fbpx

Jak zbierać punkty PAYBACK: jak wymieniać je na vouchery i płacić nimi za zakupy? Analiza programu

Pytanie o kartę i punkty PAYBACK jest częścią standardowego przywitania na stacji paliw bp, w supermarkecie Kaufland i wielu innych punktach sprzedaży. Część z Was zna ten program lojalnościowy bardzo dobrze, inni dopiero mogą go poznać. Dziś powiem Wam, czy w ogóle warto interesować się tą platformą, ile można na tym zaoszczędzić i kto zyska najwięcej. Dam Wam też kilka wskazówek, jak zbierać punkty szybciej i wydawać je jak najefektywniej.

Czym jest Program PAYBACK?

PAYBACK to jeden z najdłużej istniejących na polskim rynku programów lojalnościowych, który pozwala użytkownikowi oszczędzać na zakupach w wielu punktach partnerskich – zarówno online, jak i stacjonarnie. Obok regularnego zbierania punktów zgodnie z obowiązującym przelicznikiem (przykładowo: każde wydane 2 zł = 1 Punkt PAYBACK), użytkownicy mogą korzystać z dostępnych w aplikacji kuponów promocyjnych, dzięki którym ich saldo punktowe rośnie dużo szybciej. Kupony dają możliwość pozyskania ekstra punktów promocyjnych w liczbie przypisanej do każdego z nich.

Kartę PAYBACK możecie zamówić i zarejestrować online lub zapytać o nią u jednego z partnerów programu:

na stacjach bp,

w sklepach Maxi Zoo,

w sklepach PSB Mrówka,

w sklepach Kaufland,

w placówkach CUK Ubezpieczenia.

Jak zbierać punkty PAYBACK?

Punkty można zbierać podczas zakupów stacjonarnych w sklepach partnerskich (lista sklepów) oraz podczas zakupów online (partnerzy). Każdy z partnerów programu ma nieco inny przelicznik wydanych złotówek na punkty. Szczegółowe „stawki” zawsze znajdziecie w aplikacji PAYBACK.

Do dyspozycji uczestników programu jest obecnie ponad 250 sklepów online oraz punkty stacjonarne, których łącznie jest ponad 1500 (w tym stacje paliw bp, Multikino, sklepy Kaufland, sklepy dla zwierząt Maxi Zoo).

Wystarczy, że podczas zakupów podacie kasjerowi kartę PAYBACK, a po jej zeskanowaniu i zapłaceniu za produkty punkty pojawią się na Waszym koncie. Na zaktualizowanie salda punktowego trzeba czasami poczekać – od 30 do 90 dni.

Punkty PAYBACK – sklepy stacjonarne

Kupony PAYBACK

Istnieją jednak sposoby, by przyśpieszyć (i to wielokrotnie) proces zbierania punktów. Mowa oczywiście o kuponach. Po aktywacji kuponu i spełnieniu jego warunków na Wasze konto spłynie liczba punktów znacznie przewyższająca tę, która znalazłaby się tam po zrobieniu zakupów bez niego. I tak na przykład, korzystając z obecnego kuponu do sklepu RTV Euro AGD, możecie zdobyć pięciokrotnie więcej punktów, niż wynosi standardowa wartość. Podobny kupon (w chwili publikowania tego tekstu) dostępny jest obecnie do wykorzystania w perfumeriach Douglas i Sephora (tu akurat zgarniecie trzykrotność punktów).

Kupon do Euro RTV AGD

W sklepie Lampy.pl mnożnik jest jeszcze wyższy. Za zakupy w tym miejscu otrzymacie obecnie dwunastokrotnie więcej punktów.

Punkty PAYBACK – 12x więcej punktów za zakupy!

Oczywiście to tylko przykłady. Gdy czytacie ten artykuł, w aplikacji znajdują się już inne kupony. Sposób ich działania jest jednak podobny. Do zakładki z kuponami warto zajrzeć zawsze przed zrobieniem zakupów. Może okazać się, że zamiast 20 punktów PAYBACK dostaniecie 60, 100 lub znacznie więcej! Dokładne zasady znajdziecie zawsze w szczegółach kuponu.

W aplikacji PAYBACK znajdziecie także gry online. Firma co jakiś czas organizuje konkursy wyzwania, w których najlepsi gracze mogą zdobyć duże ilości punktów. Warto od czasu do czasu zajrzeć do tej części aplikacji. Lub zwyczajnie sobie zagrać 🙂

Jak wykorzystać punkty PAYBACK?

Zebrane punkty PAYBACK możecie wykorzystywać na trzy sposoby:

• wymieniając je na nagrody rzeczowe – katalog nagród znajdziecie w aplikacji,

• wymieniając na zakupy u partnerów stacjonarnych, tym samym obniżając ich cenę,

• wymieniając je na vouchery i karty podarunkowe.

Jeśli chodzi o nagrody rzeczowe, w katalogu znajdują się najróżniejsze produkty – od garnków i patelni aż po głośniki Bluetooth i sprzęt sportowy. Wszystkie dostępne nagrody znajdziecie w tym miejscu.

Wymiana punktów na złotówki podczas zakupów pozwoli obniżyć finalny koszt o 1 zł za każde wykorzystane 100 punktów. Więcej na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

Z kolei kategoria voucherów ma dla Was karty podarunkowe do sklepów odzieżowych, perfumerii, Empiku, Zalando, dostępy do aplikacji Tidal, Tinder Premium czy platform streamujących filmy.

Komu przyda się karta PAYBACK?

Tak naprawdę trudno wskazać osobę, która nie skorzysta na zbieraniu punktów. Robimy to w końcu “przy okazji”, wypełniając codzienne obowiązki. Karta PAYBACK ma więc rację bytu zarówno w portfelu oszczędnego studenta, małżeństwa w średnim wieku, jak i emeryta. Oszczędności przydadzą się każdemu, jednak każdy może wykorzystać punkty PAYBACK w nieco inny sposób.

Jako studenci…

…na pewno docenicie możliwość wymiany punktów na vouchery, nagrody lub obniżkę rachunku. Wszyscy wiemy, że studencki budżet nie jest z gumy. Z kartą PAYBACK możecie przykładowo kupić tańsze bilety do Multikina. W aplikacji znajdziecie kod obniżający cenę biletu (jednego lub dwóch dla jednej karty PAYBACK tygodniowo – randki nadal wchodzą w grę : ) ) do 14,90 zł. Opcjonalnie możecie kupić bilet w standardowej cenie i zdobyć 1490 punktów PAYBACK. Data ważności znajduje się na każdym kodzie.

Tanie kino z punktami PAYBACK

Oprócz tego możecie zbierać punkty za korzystanie z ofert na Grouponie. Jak wszyscy wiemy, można znaleźć tam wszystko – od kuponów i zniżek na usługi fryzjerskie, do biletów na koncerty, wystawy i inne eventy w symbolicznych cenach.

Ciekawą opcją są też karty podarunkowe do aplikacji dowożących jedzenie (Pyszne.pl) bądź sklepów odzieżowych (na przykład Zalando Lounge). Zaoszczędzicie też na usługach operatorów komórkowych i w wielu innych miejscach.

Wymień punkty PAYBACK na kupon do Pyszne.pl!

Czteroosobowa rodzina…

…zostawia na zakupach spożywczych co najmniej 1000 zł każdego miesiąca. Gdyby robiąca zakupy w sklepach Kaufland rodzina każdorazowo skanowała przy kasie kartę PAYBACK, to co miesiąc w saldzie konta pojawiałoby się około 333 punktów PAYBACK. W skali roku daje to niemal 4.000 punktów wymiennych na nagrody i vouchery. Korzystając ze specjalnych kuponów, liczbę tę można zwielokrotnić!

Właściciele zwierzaków mogą też zdobywać ekstra punkty za zakupy w jednym z najpopularniejszych sklepów zoologicznych online. Oprócz naprawdę niskich cen część rachunku wróci do Was w postaci punktów. Nieźle, prawda?

PAYBACK dla opiekunów zwierząt

Czy to się opłaca?

Udział w programie PAYBACK jest darmowy, podobnie jak wydanie i rejestracja karty. Zeskanowanie jej przy kasie zajmuje („na oko”) 5 sekund. Nie widzę więc powodu, by udział w programie miał się nie opłacać. 🙂

Mówiąc poważnie: żaden z programów lojalnościowych nie pozwoli Wam odzyskać połowy kwot, jakie zostawiacie na zakupach, jednak drobne oszczędności, składane w postaci punktów na koncie przynoszą w dłuższej perspektywie całkiem sporą oszczędność.

PAYBACK to także wiele zniżek i ulg, które znajdziecie w sklepach partnerów. W skali kilku miesięcy, roku lub nawet wielu lat może okazać się, że w Waszych kieszeniach udaje się zachować nieco pieniędzy na czarną godzinę, wakacje lub przyjemności.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów