Przelewy natychmiastowe w aplikacji mobilnej EnveloKonto, czyli jak szybko i wygodnie korzystać z bankowości

Przez lata Bank Pocztowy uznawany był za instytucję finansową, której głównymi odbiorcami były osoby starsze oraz mieszkające w mniejszych miastach. Wszystko zmieniło się we wrześniu 2017 roku, kiedy Pocztowy zdecydował się uruchomić EnveloBank, cyfrową bankowość przeznaczoną dla osób młodych i aktywnych, które cenią szybkość i wygodę w codziennym bankowaniu. Wraz z trendami rynkowymi, EnveloBank postawił na bankowość mobilną, tworząc bardzo intuicyjną aplikację mobilną oraz stronę internetową dostosowaną do przeglądarek zainstalowanych w smartfonach. Dzięki temu większość spraw załatwicie z poziomu smartfona. Redukcja kosztów osiągnięta dzięki cyfryzacji obsługi bankowej sprawia, iż EnveloBank oferuje świetne warunki prowadzenia swojego szlagierowego produktu, jakim jest EnveloKonto (między innymi brak opłat z tytułu prowadzenia rachunku, czy też wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce). Ponadto EnveloBank umożliwia wykonywanie przelewów natychmiastowych, dzięki którym łatwo, tanio i szybko przelejecie środki na wybrane konto.

 

 

Jak działa przelew natychmiastowy

Aby zrozumieć korzyści związane z wykonywaniem przelewów natychmiastowych, na początek należy scharakteryzować, czym różnią się one od tradycyjnych przelewów internetowych w systemie Elixir. Otóż system Elixir pozwala na rozliczenia międzybankowe w ramach 3 sesji rozliczeniowych, które odbywają się jedynie w dni robocze. W związku z tym, oczekiwanie na przelew przychodzący może potrwać kilka godzin, dzień lub nawet kilka dni w przypadku świąt. Jest to rozwiązanie tanie, aczkolwiek bardzo niewygodne, gdy oczekujemy zaksięgowania ważnego przelewu lub chcemy wykonać pilną płatność.

Na ratunek dla powyższej sytuacji przychodzi przelew ekspresowy EnveloBanku. Zapewnia on dotarcie środków w ciągu maksymalnie 15 minut od momentu złożenia zlecenia (choć w rzeczywistości czas ten często liczony jest w sekundach). W przypadku EnveloBanku, przelewy natychmiastowe realizowane są w dni robocze w godzinach od 6:00 do 21:30, zaś w soboty od 6:00 do 20:30. Oczywiście samo zlecenie przelewu może zostać wykonane 24 godziny na dobę. Maksymalna kwota jednego przelewu może opiewać nawet na 20.000 zł. Koszt jednego przelewu w przypadku bankowości elektronicznej oraz infolinii banku to 5 zł, zaś w przypadku bankowości mobilnej tylko 2,50 zł. Zapytacie pewnie, czy robienie przelewów natychmiastowych różni się czymś od tradycyjnych przelewów? Mam dobrą wiadomość. Jest to równie łatwe, jak podczas standardowych płatności. Poniżej w trzech krokach ukazuję jak proste i szybkie jest wykonanie przelewu w ramach przelewu natychmiastowego EnveloBanku.

 
 

Jeśli nie posiadacie jeszcze aplikacji mobilnej EnveloBank, możecie pobrać ją z Google Play lub z App Store.

Poniżej filmik obrazujący w jaki sposób należy wykonać aktywację aplikacji.

 

 

Jakie są zalety przelewów natychmiastowych

To, że przelewy natychmiastowe są szybkie (ich czas realizacji nie przekracza 15 minut) i wygodne (możemy je wykonywać w dowolnym miejscu z poziomu smartfona) już wiemy. Aby ukazać rzeczywiste zalety płatności w systemie Express Elixir, najlepszym sposobem będzie analiza praktycznych (czytaj: życiowych) sytuacji, w których to przelewy natychmiastowe sprawdzają się najlepiej, a niejednokrotnie mogą „uratować nam skórę”. Oto przykłady…

 

Robicie ważny projekt na najbliższą konferencję naukową. Wiadomo, mózg, żeby pracował musi zostać odpowiednio odżywiony. Postanawiacie zrobić zrzutkę na wspólny lunch. Wiadomo, nie każdy już nosi ze sobą „odliczoną gotówkę”, dlatego jedna z osób dokonuje opłaty za nabywane produkty, zaś pozostałe osoby przesyłają jej środki przelewem ekspresowym, które za chwilę znajdą się na koncie organizatora (no chyba, że macie konta w EnveloBanku, wówczas wystarczy przelew wewnętrzny).

Zapomnieliście zapłacić raty kredytu / spłacić karty kredytowej / zwrócić pożyczkę-chwilówkę. Brak natychmiastowej spłaty sprawi, iż zostaną Wam naliczone karne odsetki oraz dodatkowe opłaty za zwłokę. Zamiast tego wydajecie 2,50 zł, by już za chwilę wasze zobowiązanie zostało uregulowane, a windykator obejdzie się smakiem.

Jeszcze gorzej w sytuacji, gdy pieniądze pożyczyliście od kogoś bliskiego, na przykład przyjaciela lub członka rodziny. Nic tak nie boli, jak utrata zaufania kogoś na kim nam zależy. Na szczęście w celu natychmiastowego zwrotu pożyczki lub przelania obiecanej kwoty, możecie użyć funkcji szybkiego przelewu.

Zaplanowałeś jakiś duży zakup od osoby fizycznej, na przykład samochód, rower lub coś kolekcjonerskiego. Obawiasz się jednak nosić przy sobie dużej ilości gotówki. Wiadomo, licho nie śpi. W związku z tym po dobiciu targu ze sprzedającym, wyciągasz smartfona i na jego oczach wykonujesz przelew natychmiastowy EnveloBanku. Dopijacie kawę, a Twój kontrahent otrzymuje zapłatę. Teraz już spokojnie możecie podziękować sobie za udaną transakcję.

Mam nadzieję, iż wymienione przykłady dobitnie utwierdziły Was w świadomości, jak przydatne mogą być mobilne przelewy natychmiastowe. W większości przypadków są to sytuacje ratunkowe, w których nie ma za dużo czasu do namysłu.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


6

lat
na rynku

21

tysięcy
polubień

2.1

tysięcy członków
grupy

1.7

tysięcy
artykułów