fbpx

Program PAYBACK: jak podróżować taniej oraz jak zbierać punkty u nowego partnera. Do tego ciekawa opcja zakupów z dowozem w sklepach Kaufland

Choć jest to już trzeci z kolei artykuł o Programie PAYBACK, temat wydaje się nadal niewyczerpany. Wszystko to za sprawą dynamicznego rozwoju serwisu, pojawiających się w nim nowych możliwości i okazji. Po analizie sposobu działania programu oraz systemu punktowego postanowiłem przyjrzeć się kilku dodatkowym aspektom udziału w programie PAYBACK. Powiem więc o tym, jak program pozwoli zaoszczędzić na wakacjach, czy z nagród i zniżek trzeba spowiadać się przed Urzędem Skarbowym oraz jak działa opcja dostawy zakupów online w sklepach Kaufland i co to ma wspólnego z punktami PAYBACK.

Drogeria dm nowym partnerem PAYBACK – zbieraj punkty i płać nimi za zakupy

Zacznijmy od dobrych wieści. Na polskim rynku zaczynają pojawiać się znane drogerie dm. Choć wielu z Was może pierwszy raz słyszeć nazwę tego brandu, to warto odnotować, że będzie to prawdopodobnie pierwsza tej wielkości sieć drogerii o szerokim asortymencie, mogąca konkurować ze znaną niemiecką siecią na literę „R” 😉

W drogeriach dm znaleźć można najpotrzebniejsze kosmetyki, perfumy, akcesoria dla dzieci i niemowląt, artykuły dla zwierząt, lekarstwa, artykuły gospodarstwa domowego i wiele innych produktów. W drogeriach znajdziecie także usługi i akcesoria fotograficzne: wydruk zdjęć, fotoksiążki czy personalizowane drobiazgi.

Punkty PAYBACK w drogeriach dm

Już teraz dostępna jest polskojęzyczna strona internetowa dm.pl, na której znajduje się sklep internetowy drogerii. Na południu kraju pojawiły się też pierwsze sklepy stacjonarne.

Zebrane na kontach PAYBACK punkty mogą być dodatkowo wymienione na kolejne zakupy w drogerii według standardowego przelicznika.

Już w tym momencie w swoich aplikacjach możecie znaleźć pierwsze kupony do drogerii dm. Sprawdźcie, ile punktów uda się Wam zebrać! Potrzebne będzie do tego połączenie aplikacji Mój dm z kontem PAYBACK. Zrobicie to, przechodząc pod ten link. W tym samym miejscu założycie też konto Mój dm. Bez połączenia kont nie zadziałają kupony PAYBACK podczas zakupów na dm.pl. Dodatkowo warto to zrobić gdyż podczas zakupów w sklepie online punkty automatycznie nabijają się na konto.

Kupony PAYBACK w dm

Tutaj link do pobrania aplikacji

Podróżowanie i oszczędzanie z PAYBACK

Zbliżające się lato będzie prawdopodobnie jednym z najaktywniejszych sezonów podróżniczych i nic dziwnego – nareszcie doczekaliśmy się luzowania obostrzeń i zwiększonych możliwości przemieszczania się. Będzie to pierwsze od trzech lat lato, kiedy większość z nas bez większych trudności będzie mogła wylecieć w dowolnym kierunku i zdaje się, że nawet rosnące koszty życia nie pokrzyżują większości z Was planów 🙂

Warto więc z tej okazji przyjrzeć się możliwościom oszczędzania na podróżach, noclegach i lotach, jakie daje uczestnictwo w programie PAYBACK. W poświęconej podróżowaniu zakładce aplikacji znajdziecie zbiór wszystkich korzyści, kuponów i partnerów.

Podróżuj z PAYBACK!

Punkty PAYBACK możecie zbierać u kilkunastu partnerów związanych bezpośrednio z branżą podróżniczą. Wśród nich znajduje się między innymi platforma Booking.com, służąca do rezerwacji hoteli i pobytów w kilkuset krajach i terytoriach na świecie. Każde wydane 1 EUR za pośrednictwem Booking.com oznacza 1 punkt PAYBACK na koncie.

Oprócz tego możecie też zbierać punkty za zakup biletów lotniczych, korzystanie z okazji z Groupon (szczególnie przydatnych, gdy szukacie ciekawych wydarzeń i okazji w dużych miastach), wynajem samochodów w Rentalcars.com, korzystanie z usług biur podróży oraz wielu innych! Punkty zdobyte w ten sposób możecie wymieniać na dowolne nagrody, vouchery lub zwyczajnie wymieniać je na zakupy.

Oszczędności w podróży z PAYBACK!

Pamiętajcie! Żeby punkty PAYBACK mogły naliczyć się na Waszym koncie, koniecznie przejdźcie do wybranego serwisu za pośrednictwem aplikacji PAYBACK. Wystarczy, że wybierzecie partnera, a potem klikniecie przycisk Idź do…

Payback – punkty Selectcamp

To oczywiście nie wszystko. Nie zapominajcie też o możliwości kupowania sprzętu turystycznego, sportowego i biwakowego u partnerów programu. Dzięki temu na Waszym koncie znajdzie się jeszcze więcej punktów.

Zakupy online z dowozem w sklepach Kaufland – jak to działa?

Zakupy online nie dziwią już dziś nikogo – również te spożywcze. Dzięki sprytnej funkcji możecie zrobić zakupy bez pośpiechu, kolejek i przepychania przy stoisku z warzywami. Dostawa zakupów odbywa się za pomocą platformy Everli – codziennie od 9:00 do 22:00. Zakupy mogą być u Was nawet po 3 godzinach od zamówienia.

Choć sam nie korzystałem z usług Kauflandu i Everli, to jako fan wygodnych rozwiązań na pewno przetestuję je w najbliższym czasie. Uważam, że robienie zakupów spożywczych online to świetny sposób na zmniejszenie wydatków i większą świadomość konsumencką. Będąc w domu, przed ekranem swojego komputera, trudniej jest dać się porwać kolorowym opakowaniom i apetycznie wyglądającym przekąskom przy kasie. Efekt? Kupujemy to, co faktycznie jest nam potrzebne. Ponadto mamy czas, by na spokojnie przyjrzeć się promocjom, co w warunkach sklepowych jest zazwyczaj trudniejsze. No i najważniejsze, nie musimy dźwigać zakupów, a te potrafią się dać we znaki, szczególnie podczas dużych okazji, jak na przykład organizowanie komunii.

Podczas zakupów online w Kauflandzie możecie oczywiście zbierać na swoim koncie punkty PAYBACK! Wprowadźcie po prostu numer karty w odpowiednim momencie procesu.

Wszystkie informacje znajdziecie na stronie sieci Kaufland!

Kwestie podatkowe

Skoro przy okazji analizowania promocji bankowych wspominam o kwestiach podatkowych, warto poruszyć tę kwestię także w kontekście programu PAYBACK. W tym przypadku organizator dobrze przemyślał sprawę, ponieważ maksymalna ilość punktów, jaką jesteście w stanie jednorazowo wymienić (20.000 punktów PAYBACK) da Wam kwotę, która będzie całkowicie zwolniona z opodatkowania. Jest to równowartość 200 zł i to właśnie do takiej kwoty wszelkiej maści “nieodpłatne świadczenia niepieniężne” związane z promocją lub reklamą zwolnione są z opodatkowania na mocy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (stan prawny na czerwiec 2022).

Oznacza to, że zbierając punkty i wymieniając je na nagrody oraz vouchery, lub zmniejszając nimi swoją płatność za zakupy, możecie w ogóle nie martwić się kwestiami podatkowymi. Wszystkim zajmie się za Was PAYBACK 🙂

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów