Santander Bank Polska: 300 zł premii na start + 1300 zł ekstra w promocji Konta Firmowego Godnego Polecenia!

Trwa do:
31 maja 2021

Santander Bank Polska, oprócz 300 zł premii w promocji konta osobistego, zorganizował kolejną edycję promocji dla przedsiębiorców. Tym razem łączna premia ma wartość nawet 1600 zł i została podzielona na trzy części. Pierwsza to 300 zł premii na start za udział w promocji organizowanej wraz z eBrokerem. Drugą z nich, w maksymalnej kwocie 900 zł, otrzymacie w postaci zwrotu za transakcje kartą. Moneyback ma stawkę 3% i będzie obowiązywał przez 6 miesięcy. Trzecia część premii, o wartości 400 zł, trafi do Was, jeśli zdecydujecie się na podpisanie umowy o terminal płatniczy dla Waszej firmy. Dodatkowym atutem konta firmowego od Santander Bank Polska jest zwolnienie z opłat przez najbliższe 2 lata oraz dostęp do całego pakietu usług elektronicznych dla firm – księgowości, windykacji, faktoringu i wielu innych, które również krótko dla Was opiszę. Nie da się ukryć, iż na etapie prowadzenia biznesu mogą mieć one ogromną (choć niedocenioną początkowo) wartość.

Uczestnicy promocji

Na początek uspokoję: bycie właścicielem lub współwłaścicielem konta osobistego w Santander Bank Polska nie wyklucza Was z udziału w promocji konta firmowego. Mało tego, możecie najpierw wziąć udział w promocji rachunku dla osób indywidualnych i odebrać 300 zł, by potem założyć jeszcze konto biznesowe i zwiększyć zysk z promocji. 

Z promocji z 300 zł premii na start mogą skorzystać wyłącznie przedsiębiorcy prowadzący firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, czyli w sumie większość przedsiębiorców. Warunkiem udziału w akcji jest nieposiadanie konta firmowego w Santander Bank Polska po 1 listopada 2019 roku.

Natomiast z promocji z 900 zł moneyback oraz 400 zł za terminal mogą skorzystać wyłącznie przedsiębiorcy prowadzący firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, których przychody roczne nie przekraczają kwoty 10.000.000 zł. Warunkiem udziału w akcji jest nieposiadanie konta firmowego w Santander Bank Polska od 31 marca 2019 roku do momentu przystąpienia do promocji.

Zasady promocji – jak założyć konto

Rejestracja w promocji dostępna jest na dedykowanej stronie promocji. Pamiętajcie, aby podczas rejestracji podać takie same dane jak w docelowym wniosku. Oprócz konta zawnioskujcie również o kartę debetową Mastercard Business Debit lub VISA Business Electron (z promocji wyłączona jest standardowa karta Visa Business).

Ponadto:

 • wyraźcie zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej w zakresie niezbędnym do realizacji promocji przez organizatora,
 • zawnioskujcie o usługi elektroniczne Mini Firma (to po prostu nazwa bankowości elektronicznej przeznaczonej dla przedsiębiorców),
 • nie wyrażajcie sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych,
 • wyraźcie zgodę na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych.

Wnioski w promocji możecie składać do 31 maja 2021 roku. Umowę podpiszecie za pośrednictwem kuriera. Macie na to czas do 15 czerwca 2021 roku. 

Zasady uzyskania 300 zł premii na start

Waszym głównym zadaniem będzie wykonanie trzech przelewów (Elixir, Express Elixir lub Bluecash) w terminie do 31 lipca 2021 roku. Kwota przelewów jest dowolna. Pamiętajcie jedynie, że mają to być przelewy zewnętrzne, czyli do innych banków niż Santander Bank Polska (przelewy do ZUS i US też odpadają). Przykładowo przelew na wasze konto w innym banku zapewni spełnienie warunków promocji. Dodatkowym warunkiem jest co najmniej jedno zalogowanie się do aplikacji mobilnej banku. Na spełnienie tego warunku również macie czas do 31 lipca 2021 roku.

To wszystko! Teraz pozostaje Wam już tylko poczekać na maila z informacją o przyznaniu prawa do wypłaty premii oraz linkiem do formularza, na którym należy zostawić dane do wypłaty premii. Organizator roześle stosowne informacje do 16 sierpnia 2021 roku. Następnie w ciągu 7 kolejnych dni będziecie musieli uzupełnić dane do wypłaty premii na stronie promocji (chodzi głównie o numer rachunku założonego w promocji na który powędruje premia). Premia zostanie wypłacona w okresie do 31 sierpnia 2021 roku.

Szczegóły w regulaminie na stronie promocji.

900 zł premii za transakcje kartą

Największą premię możecie odebrać w ramach zwrotu za transakcje kartą. By było to możliwe, konieczne jest wykonywanie dwóch czynności: płacenie kartą wydaną do konta oraz robienie przelewów do ZUS lub Urzędu Skarbowego (płatności na rzecz danego urzędu należy wykonywać do 15. dnia miesiąca, w ciągu kolejnych 6 pełnych miesięcy po założeniu konta). Przelew powinien opiewać na kwotę co najmniej 200 zł. Pierwszy przelew powinniście zrobić w miesiącu następującym po tym, w którym założyliście konto, z kolei płatności możecie zacząć wykonywać od razu po otrzymaniu karty. 

Oznacza to, że 3% zwrotu kwoty zapłaconej kartą otrzymacie wtedy, gdy w kolejnym miesiącu zrobicie przelew do ZUS lub US. Może wydawać się to nieco zagmatwane, dlatego rozpiszę dokładnie przebieg promocji. W symulacji uwzględnię, że konto zostało założone w kwietniu.

 • Kwiecień: w tym miesiącu zakładacie konto i wykonujecie płatności kartą debetową. 
 • Maj: w tym miesiącu również wykonujecie transakcje kartą, a dodatkowo robicie pierwszy przelew do ZUS/US i otrzymujecie dzięki temu 3% zwrotu za kwietniowe transakcje
 • Czerwiec: ponownie wykonujecie płatności kartą, a dzięki przelewowi do ZUS otrzymujecie zwrot za transakcje z maja

…i tak dalej. Jeśli więc założycie konto w kwietniu, ostatni przelew do ZUS lub US powinniście wykonać w październiku. Wtedy też otrzymacie ostatnią premię w formie 3% zwrotu za transakcje kartą z poprzedniego miesiąca (w tym przypadku z września).

Mam nadzieję, że udało się to nieco rozjaśnić.

Maksymalny zwrot za transakcje to 900 zł, jednak miesięcznie nie może on przekroczyć 150 zł. Żeby więc odebrać najwyższy możliwy zwrot, konieczne będzie wykonanie płatności na minimum 5000 zł miesięcznie, co w warunkach firmowych (gdy płacimy za najem powierzchni, narzędzia lub materiały) nie powinno być bardzo trudne. 

Pod uwagę nie będą brane transakcje wykonane kartą debetową Visa Business, transakcje w kasynach, firmach bukmacherskich, loteriach czy totalizatorach (również internetowych). Wykluczone są także płatności za pośrednictwem usługi Przelew24 (nie mylić z pośrednikiem przelewy24.pl). Z promocji zostaniecie wykluczeni także wtedy, gdy Wasze roczne przychody przekroczą 10 milionów złotych.

400 zł za terminal płatniczy

Kolejne 400 zł zgarną osoby, którym przyda się terminal płatniczy. Żeby załapać się na dodatkową premię, należy w ciągu 6 miesięcy od momentu przystąpienia do promocji zawrzeć za pośrednictwem banku, umowę o akceptację kart z Elavon Financial Services oraz aktywować terminal, przyjmując pierwszą transakcję. Konieczne jest oczywiście wskazanie nowego Konta Firmowego Godnego Polecenia jako rachunku do rozliczeń transakcji z terminala.

Premia zostanie wypłacona w miesiącu, następującym po miesiącu przyjęcia pierwszej transakcji kartą. Ta część promocji jest oczywiście przeznaczona dla osób, które nie posiadają aktywnej umowy o terminal z tą firmą. Pamiętajcie także o tym, by nie zamykać konta przed wypłatą premii. 

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji.

e-usługi dla firm

Konto Firmowe Godne Polecenia to także bogaty pakiet usług online, które przydają się niemal każdemu przedsiębiorcy. Bank oferuje aż 5 różnych e-usług, dostępnych online. 

Darmowa eKsięgowość

To narzędzie do prowadzenia księgowości (samemu lub z pomocą dedykowanej księgowej): wystawiania faktur, generowania i wysyłania plików JPK czy opłacania kosztów. Korzystając z darmowej eKsięgowości, otrzymacie wsparcie księgowego InFakt od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-22:00. Wszystkie te usługi dostępne są w ramach bankowości online Mini Firma oraz za pomocą aplikacji mobilnej. 

eFaktoring

Faktoring to nazwa usługi, pozwalającej przetrwać w sytuacji, gdy gonią Was koszty i zobowiązania, a Wasi klienci nie opłacili jeszcze zamówień. Faktoring Santander Bank Polska pozwala mieć gotówkę na koncie w ciągu 5 minut. Koszt finansowania zaczyna się od 1,99 zł za każde 100 zł. Usługa serwowana przez bank to faktoring cichy lub jawny – zależnie od potrzeb. 

eUmowy

Za pomocą bankowości elektronicznej Santander Bank Polska możecie tworzyć, wysyłać i podpisywać umowy online z wykonawcami i klientami bez względu na ich położenie. Pozwala to zaoszczędzić czas i unikać niepotrzebnego kontaktu z innymi osobami (istotne w ostatnim czasie). Możecie też mieć pewność, że sporządzone w ten sposób umowy mają pełną moc prawną. 

eWindykacja

Każdy przedsiębiorca trafi lub trafił na klienta, którego podejście do terminów płatności jest co najmniej elastyczne. Takie sprawy można załatwiać samodzielnie, jednak w krytycznych sytuacjach konieczne może okazać się przekazanie problemu firmie windykacyjnej. Za pomocą usługi Payhelp odzyskacie swoje pieniądze. Payhelp w pierwszej kolejności korzysta z metod polubownych. Dopiero w najtrudniejszych sytuacjach proponuje ingerencję sądu. Co więcej, jeśli uda się odzyskać pieniądze na etapie działań polubownych, zapłacicie jedynie za odzyskane należności. Payhelp zapewnia także opiekę prawną na każdym etapie postępowania. 

eWadia

Usługa eWadia pozwala uzyskać poręczenie wadialne dla firm startujących w przetargach czy konkursach, wymagających tego typu zabezpieczeń bez blokowania własnych środków. Na początku współpracy otrzymacie limit do 50.000 zł poręczenia!

Konto Firmowe Godne Polecenia – Santander Bank Polska – szczegóły i koszty

W ramach promocji z moneyback otrzymujecie 24-miesięczną gwarancję zwolnienia z opłat za większość usług związanych z użytkowaniem konta. Koszty prowadzenia rachunku w pierwszych 24 miesiącach są następujące:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty debetowej,
 • 0 zł za przelewy internetowe w systemie Elixir,
 • 0 zł za 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu (system Bluecash),
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą,
 • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia przelewu do innego banku,
 • 0 zł za smsKody autoryzacyjne,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska. 

Po upływie 24 miesięcy, opłaty będą naliczane zgodnie z bieżącą taryfą. Ewentualnie bank może też ruszyć z nową promocją lub przedłużyć niniejszą. Ogólnie warto być dobrej myśli 🙂

Szczegóły dotyczące obecnie obowiązujących stawek znajdziecie w Taryfie opłat i prowizji.

Opodatkowanie premii – konto firmowe Santander Bank Polska

Promocje dla przedsiębiorców rządzą się swoimi prawami w kwestii opodatkowania. Przychód uzyskany w ramach promocji bankowych musicie rozliczyć samodzielnie, zgodnie ze stosowaną formą opodatkowania. O szczegóły pytajcie swojego księgowego. W regulaminie promocji znajdziemy jedynie zapis:

Wartość premii (określonej w par.4 ust.2 i 3 Regulaminu) otrzymanej przez Uczestnika w ramach Promocji, stanowi dla niego przychód z działalności gospodarczej. Uczestnik jest zobowiązany do samodzielnego odprowadzenia należnego podatku z tego tytułu.

Mam już konto firmowe, po co mi drugie?

Przedsiębiorcy tak samo jak osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej mogą posiadać więcej niż jeden rachunek bankowy. Jest to bardzo wygodne w przypadku, gdy chcecie, aby środki na waszym koncie zostały zaksięgowane natychmiastowo. Wówczas podajecie kontrahentowi numer konta założonego w banku, w którym posiada on konto. Tego typu przelewy księgowane są natychmiastowo. Innym motywatorem do zakładania kolejnych rachunków są promocje, taka jak ta.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów