Q&A, czyli najważniejsze pytania i odpowiedzi związane z promocją Banku Millennium z premią do 560 zł oraz darmowym Kontem 360º

Jeszcze przez 10 dni potrwa akcja Money Mania, w której możecie zdobyć do 560 zł premii za założenie Konta 360º w Banku Millennium. Niniejsza promocja przypadnie do gustu zarówno tym, którzy zamierzają zgarnąć premię i od razu zamknąć konto (bank umożliwia zamknięcie konta przez system Millenet), jak i osobom poszukującym konta osobistego na dłużej. Ci drudzy z pewnością zadowolą się moneyback od transakcji kartą (2%) oraz BLIKIEM (5%), a także darmowym pakietem assistance (przez pierwszy rok). Oprócz tego po spełnieniu dwóch banalnych warunków (zapewnienie wpływów na 1000 zł oraz wykonanie 1 transakcji bezgotówkowej kartą lub BLIKIEM) prowadzenie konta, obsługa karty oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą będą darmowe. W dzisiejszym wpisie znajdziecie najważniejsze pytania i odpowiedzi, jakie mogą się pojawić w przypadku chęci skorzystania z promocji. Oczywiście, jeśli niniejsze Q&A nie wyczerpało listy pytań, z chęcią odpowiem na wszelkie wątpliwości, o których możecie pisać w komentarzach.

 

 

 1) Czy można zamknąć konto po odebraniu 200 zł premii na start?

Tak, nic nie stoi na przeszkodzie. Jeśli nie masz zamiaru dłużej korzystać z Konta 360º możesz je zamknąć zaraz po otrzymaniu 100 zł w formie przelewu oraz 100 zł jako voucher do wykorzystania w serwisie wakacje.pl. Obowiązuje tutaj standardowy, 30-dniowy okres wypowiedzenia.

 

2) Jak można zamknąć konto w Banku Millennium?

Pod tym względem Bank Millennium należy oceniać bardzo pozytywnie. Konto możecie zamknąć na 4 sposoby: w placówce, korespondencyjnie, na infolinii oraz w najwygodniejszy sposób – przez system Millenet. W tym celu wystarczy po zalogowaniu wejść w zakładkę Konta oraz wybrać Zamykanie konta. W dalszych krokach należy wybrać, które konta chcecie zamknąć, gdzie ma zostać przelana nadwyżka pozostała po zamknięciu oraz jaka jest przyczyna zamknięcia rachunku. Na końcu zatwierdzacie wszystko SMS-em weryfikacyjnym. Zapewne zadzwoni do Was również konsultant, aby potwierdzić dyspozycję. Poniżej screen z systemu Millenet:

 

3) Czy w pierwszym, niepełnym miesiącu konto jest bezpłatne bez potrzeby spełniania warunków?

Tak, pierwszy (cząstkowy) miesiąc jest bezpłatny bez potrzeby spełniania jakichkolwiek warunków. Przykładowo, zakładając konto w połowie maja, w czerwcu nie zostanie naliczona opłata za konto i kartę. Później już należy zapewniać wpływy na 1000 zł oraz wykonywać minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą lub BLIKIEM.

 

4) Jak wygląda procedura podpisania umowy w przypadku kuriera?

Umowę możecie podpisać w placówce banku lub za pośrednictwem kuriera. Szczegółowy opis wnioskowania o promocyjne konto zawarty jest w pierwotnym artykule. Przesyłki z Banku Millennium obsługuje firma kurierska TNT. Osobiście wniosek o konto złożyłem 11 maja 2017 roku. Dosłownie w ciągu minuty od wysłania wniosku zadzwoniła do mnie konsultantka z Banku Millennium, aby potwierdzić dane oraz ustalić datę przybycia kuriera. Konsultantka zaproponowała następny dzień, a mianowicie piątek 12 maja 2017 roku. Byłem mocno zdziwiony, że procedura odbywa się tak sprawnie. Kurier rzeczywiście był już następnego dnia. Wystarczył jeden podpis na umowie zwrotnej oraz jeden podpis na elektronicznym terminalu kuriera (sam kurier zachwalał Bank Millennium ze względu na prostotę zawarcia umowy). Do umowy od razu dołączona była karta debetowa. Podczas pierwszego logowania (w kolejnym dniu) otrzymacie hasło startowe w formie SMS. Pin do karty ustala się natomiast samodzielnie w serwisie Millenet.

Ostatecznym dniem rejestracji w promocji jest 28 maja 2017 roku. Natomiast do 31 maja 2017 roku należy podpisać umowę o konto. W związku z ekspresową realizacją wniosków, nawet w przypadku rejestracji ostatniego dnia promocji nie powinniście mieć problemów z terminowym podpisaniem umowy.

 

5) W jakiej formie należy zapewnić wpływ na 1000 zł zwalniający z opłaty za konto / spełniający warunki promocji?

Wpływy na konto muszą pochodzić z zewnątrz – do kalkulacji łącznych wpływów nie uwzględnia się przelewów z innych rachunków dla klientów indywidualnych prowadzonych na rzecz posiadacza w Banku Millennium oraz z rachunków prowadzonych w Millennium Domu Maklerskim, a także zwrotów na rachunek z tytułu transakcji dokonanych kartami debetowymi.

Najprościej będzie zapewnić przelew z Twojego konta w innym banku lub od kogoś bliskiego. Innym sposobem jest wpłata gotówki we wpłatomacie lub kasie banku. Wpływ 1000 zł może być podzielony na kilka części, na przykład dwie wpłaty po 500 zł. Wpłacone środki można z powrotem wypłacić, najważniejsze, aby środki zostały zaksięgowane jako wpływy. Później możecie z nimi zrobić, co Wam się tylko podoba (nie zapominając oczywiście o zapewnienie minimum 1 płatności kartą lub BLIKIEM).

 

6) Z jakich produktów oszczędnościowych mogę skorzystać po otwarciu konta w Banku Millennium?

Wraz z Kontem 360º otwieracie również Konto Oszczędnościowe Profit. Jego oprocentowanie dla kwoty do 100.000 zł wynosi 2,5% w skali roku i obowiązuje przez 92 dni. Nadwyżka ponad 100.000 zł oprocentowana jest na 1,7% w skali roku. Z promocyjnego oprocentowania można również skorzystać w kolejnych okresach. Bank stosuje zasadę według której promocyjne oprocentowanie obowiązuje dla nowych środków ponad saldo z danego dnia. W tym celu należy obserwować do kiedy obowiązuje aktualne oprocentowanie i wycofywać środki na dzień/kilka dni przed wprowadzeniem nowej edycji promocji „nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit”. Szczegóły naliczania oprocentowania dla nowych środków znajdziecie w regulaminie bieżącej promocji.

Wszyscy nowi klienci mogą również skorzystać z lokaty mobilnej oprocentowanej na 2,25% lub 2,5% (przy wykorzystaniu modułu rozszerzonej rzeczywistości) w skali roku. Okres lokaty to 3 miesiące, zaś kwoty jakie można na niej ulokować to przedział 500 – 10 000 zł. Kolejnym rozwiązaniem jest Lokata IKE z oprocentowaniem 3% w skali roku. Jest to prawdopodobnie najwyżej oprocentowane IKE bankowe w Polsce. Więcej na temat Lokaty IKE pod linkiem.

 

7) Czy po założeniu konta w Money Manii można przystąpić do programu poleceń?

Zakładając konto w ramach Money Manii nie można jednocześnie skorzystać z programu poleceń „Lubię to polecam” jako polecony. Jednak możecie przystąpić do programu i polecać konto swoim bliskim, czyli zostać polecającym. Więcej na temat programu znajdziecie tutaj.

 

8) Ile kosztują wypłaty gotówki z bankomatów za granicą?

Po spełnieniu warunków zapewniających zwolnienie z opłat za konto, wypłaty gotówki z zagranicznych bankomatów są darmowe. Jednak należy pamiętać o kosztach przewalutowania. Bank stosuje przewalutowanie według własnej tabeli kursów (na samym dole strony głównej banku) doliczając do tego 2% marży pobieranej przy przewalutowaniu. Ogólnie rzecz biorąc wypłacanie gotówki za granicą przy użyciu karty w PLN nie jest najlepszym pomysłem. O tym jak zaoszczędzić podczas zagranicznych wojaży pisałem tutaj.

 

9) Jak działa moneyback w promocji „Zyskaj do 360 zł”?

Oprócz 200 zł premii na start, Konto 360º zapewnia również zwroty za płatności kartą (2%) oraz BLIKIEM (5%). Szczegóły moneybacku opisane są w analizie promocji. Z ważniejszych kwestii, o których warto pamiętać to fakt, iż premie naliczane będą od kolejnego pełnego miesiąca po założeniu konta. Zakładając konto w połowie maja, moneyback będzie naliczany za transakcje w czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku oraz listopadzie. Regulamin promocji nie wyklucza wybranych klas kodów MCC, więc zwroty będą naliczane między innymi za płatności rachunków (na przykład z wykorzystaniem aplikacji Sprytny Bill lub strony mojeplatnosci.pl). W skali miesiąca można otrzymać po 30 zł zarówno za transakcje kartą, jak i BLIKIEM. Aby maksymalnie „wycisnąć” moneyback należałoby wykonać transakcje na kwotę odpowiednio 1500 zł oraz 600 zł.

 

10) Jak działa pakiet assistance „Pakiet Bardzo Pomocny”

Pakiet Bardzo Pomocny to assistance dołączane do Konta 360º. Pozwala on skorzystać 7-krotnie w ciągu roku z pomocy medycznej (na przykład wizyta lekarza, wizyta pielęgniarki, dostarczenie leków, transport sanitarny) lub pomocy home-assistance w przypadku awarii sprzętu AGD/RTV/PC/urządzeń mobilnych, zatrzaśnięcia się drzwi, zgubienia kluczy itd. Pakiet ten jest miłym dodatkiem do konta, dlatego trzeba go oceniać z pewnym dystansem. Nie da się ukryć, iż posiada on sporo wyłączeń. Jednak w związku z faktem, iż pakiet jest bezpłatny przez pierwszy rok, warto go wypróbować. Później Pakiet Bardzo Pomocny wiąże się z kosztem wynoszącym 4,98 zł miesięcznie. Możecie z niego zrezygnować na infolinii banku. Pakiet nie jest dołączany do Konta 360º Student. Jego aktywacja następują od pierwszego dnia pełnego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy o konto. Więcej na temat pakietu na stronie banku. Natomiast najważniejszym dokumentem regulującym działanie pakietu assistance jest OWU, z którym koniecznie trzeba się zapoznać przed wezwaniem fachowca.

 

11) Czy po założeniu konta w Money Manii można skorzystać z promocji darmowego limitu w koncie?

Tak, można połączyć obie promocje. Nowi klienci banku (licząc do 90 dni od momentu założenia konta) mogą skorzystać ze specjalnej promocji limitu w koncie. Po pierwsze zostaniecie zwolnieni z prowizji za udzielenie limitu, a po drugie, przez pierwsze 45 dni nie zapłacicie odsetek od wygenerowanego debetu. W kolejnych miesiącach będziecie mogli skorzystać z darmowego limitu przez 7 dni w miesiącu. Łącznie daje to nawet 115 dni darmowego kredytu. Pozyskane w ten sposób środki możecie ulokować na koncie oszczędnościowym lub lokacie. O limit w koncie możecie zawnioskować przez Millenet, a gdy wariant ten będzie niedostępny, również poprzez infolinię lub w oddziale banku. Więcej na temat promocji limitu w koncie w artykule.

 

12) Czy Konto 360º w Banku Millennium to rachunek, który warto zostawić sobie na dłużej?

Myślę, że tak. Oprócz bonusów na start (100 zł w gotówce i 100 zł w formie vouchera), Konto 360º oferuje również cykliczne premie za aktywne użytkowanie karty płatniczej oraz BLIKA. Jest to na pewno ciekawa alternatywa dla osób, które nie mogą już otrzymywać 5% moneyback w T-Mobile Usługi Bankowe. Kolejną wartością dodaną w przypadku konta w Banku Millennium jest pakiet assistance. Warto z niego korzystać chociaż przez pierwszy rok, gdy jest on darmowy. Być może przyda się on Wam w ramach jakiejś awarii lub nagłej choroby. Dużą zaletą Konta 360º są warunki zwalniające z opłat za konto. Wystarczy zapewnić wpływ na 1000 zł oraz 1 płatność kartą lub BLIKIEM, by zapewnić sobie zwolnienie z opłaty za prowadzenie konta, kartę debetową oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Na plus należy zaliczyć również dodatkowe produkty banku, jak wymienione wcześniej produkty oszczędnościowe oraz limit w koncie. Co do kwestii technicznych, bank może pochwalić się bardzo dobrą aplikacją mobilną oraz intuicyjnym systemem bankowości elektronicznej. Tradycjonaliści natomiast docenią dość szeroką sieć placówek Millennium Banku.

 

To już wszystkie pytania i odpowiedzi, jakie na dzisiaj przygotowałem. Mam świadomość, iż nie wyczerpałem tematu w 100%, przez co jeszcze raz zachęcam do pozostawiania pytań w komentarzach. Więcej na temat promocji Banki Millennium w artykule Money Mania 10.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów