fbpx

Santander Bank Polska: 1000 zł premii i darmowe konto firmowe na dwa lata

Trwa do:
31 marca 2021

Firmowe Konto Godne Polecenia nie wzięło swojej nazwy z powietrza. Jest to rzeczywiście jeden z najciekawszych rachunków dla firm, a organizowane cyklicznie promocje tylko zwiększają jego atrakcyjność. W najnowszej akcji, za założenie promocyjnego konta, otrzymacie 900 zł premii w formie 3% zwrotu za dowolne transakcje kartą. Dodatkowe 100 zł czeka na przedsiębiorców, którzy zdecydują się podpisać umowę o terminal płatniczy za pośrednictwem banku. Ponadto uzyskacie 24-miesięczną gwarancję zwolnienia z opłat za większość usług związanych z użytkowaniem konta, między innymi za prowadzenie rachunku, kartę płatniczą, wszystkie bankomaty na świecie, czy też 10 przelewów natychmiastowych. Warto również wspomnieć, że do końca października trwa jeszcze promocja osobistego Konta Jakie Chcę, w ramach której zgarniecie 350 zł premii i dostęp do lokaty mobilnej na 1,5%!

Uczestnicy promocji

Z promocji mogą skorzystać wyłącznie przedsiębiorcy prowadzący firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, których przychody roczne nie przekraczają kwoty 10.000.000 zł. Warunkiem udziału w akcji jest nieposiadanie konta firmowego w Santander Bank Polska od 31 marca 2019 roku do momentu przystąpienia do promocji. 

Jeśli do tej pory korzystaliście z produktów Santander Bank Polska skierowanych do klientów indywidualnych (na przykład konta osobiste i oszczędnościowe czy lokaty), nadal możecie wziąć udział w promocji.

Zasady akcji

W promocji możecie otrzymać dwie premie: 

 • 900 zł w formie 3% zwrotu za zakupy – za założenie konta i robienie zwyczajnych transakcji kartą,
 • 100 zł – za podpisanie umowy o terminal płatniczy.

Jak założyć promocyjne konto

Wniosek o konto w ramach akcji dostępny jest na dedykowanej stronie internetowej. Oprócz konta zawnioskujcie również o kartę debetową Mastercard Business Debit lub VISA Business Electron.

Ponadto:

 • wyraźcie zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej w zakresie niezbędnym do realizacji promocji przez organizatora,
 • zawnioskujcie o usługi elektroniczne Mini Firma (to po prostu nazwa bankowości elektronicznej przeznaczonej dla przedsiębiorców),
 • nie wyrażajcie sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych,
 • wyraźcie zgodę na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych.

Na złożenie wniosku i podpisanie umowy z kurierem macie czas do 31 marca 2021 roku

900 zł moneyback

W niniejszej promocji, premia będzie wypłacana jako 3% zwrotu od płatności bezgotówkowych wykonanych kartą płatniczą (wykluczone są standardowo płatności w kasynach online, firmach bukmacherskich czy usługach pośredniczących w płatnościach – pełna lista znajduje się w regulaminie promocji). Maksymalna miesięczna premia to 150 zł, zaś czas obowiązywania promocji po założeniu konta to 6 miesięcy kalendarzowych. Mówiąc bardziej szczegółowo, okres naliczania premii trwa w miesiącu założenia konta oraz przez 5 kolejnych miesięcy. Zatem zaraz po aktywacji konta, śmiało możecie zaczynać firmowe zakupy.

Warunkiem uzyskania premii jest wykonanie w danym miesiącu rozliczeniowym co najmniej jednego przelewu na rzecz ZUS-u lub Urzędu Skarbowego o minimalnej wartości 200 zł z rachunku otwartego w ramach promocji. Przelew ten należy wykonać z rachunku bieżącego otwartego w ramach promocji w terminie do 15-go dnia miesiąca następującego po miesiącu naliczenia premii. Dzięki temu opłacanie składek lub zaliczek na podatek będzie choć trochę przyjemniejszą czynnością. 🙂 

Premie tradycyjnie będą wypłacane do końca kolejnego miesiąca. Przykładowo, za transakcje wykonane w listopadzie, premia zostanie wypłacona w grudniu.

100 zł premii za terminal

Kolejne 100 zł zgarną osoby, którym przyda się terminal płatniczy. Żeby załapać się na dodatkową premię, należy w ciągu 6 miesięcy od momentu przystąpienia do promocji zawrzeć za pośrednictwem banku, umowę o akceptację kart z Elavon Financial Services Designated Activity Company oraz aktywować terminal, przyjmując pierwszą transakcję. 

Premia zostanie wypłacona w miesiącu, następującym po miesiącu zawarcia umowy z firmą Elavon. Ta część promocji jest oczywiście przeznaczona dla osób, które nie posiadają aktywnej umowy o terminal z tą firmą. Pamiętajcie także o tym, by nie zamykać konta przed wypłatą premii. 

Szczegóły w regulaminie promocji.

Szczegóły rachunku Konto Firmowe Godne Polecenia

W ramach promocji z moneyback otrzymujecie 24-miesięczną gwarancję zwolnienia z opłat za większość usług związanych z użytkowaniem konta. Koszty prowadzenia rachunku w pierwszych 24 miesiącach są następujące:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty debetowej,
 • 0 zł za przelewy internetowe w systemie Elixir,
 • 0 zł za 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu (system Bluecash),
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą,
 • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia przelewu do innego banku,
 • 0 zł za smsKody autoryzacyjne,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach Santander Bank Polska. 

Po upływie 24 miesięcy, opłaty będą naliczane zgodnie z bieżącą taryfą. Ewentualnie bank może też ruszyć z nową promocją lub przedłużyć niniejszą. Ogólnie warto być dobrej myśli 

Szczegóły dotyczące obecnie obowiązujących stawek znajdziecie w Taryfie opłat i prowizji.

Opodatkowanie premii

Promocje dla przedsiębiorców rządzą się swoimi prawami w kwestii opodatkowania. Przychód uzyskany w ramach promocji bankowych musicie rozliczyć samodzielnie, zgodnie ze stosowaną formą opodatkowania. O szczegóły pytajcie swojego księgowego. W regulaminie promocji znajdziemy jedynie zapis:

Wartość premii (określonej w par.4 ust.2 Regulaminu) otrzymanej przez Uczestnika w ramach Promocji, stanowi dla niego przychód z działalności gospodarczej. Uczestnik jest zobowiązany do samodzielnego odprowadzenia należnego podatku z tego tytułu.

Mam już konto firmowe, po co mi drugie?

Przedsiębiorcy tak samo jak osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej mogą posiadać więcej niż jeden rachunek bankowy. Jest to bardzo wygodne w przypadku, gdy chcecie, aby środki na waszym koncie zostały zaksięgowane natychmiastowo. Wówczas podajecie kontrahentowi numer konta założonego w banku, w którym posiada on konto. Tego typu przelewy księgowane są natychmiastowo. Innym motywatorem do zakładania kolejnych rachunków są promocje, taka jak ta.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów