fbpx

Ranking Lokat i Kont Oszczędnościowych – Czerwiec 2022

Od dłuższego czasu na Twoim koncie gromadzą się nadwyżki? Nie wiesz, gdzie je przechowywać? Skarpeta nie wydaje się wystarczająco solidnym depozytem, a stary materac jest niegodny Twoich oszczędności? To dobra okazja, by przetestować, odradzające się jak Feniks z popiołów, depozytu bankowe – lokaty i konta oszczędnościowe. W pandemicznej rzeczywistości oprocentowanie poszczególnych produktów było tak symboliczne, że szkoda było w ogóle zawracać sobie nimi głowę. Po podwyżce stóp procentowych banki zaczęły oferować coraz wyższe zwroty, co powinno skusić użytkowników do wpłat. W poniższym zestawieniu znajdują się najlepsze oferty oprocentowanych depozytów w polskich bankach (z gwarancją bezpieczeństwa depozytu do 100.000 euro). Dopóki ranking widnieje na blogu – jest on na pewno aktualny. Zatem po latach przerwy – reaktywacja! Ranking lokat i kont oszczędnościowych powraca na bloga!

🏅 I miejsce – Lokata Witaj Nest Bank – 7%

Jednym z najważniejszych benefitów oferowanych przez Nest Bank jest Nest Lokata Witaj, będąca typową lokatą na start dla nowych klientów. Oprocentowanie wynoszące 7% w skali roku obowiązuje dla kwoty od 1000 zł do 20.000 zł, zaś okres deponowania środków to 6 miesięcy.

Promocyjne oprocentowanie dostępne jest dla osób, które w każdym pełnym miesiącu trwania lokaty zapewnią:

 • wpływy zewnętrzne na Nest Konto w kwocie minimum 2000 zł oraz
 • wykonają 3 dowolne transakcje spośród: płatność BLIK, operacja kartą debetową, przelew (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami).

Oprócz tego warunkiem skorzystania z lokaty jest udzielenie i nieodwoływanie zgody marketingowej. Lokatę Witaj możecie założyć jednorazowo poprzez bankowość online w ciągu 30 dni od momentu otwarcia Nest Konta. W przypadku zerwania lokaty przed czasem, bank zwróci Wam kapitał, ale już bez naliczonych odsetek.

Szczegóły lokaty w regulaminie promocji Nest Lokaty Witaj oraz w tabeli oprocentowania.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł7%20.000 zł6 miesięcy

Aktualna promocja – 50 zł premii na start + Lokata Witaj na 7% w skali roku oraz do 2000 zł bonusu w programie poleceń!

Pełen pakiet korzyści dla nowych klientów!


🏅 II miejsce – Lokata InBank 6,5%

Lokata Lojalna to nowość InBanku. Oferuje ona najwyższe oprocentowanie i dwa dosyć krótkie okresy obowiązywania. Istotną różnicą w stosunku do standardowej i znanej dotychczas lokaty jest polityka dotycząca oprocentowania. Mamy tu bowiem do czynienia ze szczególnym warunkiem. Bank może zmienić oprocentowanie Lokaty Lojalnej do tego, które obowiązuje za dany okres w Lokacie Standardowej (czyli obecnie 4% w skali roku), jeśli klient rozwiąże w okresie od daty wskazanej w umowie do daty wygaśnięcia umowy którąkolwiek z założonych lokat.

Najważniejsze cechy Lokaty Lojalnej:

 • minimalna kwota lokaty to 5.000 zł, a maksymalna 50.000 zł (każdy klient może jednak założyć wiele lokat na łączną kwotę 1 miliona złotych);
 • odsetki naliczane są na koniec umownego okresu lokaty, a w przypadku jej zerwania bank wypłaci sam kapitał początkowy;
 • za odnowienie lokaty klient otrzyma podwyższone o 0,1 punktu procentowego oprocentowanie swojego depozytu niezależnie od okresu. Podwyższenie naliczane jest w stosunku do aktualnej oferty lokat, nie zaś wobec oprocentowania lokaty, która się zakończyła.

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania terminowych lokat oszczędnościowych.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł (bez konta osobistego)6,5%1.000.000 zł3-6 miesięcy

Aktualna promocja – nawet 6,5% w skali roku bez zakładania konta dla kwoty do 1 miliona złotych!

Duża wysokość depozytu!

Prosty produkt bez konta osobistego!


🏅 III miejsce – Lokata na Nowe Środki Getin Bank – 6,5%

Produkt daje możliwość wyboru spośród trzech wariantów:

 • lokata na 3 miesiące z oprocentowaniem w skali roku na poziomie 6%,
 • na 6 miesięcy z oprocentowaniem w skali roku na poziomie6,5%,
 • na 12 miesięcy z oprocentowaniem w skali roku na poziomi 6,5%.

Każda osoba może założyć w sumie 5 lokat założonych w każdym okresie umownym. Na każdej z nich zdeponować można po 180.000 zł. Łącznie więc, na Waszych lokatach Getin Banku może pracować 900.000 zł.

Szczegółów na temat lokaty szukajcie w Arkuszu informacyjnym dla deponentów oraz Tabeli oprocentowania lokat terminowych.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 złdo 6,5%180.000 zł (łącznie nawet 900.000 zł)3-12 miesięcy

Aktualna promocja –6,5% w skali roku dla kwoty do 180.000 zł – na 12 miesięcy i to bez konta osobistego!

Długi okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania!


🏅 IV miejsce – Lokata Rentierska – 6% w skali roku

bank pekao logo

Przeznaczenie Lokaty Rentierskiej pokrywa się z jej nazwą. Lokując na niej odpowiednią kwotę (całkowity brak górnej granicy), będziecie mogli niejako żyć z odsetek. W przypadku tego produktu kapitalizacja odsetek odbywa się bowiem w cyklu kwartalnym. Zysk z oprocentowania jest wypłacany raz na 3 miesiące, a nie, jak ma to zazwyczaj miejsce, na koniec okresu umownego. Lokatę założycie na 36 miesięcy, czyli równe 3 lata. Jednak uwaga! Cokwartalna kapitalizacja nie oznacza jednak, że umowę będzie można zerwać przed końcem okresu umownego bez komplikacji. Jeśli zdecydujecie się na taki ruch – utracicie niestety zyski. Bank odejmie bowiem wartość wypłaconych odsetek od wpłaconego wcześniej kapitału.

Oprócz lokaty Rentierskiej w Banku Pekao są też dostępne inne depozyty z oprocentowaniem 5% w skali roku: Lokata PeoPay oraz PeoPay MAX i Lokata negocjowana na nowe warunki. Jeśli więc z jakichś powodów wspomniana tu lokata Wam nie odpowiada – naprawdę macie w czym wybierać.

Szczegółów szukajcie w dedykowanym artykule.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł6%Bez limitu36 miesięcy

Aktualna promocja – 3 świetne lokaty na 5-6% w skali roku oraz do 300 zł premii na start w promocji konta osobistego!

Wartość depozytu bez limitu!

Naliczanie odsetek co 3 miesiące!


🏅 V miejsce – konto oszczędnościowe Getin Bank – 6%

Oprocentowanie konta oszczędnościowego wynosi 6% w skali roku, a możliwa do zdeponowania kwota jest naprawdę solidna – 400.000 zł z gwarancją oprocentowania przez 3 miesiące (92 dni). Bieżąca edycja promocji Elastycznego Konta Oszczędnościowego trwa od 11 czerwca 2022 roku do 30 czerwca 2022 roku – do tej daty środki muszą się znaleźć na koncie oszczędnościowym, by aktywowało się promocyjne oprocentowanie.

Promocję można połączyć z prowadzoną równolegle akcją – 6% w skali roku do kwoty 10.000 zł. Okres depozytu to okrągły rok.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł6%400.000 zł3 miesiące

Aktualna promocja – konto oszczędnościowe na 6% w skali roku (do 400.000 zł)

Darmowe prowadzenie i długi okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania!


🏅 VI miejsce – lokata mobilna Credit Agricole – 6%

Klienci banku Credit Agricole mogą skorzystać z rocznej lokaty mobilnej na 6% w skali roku. Maksymalna wartość depozytu to w tym przypadku aż 30.000 zł! Minimalnie wpłacić możecie 1000 zł. Okres trwania lokaty to aż 12 miesięcy. Oferta dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów, dlatego otwarcie lokaty możliwe jest tylko w aplikacji mobilnej i to przez pierwsze 14 dni od chwili założenia konta.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł6%30.000 zł 12 miesięcy

Aktualna promocja – lokata mobilna na 6% w skali roku oraz 555 zł premii w promocji konta

Szybki dostęp z poziomu aplikacji mobilnej!


🏅VII miejsce – Lokata na nowe środki mBank – 5,5%

mBank dołącza do grona banków oferujących przyzwoity procent dla nowych i obecnych klientów. Czas trwania depozytu to 3 miesiące, a łącznie na promocyjnych lokatach możecie ulokować kwotę do 200.000 zł.

Minimalna kwota lokaty to 1000 zł. W promocji możecie założyć tyle lokat, ile chcecie. Zatem w przypadku chęci ulokowania większej kwoty środków, warto je podzielić na kilka lokat – na wypadek gdybyście musieli przedwcześnie wypłacić część kapitału. Wiadomo, zerwanie lokaty wiąże się z nienaliczeniem odsetek, więc szkoda byłoby zrywać jedną „dużą” lokatę.

A co w przypadku dotychczasowych klientów? Jako, że jest to lokata na „Nowe środki” dochodzi kwestia daty badania salda – 1 kwietnia 2022 roku. To według tej daty ustalany jest status nowych środków.

Szczegóły w dedykowanym artykule.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł5,5%200.000 zł3 miesiące

Aktualna promocja – Lokata na Nowe Środki na 5,5% w skali roku dla kwoty do 200.000 zł oraz 500 zł premii w promocji konta!

Wygodne konto typu saver!


🏅 VIII miejsce – lokata GOmobile BNP Paribas – 5%

W przypadku oferty GOmobile możecie oszczędzać na 6% w skali roku dla kwot od 1000 zł do 50.000 zł. Jak sama nazwa wskazuje, lokata dostępna jest z poziomu aplikacji mobilnej, zaś okres jej trwania to 5 miesięcy. Oprócz tego BNP Paribas wprowadził do oferty Lokatę na Nowe Środki, której oprocentowanie wynosi stałe 5% w skali roku bez limitu kwotowego, a także 3-miesięczną Lokatę Urodzinową na stałe 5,5% w skali roku (do 20.000 zł).

Potwierdzenie warunków lokaty w tabeli oprocentowania. Szczegółowa analiza znajduje się z kolei w dedykowanym artykule.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 złDo 5%50.000 zł5 miesiące

Aktualna promocja – Lokata GOmobile na 6% w skali roku od BNP Paribas, Lokata Urodzinowa na 5,5% w skali roku + 485 zł premii w promocji konta!

Dostępność w aplikacji mobilnej i proste warunki


🏅 IX miejsce – Lokata Witaj Nest Bank – 5%

Jednym z najważniejszych benefitów oferowanych przez Nest Bank jest Nest Lokata Witaj, będąca typową lokatą na start dla nowych klientów. Oprocentowanie wynoszące 5% w skali roku obowiązuje dla kwoty od 1000 zł do 20.000 zł, zaś okres deponowania środków to 6 miesięcy.

Promocyjne oprocentowanie dostępne jest dla osób, które w każdym pełnym miesiącu trwania lokaty zapewnią:

 • wpływy zewnętrzne na Nest Konto w kwocie minimum 2000 zł oraz
 • wykonają 3 dowolne transakcje spośród: płatność BLIK, operacja kartą debetową, przelew (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami).

Oprócz tego warunkiem skorzystania z lokaty jest udzielenie i nieodwoływanie zgody marketingowej. Lokatę Witaj możecie założyć jednorazowo poprzez bankowość online w ciągu 30 dni od momentu otwarcia Nest Konta. W przypadku zerwania lokaty przed czasem, bank zwróci Wam kapitał, ale już bez naliczonych odsetek.

Szczegóły lokaty w regulaminie promocji Nest Lokaty Witaj oraz w tabeli oprocentowania.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł5%20.000 zł6 miesięcy

Aktualna promocja – Lokata Witaj na 5% (do 20.000 zł), w pełni darmowe konto oraz konto Nest Rodzinne Oszczędności na 5% lub więcej!

Pełen pakiet korzyści dla nowych klientów!


🏅 X miejsce – lokata mobilna Santander Bank Polska – 5%

Santander Bank Polska logo

Oferowana przez Santander Bank Polska Lokata Mobilna to dobrze znany produkt oszczędnościowy. Jego standardowe oprocentowanie przez długi czas było jednak znacznie mniej atrakcyjne. Obecne parametry pozwolą oszczędzać mniejsze kwoty na dosyć krótki okres, za to z bardzo zadowalającym zwrotem. Lokata Mobilna dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku. Każdy użytkownik może skorzystać z niej tylko raz oraz założyć tylko jedną lokatę w tym samym czasie. Nagroda w aktualnej promocji polega na możliwości ponownego założenia w aplikacji Santander Bank Polska Lokaty Mobilnej. W regulaminie znajdziemy bowiem zapis: Jeżeli w okresie od dnia 24.09.2021 r. do 2.03.2022 r. skorzystałeś już z Lokaty Mobilnej, dzięki Promocji masz możliwość założenia Lokaty Mobilnej raz jeszcze.

Szczegóły w regulaminie promocyjnej lokaty.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł5%20.000 zł4 miesiące

Aktualna promocja – Lokata Mobilna na 5% w skali roku oraz 4% w skali roku na Koncie Max Oszczędnościowym 

Łatwość obsługi (do założenia w aplikaci mobilnej)!

Wysokie oprocentowanie w krótkim okresie

🏅 XI miejsce – konto oszczędnościowe ING Bank Śląski – 5%

W ING Banku Śląskim trwają dwie promocje związane z kontami oszczędnościowymi. W obu przypadkach do waszej dyspozycji będzie oprocentowanie na poziomie 5% w skali roku na okres 3 miesięcy, dla kwoty do 200.000 zł (czyli razem nawet 400.000 zł).

Po zakończeniu trzymiesięcznego okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania, konto Bonus zostanie zamknięte, a środki trafią na wskazane przez Was konto oszczędnościowe. Promocyjny rachunek otworzycie w bankowości elektronicznej.

Szczegółową analizę promocji znajdziecie w dedykowanym artykule.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł5%400.000 zł (2 konta z limitem do kwoty 200.000 zł)3 miesiące

Aktualna promocja – 250 zł premii za założenie darmowego konta oraz konto oszczędnościowe na 5% dla kwoty do 400.000 zł

Wysoki limit oraz bardzo dobre oprocentowanie!


🏅 XII miejsce – konto oszczędnościowe Alior Bank – 5% (+6,5% na lokacie)

Konto Mega Oszczędnościowe to mocny punkt na depozytowej mapie Alior Banku. Jego standardowe oprocentowanie wynosi 4% w skali roku. Jednak wystarczy, że w danym miesiącu zapewnicie wpływy na Konto Jakże Osobiste w wysokości co najmniej 2000 zł, a oprocentowanie zostanie podwyższone do 5% w skali roku dla kwoty do 200.000 zł.

W Alior Banku pojawiła się również świetna oferta lokat terminowych – dla nowych środków. Oprocentowanie lokaty wynosi odpowiednio:

 • 4% w skali roku – dla lokaty na 92 dni,
 • 4,5% w skali roku – dla lokaty na 182 dni,
 • 5,5% w skali roku – dla lokaty na 282 dni,
 • 6% w skali roku – dla lokaty na 365 dni,
 • 6,5% w skali roku – dla lokaty na 19 miesięcy.

Szczegóły znajdziecie w Tabeli oprocentowania.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł5%200.000 zł4 miesiące

Aktualna promocja – rekordowe 400 zł premii na start, 100 zł z punktami Bezcenne Chwile, 50/100 zł za ubezpieczenie oraz 5% i 6,5% dla oszczędności

⚡ Wysoka kwota depozytu!


🏅 XIII miejsce – konto oszczędnościowe Santander Consumer Bank – do 5%

Z konta oszczędnościowego w Santander Consumer Banku może skorzystać każdy – zarówno całkowicie nowy klient banku, jak i również ten obecny. Osoby zainteresowane najwyższym pułapem oprocentowania (5% w skali roku), będące już klientami banku, muszą być przygotowane na to, że objęte zostaną nim tylko tak zwane nowe środki, czyli nadwyżka ponad saldo klienta zgromadzone w produktach oszczędnościowych Santander Consumer Banku na dzień 26 kwietnia 2022 roku.

Szczegółów szukajcie w dedykowanym artykule oraz w regulaminie prowadzenia rachunku oraz regulaminie promocyjnego oprocentowania.

Tutaj zaś więcej informacji o oprocentowaniu rachunku oszczędnościowego.ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł1,9-5%Nawet powyżej 200.000 zł!Bezterminowo

Aktualna promocja – konto oszczędnościowe na 5% w skali roku dla nowych środków bez konta osobistego do 200.000 zł! 1,9-2% w skali roku dla obecnych środków bez limitu!

⚡ Wysoka kwota depozytu!


🏅 XIV miejsce – konto oszczędnościowe Banku Pekao – 5%

bank pekao logo

Na nowych klientów Pekao S.A. czeka bardzo dobra oferta konta oszczędnościowego. Maksymalna kwota obowiązywania preferencyjnego oprocentowania wynosi aż 100.000 zł. Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez 183 dni (6 miesięcy) od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe. Nadwyżka ponad 100.000 zł będzie pracowała już według standardowego oprocentowania (zgodnie z aktualną tabelą oprocentowania).

Z preferencyjnego oprocentowania mogą skorzystać wyłącznie osoby, które nie posiadały rachunku osobistego, konta oszczędnościowego, bądź lokaty w Banku Pekao S.A. i/lub jednostek funduszy inwestycyjnych w Pekao TFI w okresie od 1 stycznia 2021 roku.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 zł5%100.000 zł 6 miesięcy

Aktualna promocja – 200 zł premii na start, 100 zł z punktami Bezcenne Chwile, 150 zł bonusu dla dziecka oraz 5% w skali roku dla oszczędności (do 100.000 zł)

Wysokie oprocentowanie i proste zasady promocji


🏅XV miejsce – konto oszczędnościowe Banku Millennium – 5%

bank millennium logo

Konto Oszczędnościowe Profit zapewnia oprocentowanie na poziomie 5% w skali roku dla kwoty do 200.000 zł. Nadwyżka oprocentowana jest zgodnie z aktualną tabelą oprocentowania. Okres obowiązywania preferencyjnego oprocentowania to 60 dni od pierwszego zasilenia konta nowymi środkami. Po okresie promocji, konto oprocentowane jest według standardowych zasad. Warto jednak pamiętać, iż promocja konta oszczędnościowego dla obecnych klientów jest regularnie odświeżana.

Szczegóły w regulaminie promocji konta oszczędnościowego Profit oraz w Tabeli oprocentowania.

ProwadzenieOprocentowanieDo kwotyOkres
0 złdo 4%200.000 zł60 dni

Aktualna promocja – 360 zł premii w promocji na start + 5% na koncie oszczędnościowym do 200.000 zł!

Świetne konto osobiste z wysoką premią

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów