fbpx

Ranking kont osobistych – Styczeń 2021

Nowy rok – nowa ja. To hasło znane już od lat w branży postanowień noworocznych. Jednak czy nowy rok to dobry pomysł na zmianę rachunku osobistego? Oczywiście… tak samo jak każdy kolejny miesiąc. W związku z tym po paru latach przerwy reaktywujemy nasz comiesięczny ranking kont osobistych bloga JakDorobic.pl. Warunki prowadzenia kont zmieniają się dynamicznie, a na rynku cały czas pojawiają się nowe propozycje. Trwanie przy jednym koncie rzadko wychodzi komukolwiek na dobre. Banki doceniają bowiem głównie nowych klientów, którym proponują solidne premie za założenie konta czy lokaty.

Domyślam się jednak, że bycie na bieżąco ze wszystkimi propozycjami może być trudne. Dlatego właśnie powstał ten ranking. Jeśli chcecie zmienić konto, lecz nie wiecie, na co postawić – zajrzyjcie do poniższego zestawienia. Gwarantuję, że dopóki ranking funkcjonuje na blogu, jest on regularnie aktualizowany każdego miesiąca.


🏅 I miejsce – CitiKonto (Citi Handlowy)

Finansowa Rewolucja w banku Citi Handlowym przyniosła arcyciekawy produkt w postaci bezwarunkowo darmowego konta osobistego. Pierwsze miejsce w rankingu przypadło mu nie przez przypadek. Dla większości z Was rachunek ten będzie bezkosztowy nawet wtedy, gdy o nim zapomnicie, a karta debetowa przestanie być użytkowana. Przypominam, że większość banków, oferujących darmowe prowadzenie konta i karty pozwala na zniesienie opłaty pod pewnym warunkiem. Może to być wykonywanie określonej ilości transakcji kartą lub wydawanie za jej pomocą minimalnej kwoty każdego miesiąca. CitiKonto nie stawia Wam tego rodzaju wyzwań. Konto i karta są całkowicie darmowe, bez względu na wszystko.

Co więcej, oprócz standardowych, darmowych przelewów internetowych oraz mobilnych, możecie skorzystać także z trzech darmowych przelewów natychmiastowych. Każdy kolejny kosztuje 5 zł. Darmowe są także wszystkie wypłaty z bankomatów Citi Handlowego oraz cztery pierwsze wypłaty z pozostałych urządzeń. Kolejne kosztują już 8 zł. Nie występuje także opłata za udzielenie kredytu w rachunku płatniczym, czyli tak zwanego limitu w koncie.

Szczegółów szukajcie w Tabeli opłat i prowizji.

KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł0 zł0 zł /8 zł0 zł

Aktualna promocja – 400 zł premii w formie gotówki i darmowych przesyłek kurierskich

Dla większości osób, wykorzystujących konto w standardowy sposób, rachunek będzie całkowicie bezpłatny


🏅 II miejsce – Konto 360º (Bank Millennium)

Na drugim miejscu plasuje się Konto 360º Banku Millennium. Jego prowadzenie może być darmowe, pod warunkiem zapewnienia comiesięcznego wpływu w wysokości 1000 zł oraz wykonania 1 płatności kartą. To idealna propozycja „głównego” rachunku, używanego na co dzień.

W aktualnej promocji Banku Millennium zgarniecie ciekawą premię – 270 zł bonusu zostało podzielone na trzy części: 150 zł premii gotówkowej, bon do Allegro o wartości 100 zł oraz 20 zł w ramach aplikacji Goodie.

Młodsi użytkownicy powinni zainteresować się Kontem 360º dla Studentów, które zapewnia bezwarunkowo darmowe prowadzenie oraz brak jakichkolwiek opłat za kartę debetową.

Szczegółów szukajcie w Tabeli opłat i prowizji.

KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł/8 zł0 zł /7 zł0 zł /5 zł0 zł

Aktualna promocja – 270 zł premii na start

Prosty warunek bezpłatności – wystarczy zapewnić comiesięczny wpływ o wartości 1000 zł i wykonać 1 płatność kartą

⚡ Istnieje także Konto 360º dla Studentów (ściślej – dla osób w wieku 18-26 lat) z bezwarunkowo darmowym prowadzeniem


🏅 III miejsce – Konto Przekorzystne (Bank Pekao)

Konto Przekorzystne to kolejna propozycja solidnego rachunku bankowego dla klientów indywidualnych. Wygodna aplikacja PeoPay i szybkie zakładanie konta przez selfie oszczędzają czas użytkowników. W Banku Pekao trwa aktualnie prawdziwy festiwal promocji. Nowi klienci mogą zgarnąć nawet 350 zł! Na nagrodę składa się: 100 zł premii gotówkowej, punkty do programu Mastercard Bezcenne Chwile o łącznej wartości 50 zł oraz do 200 zł w ramach promocji karty kredytowej.

Prowadzenie konta nic nie kosztuje, pod warunkiem zapewnienia wpływu o wartości 500 zł każdego miesiąca.

Wydawana do konta karta debetowa będzie darmowa pod warunkiem wykonania co najmniej 1 płatności bezgotówkowej. Jeśli warunek nie zostanie spełniony, opłata za kartę wyniesie 3 zł.

Szczegóły znajdziecie w Tabeli opłat i prowizji.

KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł/6 zł0 zł /3 zł0 zł /5 zł0 zł

Aktualna promocja – nawet 350 zł w promocji konta osobistego i karty kredytowej.

Prosty warunek bezpłatności – wystarczy jedna transakcja kartą w miesiącu oraz zapewnienie wpływu o wartości minimum 500 zł

⚡ Konto bezwarunkowo darmowe dla osób do 26 r.ż.


🏅 IV miejsce – eKonto osobiste (mBank)

mBank znany jest na rynku z nowoczesnych rozwiązań mobilnych i elektronicznych. Wygodna i dopracowana aplikacja pozwala zapanować nad swoimi finansami z dowolnego miejsca na świecie. mBank oferuje ciekawą opcję mSaver, pozwalającą na zaokrąglanie kwot codziennych płatności na przykład do pełnych 10 zł lub procentowo) i odkładanie ich na specjalnie wydzielonym rachunku oszczędnościowym.

eKonto osobiste to popularny rachunek dla klientów indywidualnych, którego prowadzenie jest zawsze darmowe, a uniknięcie opłaty za kartę to tylko formalność. Kartę możecie podpiąć do Google Pay i Apple Pay.

Wypłaty z bankomatów są darmowe od 100 zł. Poniżej tej kwoty opłata za skorzystanie z urządzenia wynosi 2,50 zł.

Szczegóły znajdziecie w Tabeli opłat i prowizji.

KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł0 zł /7 zł0zł /2,50 zł0 zł

Aktualna promocja – 160 zł premii i konto oszczędnościowe na 2%

Prosty warunek bezpłatności – wystarczy jedna transakcja kartą w miesiącu

⚡ Lider bankowości mobilnej – nieustannie rozwijana aplikacja i płatności mobilne


🏅 V miejsce – Konto z Lwem Direct (ING Bank Śląski)

Stawkę zamyka popularne Kont z Lwem Direct. Największe zalety tego rachunku to darmowe prowadzenie oraz częste, cykliczne promocje dla nowych klientów. Bank dużą uwagę poświęca również oszczędzaniu na przyszłość, dlatego także aktualni użytkownicy mogą cieszyć się akcjami promującymi IKE/IKZE oraz inne produkty oszczędnościowe i inwestycyjne.

ING Bank Śląski aktywnie promuje również swoje konto dla młodych dorosłych, którzy nie ukończyli jeszcze 26. roku życia. Jego prowadzenie, korzystanie z karty debetowej oraz inne funkcje są bezwarunkowo darmowe (w większości), co stanowi świetną propozycję pierwszego konta bankowego.

Szczegóły znajdziecie w Tabeli opłat i prowizji.

KontoKartaBankomatyPrzelewy
0 zł0 zł /7 zł0 zł /5 zł0 zł

Aktualna promocja – 160 zł premii za założenie konta

Darmowa karta debetowa pod warunkiem wykonania transakcji o wartości 300 zł miesięcznie

⚡ Bank ma też w swojej ofercie bezwarunkowo darmowy rachunek dla osób w wieku do 26 r.ż. – Konto Mobi

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów