fbpx

Credit Agricole: Rachunek Oszczędzam na 2,5% w skali roku (do 20.000 zł) + 200 zł premii

Trwa do:
31 sierpnia 2020

Cóż, aktualna oferta konto oszczędnościowych i lokat bankowych to dramat na kółkach. Rekordowo niskie stopy procentowe NBP skutecznie zniwelowały atrakcyjność produktów oszczędnościowych. Na tym polu jest jednak „Ostatni Mohikanin”, czyli bank Credit Agricole. W ramach jego Rachunku Oszczędzam możecie zarabiać 2,5% w skali roku dla kwoty do 20.000 zł. Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez okres 4 miesięcy. Oprócz tego w ramach promocji konta otrzymacie 200 zł bonusu! Co więcej, po założeniu rachunku będziecie mogli polecać ofertę w ramach nowej edycji programu poleceń, dzięki czemu na wasze konta trafi nawet 500 zł premii ekstra. Natomiast osoby budujące zdolność kredytową będą mogły skorzystać z kredytu do 3000 zł z RRSO 0%. Maksymalna długość kredytu to aż 12 miesięcy! Konto dla Ciebie umożliwia darmowe prowadzenie rachunku, obsługę karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, a także pakiet assistance bezpłatny przez 6 miesięcy. Warto się jednak pospieszyć, ponieważ promocja potrwa wyłącznie do 31 sierpnia 2020 roku. Później będzie już za późno 🙂

2,5% w skali roku na Rachunku Oszczędzam (do 20.000 zł)

Analizę zaczniemy nietypowo, bo od oferty oszczędnościowej. To moim zdaniem główny argument za skorzystaniem z oferty Credit Agricole. Osoby, które zdecydują się założyć Konto dla Ciebie (w dowolnym pakiecie), będą mogły skorzystać z preferencyjnego oprocentowania na Rachunku Oszczędzam. Oprocentowanie konta wynosi 2,5% w skali roku z kwartalną kapitalizacją odsetek (przez okres 3 miesięcy). Maksymalna kwota obowiązywania promocyjnego oprocentowania to 20.000 zł. Oprocentowanie dla nadwyżki w okresie promocyjnym oraz dla całości środków po 3 pierwszych miesiącach zgodne jest z obowiązującą tabelą oprocentowania. Konto oszczędnościowe zapewnia jedną darmową wypłatę środków w miesiącu. Każdy kolejny przelew kosztuje 10 zł. Prowadzenie Rachunku Oszczędzam jest darmowe.

Oferta „Na start” dotyczy kont dla osób fizycznych otwartych od 1.07.2020 r. (z wyłączeniem Pakietu Depozytowego, Podstawowego Rachunku Płatniczego, Podstawowego Rachunku Płatniczego dla Młodych oraz kont klientów, którzy przed 1.07.2020 r. byli posiadaczami kont dla osób fizycznych w Banku Credit Agricole lub otworzyli kolejne konto w okresie obowiązywania Oferty). Oprocentowanie specjalne obowiązuje przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta, wyłącznie dla pierwszego Rachunku Oszczędzam z kwartalną kapitalizacją odsetek w ramach konta objętego Ofertą.

Szczegóły promocji w tabeli oprocentowania.

Uczestnictwo w promocji konta z premią

Zgodnie z regulaminem, z promocji nie może skorzystać klient, który:

 • korzystał z promocji Credit Agricole polegającej na przyznaniu premii za przeniesienie konta z innego banku lub
 • od 1 kwietnia 2018 roku był posiadaczem konta w Credit Agricole.

Korzyści dla Ciebie, czyli wybierz jedną z trzech promocji

W Credit Agricole macie aż 3 ścieżki dotarcia do mety z napisem „200 zł premii”. To Wy sami wybieracie, z której promocji chcecie skorzystać. Do wyboru macie premię za przeniesienie konta do Credit Agricole, zwroty za płatności bezgotówkowe oraz bonus za korzystanie z usługi CAsaver. Wybór danej promocji odbywa się podczas zakładania konta na dedykowanej stronie promocji.

Wybór danej promocji determinuje również formę zawarcia umowy o konto. Mianowicie w przypadku akcji z przeniesieniem konta oraz promocji z CAsaver, umowę możecie zawrzeć za pośrednictwem kuriera lub w placówce banku.

Natomiast wybierając bonus za płatności mobilne, dodatkową opcją jest zawarcie umowy za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Promocja „Korzyści dla Ciebie 2020 – III edycja” trwa od 1 lipca 2020 roku do 31 sierpnia 2020 roku

200 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole

W odróżnieniu od innych promocji z premią na start, w tym przypadku oprócz podpisania umowy, waszym zadaniem będzie również wypełnienie pełnomocnictwa do przeniesienia konta, podając w nim między innymi numer rachunku, który chcecie przenieść. Numer ten podacie na drugiej stronie wniosku, tak jak w poniższym screenie:

Przeniesienie konta polega tak naprawdę na zamknięciu rachunku w obecnym banku i założeniu nowego konta w Credit Agricole. Jednak w tym przypadku nie musicie fatygować się do oddziału obecnego banku, lecz wszelkie formalności załatwi za Was Credit Agricole (po to właśnie udzielacie pełnomocnictwa). 

Dodatkowym warunkiem jest wypełnienie nazwy i adresu instytucji przekazującej wynagrodzenie (lub emeryturę, rentę, zasiłek, bądź stypendium), którą bank ma powiadomić o zmianie rachunku bankowego. Na szczęście bank nie wymaga, aby wpływy spełniające warunki promocji pochodziły z konkretnego tytułu, więc zlecenie to można potraktować jako pro forma.

Głównym warunkiem promocji jest zapewnienie stałych wpływów na rachunek. Aby zdobyć 200 zł premii, należy zapewniać wpływy na minimum 3000 zł przez co najmniej trzy następujące po sobie miesiące kalendarzowe. Pierwszy wpływ powinien zostać dokonany w miesiącu po założeniu konta. Przykładowo podpisując umowę w sierpniu 2020 roku, wpływy zapewnijcie we wrześniu, w październiku oraz w listopadzie 2020 roku. 

Premia zostanie wypłacona w miesiącu następującym po zaksięgowaniu ostatniego z wymaganych wpływów. W naszym przykładzie będzie to zatem grudzień 2020 roku.

Do 200 zł premii w ramach 50% z CAsaver

Aby skorzystać z premii za oszczędzanie przy płatnościach kartą, należy aktywować usługę „CAsaver” podczas wnioskowania o konto oraz powiązać ją z Rachunkiem Oszczędzam. Ponadto w każdym miesiącu kalendarzowym korzystania z promocji należy wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę co najmniej 200 zł oraz zapewnić wpływ na minimum 1000 zł.

Premie będą naliczane w następujący sposób. Na początek w usłudze CAsaver ustalacie kwotę zaokrąglenia (w górę) każdej pobranej płatności – do 0,50 zł, 1 zł, 5 zł lub 10 zł (najkorzystniej). Przykładowo, płacąc za zakupy 11,30 zł – bank zaokrągla kwotę do 20 zł. Różnica między 20 zł a 11,30 zł wynosząca 8,70 zł przenoszona jest z konta osobistego na Rachunek Oszczędzam. Bank w ramach promocji dorzuca od siebie 50% wartości zaokrągleń w danym miesiącu i przelewa na wasz Rachunek Oszczędzam (w przypadku tej transakcji będzie to 4,35 zł). Sumarycznie w skali miesiąca możecie otrzymać maksymalnie 16,67 zł “podwyżki”. Premie wypłacane będą przez maksymalnie 12 miesięcy, zapewniając nawet 200 zł łącznej premii.

W tym wariancie warto zatem wykonywać stosunkowo dużo transakcji na niewielkie kwoty, dzięki czemu uda się Wam dodatkowo dorobić…wydając. Ciekawym sposobem na szybkie spełnienie warunków promocji może być podzielenie zakupów na kilka części, korzystając na przykład z kasy samoobsługowej w markecie.

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem spełniającym warunki promocji byłoby czterokrotne wykonanie płatności na kwotę 50,01 zł. Wówczas suma transakcji przekroczy 200 zł, zaś każdy pojedynczy zwrot od banku będzie oscylował wokół kwoty 5 zł, co sumarycznie da Wam maksymalną premię w skali miesiąca. Innym sposobem może być czterokrotne doładowanie konta Allegro na kwotę 1,01 zł. Natomiast pozostałe 196 zł wydalibyście bez stresu podczas pozostałych zakupów. Bądźcie kreatywni! 🙂

Do 200 zł premii za transakcje bezgotówkowe

W ramach tej promocji bank będzie wypłacał Wam 5% zwrotu za płatności wykonane telefonem oraz 2% za płatności wykonane kartą fizyczną. W przypadku płatności telefonem, chodzi tu o transakcje kartą dodaną do portfela cyfrowego (Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay lub Garmin Pay) oraz płatności BLIKIEM. Maksymalny roczny zwrot to 200 zł, zaś miesięcznie 16,67 zł. Płatności możecie wykonywać zarówno w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet. Wykluczone są jedynie niektóre klasy kodów płatności, które umożliwiłyby „zbyt łatwe nabicie premii” (na przykład doładowanie Revoluta). Dokładną charakterystykę wykluczeń doczytajcie w regulaminie, w sekcji płatność mobilna.  

Warunkiem wypłaty zwrotu jest zapewnienie wpływu na minimum 1000 zł w danym miesiącu oraz wykonanie co najmniej 3 płatności mobilnych lub kartą. Premie będą wypłacane w kolejnym miesiącu po wykonaniu płatności.

Przykład z regulaminu:

Otworzyłeś konto 12 lipca 2020 r. Pierwszy wpływ na konto co najmniej 1000 zł odnotowaliśmy 20 sierpnia 2020 r., w sierpniu wykonałeś także 5 płatności mobilnych o łącznej wartości 100 zł. Premię 5 zł wypłacimy najpóźniej do 30 września 2020 r.

Elementy wspólne promocji

We wszystkich trzech wariantach, Credit Agricole stosuje pewne wyłączenia co do wymaganych wpływów (zarówno na kwotę 1000 zł, jak i 3000 zł). Zgodnie z regulaminem:

Gdy sprawdzamy wpływ na konto, nie bierzemy pod uwagę przelewów pomiędzy Twoimi rachunkami. Dotyczy to także przelewów z innych kont, które prowadzimy lub rachunków w innych bankach, jeżeli jesteś ich posiadaczem, współposiadaczem lub pełnisz wobec nich rolę pełnomocnika.

W związku z tym, przelew z waszego konta w innym banku nie zapewni spełnienia warunków promocji. Jednak przelew od członka rodziny lub znajomego już owszem, tak samo jak wpłata we wpłatomacie lub kasie banku. Wpływy nie muszą pochodzić z tytułu wynagrodzenia. Pamiętajcie, iż wpłacone środki możecie od razu wypłacić. Liczy się sam fakt zaksięgowania ich na waszym rachunku. 

Szczegóły w regulaminie promocji „Korzyści dla Ciebie 2020 III”.

Do 500 zł premii za polecanie konta znajomym

Jeśli posiadacie już rachunek w Credit Agricole lub macie zamiar założyć go w niniejszej promocji, będziecie mogli uzyskiwać dodatkowe dochody poprzez polecanie konta swoim znajomym. W ten sposób uzyskacie 50 zł za skuteczne polecenie. Maksymalna kwota premii do uzyskania to 500 zł (za 10 poleconych). Czwarta edycja programu poleceń trwa do 31 marca 2021 roku.

Aby zostać polecającym, należy zapisać się do programu poleceń, w placówce banku, w aplikacji mobilnej lub poprzez infolinię. Po rejestracji otrzymacie kod polecenia, który następnie będziecie przekazywać swoim bliskim. Kod otrzymacie w formie wiadomości mailowej oraz SMS. Pamiętajcie, aby wyrazić odpowiednie zgody oraz nie odwoływać ich w czasie trwania programu.

Premia za polecenie zostanie wypłacona w miesiącu następującym, po miesiącu, w którym zostały spełnione warunki promocji. Jednorazowa premia wynosi 62 zł, aczkolwiek bank pobiera i odprowadza 19% zryczałtowanego podatku dochodowego, dzięki czemu otrzymujecie 50 zł netto. Skuteczne polecenie ma miejsce wtedy, gdy polecony otworzy konto w ciągu 30 dni od momentu złożenia wniosku oraz nie odstąpi lub nie wypowie umowy przed wypłatą premii.

Po szczegóły odsyłam do regulaminu Programu Poleceń IV.

Darmowy kredyt powitalny do 3000 zł z RRSO 0%

W Credit Agricole do odwołania trwa również kolejna edycja promocji darmowego kredytu powitalnego. Do wzięcia jest nawet 3000 zł i to na okres do 12 miesięcy. Kredyt nie jest obarczony żadnymi kosztami, typu prowizja, czy też ubezpieczenie. Dzięki temu RRSO wynosi okrągłe 0%, zaś wy spłacacie wyłącznie raty kapitałowe, bez żadnych odsetek.

Szczegóły darmowego kredytu dostępne są na dedykowanej stronie promocji.

Konto dla Ciebie – analiza

W przypadku Konta dla Ciebie bardzo łatwo możecie uniknąć wszelkich opłat związanych z obsługą rachunku. Wystarczy, że zapewnicie wpływy na kwotę 1000 zł oraz wykonacie 1 płatność kartą lub BLIKIEM w danym miesiącu, a w zamian otrzymacie:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za kartę debetową,
 • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach w oddziałach banku,
 • 0 zł za wpłatę gotówki w kasie banku,
 • 0 zł za wypłatę gotówki w oddziale,
 • 5 zł za przelew EXPRESS ELIXIR,
 • możliwość korzystania z BLIK, Garmin Pay, Fitbit Pay, Apple Pay oraz Google Pay,
 • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

W przypadku niespełnienia warunków darmowości, prowadzenie konta kosztuje 7 zł miesięcznie, karta debetowa 9 zł, zaś wypłaty z obcych bankomatów 5 zł. Oprócz aspektów kosztowych, warto wspomnieć, iż klienci Credit Agricole mogą korzystać z nowoczesnej aplikacji mobilnej, usługi CAsaver, rabatów w Klubie Rabatowym, karty płatniczej z własnym wizerunkiem (koszt to 15 zł) oraz dostępu do ponad 500 placówek.

Konto dla Ciebie VIP zagwarantuje darmowe prowadzenie rachunku w przypadku zapewnienia wpływu na minimum 10.000 zł miesięcznie lub utrzymywania na rachunkach co najmniej 200.000 zł. Jeśli nie spełnicie wymienionego warunku, konto będzie kosztowało 30 zł. Karta debetowa i wszystkie bankomaty w Polsce i za granicą są natomiast bezwarunkowo darmowe.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów