Praca Zdalna przez Internet – 8 Pomysłów na Pracę Online

Nie można jakkolwiek zaprzeczyć, że praca zdalna przez internet jest coraz bardziej popularną formą uzyskiwania zarobku. Współczesny świat na szczęście daje nam narzędzia do tego, aby cieszyć się komfortem płynącym z tego rozwiązania. Praca zdalna niesie ze sobą mnóstwo korzyści, wśród których można wyszczególnić przede wszystkim znaczną oszczędność czasu, który poświęca się na dojazdy do pracy. Kolejnym niewątpliwym plusem jest niezmierzony komfort – praca przez internet z domu pozwala na urządzenie miejsca pracy dokładnie tak, jak sobie to wymarzycie. Przy okazji można w dowolnych momentach (byle nie za często!) robić sobie przerwę na kawę, a w razie potrzeby również kątem oka zerkać na dzieci lub pilnować najważniejszych domowych obowiązków. W dodatku podczas pracy zdalnej przez internet możecie liczyć się także z nieco pełniejszym portfelem – wielokrotnie słyszymy narzekania znajomych, że dojazdy do pracy wymagają nieustannego tankowania samochodu lub zaopatrywania się w okresowe bilety na pociąg lub komunikację miejską. Tutaj tego problemu po prostu nie ma. Oferty pracy zdalnej, jak pewnie zauważyliście, mnożą się i mnożą. Dowiedzcie się, jakie pomysły są najlepsze na ten rodzaj pracy, na pełny etat lub w formie dodatkowego zarobku. Warto bowiem pamiętać, że praca zdalna przez internet jest obecnie na wyciągnięcie ręki.

Zobacz też: praca zdalna online od 16 lat


Oferty pracy zdalnej przez internet – gdzie ich szukać?

praca zdalna

W erze internetu niezwykle łatwo jest znaleźć pracę zdalną przez internet – wystarczy jedynie nieco poszukać. Wszystko oczywiście zależy od tego, w jakiej branży chcecie działać. Czasami oferty pracy są na wyciągnięcie ręki na różnorakich grupach na Facebooku, na stronach do szukania zatrudnienia takich jak OLX czy Pracuj.pl, a czasami wystarczy jedynie porozmawiać ze znajomymi, którzy potencjalnie mogliby chcieć skorzystać z naszych usług. Świat jest pełen możliwości! Przedstawię dzisiaj kilka propozycji pracy zdalnej przez internet, której już niebawem będziecie mogli się podjąć. Zapraszam do lektury poniższego zestawienia.

Zobacz także: Praca zdalna – praktyczny poradnik – jak ją znaleźć?

Grafik komputerowy

Jeśli posiadacie pewne wyczucie estetyki oraz potraficie obsługiwać najbardziej podstawowe narzędzia do obróbki graficznej, bardzo dobrym pomysłem będzie poszukanie zleceń w tej dziedzinie. Nie musicie od razu zatrudniać się na pełny etat w jakiejś firmie – obecnie znaleźć można mnóstwo zleceń dla freelancerów. Choć może się wydawać, że branża ta jest przepełniona pod względem liczebności zleceniobiorców, to musicie pamiętać, że obecnie praktycznie każda firma potrzebuje niekiedy skorzystać z usług grafika komputerowego, a czasami również nawiązać z takowym dłuższą współpracę. Z tego powodu polecam podjęcie się tej pracy, początkowo prawdopodobnie w formie dorywczej, ale po zgromadzeniu portfolio oraz wypromowania swojej działalności z pewnością będziecie mogli liczyć na stałe zlecenia oraz solidne wynagrodzenie. Należy jednakowoż pamiętać, że w pracy grafika liczy się nie tylko talent oraz znajomość obsługi programów graficznych, ale również kreatywność oraz indywidualne podejście do potrzeb wszystkich pracodawców.

Copywriter – praca zdalna przez internet

Z kolei przed osobami, które dobrze czują się podczas pisania różnego rodzaju tekstów i świetnie posługują się językiem polskim, istnieje możliwość pracy jako copywriter. Tutaj oferty pracy mnożą się i mnożą, ponieważ ponownie mamy do czynienia z zawodem, który jest niezwykle pożądany na rynku pracy. Praca zdalna przez internet jako copywriter jest możliwa zarówno dla agencji marketingowej lub agencji SEO, jak i jako wolny strzelec szukający zleceń na odpowiednich grupach na Facebooku. Istnieje także szereg stron internetowych ze zleceniami, których mogą podejmować się początkujący copywriterzy – stawki nie są tam przesadnie wygórowane, ale jest to doskonała możliwość rozwoju oraz zbudowania swojego portfolio, które – tak samo jak w przypadku grafika – jest w tej pracy niezwykle istotne. Pracodawców zwykle nie interesuje wasze wykształcenie, a właśnie doświadczenie oraz umiejętności praktyczne. Copywriter to ktoś, kto bezproblemowo włada językiem polskim, choć coraz więcej znaleźć można także ofert pracy zdalnej dla copywriterów znających inne języki, takie jak na przykład angielski lub francuski. Dobrym pomysłem jest wbicie się w pewną niszę językową lub doskonalenie języka polskiego.

Praca zdalna jako tłumacz

Skoro już mowa o biegłym posługiwaniu się językami, niezmiennie od wielu lat sferą, w którą zdecydowanie warto inwestować, jest znajomość języków obcych. Oczywiście język angielski wydaje się w obecnych czasach wręcz podstawą normalnego funkcjonowania, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby nauczyć się języków takich jak czeski, duński czy łotewski. Dzięki ich znajomości można bez problemu znaleźć pracę zdalną jako tłumacz. Tutaj od kandydatów oczekuje się przede wszystkim doskonałej biegłości w posługiwaniu się danym językiem, ale nie zaszkodzi również odrobina doświadczenia. Praca zdalna przez internet jako tłumacz jest dostępna na wyciągnięcie ręki i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykonywać ją w warunkach domowych – tak samo jednak jak w przypadku copywritera, tutaj także musicie położyć ogromny nacisk na higienę pracy oraz jej warunki, w tym regularne przerwy oraz dbanie o wzrok, bo inaczej może to grozić bardzo szybkim wypaleniem zawodowym lub licznymi schorzeniami. Warto także wypracować sobie sposoby na walkę z prokrastynacją, ponieważ jest ona problemem trapiącym znaczną część zdalnych pracowników.

Praca zdalna jako Programista

Komputer oraz pewne umiejętności to jedyne zasoby wymagane również podczas pracy jako programista. Od wielu lat słyszy się praktycznie wszędzie, że programistom bardzo dobrze wiedzie się w życiu zawodowym – jest to prawda. Z racji nieustannego rozwoju wszelkich technologii programiści są nieustannie poszukiwani, także do pracy zdalnej. Znajomość najpopularniejszych języków programowania oraz ich biegłe opanowanie w praktyce otwiera wiele furtek do dobrze płatnych zleceń. Pośród nich mogą być różnego rodzaju aplikacje, gry komputerowe oraz różnorakie programy – oferty pracy jako programista znaleźć można praktycznie wszędzie, a kiedy macie już jakieś doświadczenie na tym stanowisku, to stoją przed wami otworem ogromne pieniądze oraz pewna, stała praca zdalna przez internet , w trakcie której prawdopodobnie nie będziecie musieli nawet stawić się osobiście w siedzibie firmy. Tutaj także w trakcie rekrutacji nie wymaga się jakiegokolwiek wykształcenia – liczy się wiedza, doświadczenie, umiejętności oraz zaangażowanie w zlecone projekty.

Specjalista ds. social media

Nie można zaprzeczyć, że obecnie internet jest podstawowym narzędziem komunikacji wielu firm, zarówno tych z ugruntowaną pozycją na rynku jak i tych, które dopiero co stawiają swoje pierwsze kroki w danej branży. Trudno wyobrazić sobie również, aby jakakolwiek firma rozwijała się bez posiadania swojego profilu na Facebooku czy innych platformach społecznościowych. Niestety, bardzo trudno czasami dopilnować, żeby posty były jak najlepsze i jak najbardziej skuteczne – w związku z tym wiele przedsiębiorstw i marek decyduje się na zatrudnienie specjalisty od social mediów. Jest to doskonały przykład pracy, którą można wykonywać praktycznie w całości przez internet. Praca zdalna przez internet jako specjalista ds. social mediów to idealna okazja do tego, aby wykazać się umiejętnościami w zakresie pisania postów oraz poprawnej komunikacji – doświadczenie jest tu mile widziane, ale warto również podjąć różnorakie kursy, które wyjaśniają nieco kwestie reklam na Facebooku oraz algorytmów rządzących tą platformą. Kwestia ta jest bowiem znacznie bardziej skomplikowana, niż można pomyśleć – mimo to każdy, kto choć trochę interesuje się podobnymi zagadnieniami, będzie w stanie opanować wszelkie umiejętności niezbędne do bycia skutecznym specjalistą od social mediów.

Zobacz: Pomysł na pracę zdalną: community manager – menedżer społeczności

Praca zdalna przez internet a założenie sklepu internetowego

Obecnie znaczna część sprzedaży przenosi się do przestrzeni wirtualnej. Nie można się temu dziwić, ponieważ taka forma zakupów jest znacznie łatwiejsza i bardziej przyjemna – klient nie musi wychodzić z domu, aby bardzo sprawnie przejrzeć cały asortyment dostępny w danym sklepie i dokładnie przemyśleć daną decyzję. W związku z tym warto zastanowić się nad założeniem sklepu internetowego. Choć takiego rodzaju praca zdalna może wydawać się ryzykowna, to nie można zaprzeczyć, że ma ogromny potencjał, szczególnie kiedy idealnie wpasujemy się w potrzeby rynku. A co sprzedawać? Cóż – tutaj decyzja należy tylko i wyłącznie do Was. Nie będę dawał Wam gotowych pomysłów, ale pomyślcie, na co jest obecnie popyt i co ludzie często kupują. Praca zdalna w taki sposób na początku może nie zapewniać stałego zarobku, ale po zdobyciu przez sklep dużej popularności zamówienia mogą się dwoić i troić. Zdecydowanie warto zaryzykować i nawet dokonać na początku pewnych znaczących inwestycji.

Więcej pomysłów na biznes? Sprawdź: Pomysł na biznes – Jak znaleźć inspiracje na własny biznes?

Wirtualna asystentka – praca przez internet

Praca zdalna przez internet jako wirtualna asystentka wiąże się przede wszystkim z całym szeregiem zadań do regularnego wykonywania. Nie jest to jednak wachlarz obowiązków przesadnie trudnych, w związku z czym każda względnie zaradna życiowo osoba będzie w stanie poradzić sobie podczas pracy zdalnej jako wirtualna asystentka. Usługi tego rodzaju obejmują między innymi zapisywanie dat w kalendarzu, rezerwację wizyt czy też wyszukiwanie pewnych informacji – wszystko jest rzecz jasna do ustalenia z pracodawcą. Praca zdalna jako wirtualna asystentka wymaga ogromnej odpowiedzialności, ale nie potrzeba szczególnie rozległego doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy. Zaradność jest na tym stanowisku na pierwszym miejscu. Wirtualne asystentki są coraz bardziej poszukiwane zarówno przez szefów dużych korporacji, jak i lekarzy czy innych specjalistów. Powiadomienia, wiadomości, research, obsługa kalendarza – jeśli te sfery nie są Wam obce, możecie zrezygnować z niesatysfakcjonującej pracy i zacząć działać jako wirtualna asystentka. Jest to bardzo rozwojowa oraz przyszłościowa praca zdalna.

Jak ułatwić sobie pracę zdalną? Czym jest Nozbe i jak pracuję asynchronicznie?

Blog lub podcast

Przejdźmy do kwestii, która może budzić nieco większe kontrowersje. Możecie się zastanawiać, czy prowadzenie bloga lub założenie podcastu może przynieść wymierne korzyści finansowe, a nawet stać się głównym źródłem zarobku. Oczywiście nie w każdym przypadku tak jest, ale przy odrobinie kreatywności oraz umiejętności wbicia się w pewną niszę taka droga stoi przed Wami otworem. Oczywiście nie możecie tuż po założeniu bloga albo podcastu zrezygnować z normalnej pracy – wielu blogerom zajmuje czasami nawet kilka lat, aby blog zaczął przynosić jakiekolwiek pieniądze. Wydaje się to jednak znakomite źródło dodatkowego zarobku pod tym względem, że mamy tu do czynienia z medium pozwalającym na rozwijanie pasji. Dlatego zachęcam Was do założenia bloga lub podcastu na interesujący Was temat i dzielenie się ze światem swoją wiedzą, umiejętnościami lub spostrzeżeniami.

Kilka innych ciekawych pomysłów: sprawdź.

Inne pomysły na pracę zdalną

Te osiem pozycji, które wymieniłem powyżej, to jedynie wierzchołek niewyobrażalnie dużej góry lodowej obfitującej w liczne pomysły na pracę zdalną. Praca zdalna czai się na Was na każdym kroku, wystarczy tylko nauczyć się ją zauważać. Możecie zająć się tworzeniem wzorów prac dyplomowych, stawianiem stron internetowych lub przeprowadzaniem audytów SEO. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, jaką drogę obierzecie i jakie macie umiejętności – lub jakie umiejętności zamierzacie w najbliższym czasie nabyć. Możliwa jest praca zdalna zarówno dla większych firm na umowę o pracę lub umowę zlecenie, ale także jako freelancer – jeśli przewidujecie, że będziecie zarabiać dobre pieniądze, warto zastanowić się nad założeniem jednoosobowej działalności gospodarczej. Niezależnie od tego, jaki jest Wasz kod pocztowy czy miejsce zamieszkania (Warszawa, Gdańsk czy Zbąszynek – nie ma różnicy) to możecie mieć pewność, że przy odrobinie chęci można znaleźć naprawdę przyzwoitą, solidną zarobkowo pracę zdalną, która będzie w pełni zaspokajać Wasze potrzeby odnośnie finansów oraz rozwijania swoich kompetencji. Praca zdalna to przyszłość, której możecie być częścią już teraz – znajdźcie coś dla siebie jeszcze dzisiejszego wieczoru!

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów