fbpx

Alior Bank: rekordowe 350 zł premii w promocji konta

Trwa do:
31 lipca 2020

Alior Bank ładnie nam się rozszalał aż 350 zł premii! W najnowszej edycji promocji „Z nami najlepiej” do zdobycia jest rekordowe 300 zł premii! Warunki promocji są przejrzyste i bardzo uczciwe. Kolejne 50 zł otrzymacie w formie voucheru dostępnego w programie punktowym Mastercarda. Wachlarz dostępnych nagród jest bardzo szeroki. Dodatkowo możecie zyskiwać 1% moneyback za płatności wykonane telefonem, do 240 zł zwrotu w ciągu roku. Konto Jakże Osobiste założycie oraz zamkniecie bez wychodzenia z domu! Ponadto w łatwy sposób unikniecie wszelkich opłat związanych z użytkowaniem konta. Promocja jak marzenie? Na to wygląda 🙂

Kto może zostać uczestnikiem promocji Alior Bank?

Na początek bardzo dobra wiadomość. Z promocji mogą skorzystać zarówno całkiem nowi, jak i powracający klienci Alior Banku. Mówiąc bardziej szczegółowo, akcja przeznaczona jest dla osób, które w ciągu dwóch lat od momentu złożenia wniosku nie posiadały konta osobistego w Alior Banku (złotówkowego i/lub walutowego), a także karty kibica Alior Banku. Przykładowo, składając wniosek 2 czerwca 2020 roku, wystarczy, że swoje poprzednie konto zamknęliście przed 2 czerwca 2018 roku. Ponadto nie możecie mieć złożonego wniosku o Konto Jakże Osobiste w dniach od 31 grudnia 2019 roku do 31 maja 2020 roku.

Co ważne, posiadanie innych produktów (przykładowo konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, konta w Kantorze Walutowym Alior Banku oraz konta osobistego w T-Mobile Usługi Bankowe) pozwala na udział również w niniejszej promocji!

Jak założyć promocyjne konto z premią?

Aby skorzystać z promocji należy w okresie do 31 lipca 2020 roku złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji. Oprócz Konta Jakże Osobistego, zawnioskujcie również o kartę debetową. Wniosek możecie wypełnić zarówno na komputerze, jak i na smartfonie. Im szybciej złożycie wniosek, tym szybciej premia powędruje na wasze konta!

Jeśli podczas składania wniosku pojawi się jakiś błąd uniemożliwiający dokończenie procesu lub nadal macie aktywną bankowość elektroniczną Alior Banku, wybierzcie opcję kontaktu telefonicznego ze strony konsultanta banku. W ten sposób podczas rozmowy dokończycie składanie wniosku, a przy okazji pozostaniecie w promocji.

Na podpisanie umowy o konto i kartę debetową macie czas do 30 sierpnia 2020 roku. Umowę możecie zawrzeć na trzy sposoby:

 • kurierem – może on dostarczyć umowę do waszego domu, ale również miejsca pracy lub szkoły,
 • poprzez przelew weryfikacyjny –  obecnie w tym systemie uczestniczą oprócz Alior Banku: Bank Pekao, Santander Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, PBS Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe (lista banków ulega pewnym wahaniom). W tym przypadku należy wykonać przelew weryfikacyjny na kwotę ustaloną przez Alior Bank (na przykład 1 zł) z banku, w którym posiadacie konto (przelew podlega zwrotowi). Pamiętajcie, iż wszystkie dane we wniosku muszą zgadzać się z danymi w obecnym banku i w dowodzie osobistym. Przelew weryfikujący można wykonać wyłącznie z konta, które zostało założone w placówce banku lub poprzez kuriera (tak, by obecny bank posiadał wasz wzór podpisu).
 • poprzez videorozmowę z pracownikiem banku – umowa może być podpisana nawet w ciągu 5 minut. Pamiętajcie, aby wasz komputer był wyposażony w sprawną kamerę oraz mikrofon.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać 300 zł premii?

Premia od Alior Banku podzielona jest na dwie części. Pierwsze 100 zł premii zostanie Wam wypłacone za samo założenie konta i karty. Bonus powędruje na wasze konto do końca kolejnego miesiąca po podpisaniu umowy. Przykładowo, podpisując umowę w czerwcu – premia zostanie wypłacona w lipcu.

Kolejne 200 zł wypłacone zostanie w ośmiu transzach po 25 zł w każdym kolejnym miesiącu. Aby zdobyć premię za dany miesiąc wystarczy:

 • zalogować się do aplikacji mobilnej banku co najmniej raz w miesiącu,
 • zapewniać wpływy na kwotę co najmniej 1500 zł,
 • wykonywać minimum 3 płatności kartą na dowolną kwotę.

Warunki należy zacząć spełniać od kolejnego miesiąca po zawarciu umowy. Przykładowo, gdy umowę sfinalizujecie w czerwcu, wówczas od lipca zacznie się Wasz okres obowiązywania promocji. Gdy w danym miesiącu nie spełnicie warunków – po prostu nie otrzymacie premii za ten miesiąc, jednak nadal będziecie mogli korzystać z promocji w kolejnych miesiącach. Wypłaty premii będą odbywały się w do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków. Przykładowo, za warunki spełnione w lipcu, premia zostanie wypłacona w sierpniu i tak dalej.


Wymagany wpływ może pochodzić przykładowo z waszego konta w innym banku. Po zaksięgowaniu wpływu, środki możecie z powrotem przelać na swoje konto (nie musicie ich utrzymywać przez określony czas). 

Co do 3 płatności kartą, pamiętajcie, iż możecie je wykonać w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie. Mogą to być również płatności za pośrednictwem karty wirtualnej (Google Pay oraz Apple Pay są jak najbardziej akceptowalne). Bank nie reguluje natomiast minimalnej kwoty transakcji, zatem drobne zakupy w sklepie spełnią warunki promocji. Z promocji wykluczone są jedynie „mniej typowe transakcje kartą” określone według kodów MCC:

 • 7995 – określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999 – określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111 – określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012 – określający instytucje finansowe,
 • 6211 – określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne (na przykład doładowanie Revoluta),
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne (a tak naprawdę płatności rachunków domowych kartą poprzez pośredników płatniczych typu Moje Usługi, czy Blue Media).

Szczegóły w regulaminie promocji „Z nami najlepiej – 4 edycja”

50 zł w promocji Mastercard „Bezcenne chwile”

Oprócz 300 zł premii od Alior Banku, kolejne 50 zł ekstra możecie uzyskać w formie voucherów w promocji Bezcenne Chwile. Mówiąć bardziej szczegółowo, otrzymacie 3400 punktów powitalnych, które wymienicie później na vouchery do: RTV Euro AGD, Circle K, Douglas, Decathlon i do wielu innych miejsc. 

Aby przystąpić do promocji, zarejestrujcie swoją kartę w bankowości elektronicznej lub na stronie programu. Po udanej rejestracji, wystarczy już tylko wykonać 5 płatności bezgotówkowych kartą (online lub w tradycyjnych sklepach). Macie na to 30 dni kalendarzowych, liczonych od momentu prawidłowej rejestracji, czyli zaakceptowania Waszej karty i włączenia jej do programu.

Do 5 dni roboczych po wykonaniu ostatniej płatności, w Waszych profilach Bezcenne Chwile pojawi się bonusowe 3400 punktów. Punkty zachowają ważność przez równe pół roku. Promocja potrwa do 30 lipca 2020 roku lub do wcześniejszego wyczerpania puli promocyjnej. Po premię sięgnie w tej edycji aż 16.300 osób. 

Szczegóły w regulaminie promocji – 3400 punktów powitalnych.

1% w skali roku na koncie oszczędnościowym – aktualizacja od 1 lipca 2020 roku

W ramach tak zwanych „korzyści” dodawanych do Konta Jakże Osobistego możecie wybrać konto oszczędnościowe z preferencyjnym oprocentowaniem na poziomie 3% 1% w skali roku. Aktualnie promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku dla kwoty do 20.000 zł. Oprocentowanie może zostać przedłużone na kolejne okresy, co już miało miejsce kilkukrotnie.

Aby uzyskać preferencyjne oprocentowanie na poziomie 3% 1% w skali roku należy wykonać w danym miesiącu płatności kartą na poziomie minimum 300 zł. W ten oto sposób przy okazji zapewnicie sobie zwolnienie z opłaty za kartę. W przypadku braku płatności na wymaganą kwotę, oprocentowanie wyniesie nieco mniej, bo 2% w skali roku.

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. W każdym miesiącu możecie wykonać jeden przelew zewnętrzny, zaś każdy kolejny kosztuje 10 zł.

Szczegóły w Tabeli oprocentowania Alior Banku.

1% moneyback od płatności telefonem

W przypadku 1% moneyback, zwroty naliczane są od transakcji wykonanych BLIKIEM, Google Pay, Apple Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay. Maksymalny miesięczny zwrot to 20 zł, co w skali roku daje nawet 240 zł moneyback. Zwrotem nie są objęte wybrane klasy kodów MCC (wspomniane przy okazji promocji z premią).

Konto Jakże Osobiste – charakterystyka

0 zł za prowadzenie konta po zapewnieniu jednorazowego wpływu na co najmniej 1500 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł; dla osób w wieku do 26 lat prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe,

0 zł za użytkowanie karty debetowej pod warunkiem wykonania płatności bezgotówkowych na minimum 300 zł, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł,

– 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Banku,

– 0 zł za wypłaty dowolnego bankomatu – wykonane BLIKIEM,

– 0 zł za wypłaty gotówki w sklepie w ramach usługi cashback,

– 2,50 zł za wypłaty z obcych bankomatów,

– 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach i placówkach partnerskich banku,

– 0 zł za przelewy krajowe w złotych przez Internet i mobilne,

– możliwość korzystania z BLIKA, Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay oraz Garmin Pay,

1,5% w skali roku na darmowym koncie Mega Oszczędnościowym do kwoty 100.000 zł na okres 3 miesięcy (w przypadku wpływów na minimum 1500 zł miesięcznie na konto osobiste oraz wyrażeniu zgód marketingowych),

– szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji Alior Banku.

Pozostałe korzyści dołączane do Konta Jakże Osobistego

Oprócz powyższych warunków bazowych związanych z użytkowaniem konta, dodatkowo możecie wybrać za darmo dwie spośród wymienionych „korzyści” dołączanych do rachunku. Każda kolejna „korzyść” kosztuje 3,50 zł miesięcznie. Wybór korzyści odbywa się już po założeniu konta w bankowości online, aplikacji mobilnej, w oddziale banku lub poprzez infolinię. W dalszej fazie użytkowania rachunku, możecie rotować wybranymi korzyściami, wyłączając jedne i w to miejsce włączając inne.

Spośród poniżej wymienionych, zapewne najbardziej interesujące będą dla Was dwie pierwsze korzyści, o których wspominałem już wcześniej. Jeśli zamiast konta oszczędnościowego i moneyback wolicie coś innego, lista prezentuje się następująco:

 • konto oszczędnościowe na 3% 1% w skali roku (do 20.000 zł),
 • zwrot 1% za zakupy wykonane telefonem,
 • płatności kartą bez kosztów przewalutowania,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • limit na koncie bez odsetek przez 10 dni (dla kwoty do 1000 zł),
 • ubezpieczenie w podróży za granicą,
 • pomoc w nagłych wypadkach – pakiet assistance,
 • pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych przez bankowość internetową i mobilną,
 • pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunkach,
 • punkty dla graczy – posiadaczy karty z logo LOL.


Pamiętajcie, iż do rachunku nie można wybrać w tym samym czasie korzyści „Zwrot za zbliżeniowe płatności mobilne” oraz „Punkty dla Graczy”.

Szczegóły w regulaminie korzyści Konta Jakże Osobistego.

Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Jeśli po odebraniu premii zdecydujecie się zakończyć współpracę z Alior Bankiem, możecie to zrobić na cztery sposoby:

 • poprzez infolinię,
 • w bankowości elektronicznej (również na smartfonie),
 • w oddziale banku,
 • korespondencyjnie, wysyłając wypowiedzenie na adres banku.

Z pewnością większość z Was zainteresuje głównie opcja numer dwa (jest najwygodniejsza). Aby zamknąć konto w bankowości elektronicznej, wystarczy wysłać wiadomość przez pocztę wewnętrzną banku. W tym celu klikacie po kolei: Wiadomości Napisz nową wiadomość Dyspozycja, Rachunki bankowe (zamknięcie konta). Na końcu wymienionej ścieżki wybierzcie natomiast powód zamknięcia konta, oczywiście wedle uznania.

W treści wiadomości podajecie numer rachunku/rachunków, który chcecie zamknąć. Oprócz tego możecie dodać numer konta, na które ma zostać przelany „osad” pozostały po zamknięciu rachunku. Możecie na przykład zamknąć tylko konto osobiste, a konto oszczędnościowe zostawić otwarte. Jeśli chcecie zamknąć wszystko, w wiadomości dodajcie również numery kont oszczędnościowych. Pomimo zamknięcia rachunków, umowa ramowa pozostanie w mocy. Dzięki temu wasz dostęp do bankowości online będzie nadal aktywny. Umowę ramową możecie wypowiedzieć w placówce banku lub korespondencyjnie. 

Proces zamykania konta przez bankowość internetową jest na tyle prosty, że możecie go wykonać z pozycji smartfona 🙂

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów