fbpx

Przenieś numer do NJU Mobile i odbierz opaskę typu Smart Watch lub wideorejestrator Prestigio (o szacunkowej wartości co najmniej 130 zł)

W NJU Mobile trwa druga edycja świetnej promocji „Przenieś numer do nju i zgarnij gadżet”. Ponownie warunkiem zdobycia cennej nagrody jest przeniesienie numeru do NJU Mobile od innego operatora. Możecie w tym celu użyć jakiejś nieużywanej już karty SIM lub nawet zakupić nowy SIM w ofercie na kartę, po czym przenieść numer do NJU Mobile. W przypadku tej edycji promocji, do wyboru są trzy nagrody rzeczowe: mysz komputerowa z funkcjonalnością bluetooth, wielofunkcyjna opaska typu Smart Watch lub kamerka samochodowa marki Prestigio. Regulamin niestety nie precyzuje ani konkretnych modeli gadżetów, ani ich wartości. W przypadku kamerki możemy oszacować, iż jej wartość to co najmniej 130 zł (taka jest najniższa rynkowa cena jakiegokolwiek wideorejestratora marki Prestigio). W przypadku opaski wartość może sięgać nawet ponad 200 zł, choć to moje przypuszczenia, o których więcej piszę w dalszej części artykułu. Główny warunek promocji jest identyczny jak w przypadku poprzednich akcji NJU Mobile – aby otrzymać wybrany gadżet, wystarczy utrzymać aktywny numer przez minimum jeden pełny cykl rozliczeniowy (koszt przygody z NJU może się zatem zamknąć w kwocie 9 zł). Z promocji mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci operatora. UWAGA – promocja trwa tylko do 25 czerwca 2018 roku! Ponadto przypominam o promocji w ramach mOkazji, w której możecie zdobyć 50 zł premii pieniężnej.

 

 

Jaka jest wartość gadżetów w promocji?

Zaczniemy od najciekawszej kwestii, czyli wartości nagród w promocji. Mysz komputerowa ma prawdopodobnie bardzo niską wartość, więc ją sobie darujemy. Następna w kolejności jest kamerka samochodowa marki Prestigio. Sądząc po obrazku na stronie promocji, z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy stwierdzić, iż jest to model RoadRunner 140. Jeśli natomiast NJU stosuje na swojej stronie obrazek, który nie odzwierciedla rzeczywistego wyglądu nagrody, wówczas nic z tym nie zdziałamy. Ceny wideorejestratora Prestigio możemy znaleźć przykładowo w tych miejscach:

Specyfika źródłowa wideorejestratora dostępna jest na stronie producenta Prestigio

 

Ciekawiej wygląda kwestia opaski typu Smart Watch. W tym przypadku NJU nie podaje nawet marki gadżetu. Wykorzystując jednak narzędzie Google w postaci wyszukiwania grafiki w Internecie, znalazłem identyczną opaskę na stronie Amazona. Model opaski prezentowanej na tej aukcji to indigi X6s. Wpisując takowy model w wyszukiwarkę, znalazłem oferty o wartości około 60 USD, linki: amerykański Groupon oraz Walmart

Oczywiście powyższe przypuszczenia to tylko moje indywidualne „śledztwo”. Tak naprawdę nie wiadomo co przyśle nam NJU oraz czy przedstawione grafiki oddają w pełni wygląd nagród dostępnych w promocji. W związku z tym oczywiście nie biorę odpowiedzialności za to, jeżeli w praktyce wartość nagrody będzie niższa niż się spodziewaliście. Tak na marginesie to dość dziwne, że organizator promocji nie ma obowiązku podawania w regulaminie szacunkowej wartości nagród, choćby w związku z przepisami podatkowymi.

PS mam nadzieję, iż doceniacie mój trud włożony w ustalenie rzeczywistej wartości nagród 🙂

 

Jak zdobyć gadżet w promocji NJU Mobile

Warunkiem uzyskania nagrody jest złożenie wniosku o przeniesienie numeru do NJU Mobile w usłudze z rachunkiem (plan taryfowy NJU podstawowy) na stronie NJU Mobile, podpisanie elastycznej umowy oraz utrzymanie aktywnego numeru przez co najmniej jeden pełny okres rozliczeniowy. Z promocji wyłączone jest przeniesienie numeru z Orange lub z NJU Mobile w ofercie na kartę. Umowa zostanie dostarczona za pośrednictwem kuriera DPD.

Aby złożyć zamówienie, na stronie NJU Mobile wybierzcie nju z rachunkiem. Jeśli umowę podpisujecie dla samej nagrody i nie macie zamiaru aktywnie korzystać z numeru w NJU, możecie wybrać tak naprawdę dowolną opcję (na przykład tą za 29 zł). Oferta NJU ma pewną szczególną cechę. Otóż minimalna kwota faktury wynosi 9 zł (jest to kwota tak zwanego maksymalnego dociążenia). Jeśli będziecie aktywnie korzystać z numeru w NJU, wówczas zapłacicie więcej, zgodnie z cennikiem konkretnej usługi. Natomiast w przypadku, gdy w danym miesiącu w ogóle nie korzystacie z telefonu, wówczas zostanie naliczona kwota minimalna rachunku, czyli samo 9 zł. Natomiast 29 zł to maksymalna kwota rachunku. Po jej osiągnięciu, oferta zmienia się w „no limit”. Kolejne kroki to wybór nju podstawowy oraz chcę przenieść numer do nju.

Dla osób, które chcą zostawić sobie numer w NJU na dłużej, przygotowałem analizę oferty „Wszystko – nie więcej niż 29 zł”, w której za maksymalnie 29 zł miesięcznie otrzymacie nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y oraz 10 GB Internetu.

Pamiętajcie, aby podczas składania zamówienia wybrać opcję e-faktury (domyślnie zaznaczona). Wówczas opłata aktywacyjna wyniesie 0 zł. W przeciwnym wypadku koszt opłaty aktywacyjnej to 20 zł.

 

Po złożeniu wniosku o przeniesienie numeru, przejdźcie na dedykowaną stronę promocji z gadżetem. Jeśli złożyliście już zamówienie, w drugim kroku wpiszcie jego numer (otrzymacie go mailowo), a następnie wybierzcie gadżet. Na końcu zaakceptujcie regulamin promocji i wyślijcie zgłoszenie. Promocja trwa do 25 czerwca 2018 roku lub do wyczerpania zapasów nagród. Dostępność danej nagrody podana będzie podczas wyboru gadżetu.

Po spełnieniu warunków, wybrany gadżet również zostanie dostarczony firmą kurierską DPD po upływie jednego pełnego okresu rozliczeniowego. Z promocji można skorzystać jednorazowo, aczkolwiek tego typu akcje są cykliczne. Mimo wszystko, jeśli macie chrapkę na kilka gadżetów, możecie zaangażować do promocji kogoś bliskiego. 

 

Po upływie pierwszego pełnego okresu rozliczeniowego, numer możecie pozostawić sobie na dłużej, bądź też wypowiedzieć w trybie standardowym lub natychmiastowym. Warto w tym miejscu wspomnieć jak wygląda specyfika umowy w NJU Mobile pod względem naliczania okresów rozliczeniowych. Otóż pierwszy okres rozliczeniowy ma charakter cząstkowy i trwa kilka dni od momentu aktywacji numeru. Dokładny czas trwania tego okresu możecie sprawdzić po zalogowaniu się na stronie NJU Mobile, zaraz po aktywacji numeru. Dopiero drugi okres jest pełnym, miesięcznym okresem rozliczeniowym. To właśnie w tym okresie koniecznie musicie utrzymać aktywny numer. 

Szczegóły – regulamin promocji „Przenieś numer od innego operatora i zgarnij gadżet od nju mobile 2”.

 

Złóż wniosek i zgarnij cenny gadżet

 

Oferta NJU Mobile „Wszystko – nie więcej niż 29 zł”

NJU Mobile to marka telefonii komórkowej należąca do Orange Polska. W ramach planu taryfowego „Wszystko – nie więcej niż 29 zł” otrzymacie:

  • nielimitowane połączenia do wszystkich sieci oraz na numery stacjonarne w kraju oraz w UE;
  • nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci w kraju oraz w UE;
  • transfer danych do 10 GB w kraju (z czego 1,87 GB do wykorzystania w UE).

Za to wszystko zapłacicie maksymalnie 29 zł miesięcznie. Nie jest to jednak sztywna stawka, jak w przypadku tradycyjnych abonamentów. Jeśli korzystacie mniej w danym miesiącu, zapłacicie…mniej. Do osiągnięcia pułapu 29 zł za usługi płacicie według cennika (m.in. 19 gr za minutę rozmowy czy 9 gr za SMS-a). Dopiero po przekroczeniu kwoty maksymalnej, opłaty nie będą już naliczane (zapłacicie 29 zł). Oczywiście dotyczy to standardowych usług (bez SMS-ów Premium itp.).

Po szczegóły oferty odsyłam na stronę NJU Mobile.

 

Wypowiedzenie umowy w NJU Mobile

Cechą charakterystyczną oferty NJU Mobile jest elastyczność. Pomimo, iż jest to oferta z rachunkiem, umowa podpisywana jest na czas nieokreślony. Oznacza to, iż możecie ją wypowiedzieć w każdej chwili bez konsekwencji. W ten sposób NJU Mobile promuje się jako „najlepsze rozwiązanie dla niezdecydowanych”. W praktyce wypowiedzenie umowy następuje ze skutkiem na koniec kolejnego okresu rozliczeniowego (następującego po okresie, w którym złożyliście wypowiedzenie). Jedną z opcji wypowiedzenia umowy jest przeniesienie numeru do innej sieci w ofercie na kartę. Wówczas to nowy operator załatwia za Was wszelkie formalności związane z wypowiedzeniem umowy w NJU oraz przenosinami numeru do nowej sieci. Niekiedy takie przeniesienie wiąże się z dodatkowymi bonusami na start u nowego operatora. Po przeniesieniu numeru, sami zdecydujecie co zrobicie z kartą SIM. Będzie to już standardowa oferta typu prepaid.

 

Ciekawą sprawą jest również wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym (lub przeniesienie numeru w trybie natychmiastowym). Kwestię rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia reguluje ustawa Prawo Telekomunikacyjne:

Art. 71a. Abonent, o którym mowa w art. 71, żądając przeniesienia przydzielonego numeru może rozwiązać umowę z dotychczasowym dostawcą usług bez zachowania terminów wypowiedzenia określonych w rozwiązywanej umowie. W takim przypadku abonent jest obowiązany do uiszczenia opłaty dotychczasowemu dostawcy usług w wysokości nieprzekraczającej opłaty abonamentowej za okres wypowiedzenia, nie wyższej jednak niż opłata abonamentowa za jeden okres rozliczeniowy, powiększonej o roszczenie związane z ulgą przyznaną abonentowi obliczoną proporcjonalnie do czasu pozostającego do zakończenia trwania umowy.

Ulga przyznana abonentowi jest nieco wirtualną kwotą, którą udziela operator w zamian za podpisanie umowy na usługę telekomunikacyjną (przykładowo na 24 miesiące). Jest to niejako rabat, za to, że związaliśmy się z operatorem na określony czas. W przypadku takiej umowy, rzeczywiście należy zapłacić karę umowną, jeśli przedwcześnie zerwiecie umowę. Jednak w przypadku NJU Mobile ulga wynosi 0,00 zł (przynajmniej tak jest we wszystkich moich umowach, które dotychczas podpisywałem z NJU). Oznacza to, że NJU Mobile nie może naliczać żadnych kar za wypowiedzenie umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia.

 

Wybór okresu wypowiedzenia należy oczywiście do Was (standardowy czy natychmiastowy). Z moich doświadczeń wynika, że NJU Mobile nie wystawia faktury dociążeniowej zarówno za pierwszy (cząstkowy), jak i ostatni okres rozliczeniowy (jedynie za wykonane usługi). Zatem w przypadku standardowego okresu wypowiedzenia, przygoda z NJU będzie Was kosztować 18 zł, zaś w przypadku natychmiastowego wypowiedzenia tylko 9 zł. Pomimo, że regulamin tego nie precyzuje, z jakimkolwiek wypowiedzeniem lepiej wstrzymać się do momentu aż upłynie jeden pełny cykl rozliczeniowy (da Wam to pewność spełnienia warunków promocji).

 

Przeniesienie numeru do Virgin Mobile

Ciekawą propozycję dla chcących przenieść numer do oferty prepaid ma Virgin Mobile. Główne aspekty przemawiające za przeniesieniem numeru do tego wirtualnego operatora to:

  • wszystkie formalności załatwiane są bez wychodzenia z domu – wniosek składa się online, zaś dokumenty dostarcza kurier (koszty pokrywa Virgin Mobile),
  • sami wybieracie datę przeniesienia – konkretny dzień (tryb natychmiastowy) lub zgodnie z okresem wypowiedzenia,
  • starter jest bezpłatny,
  • na start otrzymujecie saldo w wysokości 5 zł,
  • w prezencie na start otrzymujecie 10 GB Internetu,
  • w prezencie otrzymujecie do wyboru: 90-dniowy dostęp do TIDAL lub zestaw 3 sztuk prezerwatyw SKYN, 
  • możecie skorzystać z oferty Freemium, która zapewnia co miesiąc 30 minut, 30 SMS-ów oraz 300 MB Internetu. 

Więcej na temat oferty Virgin Mobile w tym artykule.

 

Złóż wniosek i zgarnij gadżet

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów