Santander Consumer Bank: lokata online na nowe środki – nawet 7% w skali roku bez konta do kwoty 400.000 zł!

Dostępna w ofercie Santander Consumer Bank lokata online to solidny depozyt na okres od 1 do 36 miesięcy z oprocentowaniem do 7% w skali roku (wariant 4-miesięczny) i limitem kwotowym do 400.000 zł. Co ważne, bank nie wymaga zakładania konta osobistego, zaś samą lokatę założycie w pełni online. Lokata dostępna jest dla wszystkich – zarówno nowych, jak i obecnych klientów, jednak w przypadku drugiej grupy będzie trzeba zadbać o tak zwane nowe środki, czyli nadwyżkę ponad posiadane w banku oszczędności. Przeanalizuję dziś poszczególne cechy tego depozytu i odpowiem, czy moim zdaniem warto się nim zainteresować.

A skoro jesteśmy przy Santander Consumer Banku, polecam Waszej uwadze również inne analizy produktów: 300 zł bonusu do wykorzystania w sklepach Biedronka oraz nawet 360 zł moneyback!

Santander Consumer Bank – lokata na 7% w skali roku – analiza

Oferowana przez Santander Consumer Bank lokata to depozyt ze stałym oprocentowaniem, na którym Wasze środki zapracują z zyskiem na poziomie od 2% do 7% w skali roku. Dostępne są warianty na 1-36 miesięcy. Każdy z nich objęty jest limitem do kwoty 400.000 zł (minimalnie 1000 zł), a ich oprocentowanie znajdziecie w poniższej tabeli. Nie ma tam jednak najbardziej opłacalnego okresu 4-miesięcznego, na którym zyskacie 7% w skali roku. Jest on jednak dostępny na dedykowanej stronie lokaty.

Lokatę, niezależnie od wybranego okresu, założycie w pełni online bez potrzeby wychodzenia z domu. Obsługę depozytu zapewni Wam wygodna aplikacja mobilna i bankowość internetowa. Proces przedstawię dokładniej w dalszej części wpisu.

Lokata Santander Consumer Bank – oprocentowanie dla nowych środków

Powyższe oprocentowanie dotyczy lokaty na nowe środki. Nowe środki bank charakteryzuje jako nadwyżkę ponad wolumen środków znajdujących się na należących do klienta rachunkach lokat terminowych w Santander Consumer Banku wg stanu na 30 maja 2023 roku.

Żeby więc zyskać wyższe oprocentowanie, powinniście wpłacić do banku środki ponad stan na lokatach na koniec dnia 30 maja 2023 roku.

„Stare środki” pracują na nominalnym oprocentowaniu, które widzicie poniżej:

Lokata Santander Consumer Bank – oprocentowanie dla „starych” środków

Prowadzona w Santander Consumer Bank lokata powinna być doprowadzona do końca umownego okresu – tylko wtedy wypłacone zostaną odsetki. Wcześniejsze rozwiązanie umowy sprawi, że do Waszych rąk wróci jedynie wpłacony kapitał. Kapitalizacja na koniec okresu umownego to standardowa cecha w przypadku lokat.

Omawiana lokata jest lokatą odnawialną. Po zakończeniu okresu automatycznie odnowi się w takim samym wariancie. Środki stracą wówczas status nowych, więc i oprocentowanie będzie odpowiednio niższe. Po odnowieniu możecie oczywiście rozwiązać lokatę i zlecić wypłatę środków bez utraty wypracowanych wcześniej odsetek.

Lokata – dla kogo?

Z lokaty mogą skorzystać wszyscy pełnoletni chętni. W przypadku obecnych klientów należy jednak zwrócić uwagę na fakt objęcia wyższym oprocentowaniem wyłącznie nowych środków, których definicję przytoczyłem nieco wyżej.

Santander Consumer Bank – lokata online – jak założyć?

Pierwszym krokiem powinno być przejście na dedykowaną stronę produktu, zaznaczenie interesujących Was parametrów (kwota i okres) i kliknięcie przycisku Złóż wniosek.

Santander Consumer Bank – lokata – wniosek

Następnie konieczne będzie uzupełnienie danych kontaktowych oraz adresowych, odpowiedź na pytania dotyczące rezydencji podatkowej i ustalenie hasła weryfikacyjnego, które warto zapisać sobie na wypadek kontaktu z bankiem.

Pamiętajcie, by podając numer rachunku bankowego, z którego zamierzacie zasilić lokatę, posłużyć się kontem, które rzeczywiście należy do Was – zostało założone na Wasze dane osobowe. Ważne jest, by jego adres zgadzał się z tym, na który zakładanie lokatę.

Zaakceptujcie wyświetlone podsumowanie i dokumenty (w tym umowę lokaty), a następnie przejdźcie dalej. W kolejnych krokach trzeba będzie załączyć skan dowodu osobistego. Ostatnim krokiem jest zasilenie rachunku lokaty. Gdy środki zostaną zdeponowane, otrzymacie mailowe potwierdzenie ich wpływu.

Zakładanie lokaty online jest bardzo proste. Wystarczy, że będziecie wykonywać polecenia wyświetlane na ekranie, a formularz przeprowadzi Was przez ten krótki proces.

Szczegółów szukajcie w regulaminie prowadzenia lokaty online i w tabeli oprocentowania.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów