Santander Bank Polska: ostatni dzień promocji darmowego konta z 450 zł premii + lokata mobilna na 2,5%

Trwa do:
31 stycznia 2022

To już ostatni dzień promocji rachunku Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska. Końcówka dostępna jest z przytupem. Mianowicie bank dorzucił jeszcze niezłą jak na dzisiejsze czasy lokatę mobilną na 2,5% w skali roku (wcześniej było to 1%). Maksymalna kwota lokaty to 20.000 zł, zaś okres deponowania środków to 4 miesiące. A na jakie benefity poza lokatą możecie jeszcze liczyć? Po kolei. 300 zł gotówkowej premii bazowej na start, 50 zł ekstra za skorzystanie z kodu polecenia, voucher do Biedronki o wartości 100 zł (o warunkach zdobycia ostatniej nagrody pisałem w dedykowanym artykule) oraz vouchery o wartości 100 zł w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Dodatkowo, po założeniu konta, będziecie mogli polecać promocję swoim bliskim, dzięki czemu dorobicie nawet 500 zł ekstra w programie poleceń. Prowadzenie Konta Jakie Chcę oraz wydawana do niego karta będą dla Was w pełni darmowe po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków. Do innych zalet konta możemy zaliczyć bezpłatne przelewy natychmiastowe, a na deser – do 300 zł zwrotu za płatności rachunków.

Uczestnictwo w promocji – 300 zł premii gotówkowej

Zgodnie z regulaminem, w promocji z bonusem mogą wziąć udział osoby, które w okresie:

 • od 1 grudnia 2020 roku bezwzględnie nie posiadały konta osobistego w Santander Bank Polska,
 • od 1 kwietnia 2019 roku nie otworzyły konta w Santander Bank Polska w jakiejkolwiek promocji z premią.

Jeśli natomiast posiadacie inny produkt Santandera (na przykład kartę kredytową, czy konto oszczędnościowe – śmiało możecie wziąć udział i w tej promocji). Jeżeli nie do końca rozumiecie, o co chodzi w kwestii okresów karencji – tłumaczę to na poniższych przykładach.

Jeśli przykładowo założyliście promocyjne konto z jakąś premią 1 lutego 2019 roku, a następnie zamknęliście je 4 sierpnia 2020 roku – możecie wziąć udział w promocji.

Inny przykład: założyliście konto bez żadnej premii 16 października 2019 roku i zamknęliście je 30 grudnia 2020 roku – w takim przypadku nie możecie wziąć udziału w promocji, ponieważ posiadaliście aktywne konto po 1 grudnia 2020 roku.

A tu taki przykład: założyliście konto w promocji z premią 30 grudnia 2019 roku i zamknęliście je 30 maja 2020 roku – niestety w tym przypadku też nie możecie wziąć udziału w promocji, ponieważ konto w promocji z premią założyliście po 1 kwietnia 2019 roku.

Jeśli nie macie pewności, co do kwestii okresu karencji – pytajcie o to śmiało w komentarzach.

Jak założyć promocyjne konto?

Aby założyć konto, na początek złóżcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Pamiętajcie również o wyrobieniu karty debetowej Mastercard lub VISA. Polecam rzecz jasna wybór tej pierwszej ze względu na możliwość uzyskania punktów Bezcenne Chwile. Wniosek możecie złożyć zarówno na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym.

Poza tym, warunkiem uczestnictwa jest podanie aktualnego numeru telefonu do kontaktu z bankiem oraz wyrażenie zgód:

 • zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych (elektronicznie i telefonicznie),
 • zgody na Elektroniczny Kanał Kontaktu (EKK) – czyli na elektroniczną formę przekazywania korespondencji, zamiast tradycyjnej korespondencji papierowej,
 • zgody na kontakt w celu realizacji wniosku i dostarczeniu regulacji bankowych.

Na złożenie wniosku macie czas do 31 stycznia 2022 roku, zaś ostateczny termin zawarcia umowy to 10 lutego 2022 roku. Umowę zawrzecie za pośrednictwem kuriera.

Natomiast w celu zdobycia 50 zł w ramach programu poleceń, podczas składania wniosku należy wpisać kod polecenia w odpowiednim polu. W przypadku programu poleceń okres karencji jest zbliżony z okresem karencji dla premii głównej, a dokładniej mówiąc o 2 miesiące dłuższy. W programie poleceń jest on datowany na dzień 1 października 2020 roku (po tym dniu nie można było posiadać konta w Santander Banku, by otrzymać premię w programie poleceń). Możecie użyć mojego kodu polecenia: 1008552568 lub kodu uzyskanego od kogoś bliskiego. Kod ten wpiszecie we wniosku pod wyborem karty płatniczej.

300 zł premii na start – warunki promocji

Pierwsze 100 zł premii otrzymacie za samo zawarcie umowy o konto wraz z wyrażeniem stosownych zgód. Ponadto w miesiącu otwarcia konta co najmniej raz musicie zalogować się do aplikacji mobilnej banku Santander Mobile.

Aby zdobyć kolejne 200 zł premii bazowej należy w trzech kolejnych miesiącach: w lutym, w marcu oraz w kwietniu 2022 roku (w każdym miesiącu z osobna):

 • zapewnić wpływ na konto na kwotę co najmniej 1000 zł,
 • wykonać minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową,
 • zalogować się minimum 1 raz do aplikacji Santander Mobile.

Co do kwestii wpływu, przelew na 1000 zł z waszego konta w innym banku lub od kogoś bliskiego bezproblemowo zapewni spełnienie warunków promocji. Po zaksięgowaniu środków, jeszcze tego samego dnia możecie je przelać z powrotem na swoje główne konto.

Transakcje kartą debetową możecie wykonać w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet.

Wypłata 300 zł premii gotówkowej

Dla wszystkich kont otwartych w promocji, premia wypłacona zostanie przelewem na konto w Santander Banku w terminie:

 • do 28 lutego 2022 roku – pierwsze 100 zł za założenie konta,
 • do 31 maja 2022 roku – pozostałe 200 zł premii.

W podanych terminach należy rzecz jasna posiadać aktywne konto oraz wyrażone wcześniej zgody. Później zaś zgody możecie już wycofać. A jeśli chodziłoby Wam po głowie, aby zamknąć konto, więcej na tego typu tematy pisałem tutaj.

Szczegóły w regulaminie promocji.

50 zł premii w programie poleceń

Bonus w programie poleceń wypłacany jest gotówkowo. Aktualna edycja programu potrwa do końca lutego 2022 roku, także spokojnie możecie połączyć obie promocje, a później sami zarabiać poprzez polecanie.

Aby zdobyć bonus w ramach programu poleceń, wystarczy, że licząc od momentu aktywacji konta do końca następnego miesiąca:

 • wykonacie płatności kartą debetową na łączną kwotę co najmniej 300 zł. Przez płatność rozumie się zarówno transakcje w tradycyjnych punktach sprzedaży (przykładowo sklepy, stacje benzynowe), jak i w Internecie (Allegro, sklepy internetowe, zakup biletów etc).,
 • minimum jeden raz zalogujecie się do bankowości internetowej lub mobilnej. 


Oczywiście wykonując płatności kartą na poczet promocji bazowej, jednocześnie “wyrabiacie warunki” dla programu poleceń. Premie z tytułu programu poleceń będą wypłacane w miesiącu następującym po spełnieniu warunków promocji przez poleconego. Przykładowo, jeśli konto założycie w grudniu 2021 roku, a warunki spełnicie do końca stycznia 2022 roku, wówczas nagrodę z tytułu programu poleceń otrzymacie przelewem w lutym 2022 roku.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń „Polecam mój Bank- edycja XII”.

100 zł bonusu ekstra do sklepów Biedronka

14 stycznia 2022 roku organizator dołożył dodatkową promocję z voucherem do sklepów Biedronka o wartości 100 zł – szczegółowo o tym fakcie piszę w dedykowanym artykule. Akcja ta potrwa tak jak promocja główna – do 31 stycznia 2022 roku. Może się jednak zakończyć wcześniej, ponieważ w akcji bierze udział 2000 pierwszych wniosków. Warto się zatem pospieszyć. Póki jednak strona promocji wspomina o bonie do Biedronki – macie pewność wzięcia udziału w akcji. Umowę o konto powinniście podpisać najpóźniej 10 lutego 2022 roku.

Uczestnikiem tej promocji może zostać pełnoletnia osoba, która od 1 stycznia 2021 roku do dnia otwarcia konta w tej promocji nie posiadała rachunku (także jako współwłaściciel) w Santander Bank Polska oraz od 1 kwietnia 2019 roku nie otworzyła konta w ramach żadnej promocji banku.Gdy dokonacie już wszystkich formalności, wystarczy spełnić łatwy warunek. Mianowicie powinniście do 28 lutego 2022 roku włączyć usługę Moje Cele, dodając sposób oszczędzania Końcówki transakcji i odłożyć w ten sposób minimum 50 zł w terminie do 30 czerwca 2022 roku.

Bank przekaże nagrodę drogą elektroniczną najpóźniej 31 lipca 2022 roku (przez SMS lub bankowość elektroniczną). Do tego czasu Wasze konto powinno być aktywne, a na saldzie rachunku Moje cele powinno znajdować się minimum 50 zł.

Karta podarunkowa do Biedronki jest wielorazowa. Możecie stopniowo wykorzystywać saldo. Środki ważne będą bezterminowo, aż do ich wykorzystania.

Moje cele – co to takiego?

Moje Cele to darmowa usługa Santander Bank Polska, usprawniająca oszczędzanie na wybrane cele. Dostęp do niej znajdziecie w bankowości elektronicznej lub mobilnej – już na głównym pulpicie. Wystarczy, że ustawicie cel (na przykład Mieszkanie i remont, Dzieci, Samochód czy inny, dowolnie przez Was zdefiniowany), a następnie wybierzecie sposób oszczędzania. Dostępne jest automatyczne oszczędzenie (bank przekaże na konto-skarbonkę określoną kwotę co miesiąc – ta opcja nie bierze udziału w promocji) lub zaokrąglanie końcówek transakcji z ewentualnym mnożnikiem.

Działa to bardzo prosto:

Gdy podczas zakupów zapłacicie 55,10 zł, na Wasz cel zostanie przekazane 90 groszy (bez mnożnika).

Jeśli zdecydujecie się na jeden z dwóch dostępnych mnożników (x5 lub x10), na wybrany cel bank przekaże automatycznie 4,50 zł (90 groszy x 5) lub 9 zł (90 groszy x 10).

Wybierając cel, należy też podać kwotę, do jakiej będziecie dążyć, co powinno Was jeszcze bardziej zmotywować. „Przeklikanie” Mojego Celu trwa 2 minuty. Sam zacząłem właśnie testować tę usługę. 

Subkonto, na które trafiają końcówki i inne oszczędności w ramach usługi nie jest oprocentowane.

Lokata mobilna na 2,5% w skali roku

 • Gwarancja stałego oprocentowania 2,5% w skali roku,
 • Kwota lokaty: od 1000 zł do 20 000 zł,
 • Czas trwania – 4 miesiące,
 • Z lokaty mobilnej możecie skorzystać tylko raz,
 • Lokata nie jest odnawialna,
 • Lokatę założycie po otwarciu konta osobistego w aplikacji Santander mobile (wystarczy kilka kliknięć),
 • Zgromadzone środki są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
 • Wypłata całości lub części pieniędzy zgromadzonych na lokacie przed końcem okresu umownego oznacza jej zerwanie – w takiej sytuacji bank nie wypłaca odsetek,
 • Szczegóły w regulaminie promocyjnej lokaty.

Lokata mobilna Santander Bank Polska

100 zł bonusu jako punkty powitalne Mastercard Bezcenne Chwile

Na stronie promocji pojawiła się informacja o zakończeniu akcji z punktami powitalnymi.

Oprócz premii gotówkowej na start, możecie również otrzymać 6800 punktów powitalnych Mastercard Bezcenne Chwile w ramach akcji „Paliwo na zimę”. Jednak spokojnie – to tylko nazwa marketingowa. Nie musicie specjalnie kupować paliwa, tak samo wybór nagród będzie dotyczył wielu podmiotów, a nie tylko stacji Circle K, jakby mogła wskazywać nazwa. Zdobyte punkty pozwolą Wam wybrać vouchery o wartości 100 zł, przykładowo do Allegro, RTV Euro AGD, Decathlon, empik i wielu innych miejsc. Pula nagród to aż 8740 pakietów po 6800 punktów. Promocja zostanie zakończona wraz z wyczerpaniem puli. Informacja ta zostanie zamieszczona z tygodniowym wyprzedzeniem na stronie promocji (bank oszacuje ostateczny termin analizując zainteresowanie promocją).

Udział w promocji mogą wziąć osoby, które przed 20 grudnia 2021 roku nie były uczestnikami programu Mastercard Bezcenne Chwile. Jeśli zatem nie spełniacie tego warunku, możecie spróbować założyć nowe konto punktowe, na unikalny adres e-mail. Nie gwarantuję, że to zadziała, ale spróbować zawsze warto.

W celu zdobycia pakietu 6800 punktów, należy w okresie od 20 grudnia 2021 roku przystąpić do programu Mastercard Bezcenne Chwile (dawniej Priceless Specials), a następnie w ciągu 30 dni od momentu dodania karty do programu wykonać płatności bezgotówkowe kartą na łączną kwotę co najmniej 25 zł. Co ważne, do tej sumy wliczają się płatności wymagane w promocji bazowej, czy też w programie poleceń, dzięki czemu możecie upiec dwie, a nawet trzy pieczenie na jednym ogniu. Transakcje możecie wykonywać zarówno stacjonarnie, jak i online. Wyłączone są standardowo płatności umożliwiające „zbyt łatwe nabicie punktów”, wyszczególnione według kodów MCC (przykładowo transakcje hazardowe albo doładowania Revoluta).

Punkty zostaną dopisane do rachunku punktowego w ciągu maksymalnie 60 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Ich okres ważności to 6 miesięcy. W tym czasie warto je wymienić na wybrany voucher lub nagrodę rzeczową.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji – Paliwo na zimę.

Szczegóły Konta Jakie Chcę

Aby prowadzenie konta i obsługa karty były darmowe, należy zapewnić w danym miesiącu wpływ zewnętrzny (na przykład z waszego konta w innym banku) na kwotę co najmniej 500 zł oraz wykonać minimum jedną płatność kartą debetową lub BLIKIEM. W przypadku niespełnienia tych warunków, opłata za konto to 6 zł, zaś za kartę debetową to 8 zł. Jeśli macie mniej niż 26 lat, nie musicie zapewniać wpływu na 500 zł. Prowadzenie konta będzie dla Was bezwarunkowo darmowe. Pozostałe opłaty:

 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za przelewy natychmiastowe,
 • 0 zł za wypłaty BLIKIEM z dowolnego bankomatu,
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Santander Bank Polska,
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska,
 • 5 zł za wypłatę gotówki z pozostałych bankomatów w Polsce, opłata nie jest pobierana od osób w wieku do 26 lat,
 • 0 zł za dostęp do Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay oraz BLIKA.

Szczegóły – Tabela Opłat i Prowizji.

Jak widzicie, spełniając warunki promocji, przy okazji zapewnicie sobie zwolnienie z opłat za konto i kartę. Warto mieć na uwadze, iż Santander Bank Polska jako jedyny bank w Polsce zapewnia nielimitowane darmowe przelewy natychmiastowe.

Do 300 zł zwrotu za płatności rachunków domowych

Dodatkowym benefitem w przypadku Konta Jakie Chcę jest zwrot 1% wartości opłacanych rachunków za prąd, gaz, telefon, Internet i telewizję. Maksymalnie możecie w ten sposób zdobyć do 25 zł zwrotu miesięcznie. Co ważne, w listopadzie oraz grudniu 2021 roku w ramach promocji zwrot zostanie podwojony i wyniesie 2% od wartości rachunków. W ten sposób jeszcze łatwiej uzyskacie swoisty moneyback. Więcej na temat podwojenia zwrotów w osobnym regulaminie.

W celu otrzymywania zwrotów należy potwierdzić (zweryfikować) opłacane faktury, które mogą być wystawione wyłącznie na posiadacza lub współposiadacza Konta Jakie Chcę. Faktury możecie potwierdzić na 3 sposoby:

 • po zalogowaniu do bankowości elektronicznej, w zakładce Twoje sprawy. W polu Wyszukaj sprawę wpiszcie frazę „faktura”, po czym pojawi się Wam opcja dodania faktury w ramach promocji. W formularzu, oprócz nazwy kontrahenta, należy również załączyć skan faktury, jej zdjęcie lub oryginał w pliku pdf,
 • za pośrednictwem wideo rozmowy – w tym przypadku fakturę okazujecie do kamery, by wideodoradca mógł wprowadzić dane odbiorców do zwrotów,
 • w placówce banku – w tym przypadku musicie ze sobą zabrać wydruki faktur lub ich oryginały.

Po weryfikacji faktur wystarczy już tylko opłacać rachunki standardowymi przelewami przez Internet (wybierając odbiorcę zdefiniowanego), za pośrednictwem zleceń stałych lub poleceniem zapłaty. Pamiętajcie jedynie, że z promocji wyklucza się płatności za usługę, która stanowi składnik czynszu. Premie będą wypłacane do 7. dnia kalendarzowego kolejnego miesiąca. Są one oczywiście zwolnione z opodatkowania.

Szczegóły w zasadach sprzedaży premiowej.


50 zł premii dla polecającego w ramach programu poleceń

Premie na start to jeszcze nie wszystko. O wiele więcej możecie zarobić poprzez polecanie promocji swoim bliskim. Za każde skuteczne polecenie konta, regulamin przewiduje 50 zł nagrody.

Polecającym może być posiadacz konta osobistego w Santander Bank Polska wraz z dostępem do aplikacji mobilnej i bankowości elektronicznej. Aby móc polecać konto, musicie wygenerować swój kod polecenia w bankowości online, w zakładce Program poleceń. Dodatkowym wymogiem jest wyrażenie zgód marketingowych, handlowych i na EKK oraz podanie numeru kontaktowego z bankiem. Teraz pozostaje już tylko przekazywanie kodu poleceń swoim bliskim. Jeśli będą oni skrupulatnie spełniać warunki promocji, bank będzie wypłacał Wam premie w miesiącu następującym po spełnieniu warunków promocji przez poleconego.

W ramach bieżącej edycji programu możecie odebrać maksymalnie 500 zł premii. Ponadto pamiętajcie, iż osoba polecona może następnie zostać polecającym! W ten oto sposób zwielokrotnicie swoje zyski po założeniu konta.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń „Polecam mój Bank- edycja XII”.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów