Praca Zdalna Online od 16 lat – 5 Pomysłów na Pracę Online

Żyjemy w pięknych czasach – nie ma co do tego jakichkolwiek wątpliwości. Chodzi mi o to, że jeszcze nigdy młodzi ludzie nie mieli takich perspektyw i tak wielu możliwości, jak obecnie. Jeszcze dwadzieścia czy trzydzieści lat temu bardzo trudno było znaleźć sensowną pracę, którą przy okazji będzie można pogodzić ze szkołą, mając szesnaście czy siedemnaście lat. A jeśli nawet tak się zdarzyło, to wiązało się to z licznymi wyrzeczeniami oraz, niekiedy, pracą online w bardzo złych warunkach. Obecnie młode osoby potrafią bez wątpienia walczyć o swoje. Pomaga im w tym fakt, że wielu pracodawców szuka młodych ludzi, a niekiedy oferuje im nawet bardzo przyzwoite warunki. Co więcej, młodzież może obecnie przejrzeć oferty pracy zdalnej, czy raczej zapoznać się z pomysłami na temat tego, w jaki sposób można zarabiać, korzystając praktycznie wyłącznie z komputera.

Zalet pracy zdalnej jest mnóstwo. Praca zdalna online pozwala przede wszystkim na zaoszczędzenie czasu poświęconego na konieczność dojazdu do miejsca pracy stacjonarnej, a co za tym idzie, również pieniędzy. Co więcej, w zależności oczywiście od charakteru takowej pracy, można ją wykonywać w godzinach, które będą idealnie dopasowane do planu lekcji młodej osoby czy też jej jakichkolwiek innych zajęć. Aby pracować zdalnie, bardzo często nie trzeba również mieć wyższego wykształcenia (czy nawet średniego), choć oczywiście zależy to od rodzaju pracy. Ofert pracy zdalnej znaleźć można obecnie mnóstwo na każdym kroku. Dowiedzcie się zatem, jakiego rodzaju pracę zdalną warto podjąć, mając szesnaście czy siedemnaście lat.

Praca zdalna online na pełny etat lub jego część

Kolejną niewątpliwą zaletą pracy zdalnej jest to, że nie zawsze musi odbywać się na pełny etat. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą pogodzić pracę ze szkołą. Wystarczy nieco chęci, abyście znaleźli pracę, która będzie w pełni dostosowana do godzin, które musicie spędzać na edukacji. Co więcej, bardzo łatwo jest pogodzić obie kwestie tak, aby zagospodarować sobie jeszcze mnóstwo wolnego czasu. Trudno mówić o pracy na pełen etat, kiedy chodzicie do podstawówki czy liceum, natomiast jako dodatkowa forma zarobku oraz rozszerzenia kieszonkowych praca zdalna online od 16 lat jest idealną opcją dla każdego, kto wyraża choć trochę chęci. Poniżej proponuję kilka dróg, które można obrać, mając 16 lat i chcąc podjąć pracę zdalną. Jak już wspomniałem i będę wspominał, praca zdalna online od 16 lat leży na przysłowiowej ulicy i bardzo łatwo się jej podjąć od zaraz. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że do niektórych opisanych niżej profesji niezbędna jest pewna wiedza lub zalążek umiejętności, które chce się rozwijać już w trakcie samej pracy. Zapraszam zatem na podróż po najciekawszych propozycjach, jakie obecnie praca online może zagwarantować osobom mającym powyżej 16 lat, które nadal uczą się w szkole i chcą zarobić pieniądze na swoje potrzeby i drobne (lub nieco większe) wydatki.

Tutaj przeczytasz również: Praca zdalna – poradnik

Specjalista ds. social media od 16 lat

social media - praca zdalna online

Osoby w wieku 16 lat i więcej mają pewną przewagę nad osobami znacznie od siebie starszymi – doskonale orientują się w tematyce social mediów i tym podobnych. Z tego względu trudno wyobrazić sobie bardziej wartościowego specjalisty ds. social media, niż osoba mająca około 16 lat. Praca online w ten sposób zwykle nie wymaga siedzenia przez 8 godzin dziennie przed komputerem – tym bardziej, że na wielu platformach mamy opcję planowania postów. Co więcej, bardzo często tę pracę można wykonywać jedynie z poziomu smartfona, więc nawet nie trzeba być aktualnie w domu, aby zarabiać. I to zarabiać naprawdę nieźle, bowiem dobry specjalista ds. social media jest obecnie na wagę złota.

Jakie kwalifikacje trzeba mieć, żeby zostać specjalistą ds. social media? Cóż… tak naprawdę żadne konkretne. Nie trzeba mieć do tego jakiegokolwiek wykształcenia. Musicie jednak doskonale orientować się w tematyce social mediów. Mowa tutaj zarówno o tych najbardziej popularnych mediach, jak Facebook czy Instagram, ale wielu pracodawców doceni również obszerne obeznanie w tym, jak działa Twitter, Tik Tok czy – nieco rzadziej, ale nadal – Snapchat. Nie chodzi tutaj jednak tylko o podstawowe funkcje – dobry specjalista ds. social media doskonale orientuje się, w jaki sposób prowadzić strony na Facebooku czy też nieco bardziej profesjonalne konta na Instagramie. Mile widziana jest umiejętność moderowania komentarzy, jak również prostej obróbki grafiki.

W związku z tym pracodawcy będą przychylnym okiem patrzeć na osoby, które mają już pewne doświadczenie. Nie mowa tutaj o pracy w profesjonalnej agencji, ale na przykład fajnie, jeśli kiedyś prowadziliście jakiś fanpage na Facebooku albo macie dobrze prosperujące konto na Instagramie. Ale nawet jeśli nie, to bardzo szybko możecie nauczyć się pewnych spraw związanych z obsługą social mediów – wiele firm szuka osób, które nie mają przesadnie obszernego doświadczenia, ale cechuje je kreatywność i zaangażowanie. Jeśli masz zatem około 16 lat, praca zdalna online w ten sposób będzie nie tylko ciekawa, ale być może otworzy Ci w przyszłości furtki do awansów lub zajęcia się tym na pełny etat. Specjalista ds. social media to bowiem przyszłościowa praca online, która może przy okazji być nad wyraz satysfakcjonująca.

Więcej na temat: praca zdalna jako community manager – menadżer społeczności

Praca zdalna online jako Copywriter

Kolejna praca online, w której obowiązkowy jest praktycznie tylko dostęp do internetu, to copywriter. Na czym dokładnie polega ta praca online? Przede wszystkim w zakres obowiązków copywritera wchodzi pisanie tekstów. Tylko tyle i aż tyle. Warto tutaj zdawać sobie sprawę, że rodzajów tekstów, które może pisać copywriter, jest naprawdę mnóstwo. Począwszy od tekstów zapleczowych czy wręcz preclowych, które nie muszą mieć jakiejkolwiek wartości, poprzez niezbyt skomplikowane teksty blogowe czy opisy produktów, skończywszy na tekstach specjalistycznych wymagających obszernego researchu na dany temat – możliwości jest mnóstwo. Coraz więcej firm potrzebuje copywriterów, aby jakkolwiek zabłysnąć na rynku lub przedstawić swoją ofertę w przejrzysty sposób.

Warto wiedzieć, że copywriting SEO nie jest jedynym, jakiego można się podjąć. Praca online od 16 lat jako copywriter wymyślający treści reklamowe czy też hasła mające zachęcić do zakupu danego produktu również jest możliwa. Nazywa się to copywritingiem kreatywnym, który przynosi znacznie więcej satysfakcji niż nieustanne klepanie tekstów na różne tematy. Wszystko jednak zależy od Waszych predyspozycji oraz umiejętności. Właśnie, a propos umiejętności – z racji specyfiki zawodu copywritera bardzo mile widziane są osoby, które cechują się lekkością pióra oraz umiejętnością pisania. Warto znać podstawowe reguły ortograficzne, interpunkcyjne oraz gramatyczne, a także posługiwać się w miarę barwną, ciekawą polszczyzną. Jest to więc zawód bardziej dla osób na profilach humanistycznych lub z podobnym zacięciem. Aby pracować zdalnie w taki sposób, wystarczy przejrzeć ogłoszenia na najbardziej znanych portalach do tego służących – bardzo łatwo znaleźć zlecenia na sam początek. Nie będą one od pierwszych chwil szczególnie dobrze płatne, ale z czasem można liczyć na naprawdę solidne pieniądze, nawet jeśli mowa o pracy dodatkowej online.

Praca online – wypełnianie ankiet

Praca online - wypełnianie ankiet

Tutaj będzie krótko, ponieważ nie jest to profesja nad wyraz przyszłościowa i dająca duże pole do popisu. Wypełnianie ankiet jest stosunkowo proste i wymaga tylko trochę czasu (no i oczywiście dostępu do internetu), a może przynieść przyzwoite kieszonkowe w skali miesiąca. Oczywiście mowa tu o kwotach nieporównywalnie mniejszych od pozostałych wymienionych w tym zestawieniu profesji, ale także o nieporównywalnie mniejszym wysiłku. Wypełnianie ankiet jest czymś, co nie wymaga jakiegokolwiek doświadczenia… cóż, w czymkolwiek. Trzeba posiadać podstawowe umiejętności obsługi komputera lub telefonu. Jest to praca online dla każdego. Praca zdalna online od 16 lat może zatem nie być wymagająca – wypełnianie ankiet jest w porządku, jeśli nie macie przesadnie wygórowanych oczekiwań finansowych, a przy okazji nie chce się Wam pracować przez dłuższy zakres czasu w skali miesiąca. Ofert pracy, czy raczej dodatkowego zarobku tego rodzaju, jest mnóstwo.

Grafik komputerowy

praca zdalna online - Grafik komputerowy

Kolejnym zawodem, który jest obecnie coraz bardziej pożądany na rynku, jest grafik komputerowy. Wiele firm decyduje się na współpracę z takimi osobami, oferując naprawdę szeroki zakres zadań. Obecnie graficy komputerowi zajmują się mnóstwem rzeczy i różnym rodzajem grafik, dzięki czemu każda osoba wchodząca w tę branżę z pewnością prędzej czy później znajdzie coś dla siebie. Oczywiście jest to kolejna praca online, która wymaga choć trochę pewnych umiejętności, ale w gruncie rzeczy wystarczy na sam początek umiejętność obsługi kilku programów graficznych oraz pewne wyczucie estetyki. Zdobędziecie u potencjalnego pracodawcy bardzo duży plus, jeśli już kiedyś realizowaliście jakiekolwiek zlecenia tego rodzaju, nawet jeśli chodzi o grafiki do social media dla znajomych czy tym podobne, nawet najdrobniejsze prace. Dobrze widziane jest tego rodzaju portfolio, aby pokazać choć trochę swoich umiejętności czy kreatywności.

Praca online jako grafik może oczywiście odbywać się w regularnej współpracy z jakąś firmą, ale równie dobrze można szukać zleceń na własną rękę. Dzięki temu jeszcze bardziej będziecie mogli pogodzić pracę online ze szkołą czy innymi obowiązkami, ustalając, ile dokładnie zadań chcecie zrealizować i w jakim terminie. Oczywiście istotne jest tutaj odpowiednie podejście do klienta i jego potrzeb na zasadzie „nasz klient, nasz pan”, ale gwarantuję, że praca jako grafik pozwala także na zatroszczenie się nieco o swój czas i wysiłek.

Webmaster – idealna praca online

Webmaster - idealna praca online

Stawianie stron internetowych w obecnych czasach nie jest aż tak skomplikowanym zadaniem, jak można podejrzewać. Prawdę mówiąc każdy będzie w stanie nauczyć się podstaw, a kiedy nieco wykroczycie poza te podstawy, to będziecie mogli podjąć się zleceń polegających na stawianiu stron internetowych lub zarządzaniu nimi w oparciu o wytyczne klientów. Warto w tym zawodzie orientować się w najnowszych rozwiązaniach usprawniających cały proces, jak i być dociekliwym odnośnie wszelkich tajników projektowania stron internetowych. Dzięki nabraniu tego rodzaju umiejętności oraz doświadczenia można potem śmiało realizować zlecenia zarówno dla sklepów internetowych, jak i firm oczekujących raczej nieco prostszych konstrukcji stron internetowych.

Praca online od 16 lat jako webmaster może wydawać się pewną abstrakcją, ale obecnie coraz więcej nastolatków podejmuje się tego rodzaju zadań. Jest to kolejna praca zdalna online, która nie wymaga wykształcenia kierunkowego, a jedynie pewnych umiejętności oraz zapału do pracy. Istotne jest tutaj także indywidualne podejście do każdego klienta oraz specyfiki jego zlecenia. Tego rodzaju praca wykonywana z domu przynosi mnóstwo satysfakcji, szczególnie kiedy widzi się efekty swojej kreatywności oraz umiejętności w zakresie stawiania stron internetowych oraz zarządzania nimi.

Gdzie znaleźć oferty pracy zdalnej online?

Internet jest obecnie niemalże przepełniony różnego rodzaju ofertami pracy online dla osób, które mają około 16 lat. Można szukać… cóż, praktycznie wszędzie. Wejdźcie na grupy na Facebooku dla danego rodzaju specjalistów, na przykład copywriterów. Przejrzyjcie takie strony, jak OLX czy Pracuj.pl, jak również inne, na których znaleźć można tego rodzaju oferty. Niezależnie od tego, czym chcecie się zajmować, z pewnością bez większych problemów znajdziecie coś dla siebie. Z racji wielu ofert warto przy okazji zadbać o to, aby nie być wykorzystywanym finansowo i stanowczo określić swoje wymagania względem pracodawcy. Żyjemy bowiem w czasach bardzo przyzwoitych dla copywriterów czy grafików, którzy nie muszą obecnie decydować się na przesadnie duże kompromisy pod względem swojego wynagrodzenia, bo na pewno znajdą jakieś zlecenia. Na samym początku oczywiście nie można ubiegać się o przysłowiowe kokosy, ale kiedy mowa o dodatkowym zarobku i rozszerzeniu swojego kieszonkowego, praca zdalna online będzie doskonałym rozwiązaniem.

Więcej pomysł tutaj: praca zdalna przez internet

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów