowe zakupy 🙂

Warunkiem uzyskania premii jest wykonanie w danym miesiącu rozliczeniowym minimum jednego przelewu na rzecz ZUS-u lub Urzędu Skarbowego o minimalnej wartości 200 zł z rachunku otwartego w ramach promocji. Warunek ten należy zacząć spełniać od pierwszego pełnego miesiąca po założeniu konta. Dzięki temu opłacanie składek lub zaliczek na podatek będzie choć trochę przyjemniejszą czynnością 🙂

 

Premie będą wypłacane do ostatniego dnia kolejnego miesiąca. Szczegóły w regulaminie „Promocji dla przedsiębiorców II”.

 

2%, 4% oraz 6% zwrotu ekstra, czyli jakie warunki należy spełnić?

Santander Bank postanowił szczególnie docenić przedsiębiorców, którzy w ramach swojej działalności muszą podróżować z miejsca A do miejsca B. W ten oto sposób otrzymacie moneyback ekstra opłacony kartą Mastercard Business Debit, który wyniesie:

 • 2% wartości płatności wykonanych na stacjach Circle K na terenie Polski,
 • 4% wartości płatności wykonanych w hotelach i motelach na terenie Polski,
 • 6% wartości płatności wykonanych za przejazdy autostradami na terenie Polski.

 

Warto jeszcze uściślić, iż w przypadku zakupów na stacjach paliw zwrot jest nieograniczony. Jako, że bank rozpoznaje transakcje wyłącznie po kodach MCC, zwroty będą wypłacane nie tylko za zakup paliwa, ale za każde inne zakupy dokonane na stacji, czyli na przykład za hot doga, płyn do spryskiwaczy, czy też komplet nowych wycieraczek.

W przypadku opcji hotelowo-motelowej oraz autostradowej, maksymalny łączny zwrot nie może przekroczyć sumy 200 zł w skali miesiąca.

 

Premie będą naliczane do 31 marca 2020 roku. Suma należnych nagród będzie wypłacana do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu, w którym dokonacie płatności.

Szczegóły w regulaminie promocji „W podróży 2-4-6”.

 

 

 

 

Dużo za darmo, czyli szczegóły Konta Firmowego Godnego Polecenia

W ramach promocji otrzymujecie 24-miesięczna gwarancję zwolnienia z opłat za większość usług związanych z użytkowaniem konta. Koszty prowadzenia rachunku w pierwszych 24 miesiącach są następujące:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty debetowej,
 • 0 zł za przelewy internetowe w systemie Elixir,
 • 0 zł za 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu (system Bluecash),
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą,
 • 0 zł za wypłaty gotówki w terminalach innych instytucji w kraju i za granicą,
 • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia przelewu do innego banku,
 • 0 zł za smsKody autoryzacyjne,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach Santander Banku. 

 

Po upływie 24 miesięcy, opłaty będą naliczane zgodnie z bieżącą taryfą. Ewentualnie bank może też ruszyć z nową promocją lub przedłużyć niniejszą. Ogólnie warto być dobrej myśli 🙂 Szczegóły dotyczące obecnie obowiązujących stawek w taryfie opłat i prowizji.

 

 

 

 

Mam już konto firmowe. Po co mi drugie?

Przedsiębiorcy tak samo jak osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej mogą posiadać więcej niż jeden rachunek bankowy. Jest to bardzo wygodne w przypadku, gdy chcecie, aby środki na waszym koncie zostały zaksięgowane natychmiastowo. Wówczas podajecie kontrahentowi numer konta założonego w banku, w którym posiada on konto. Tego typu przelewy księgowane są natychmiastowo. Innym motywatorem do zakładania kolejnych rachunków są promocje, taka jak ta.

 

Opodatkowanie wypłacanych premii

Promocje dla przedsiębiorców rządzą się jednak swoimi prawami w kwestii opodatkowania bonusów. Otóż przychód uzyskany w ramach promocji bankowych musicie rozliczyć samodzielnie, zgodnie ze stosowaną formą opodatkowania. Spokojnie, to standardowe działanie, zatem wasz księgowy z pewnością sobie z tym poradzi 🙂

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów