mBank: 150 zł premii za „regularne inwestowanie”, nawet 300 zł w promocji konta osobistego i 200 zł w promocji karty kredytowej!

Trwa do:
2 sierpnia 2022
Dostępność wniosków
300000

Jak widać „regularne inwestowanie” serwowane przez mBank musiało spodobać się klientom, ponieważ ogłoszono kolejną już edycję promocji związanej z tą usługą. Tym razem do zdobycia jest aż 150 zł premii (w poprzednich edycjach było to 100 zł i 110 zł). Promowana usługa to tak zwany Supermarket Funduszy Inwestycyjnych, który ma służyć inwestowaniu w fundusze przez osoby, które nie mają w tym zakresie wiedzy ani doświadczenia. Po wypełnieniu ankiety otrzymacie sugestie dotyczące wyboru właściwego funduszu. Potem wystarczy już tylko dokonać pierwszej wpłaty, a następnie ustalić zlecenie stałe, by kolejne kwoty zasilały portfel inwestycyjny. Supermarket Funduszy Inwestycyjnych (SFI) to dobra okazja do rozpoczęcia swojej inwestorskiej przygody z bardzo małym kapitałem oraz alternatywa dla kont oszczędnościowych i lokat, będących wciąż nisko oprocentowanymi depozytami. Ponadto jest to świetne uzupełnienie promocji konta osobistego, gdzie do zdobycia jest 300 zł premii na start i dodatkowe 200 zł z kartą kredytową!

Supermarket Funduszy Inwestycyjnych (SFI) – słowem wstępu

SFI to narzędzie dostępne w bankowości elektronicznej (w przeglądarce i aplikacji) mBanku. Służy do inwestowania w fundusze inwestycyjne. Jego obsługa jest bardzo uproszczona, skierowana do osób początkujących oraz tych, które nie chcą zagłębiać się w naukę inwestowania, tylko osiągnąć długofalowy dochód na lepszych warunkach niż oferują lokaty.

Po przeprowadzeniu ankiety, która zbada Wasz profil inwestorski, zaproponowane zostaną odpowiadające mu fundusze inwestycyjne. W ramach SFI możecie zainwestować w 250 różnych funduszy organizowanych przez 15 towarzystw. Nie każdy będzie jednak dla Was dostępny! Jeśli Wasze odpowiedzi w ankiecie i oczekiwania okażą się bardzo rozbieżne z możliwościami danego funduszu (profil sprzeczny), będziecie musieli wybrać inny fundusz. W przypadku „mniejszej rozbieżności” (profil niewystarczająco zgodny) zostaniecie poinformowani o ryzyku, jednak ostrzeżenie to będziecie mogli zignorować i przejść dalej. Wszystko to dla ochrony Waszego kapitału oraz uniknięcia rozczarowań.

W przeciwieństwie do tradycyjnych lokat, swoje środki z funduszy inwestycyjnych będziecie mogli wyprowadzić w dowolnej chwili bez straty wypracowanego do tej pory zysku. W takiej sytuacji trzeba będzie jednak liczyć się z utratą prawa do 150 zł premii.

Regularne inwestowanie w mBanku – zasady promocji.Korzystając z SFI, nie będziecie narażeni na dodatkowe koszty za nabycie czy późniejsze odkupienie aktywów poza kosztem samego funduszu. Wszystkie opłaty, w tym ta za zarządzanie, wkalkulowane są już w cenę jednostek funduszu i w jego wynik, co pozytywnie wpływa na przejrzystość oferty i brak niepotrzebnego zamieszania. Zysk, który widać na ekranie, należy już do właściciela portfela.

Pamiętajcie, że inwestowanie to maraton, a nie sprint i tego typu „przedsięwzięcia” warto planować na co najmniej kilka lat. Ich celem nie powinien być szybki zysk.

Uwaga! Fundusze inwestycyjne nie są tak bezpieczne, jak lokaty. Choć nadal uchodzą za bardzo stabilne, a ich konstrukcja ogranicza ryzyko utraty kapitału, nadal jest to możliwe! Przestrzegam więc przed wkładaniem wszystkich oszczędności w jeden fundusz lub w ogóle – w same fundusze inwestycyjne.

Ograniczającymi ryzyko działaniami są przede wszystkim: dywersyfikacja portfela (czyli inwestowanie w różne fundusze, by średni wynik pozostawał na plusie nawet wtedy, gdy któryś z nich jednostkowo spada) oraz regularne inwestowanie, co także uśrednia cenę zakupu.

Nie jest to jednak poradnik inwestorski. Dziś skupimy się na promocji. 🙂

Więcej na temat inwestowania w fundusze inwestycyjne przeczytacie na dedykowanej stronie banku.

Regularne inwestowanie mBank – uczestnicy promocji

Akcja skierowana jest do nowych i obecnych klientów mBanku. Do udziału w promocji konieczne jest prowadzenie konta osobistego z podpiętym Supermarketem Funduszy Inwestycyjnych (SFI).

Co ważne, w momencie przystąpienia do promocji (zlecenia nabycia pierwszych jednostek) saldo środków uczestnika w ramach SFI nie może być niższe niż w dniu startu akcji, czyli 30 maja 2022 roku.

Nie masz konta w mBanku? Załóż je i odbierz nawet 300 zł!

Jeśli nie jesteście jeszcze klientami mBanku, a mimo to chcecie wziąć udział w promocji regularnego inwestowania, możecie zdobyć dodatkową premię w łącznej kwocie nawet 300 zł! Po założeniu konta możecie skorzystać z lokaty na 6,9% w skali roku. Łączna kwota lokat to nawet 500.000 zł. 

Regularne inwestowanie mBank – zasady promocji

Promocja trwa do 2 sierpnia 2022 roku. W tym czasie powinniście założyć konto z 300 zł dodatkowej premii na start lub – jeśli jesteście już klientami mBanku – zalogować się w bankowości elektronicznej, przejść do usługi Supermarket Funduszy Inwestycyjnych, a następnie założyć sobie cel inwestycyjny lub zawnioskować o zakup jednostek funduszy, wypełniając przy okazji ankietę inwestycyjną MiFID (Markets in Financial Instruments Directive to unijna dyrektywa, a ankieta jest jej częścią – do dyrektywy muszą stosować się wszystkie podmioty świadczące usługi maklerskie na terenie UE). Ewentualnie możecie skorzystać z pomocy dedykowanego doradcy. W tym przypadku wystarczy, że wypełnicie prosty formularz na specjalnej stronie promocji.

W tym samym terminie powinniście wybrać fundusz, w który chcecie zainwestować, określić cel inwestycji i wyrazić chęć udziału w promocji, zaznaczając odpowiednie pole.

Głównym warunkiem promocji jest:

  • zainwestowanie jednorazowo 2000 zł w zasugerowane fundusze lub zaznaczenie opcji stwórz portfel samodzielnie, a następnie wpłata wymaganej łącznej kwoty 2000 zł,
  • ustalenie regularnych comiesięcznych wpłat o wartości co najmniej 100 zł (minimalna kwota inwestycji w SFI) i realizacja tego zlecenia przez co najmniej 6 kolejnych miesięcy.

Co za tym idzie, żeby uzyskać premię konieczne będzie zaangażowanie co najmniej 2600 zł własnych środków.

Nie wycofujcie swoich środków w czasie realizowania warunków promocji, zlecając odkupienie jednostek, nie dokonujcie też konwersji. Każde z tych działań skutkować będzie utratą prawa do odebrania premii.

Odbiór premii

W tej edycji promocji premia została podzielona na dwie części: 50 zł oraz 100 zł. Pierwszą nagrodę otrzymacie po założeniu celu inwestycyjnego, wpłaceniu co najmniej 2000 zł i ustaleniu regularnych wpłat na 100 zł miesięcznie. Bank przekaże Wam gotówkę na Wasz rachunek osobisty powiązany z SFI w mBanku do końca lipca (jeśli zrealizujecie warunki w czerwcu) lub do końca sierpnia (jeśli warunki zrealizujecie w lipcu lub sierpniu).

Druga część nagrody – 100 zł – trafi do Was, jeśli zapewnicie na koncie wystarczającą ilość środków do wykonywania automatycznych wpłat na wybrany cel inwestycyjny. Gdy spełnicie ten warunek, bank wypłaci Wam 100 zł premii:

  • do 31 grudnia 2022 roku – jeśli ostatnia regularna wpłata odbędzie się w listopadzie 2022 roku,
  • do 31 stycznia 2023 roku – jeśli ostatnia regularna wpłata odbędzie się w grudniu 2022 roku,
  • do 28 lutego 2023 roku – jeśli ostatnia regularna wpłata odbędzie się w styczniu 2023 roku.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji oraz na specjalnej stronie promocji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów