fbpx

ING Bank Śląski: nawet 200 zł premii w promocji regularnego inwestowania oraz 140 zł premii na start za założenie Konta z Lwem Direct lub Mobi

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

ING Bank Śląski ruszył z II edycją promocji „Im więcej inwestujesz, tym więcej zyskujesz”, w której do zdobycia jest 100 zł, 150 zł lub nawet 200 zł premii. Warunkiem uzyskania bonusu jest przetestowanie funkcji regularnego inwestowania w dowolny fundusz inwestycyjny. Promocja ma bardzo korzystną formę, ponieważ wartość bonusu uzależniona jest od wysokości waszych regularnych wpłat do funduszu. ING nie narzuca natomiast, w co konkretnie należy zainwestować, zatem możecie wybrać przykładowo któryś z funduszy zaklasyfikowanych do funduszy o bardzo niskim ryzyku. Z promocji mogą skorzystać zarówno dotychczasowi, jak i nowi klienci banku. W przypadku tych drugich, dodatkową zachętą może być 140 zł łatwej premii za założenie Konta z Lwem Direct lub Konta z Lwem Mobi. Dlaczego jeszcze warto być klientem ING? Ano dlatego, iż regularnie organizuje on szereg drobniejszych promocji dla obecnych klientów banku (przykładowo za wykonanie płatności Google Pay i Apple Pay lub wpływ wynagrodzenia) oraz promocję karty kredytowej, w której do zdobycia bywa nawet 400 zł premii.

Uczestnicy promocji „Im więcej inwestujesz, tym więcej zyskujesz”

Z promocji mogą skorzystać posiadacze konta osobistego oraz Otwartego Konta Oszczędnościowego. Głównym warunkiem uczestnictwa w promocji jest nieposiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych w ramach umowy pośrednictwa z bankiem ING w momencie rozpoczęcia promocji, czyli 20 maja 2019 roku. Jeśli zatem korzystaliście z poprzednich edycji promocji lub po prostu inwestowaliście w fundusze w ramach ING Banku Śląskiego, wówczas przed startem promocji powinniście skutecznie zbyć wszystkie jednostki, zaś wasze rejestry powinny być puste (choć nadal mogą być aktywne). Wykluczenie to nie dotyczy Indywidualne Konta Emerytalnego. Nawet posiadając aktywne IKE, możecie wziąć udział w niniejszej promocji.

Jak wziąć udział w promocji?

Na początek zapiszcie się do promocji po zalogowaniu w bankowości elektronicznej. Macie na to czas od 20 maja 2019 roku do 28 czerwca 2019 roku. W tym celu przejdźcie do zakładki Oferta ING, a następnie Promocje. Odszukajcie teraz zakładkę Nagroda do 200 zł za regularne inwestowanie i kliknijcie na Sprawdź szczegóły, a następnie Skorzystaj z promocji. Poniżej screen baneru z bankowości online:

Po kliknięciu w Zapisz się i inwestuj regularnie otrzymacie wiadomość w ramach poczty wewnętrznej z potwierdzeniem udziału. W dalszym kroku wypełnijcie ankietę inwestycyjną za pomocą której bank określi wasz profil inwestora, a następnie podpiszcie umowę pośrednictwa. Ankieta ma na celu sprawdzić stan waszej wiedzy na temat inwestowania oraz określić wasz profil inwestycyjny. Jej wypełnienie jest jednym z warunków promocji z bonusem. Nie zdziwcie się, jeśli wynikiem ankiety będzie formułka „produkt jest dla Ciebie nieodpowiedni”. Tego typu ocena pojawia się w przypadku, gdy nigdy dotychczasowo nie korzystaliście z funduszy inwestycyjnych. W ten sposób bank musi Was dość dosadnie poinformować o ryzyku związanym z inwestowaniem. Po wypełnieniu ankiety należy zaakceptować umowę ramową oraz umowę pośrednictwa w nabyciu jednostek funduszy (otwarcie rejestru).

Gdy dopełnicie powyższe formalności, w okresie trwania promocji:

  • złóżcie zlecenie otwarcia nowego rejestru w funduszach inwestycyjnych,
  • dokonajcie pierwszej wpłaty za nabycie jednostek na wymieniony rejestr za minimum 300 zł,
  • złóżcie dyspozycję regularnego inwestowania w ramach rejestru na kwotę 300 zł, 500 zł lub 1000 zł.

Jeżeli z promocji korzystacie po raz pierwszy, w tym miejscu krok po kroku omówię w jaki sposób ustawić regularne inwestowanie. Jeśli natomiast zagadnienie to nie jest Wam obce, wówczas możecie przejść do warunków wypłaty bonusu.

Instrukcja „krok po kroku” + wybór funduszu

Po skutecznym zapisaniu się do promocji i wypełnieniu ankiety możecie przejść do wyboru funduszu poprzez kliknięcie na Kup fundusz. Do wyboru macie całą paletę funduszy, które możecie posegregować według różnych kryteriów. Załóżmy, iż jako kryterium wyboru ustanowię poziom ryzyka funduszu. Po posortowaniu listy, na początku listy pojawiło się kilka funduszy o bardzo niskim profilu ryzyka. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż zgodnie z unijnym rozporządzeniem, ostatnio wiele funduszy zmieniło swoją nazwę. Kryteria, jakie muszą spełniać fundusze pieniężne zostały mocno zaostrzone. Dlatego w miejsce dawnych funduszy pieniężnych, gotówkowych oraz depozytowych wskoczyły fundusze obligacji krótko- i długoterminowych. Obecnie stosowane nazwy handlowe dawnych funduszy pieniężnych to oszczędnościowy albo dochodowy.

Po wstępnej selekcji, z listy funduszy wybieram ten, który najbardziej mnie interesuje (po zapoznaniu się z dokumentami określającymi dany fundusz). Po kliknięciu Wybierz pojawi się pole do wpisania kwoty pierwszej wpłaty (minimum 300 zł, choć niektóre TFI ustanawiają wyższe progi wejścia). W drugim kroku, należy natomiast określić kwotę regularnych wpłat (300 zł, 500 zł lub 1000 zł) oraz terminy w których pobierane będą środki. Na końcu pojawi się podsumowanie wraz z listą dokumentów dotyczących danego funduszu, po czym będziecie mogli potwierdzić dyspozycję SMS-em.

Kwestię wyboru danego funduszu zostawiam dla Was. Analiza wszystkich dostępnych funduszy oczywiście wykracza poza ramy niniejszego artykułu. Musicie mieć świadomość możliwości utraty części lub nawet całości środków zainwestowanych w dany fundusz. Obowiązkowo zapoznajcie się również z dokumentami charakteryzującymi dany fundusz. Z mojej strony przedstawiam jedynie, jak technicznie skorzystać z promocji, natomiast wszelkie decyzje inwestycyjne należą już do Was i musicie być w pełni ich świadomi. Ogólnie rzecz biorąc, warto wybrać fundusz, który nie pobiera opłat z tytułu zakupu i umorzenia jednostek uczestnictwa oraz pobiera względnie niską opłatę za zarządzanie. Akurat w przypadku opłaty za nabycie jednostek, sprawa jest prosta, ponieważ w ramach dodatkowej promocji „0 zł za zakup funduszy w Moim ING” zakup wszystkich funduszy oferowanych przez ING zwolniony jest z opłaty manipulacyjnej.

Warunki wypłaty bonus

Aby uzyskać prawo do otrzymania premii należy w okresie od przystąpienia do promocji do 31 grudnia 2019 roku co najmniej sześć razy nabyć jednostki uczestnictwa w ramach dyspozycji Regularnego inwestowania (od czerwca do listopada lub od lipca do grudnia) oraz nie dokonywać zmiany kwoty dyspozycji regularnego inwestowania. Ponadto w dniu wypłaty premii, czyli 20 stycznia 2020 roku należy posiadać aktywne Otwarte Konto Oszczędnościowe oraz jednostki funduszy na rejestrze. To właśnie na OKO zostanie wypłacona premia.

Jak wcześniej wspominałem, promocja ma trzy warianty. We wszystkich wariantach pierwsza wpłata musi opiewać na minimum 300 zł. Natomiast to sześć kolejnych wpłat w ramach regularnego inwestowania determinuje wysokość premii:

  • wpłaty po 300 zł – 100 zł premii,
  • wpłaty po 500 zł – 150 zł premii,
  • wpłaty po 1000 zł – 200 zł premii.

Zatem łączne zaangażowanie na poczet promocji wyniesie, 2100 zł 3300 zł lub 6300 zł. Wypłacony bonus jest kwotą netto, bank załatwi za Was wszelkie sprawy związane z opodatkowaniem (najpierw przyzna nagrodę dodatkową, którą następnie przekaże w formie podatku na konto odpowiedniego urzędu). 

Szczegóły promocji:

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów