fbpx

Santander Bank Polska: kredyty lub leasingi z 400 zł premii! Bank idealny dla firmy?

Jeśli chodzi o sposób finansowania przedsięwzięć, planów i pomysłów, przedsiębiorcy mają zazwyczaj więcej możliwości niż osoby prywatne. Na polskim rynku, głównym graczem jeśli chodzi o dostarczanie usług finansowych dla firm jest Santander Bank Polska. W związku z tym, w niniejszym artykule przyjrzymy się opcjom dostępnym właśnie w tym banku. Omówimy różne rodzaje kredytów i leasingu, dostępnych dla nowych i obecnych klientów firmowych. Co ważne, na osoby, które zdecydują się na skorzystanie z oferty, czeka nawet 400 zł premii, a do tego 1100 zł za inne produkty i 360 zł za założenie darmowego konta firmowego!

Do kogo Santander Bank Polska kieruje swoje produkty kredytowe?

Zarówno kredyty, jak i leasingi Santander Bank Polska dostępne są dla nowych, powracających i aktualnych klientów banku. Pod względem dostępności ciekawych promocji w lepszej sytuacji są oczywiście nowi klienci, których bank próbuje skłonić do współpracy wysokimi premiami. Nie jesteście jeszcze klientami Santandera? Otwórzcie bezterminowo darmowe konto i odbierzcie 360 zł + nawet 1500 za aktywne korzystanie!

Kredyty Santander Bank Polska

W omawianym banku znajdziecie kilka usług kredytowych. Każda z nich ma inne przeznaczenie i skierowany jest do innej grupy odbiorców. Część kredytów może być wykorzystana tylko na konkretny i sprecyzowany cel (na przykład zakup nieruchomości), inne pozwolą pokryć aktualne koszty, uniknąć opóźnień w spłacie czy rozwinąć biznes w dowolnym kierunku, bez przedstawiania dokładnych planów.

Przyjrzyjmy się poszczególnym rodzajom produktów kredytowych dla firm, które oferuje nam bank.

Kredyty na bieżącą działalność

Ta grupa kredytów ma jeden wspólny mianownik: mogą być wykorzystane na dowolny cel związany z działalnością gospodarczą. Przedsiębiorca może więc za ich pomocą uregulować zobowiązania wobec klientów, finansować rozwój firmy, zakup nowego sprzętu, aktualizację oprogramowania, naprawę floty i wiele innych wydatków.

Kredyty firmowe na bieżące wydatki mogą otrzymać przedsiębiorcy, prowadzący działalność przez co najmniej 12 miesięcy.

W obecnej ofercie banku znajdziemy cztery kredyty na bieżące wydatki:

  • Biznes Ekspres – kredyt dostępny w krajowej walucie. Maksymalna do uzyskania kwota to 500.000 zł, a najdłuższy okres kredytowania wynosi 5 lat. Kredyt nie wymaga przedstawiania faktur kosztowych. Warunki pożyczki dobierane są indywidualnie.
  • Biznes Ekspres EBI – podobny pod względem parametrów do poprzedniego kredytu. Kredyt oferuje jednak doskonałe warunki i niższe oprocentowanie dzięki dofinansowaniu EBI – Europejskiego Banku Inwestycyjnego. 
  • Kredyt w rachunku – znany także posiadaczom kont osobistych. To linia kredytowa, która „dodaje” do rachunku dodatkowe środki, z których można skorzystać w dowolnym momencie. Odsetki naliczane są tylko od wykorzystywanych środków. Jeśli przedsiębiorca nie wydaje więcej niż jego własne środki zdeponowane na koncie, bank nie nalicza żadnych dodatkowych opłat. Kredyt w rachunku płatniczym dostępny jest przez 12 miesięcy, jednak może zostać przedłużony do nawet 20 lat (odnawia się co roku automatycznie). Linia kredytowa dostępna jest w wielu walutach. 
  • Kredyt obrotowy – na dowolny cel niekonsumpcyjny. Kredyt może być wielokrotnie uruchamiany do wysokości ustalonego limitu. Warunki ustalane są indywidualnie, zgodnie z możliwościami firmy.

Kredyty Inwestycyjne

Kredyty inwestycyjne obejmują już znacznie większe kwoty niż poprzednia grupa. Są też przyznawane na dużo dłuższe okresy. Obecnie Santander Bank Polska ma w swojej ofercie dwa kredyty inwestycyjne. Warunki kredytów są dopasowywane do potrzeb inwestycji.

Kredyty tego typu dostępne są dla małych i średnich firm, istniejących na rynku od 12 lub 24 miesięcy.  

  • Kredyt inwestycyjny – pomoże sfinansować zakup, modernizację czy przebudowę lokalu lub innego budynku. Może być również wykorzystany do spłaty zobowiązania zaciągniętego na ten cel w innym banku. 
  • Kredyt Ekspres Hipoteka – kredyt przeznaczony na zakup nieruchomości, przyznawany w walucie PLN i EUR na okres do 15 lat. Dostępna kwota to nawet 3 miliony złotych (dla osób posiadających konto w banku od minimum 6 miesięcy) lub 2 miliony złotych (dla pozostałych). Za pomocą tego kredytu, w określonych warunkach, sfinansujecie nawet 75% ceny nieruchomości.

Kredyty dla sektora Agro

Santander Bank Polska ma też specjalne propozycje dla osób prowadzących działalność rolniczą. Z uwagi na charakter takiej pracy, produkty kredytowe dla gospodarstw rolnych charakteryzują się zupełnie innymi parametrami. Mają też często inne przeznaczenie. W ofercie banku znajdziecie aż 7 różnych kredytów tego typu – między innymi na rozwój gospodarstwa i stada, produkcję, remont/budowę czy zakup gruntu. Dostępne są również dwa kredyty dofinansowywane z  ARiMR (Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa) – w tym jeden na wypadek klęski żywiołowej. Kredyty te udzielane są nawet na 20 lat i to przy niskim wkładzie własnym. 

Gwarancje i poręczenia

Za pośrednictwem Santander Bank Polska uzyskacie także poręczenia Banku Gospodarstwa Krajowego, POLFUND i COSME, które pomogą Wam uzyskać kredyty na różne cele.

Santander Bank Polska – poręczenie kredytów

Więcej szczegółów znajdziecie w podlinkowanych zakładkach.

Problem ze spłatą kredytu – co zrobić?

Obecne czasy serwują nam prawdziwy koktajl z adrenaliny i niepewności. W każdej chwili może zdarzyć się coś niespodziewanego, co całkowicie zaburzy płynność finansową firmy. Santander Bank Polska przygotował się i na taką ewentualność. Przedsiębiorcy mogą zmienić warunki kredytu w trakcie jego spłaty, wydłużając ten okres o 12 miesięcy i zmniejszając ratę kapitałową o 50%. Wpłynie to oczywiście na końcowy koszt kredytu, jednak w nagłych sytuacjach jest to cenna możliwość i sposób na uniknięcie zajęć egzekucyjnych. Więcej na temat możliwości zmian warunków kredytu przeczytacie tutaj.

Santander Bank Polska – opóźnienie w spłacie kredytu

Pytania dotyczące kredytów Santander Bank Polska możecie zadawać na infolinii pod numerem 1 9999 lub na czacie online

Szczegółów szukajcie też na dedykowanej stronie.

Leasing Santander Bank Polska

Najpopularniejszym sposobem finansowania zakupu pojazdu oraz innych maszyn i urządzeń w firmie jest jednak leasing. Za pomocą platformy Santander Leasing możecie wyszukać interesujący Was model pojazdu, a następnie zawnioskować o finansowanie na wybranych przez Was warunkach. Santander Leasing oferuje również ubezpieczenie leasingowanego sprzętu (w tym ubezpieczenie GAP) oraz antyinflacyjną kartę paliwową, obniżającą cenę każdego litra paliwa zatankowanego na stacjach Orlen lub BP o 15 groszy (promocja trwa do końca marca 2022 roku).

Ciekawą możliwością jest także leasing używanych samochodów z oferty Santander Leasing. Kilkuletni samochód jest nadal wygodnym i nowoczesnym kompanem długich podróży, a jego wyposażenie nie odbiega szczególnie od tego spotykanego w bieżących rocznikach.

Santander Bank Polska prowadzi także platformę, za pośrednictwem której kupicie poleasingowy sprzęt różnych kategorii: samochody, autobusy, motocykle, maszyny rolnicze czy przemysłowe, a także sprzęt medyczny i budowlany. Wszystko znajdziecie w tym miejscu.

Sprzęt poleasingowy w Santander Bank Polska

Więcej szczegółów znajdziecie na dedykowanej stronie banku.

Na koniec warto jeszcze raz przypomnieć o specjalnej promocji dla nowych klientów banku, którzy mogą zyskać 360 zł + 1500 zł premii w promocji Konta Firmowego Godnego Polecenia i zwolnienie z opłat bez terminu.

W dodatkowej promocji dla klientów Santander Leasing, trwającej do końca marca 2022 roku, zyskacie z kolei darmowy Kwalifikowany Podpis Elektroniczny!

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów