fbpx

Ranking lokat i kont oszczędnościowych – Styczeń 2022

Od dłuższego czasu na Twoim koncie gromadzą się nadwyżki? Nie wiesz, gdzie je przechowywać? Skarpeta nie wydaje się wystarczająco solidnym depozytem, a stary materac jest niegodny Twoich oszczędności? To dobra okazja, by przetestować, odradzające się jak Feniks z popiołów, depozytu bankowe – lokaty i konta oszczędnościowe. W pandemicznej rzeczywistości oprocentowanie poszczególnych produktów było tak symboliczne, że szkoda było w ogóle zawracać sobie nimi głowę. Po podwyżce stóp procentowych banki zaczęły oferować coraz wyższe zwroty, co powinno skusić użytkowników do wpłat. W poniższym zestawieniu znajdują się najlepsze oferty oprocentowanych depozytów w polskich bankach (z gwarancją bezpieczeństwa depozytu do 100.000 euro). Dopóki ranking widnieje na blogu – jest on na pewno aktualny. Zatem po latach przerwy – reaktywacja! Ranking lokat i kont oszczędnościowych powraca na bloga!

🏅 I miejsce – konto oszczędnościowe Getin Bank – 3%

W ramach akcji Bonus za aktywność, możecie zyskać 3% na koncie oszczędnościowym przez okrągły rok! Maksymalna kwota depozytu to 10.000 zł. Pieniądze możecie przelewać na konto oszczędnościowe w dowolnym momencie, a odsetki będą wypłacane co miesiąc (w dwóch częściach: najpierw odsetki wynikające ze standardowego oprocentowania, a następnie wyrównanie do 3% po spełnieniu miesięcznych warunków). Promocja Bonus za aktywność przeznaczona jest dla klientów, którzy nie mieli w Getin Banku konta osobistego w okresie od 1 września 2019 roku do 30 listopada 2021 roku, a dodatkowo nie korzystali z poprzednich edycji promocji Bonus za aktywność.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe jest ciekawym rachunkiem oszczędnościowym, którego prowadzenie nie kosztuje ani złotówki. Ponadto pierwszy przelew wewnętrzny w każdym miesiącu również będzie darmowy (kolejne są już płatne zgodnie z tabelą opłat).

Getin Bank oferuje również konto oszczędnościowe na 1,7% w skali roku dla znacznie większych kwot (aż do 200.000 zł) na okres 3 mesięcy.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania oraz w dedykowanym artykule.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł3%10.000 zł12 miesięcy

Aktualna promocja – 150 zł premii na start, konto oszczędnościowe na 3% (do 10.000 zł) oraz 1,7% (do 200.000 zł)!

Darmowe prowadzenie i długi okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania!


🏅 II miejsce – konto oszczędnościowe Aion Bank – 2%

Jedną z najmocniejszych propozycji z oferty Aion Banku jest konto oszczędnościowe z oprocentowaniem sięgającym 2% w skali roku z miesięczną kapitalizacją odsetek (oprocentowanie uzależnione od wybranego planu). Rachunek nie nakłada na użytkownika żadnych ograniczeń. Zdeponować możecie dowolną kwotę, którą równie dowolnie możecie manipulować, wpłacając i wypłacając pieniądze w dowolnym czasie – bez utraty odsetek. Co tu kryć, takie konto oszczędnościowe ma dużą przewagę nad tradycyjnymi lokatami bankowymi, które zamrażają środki na z góry określony termin. Rachunek może być prowadzony w dwóch walutach (PLN i EUR), a wartość oprocentowania różni się w zależności od planu i waluty, co opisałem przy okazji omawiania różnic pomiędzy taryfami.

Więcej na temat konta oszczędnościowego Aion Banku znajdziecie w dedykowanym artykule.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
W cenie konta (0/29,99/49,99 zł)Do 2%Bez limiituDo 28 lutego 2022 (z opcją przedłużenia)

Aktualna promocja – bank z kontem oszczędnościowym do 2% bez limitów i świeżym podejściem do bankowości

Wysokość depozytu bez limitu!

⚡ Brak utraty odsetek przy wpłatach i wypłatach


🏅 III miejsce – Lokata na Nowe Środki Getin Bank – 2%

Produkt daje możliwość wyboru spośród trzech wariantów:

  • lokata na 3 miesiące z oprocentowaniem w skali roku na poziomie 1%,
  • na 6 miesięcy z oprocentowaniem w skali roku na poziomie 1,5%,
  • na 12 miesięcy z oprocentowaniem w skali roku na poziomie 2%,

Niezależnie od wybranego wariantu, możliwa do wpłacenia na lokatę kwota waha się w granicach od 500 zł do 180.000 zł. Każda osoba może założyć w sumie trzy lokaty – po jednej w każdym wariancie. Na każdej z nich zdeponować można po 180.000 zł. Łącznie więc, na Waszych lokatach Getin Banku może pracować 540.000 zł.

Szczegółów szukajcie w  Tabeli oprocentowania lokat terminowych oraz w dedykowanym artykule.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł2%180.000 zł (łącznie nawet 540.000 zł)3-12 miesięcy

Aktualna promocja – 2% w skali roku dla kwoty do 180.000 zł – na 12 miesięcy i to bez konta osobistego!

Długi okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania!


🏅 IV miejsce – Lokata InBank – 2,2%

Oferowana przez estoński bank lokata to bardzo prosty produkt z oprocentowaniem od 1,5% do 2,2% w skali roku. Wartość uzależniona jest od długości okresu prowadzenia lokaty. Swoje oszczędności możecie złożyć nawet na 60 miesięcy, czyli równe 5 lat. Minimalny okres deponowania środków dla tej lokaty to z kolei 1 miesiąc. 

Wpłacana kwota nie ma znaczenia dla poziomu oprocentowania. Zdeponować możecie środki w granicach od 5000 zł do 50.000 zł. Każda osoba może jednak założyć wiele lokat o łącznej wartości depozytu do 400.000 zł!

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania terminowych lokat oszczędnościowych.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł (bez konta osobistego)Do 2,2%400.000 złBezterminowo

Duża wysokość depozytu!

Prosty produkt bez konta osobistego!


🏅V miejsce – konto oszczędnościowe mBank – 1,8%

Rachunek Moje cele to konto typu Saver, na które automatycznie odkładane są środki po każdej transakcji kartą lub po przelewie. Może to być stała kwota (na przykład 3 zł po każdej transakcji), zaokrąglenie do pełnej kwoty (na przykład do 10 zł) lub procent danej transakcji (na przykład 1% od wykonanej płatności). Możecie również ustanowić stałe wpływy w wybranej kwocie w konkretnym dniu miesiąca. Domyślnie jest to kwota 200 zł, w 10. dniu danego miesiąca. Zatem pozostawiając domyślną kwotę lub nawet zmniejszając ją do 100 zł zapewnicie sobie automatyczne utrzymanie preferencyjnego oprocentowania.

Od momentu aktywowania rachunku przez trzy pełne miesiące kalendarzowe, oprocentowanie gwarantowane jest na poziomie 1,8% w skali roku dla kwoty do 10.000 zł. Aby skorzystać z preferencyjnego oprocentowania, konto Moje cele należy otworzyć podczas wnioskowania o eKonto osobiste.

Szczegóły w dedykowanym artykule.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł1,8%10.000 zł3 miesiące

Aktualna promocja – eKonto osobiste z nawet 500 zł premii na start + konto oszczędnościowe na 1,8% w skali roku!

Wygodne konto typu saver!


🏅 VI miejsce – konto oszczędnościowe Alior Bank – 1,7%

Konto Mega Oszczędnościowe to kolejny mocny punkt na depozytowej mapie Alior Banku. Jego standardowe oprocentowanie wynosi 1% w skali roku. Jednak wystarczy, że w danym miesiącu zapewnicie wpływy na Konto Jakże Osobiste w wysokości co najmniej 2000 zł, a oprocentowanie zostanie podwyższone do 1,7% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł. Cóż, Alior Bank słynie wręcz z doceniania lojalnych klientów. Środki te mogą pochodzić przykładowo z waszego konta w innym banku (wykluczone są jedynie przelewy z Alior Banku, w tym Kantoru Alior Banku). Ponadto musicie wyrazić zgody marketingowe i handlowe.

Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 kolejne miesiące od aktywacji konta oszczędnościowego – czyli pierwszego wpływu na to konto. Do promocji Konta Mega Oszczędnościowego możecie przystąpić w terminie od 14 grudnia 2021 roku do 17 stycznia 2022 roku (do tego czasu należy wpłacić środki, by aktywować promocję). KMO otworzycie podczas wnioskowania o Konto Jakże Osobiste. 

Szczegóły znajdziecie w Tabeli oprocentowania.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł1,7%100.000 zł3 miesiące

Aktualna promocja – 300 zł premii na start oraz vouchery o wartości 100 zł + 2% na Koncie Oszczędnościowym,

⚡ Wysoka kwota depozytu!


JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów