Ten artykuł pomimo, że jest fajny i ma dużo przydatnej wiedzy – może być już nieco nieaktualny. W związku z tym sprawdź najnowszy artykuł analizujący kartę i aplikację Curve.
Od mojego wpisu, w którym wnikliwie przeanalizowałem zestaw złożony z karty i aplikacji Curve minęło już trochę czasu. Nie da się ukryć, iż wówczas byłem jednym z pionierów tego rozwiązania w kraju nad Wisłą. W tak zwanym międzyczasie Curve ewoluowało i wdrożyło sporo pozytywnych zmian, o których będzie dzisiejszy artykuł. Do najważniejszej z nich należy rzucenie rękawicy Revolutowi i innym fintechom. Otóż Curve zrezygnowało z wszelkich kosztów przewalutowania płatności zagranicznych do kwoty 500 funtów. Transakcje te zostaną przewalutowane po kursach międzybankowych, bez żadnej prowizji. Pomimo, że kwota ta jest niższa niż w przypadku Revoluta, Curve zapewnia większą wygodę, ponieważ środki pobierane są bezpośrednio z waszego konta w PLN, bez potrzeby doładowywania konta w aplikacji. Oprócz tego Curve wprowadziło rozpoznawalność transakcji po kodach MCC, co zapewnia otrzymywanie moneyback i punktów lojalnościowych, karty debetowe w miejsce prepaidowych (to też przewaga nad Revolutem), metalową kartę oraz 10 darmowych wypłat z bankomatów kartą debetową. Ponadto w najbliższym czasie Curve rozpocznie współpracę z Google Pay i Apple Pay, co jeszcze bardziej poprawi wygodę korzystania z aplikacji płatniczej. Jedno się nie zmieniło. Nadal możecie zdobyć 5 funtów premii za wyrobienie darmowej karty! Między innymi dzięki programowi poleceń, przez rok funkcjonowania, liczba użytkowników Curve przekroczyła 400.000 osób. Co ciekawe, Curve planuje dalszą ekspansję zagraniczną, w tym również otwarcie lokalnego biura w Polsce.
Krótkie przypomnienie czym jest Curve
Mówiąc o Curve, należy zwrócić uwagę na trzy aspekty. Po pierwsze jest to mobilny portfel, w którym możemy zapisać dane wszystkich posiadanych kart płatniczych (debetowych, kredytowych, walutowych, czy też prepaid – na przykład Revolut). Curve działa w formie aplikacji mobilnej oraz darmowej karty Mastercard Curve Cash w postaci fizycznej. Aplikacja służy do zarządzania płatnościami, w tym przede wszystkim wyborem, która karta bankowa ma być obciążona. To bardzo wygodne rozwiązanie dla posiadaczy wielu kart płatniczych, którzy zamiast wypychać portfel wszystkimi kartami, mogą posiadać jedną kartę Curve.
Po drugie, Curve to świetne rozwiązanie podczas zagranicznych zakupów. W tym przypadku aplikacja zapewnia przewalutowania po kursach międzybankowych do kwoty 500 funtów oraz darmowe wypłaty bankomatów do równowartości 200 funtów.
Po trzecie, Curve to…maszynka do zarabiania pieniędzy. Za skorzystanie z aplikacji zarobicie 5 funtów premii. Taką samą stawkę otrzymacie polecając aplikację swoim bliskim.
Więcej informacji na temat Curve znajdziecie w bazowym artykule.
Curve rezygnuje z opłat za przewalutowanie płatności zagranicznych
Curve postanowiło zawalczyć o miano domyślnego narzędzia płatniczego podczas zagranicznych wojaży. Płacąc kartą w obcej walucie do kwoty o równowartości 500 funtów miesięcznie, Curve przewalutuje transakcje po kursach międzybankowych, nie doliczając jakichkolwiek spreadów lub prowizji. Natomiast powyżej tej kwoty, Curve dolicza 2% własnej prowizji za przewalutowanie. Limit może nie powala na kolana, zważywszy, iż w Revolucie wynosi 20.000 zł, jednak równowartość 2500 zł spokojnie wystarczy na krótkoterminowe wypady zagraniczne lub płatności w zagranicznych sklepach internetowych. Ponadto dla niektórych osób przewagą Curve nad Revolutem będzie fakt, iż Curve domyślnie nie wymaga przesyłania skanów dokumentów oraz robienia sobie selfie. Weryfikacja tożsamości odbywa się wyrywkowo i zdarza się to naprawdę rzadko.
Przewagą Curve jest również fakt, iż środki są bezpośrednio ściągane z waszego konta osobistego w polskim banku. Karta spełnia jedynie rolę pośrednika, zaś cały proces odbywa się automatycznie. Nie musicie pamiętać o doładowaniu portmonetki, jak w przypadku Revoluta. Jedyne o czym musicie pamiętać to fakt, iż karty Curve niekiedy rozpoznawane są jako karty brytyjskie i terminal może Was zapytać o przewalutowanie transakcji na GBP. Nigdy się na to nie gódźcie, ponieważ proces ten odbędzie się po niekorzystnym kursie operatora terminala. Niech płatność odbywa się w walucie kraju, w którym przebywacie, zaś kwestią przewalutowania zajmie się Curve. Ma to szczególne znaczenie, gdy kartą Curve płacicie w Polsce, więc o żadnym przewalutowaniu nie powinno być mowy. Środki w PLN po prostu ściągane są z waszego konta, zaś Curve stanowi wyłącznie rolę wygodnego pośrednika. Z moich doświadczeń wynika, iż w przypadku transakcji zbliżeniowych, terminale o wiele rzadziej pytają o kwestię przewalutowania w systemie DCC.
Uwaga na płatności w weekendy!
Jako, że Curve stosuje kursy międzybankowe, warto pamiętać, iż w weekendy rynek walutowy jest zamknięty. W związku z tym, od piątku o 23:59, tak jak w przypadku Revoluta doliczana jest dopłata za przewalutowanie. Dotyczy to zarówno wypłat z zagranicznych bankomatów, jak i płatności w sklepach. W przypadku transakcji, w których zarówno transakcja, jak i podpięte karty płatnicze są w GBP, USD lub EUR, opłata za wymianę walut wyniesie 0,5%. W przypadku wszystkich innych walut opłata za wymianę walut wyniesie 1,5%.
Fakt ten najlepiej wytłumaczyć na konkretnych przykładach. Załóżmy, iż w aplikacji Curve macie dodaną kartę w PLN polskiego banku.
Przykład 1: płacicie 50 euro za żabie udka w paryskiej restauracji w środę o 19:00. Wówczas płatność zostanie zaksięgowana po kursie międzybankowym, bez dodatkowych kosztów.
Przykład 2: wasze tournée się nieco przedłużyło i kartą Curve wydaliście już równowartość ponad 500 funtów. Kupując włoską lasagne w piątek o 15:00, płacicie 15 euro. Transakcja zostanie przewalutowana po kursie rzeczywistym, powiększonym o 2% prowizji.
Przykład 3: swoje wojaże kończycie w niedzielne popołudnie w Londynie. Kupując na pamiątkę obraz z widokiem na Big Ben płacicie 20 funtów. Kurs przeliczeniowy zostanie oparty o kurs rzeczywisty, powiększony o 3,5% prowizji.
Płacenie kartą Curve w sklepach zagranicznych typu Amazon lub Aliexpress
Po rezygnacji z pobierania prowizji do kwoty 500 funtów, Curve może być również bardzo wygodnym rozwiązaniem dla płatności w zagranicznych sklepach online. Tyczy się to zarówno sklepów europejskich, jak i całego wysypu chińskich platform typu Aliexpress, czy Banggood. Curve współpracuje z następującymi walutami: GBP, EUR, USD, CNY, JPY, HKD, NZD, SEK, ZAR, NOK, BRL, CAD, ILS, CHF, SGD, INR, RUB, AUD, BGN, CZK, DKK, HRK, HUF, ISK, PLN, RON. Dlatego od teraz zamiast płacić za drogie przewalutowanie pośrednika płatniczego lub banku, drobne zakupy możecie bezprowizyjnie opłacać kartą Curve.
Rozpoznawalność transakcji po kodach MCC
Problemem wieku dziecięcego aplikacji Curve był brak rozpoznawania przez aplikację rodzajów transakcji, wykonanych za pośrednictwem karty. Wszystkie płatności banki księgowały pod zbiorczym kodem MCC 8999. Na szczęście, aplikacja została udoskonalona w ten sposób, iż rozpoznaje już kody MCC. Dzięki temu, podpinając karty debetowe i kredytowe pod kartę Curve, możecie korzystać z programów typu moneyback (na przykład 5% dla klientów TMUB, 5% w eurobanku lub karta 123 w Santander Banku), jak i programów lojalnościowych (na przykład punkty Wizz Air Mastercard lub punkty Priceless Specials). Transakcje wykonane za pośrednictwem karty Curve oznaczone są w bankowości elektronicznej dodatkowym kodem CRV – nazwa sprzedawcy (na przykład CRV – Starbucks).
Po każdej wykonanej transakcji, Curve wysyła powiadomienie push na wasz telefon oraz wiadomość na adres mailowy. Dzięki temu od razu wiecie ile środków zostało pobrane z konta oraz zabezpieczacie się przed użyciem karty przez osoby niepowołane. W takim przypadku w łatwy sposób możecie zablokować kartę w aplikacji.
Co ciekawe, zarabiać możecie podwójnie. Polega to na tym, iż z jednej strony uczestniczycie w programie moneyback lub punktowym, a z drugiej w programie Curve Cash, zapewniającym 1% zwrotu u wybranych partnerów. Dla nowych klientów, punkty będą naliczane przez okres 3 miesięcy w przypadku darmowej karty Blue lub przez 6 miesięcy dla płatnej karty Black. Przez ostatnie miesiące, Curve zdecydowanie wydłużyło listę akceptantów, za które będzie wypłacało 1% zwrotu. Do wyboru są między innymi Starbucks, Tesco, Lidl, Zara, Media Markt, Caffe Nero, Booking.com, Netflix, Spotify, BP czy IKEA. Posiadacze karty czarnej lub metalowej mogą również zbierać punkty za zakupy w sklepie Amazon lub za przejazdy Uberem.
Curve wydaje karty debetowe zamiast kart prepaid
Curve wprowadził również ciekawą kwestię techniczną. Od pewnego czasu dla nowych klientów, karty Mastercarda wydawane są jako karty debetowe zamiast kart prepaid. Pomimo, że dla użytkownika zasadniczo nic się nie zmienia, ma to jednak pewną zaletę. Otóż w ten sposób wzrasta akceptowalność karty Curve w miejscach, gdzie nie są akceptowane płatności kartą typu prepaid. Są to między innymi niektóre typy płatności internetowych. Zatem tutaj plus na korzyść Curve, ponieważ karty Revoluta mają charakter prepaid.
Ciekawostka
Curve oferuje trzy plany dla swoich użytkowników: Blue (darmowy), Black oraz Metal (dostępna tylko w UK). Odzwierciedleniem wybranego planu jest kolor karty, jaką otrzymujecie podczas składania wniosku. Co ciekawe, do sierpnia 2018 roku Curve wydawało wyłącznie karty w kolorze czarnym. Mogło to powodować pomyłki, ponieważ świeży posiadacz plastiku nie wiedział, czy przypadkiem nie aktywowano mu płatnej opcji. W związku z tym wprowadzono rozróżnienie kolorystyczne. Osobiście załapałem się jeszcze na czarną kartę, pomimo używania darmowego planu Blue.
Nowe zasady w zakresie wypłat z bankomatów
Curve postanowiło uprościć zasady w zakresie wypłat gotówki z bankomatów kartą debetową podpiętą pod aplikację. W miesiącu możecie wykonać do 10 wypłat z dowolnego bankomatu. Każda kolejna wypłata będzie się wiązała z prowizją na poziomie 0,5 GBP (około 2,5 zł). W przypadku wypłat za granicą, dodatkowo obowiązuje zasada darmowego przewalutowania do równowartości 200 funtów. Powyżej tej kwoty Curve nalicza 2% lub 2 funty prowizji (w zależności, która kwota jest wyższa) oraz dodatkową prowizję w weekendy.
Oprócz udogodnień, Curve wprowadza również pewne obostrzenia. Chodzi o wypłaty gotówki z bankomatów w ciężar karty kredytowej podpiętej do aplikacji. Otóż do niedawna, Curve wszystkie takie transakcje kwalifikował jako płatności bezgotówkowe. Jak wiadomo, w przypadku transakcji bezgotówkowych, stosowany jest okres bezodsetkowy, sięgający nawet kilkudziesięciu dni. W ten sposób wiele osób wykorzystywało Curve jako źródło darmowego kredytu gotówkowego. Aby ukrócić ten proceder, Curve wprowadziło limit darmowych wypłat gotówki z kart kredytowych, sięgający równowartość 200 funtów. Jest to łączny limit dla wypłat wszystkimi kartami kredytowymi. Powyżej tej kwoty naliczane będzie 2% prowizji, nawet jeśli transakcja została wykonana w walucie karty. Prowizje za przewalutowanie mogą być już naliczane swoją drogą (w przypadku bankomatów stosuje się limit równowartości 200 funtów).
Oprócz tego, jeśli bank rozpozna waszą transakcję jako gotówkową, może narzucić własne prowizje, opłaty i odsetki za czas korzystania z gotówki. Wszelkie tego typu transakcje z użyciem kart kredytowych Curve określa “recyklingiem gotówki” i w przypadku nadużyć grozi zablokowaniem konta. Ogólnie…nie polecam 🙂
Warto jeszcze dodać, iż w przypadku chęci zmiany numeru PIN do karty, możecie to zrobić za darmo w dowolnym bankomacie.
Niezmiennie po 5 funtów premii w programie poleceń
Ogromną zaletą europejskich fintechów jest ciągłość programów poleceń, dzięki czemu możecie zarabiać w nieskończoność. Dotyczy to nie tylko Curve, ale również analizowanych na blogu TransferGo, Azimo, N26, czy też Monese. W przypadku Curve korzyści mają dwojaki charakter. Z jednej strony możecie sporo zaoszczędzić na zagranicznych transakcjach oraz ułatwić sobie zarządzanie wieloma kartami, z drugiej zaś zarabiacie na polecaniu aplikacji swoim znajomym. Być może brzmi to jak hasełko z jakiegoś MLM, ale tutaj produkt jest naprawdę dobry, zaś zasady wypłaty premii bardzo klarowne. Aby obie strony otrzymały po 5 funtów bonusu (około 25 zł), wystarczy, że podepniecie pod aplikację dowolną kartę i wykonacie jedną płatność na dowolną kwotę.
Premie wypłacane są w formie punktów na konto Curve Cash. Każde 500 punktów ma równowartość 5 funtów. Zgromadzone środki możecie wydać po prostu w polskich sklepach, z przewalutowaniem po korzystnym kursie. Innym sposobem wypłaty środków może być doładowanie kartą konta funtowego w aplikacji Revolut. Minimalna wartość takiej transakcji to 10 funtów. Zatem wystarczy, że sami skorzystacie z karty oraz polecicie ją jednej osobie. Później środki możecie przewalutować w Revolucie po kursie międzybankowym i wydać, przelać lub wypłacić w bankomacie. Jeśli macie jakieś pytania, co do tego sposobu realizacji bonusu, pytajcie w komentarzach.
Mój kod polecenia w Curve to: 46G7R
Więcej na temat promocji znajdziesz w bazowym artykule.
Limity transakcji w Curve
Warto również wspomnieć o kwestii limitów płatniczych w aplikacji Curve. Dla osób, które mają już pewną historię płatniczą, Curve udostępniło możliwość zwiększania poszczególnych limitów. Na start mają one następujące wartości (oczywiście w przeliczeniu na rodzimą walutę):
- 2000 GBP dziennie,
- 5000 GBP miesięcznie (kroczące 30 dni),
- 10.000 GBP rocznie (kroczące 365 dni),
- 200 GB dziennie – wypłata gotówki z bankomatów.
Rozszerzenie limitu nie następuje automatycznie. Musicie o to poprosić poprzez support. W tym celu w menu aplikacji wybierzcie Curve Card Limits, następnie po rozwinięciu listy UPGRADE YOUR LIMITS. Maksymalne kwoty limitów po rozszerzeniu mogą przyjąć wartości:
- 3750 GBP dziennie,
- 20.000 GBP miesięcznie (kroczące 30 dni),
- 50.000 GBP rocznie (kroczące 365 dni),
- 1000 GBP dziennie – wypłata gotówki z bankomatów.
Limity możecie śledzić na bieżąco w aplikacji mobilnej. Znajdziecie je na drugiej pozycji w rozwijalnym menu. Prezentowane są one jako “procent zużycia” 🙂
Apple Pay i Google Pay oraz inne ważne zapowiedzi
Curve stale chce się rozwijać i udoskonalać, dlatego w tym celu udostępniło “mapę drogową” rozwiązań, które planuje wdrożyć. Roadmap jest ogólnie dostępna na tej stronie. Ba, to użytkownicy Curve mogą głosować, które projekty powinny być realizowane w pierwszej kolejności. Ponadto na dedykowanym forum możecie wydawać opinie, co jeszcze należałoby poprawić.
W planach na 2019 roku, Curve planuje przede wszystkim rozpocząć współpracę z Google Pay i Apple Pay. Nie da się ukryć, iż Polacy pokochali płatności telefonem, zatem tego typu udoskonalenie jest niezbędnym krokiem na drodze rozwoju Curve. Wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda, to obecnie największy trend w rozwoju płatności bezgotówkowych.
Ponadto w 2019 roku Curve planuje otworzyć swoje biura w 6 europejskich krajach, w których ma najwięcej użytkowników. Jak pewnie się domyślacie wśród tych krajów znajduje się Polska. Czy w związku z tym doczekamy się polskiego supportu oraz przetłumaczenia aplikacji na język polski? Jest na to duże prawdopodobieństwo 🙂
Inne rozwiązania, które Curve zamierza wdrożyć w krótkim terminie to między innymi dedykowane rabaty i promocje, możliwość rozłożenia transakcji na raty, przelewy P2P pomiędzy użytkownikami Curve, karty wirtualne oraz otwartą bankowość. Zmiany możecie śledzić na bieżąco w Roadmap oraz na blogu prowadzonym przez Curve.
Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:
–
Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter
.
[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]
czy dobrze zrozumiałem, jeśli chodzi o program poleceń?? Czy jeśli otworze konto Curve z Twojego polecenia i wykonam 1 transakcję to otrzymam 5 funtów, i te 5 funtów będzie za mało aby wpłacić na revoluta ?? trzeba będzie jeszcze zorganizować jakieś 5 funtów?? (czy revolut wymaga aby min. wartość zasilenia była 10 funtów??)
Tak, minimalna wartość doładowania w GBP to 10 funtów 🙂
Jak zmienić plan z darmowego na BLACK? I skąd pobiera środki na subskrypcję? Można zrezygnować na przykład po miesiącu?
Da rade zmienić z płatnej wersji na bezpłatna ?
Karta Blue jest bezpłatna.
w revolucie Płatności -> prośba o pieniądze -> wyślij do siebie i można nawet kilka groszy, pensów, centów
Planuję korzystać z Curve w Albanii. ALL chyba nie ma na liście wspieranych walut. Co się stanie gdy będę chciał mimo tego wypłacić Leki? Próbował ktoś?
Curve zablokowało mi możliwość korzystania z ich karty i nie chcą podać przyczyny. Nie chcą również zwrócić pieniędzy uzbieranych z moneyback i twierdzą że ich regulamin na to pozwala. Radzę ich unikać.
Wypłacałeś gotówkę z karty kredytowej w bankomacie?
oczywiście że tak, skąd wiesz? 🙂
Bo jest to zakazane w “dobrych praktykach”, wspominam o tym w regulaminie. Dlatego ja radzę nie unikać Curve, lecz unikać takich praktyk 🙂
Zainstalowałem aplikację i próbuję dodać kartę debetową Aliora. Robiłem kilka prób i za każdym razem niepowodzenie. Pojawia się jakiś komunikat na czerwonym polu, ale znika tak szybko, że nie zdążam go odczytać. Czy problemem może być polska litera w nazwisku? I jak to obejść? Przy Revolucie nie miałem takiego problemu…
Tak, bez polskich znaków 🙂
Wpisałem dane do aplikacji Curve bez polskich znaków, ale na debetówce, którą chcę dodać już są – i tu widzę problem.
Jaki to problem? 🙂
Chyba jednak był po stronie Aliora. Teraz jestem na etapie weryfikacji, tzn pobrało mi .97 zł i czekam. W tym czasie aplikacja zatrzymuje się na logu – to jest prawidłowy objaw? Otworzy się po weryfikacji? Czy jednak jest jakiś bład z aplikacją?
ostatnio trochę apka zawodzi. U mnie śmiga ale czy tak będzie zawsze? 🙂
No niestety, wróciła kwota pobrana do weryfikacji, a aplikacja nadal nie działa. Odinstalowałem, zainstalowałem ponownie. Zdołałem odebrać komunikat, że weryfikacja przesła pomyślnie, po czym apka się wywaliła i przy ponownym uruchomieniu znowu zatrzymuje się na logu Curve. Domyślam się, że powinienem teraz zamówić kartę fizyczną, ale nie mam jak. Nie mam też dostępu do wsparcia (bo aplikacja się nie otwiera) i nie mam jak zgłosić problemu.
Jest jakieś wyjście z tej sytuacji?
Może za stary telefon?
Panie Jacku, nie mogę odpowiedzieć na ostatnią uwagę, bo nie widzę linku “odpowiedz”, ale telefon nie jest za stary. Po pierwsze aplikacja się zainstalowała (więc na starcie były spełnone warunki kompatybilnosci), zresztą w opisie w Google play jest informacja, że minimum to Android 4.3 – ja mam 6.0. Poza tym aplikacja działała do momentu dodania karty. Teraz po wyczyszczeniu danych lub reinstalacji dochodzę do ekranu z informacją o udanym dodaniu (do tego momentu apka działa) i dopiero krok nastepny powoduje wyświetlenie komunikatu “something’s gone wrong” i aplikacja się wywala, po czym przy powtórnym uruchomieniu zatrzymuje się na logu “Curve”. Dla wyjaśnienia aplikacja Revolut i dwie aplikacje bankowe normalnie działają.
Korzystamy od jakiegoś czasu z żoną. Super produkt, niestety ma swoje bolączki. U mnie przez chwilę nidostępna była karta z punktami – już odblokowana i prawie zuzyta (uzbierałem ponad 23GBP). U żony natomiast zonk – po którejś aktualizacji apka się nie uruchamia. Pisałem na support – ciężko pracują nad tym, ale priorytet to amex (mnie to akurat wisi). Tak więc żona nie korzysta, bo nie może zmienić podpiętych kart. Nie wiem jak to przeskoczyć, Jacek może coś podpowiesz
Też miałem przeboje z Curve. Jednak po aktualizacji 15. lutego wsyzstko śmiga. Co śmieszne, aktualizacja była 14.02 i 15.02. Może żona ma z 14.02 bo wtedy u mnie też nie działało.
obydwie aktualizacje 14 i 15 zainstalowałem, próbowałem odinstalować i od nowa, na innym telefonie, na applu też – i dalej kicha.Czekam na jakieś info z supportu
No dziwna sprawa, u mnie działa i u Ciebie też 🙂
z innej beczki (curve dalej nie działa) wpadło mi 10 GBP w travelgo – z Twoim kodem tak więc Tobie też powinn owpaść
oczywiście transfergo
Co do DCC to miałem nieprzyjemną sytuację w Aparcie płaciłem zbliżeniowo, na terminalu wyskoczyły normalnie złotówki po czym pani wręczyła mi potwierdzenie w GB a że kwota była niemała wiec i też dostałem nieźle po kieszeni przy przewalutowaniu
Witam. widze zą są jakieś problemy z aplikacją w lutym czy na chwile obecną jest już wszystko wporządku? i tak dla jasności chciałem się dopytać czy w tej aplikacji można robić przelewy między swoimi kontami w polskich bankach? Chodzi mi o to aby szybciej spełniać warunki promocji. W niektórych jest wymagany wpływ na konto. Jeśli tak to jakie są limity? Czy to służy tylko i wyłącznie do płacenia w sklepach? Czy mogę podpiąć karty żony aby dla niej też spełniać warunki? Czy tylko swoje? Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam
Hej, problemów już nie ma. W aplikacji nie można robić przelewów, tam nie ma czegoś w rodzaju e-portmonetki. Aplikacja to taki pośrednik płatniczy. Curve służy do płacenia w sklepach (w tym internetowych) oraz wypłacania z bankomatów.
Dlaczego niedodało mojego komentarza?
Dzięki za odpowiedz i to szybką A karty żony moge dodać?
Czy ktoś orientuje się jak wygląda sprawa wypłat z bankomatów przy użyciu karty Curve z podpiętą do niej kartą debetową i z przekazywaniem kodów MCC? Zastanawiam się jak mój polski bank będzie widział taką transakcję? Jako wypłatę gotówki czy jak płatność kartą? Do czego zmierzam: Zastanawiam się czy za pomocą karty Curve można “ominąć” prowizje za wypłaty z bankomatów w swoim banku?
Zależy od banku. Najlepiej sprawdź na przykładzie 1 transakcji i daj nam znać jak poszło 🙂
Zamierzam przetestować, ale dopiero w wakacje za granicą. Wypłaty krajowe mam tak czy inaczej darmowe. Chociaż jak karta mi przyjdzie to sprawdzę z ciekawości żeby zobaczyć jak mój bank będzie to “widział”.
Dokładnie 🙂
No i karta dotarła – po 15 dniach.
Mały test z podpiętą kartą Nest Banku i pierwsze kłopoty.
Na pierwszy ogień poszła wspominana przeze mnie wcześniej próba wypłaty z bankomatu. Na moje nieszczęście najbliżej był akurat bank spółdzielczy. Bankomat wykrył, że karta jest w funtach i zaproponował przeliczenie (chyba) wg kursu master card. Odrzuciłem tę propozycję i wybrałem (jak mi się wydawało) operację w PLN. Niestety tak nie było. Wypłata 50PLN obciążyła mi konto na ponad 56zł więc poszło jakieś przewalutowanie.
Druga próba – płatność zbliżeniowa w stokrotce. Poszło bez pytania w PLN, kwota się zgadza.
Trzecia próba – Bankomat Pekao SA. Tu bez żadnego pytania o walutę 50PLN wypłacone i na taką samą kwotę obciążenie konta.
Nest bank nie podaje za wiele szczegółów odnośnie rodzaju obciążenia. Blokady pojawiają się jako “Autoryzacja kartą” i wypłaty z bankmatów raczej nie są rozpoznawane jako gotówkowe. Co oznaczało by, że przynajmniej w Nest Banku dało by się ominąć prowizje za wypłaty z bankomatów za granicą (w Polsce i tak ich nie ma). Według mnie dla nesta transakcje kartą Curve to “transakcje bez fizycznego użycia karty” ale jeszcze muszę pobawić się limitami żeby to sprawdzić.
A ja mam pytanie co do karty curve. Jak wiadomo revolut daje nam możliwość wypłaty z bankomatu za free do 800 zł, a co jeśli połączę curve z revolutem i pójdę z kartą curve do bankomatu?:) czy revolut tę wypłatę z bankomatu potraktuje jako transakcję karta czy jakoś inaczej? Jak ogólnie zachowa się revolut w tej sprawie?
Znam przypadki że Revolut blokował za to konto, więc na dłuższą metę może nie zadziałać.
Nie wiem jak u Was, ale u mnie dzisiaj mijają 2 tygodnie od zarejestrowania się w aplikacji, a karty ani widu ani słychu…rozumiem że z Chin towary idą nawet 50 dni, ale jesteśmy w Europie, więc już na dzień dobry spory minus (Revolut był u mnie po 3 dniach)
15 dni kalendarzowych u mnie. Wysyłka z Niemiec.
Jak to “zarabiać w nieskończoność”? Tych fintechów z premią około 5 funtów jest przecież tylko kilka….
to możliwe, gdy w nieskończoność reklamujez produkt. 😉
Dodałem kartę żony i przyjęło. Trzeba było tylko zweryfikować poprzez numer z przelewu weryfikującego z konta karty. Ktoś tu pytał o taką mozliwość.
pomóżcie proszę, z jednej strony w aplikacji Curve jest napisane w limitach 200 funtow wyplaty z bankomatu na dzien, a pozniej czytam gdzie ze 200 funtow na miesiac…jak to w koncu jest
Limit wypłat z bankomatów to 200 funtów miesięcznie 🙂
Mam spore wątpliwości co do używania tej karty w Polsce, testuję ją dopiero co prawda od 2 dni, ale nie widzę tej rozpoznawalności kodów MCC – owszem przypisuje transakcję do konkretnej grupy, ale kodu w żadnym miejscu nie uświadczysz, wypłata tylko 200 funtów miesięcznie z bankomatów- to na drobne zakupy jest ok, ale często jest potrzebna większa gotówka i już nici, poza tym to ciągle karta, może jak już będzie podpięta pod GPay czy Apple Pay będzie wygodniej.
No i mam też duży klops – 5GBP się pojawiło na karcie Curve Rewards, ale dzisiaj rano karta Curve “zniknęła” i zostały mi tylko karty, które sam podpinałem….miał ktoś taki przypadek?
Kiedyś Curve Rewards zniknęła na 2 tygodnie, więc spokojnie. Najlepiej poleć kogoś i jak będziesz mial 10 funtów to je wyślesz na Revoluta.
Karta wróciła;), ale pojawił się inny problem – poleciłem Curve koleżance, jednak nijak nie może się zarejestrować, wpisuje wszystkie swoje dane, ale nijak nie rozwija się rubryka Country, po kliknięciu w nią niby jest “search”, ale i tak niczego nie wyszukuje i nie idzie przejść tego etapu, czy dzisiaj Curve ma jakiś problem czy problemem jest np. niedopowiedni Android?
Sorki za post pod postem, ale odpowiem sam sobie;) – może innych też zainteresuje – dzisiaj Curve miał spory problem techniczny, pojawił się jakiś bug w aplikacji i niemożliwością było się zarejestrować. Jakiś miły człowiek od nich zapewnił mnie jednak że usuną te błędy jak najszybciej, dzisiaj nie chce mi się już tego sprawdzać, zobaczę jutro rano.
Zdarzają się takie sytuacje. Daj znać jak poszło.
A jak wyslac te pieniadze na revoluta? Mam na razie tylko 5 funtow, ale zastanawiam sie jak przesyla sie pieniadze z Curve.
Poleć Curve 1 osobie. Wtedy będziesz mieć na Curve Cash 10 funtów 🙂
I jeszcze jeden numer — za próbę podpięcia po GPay Curve’a zostało mi pobrane 4 złote tytułem Google Services…pierwszy raz z czymś takim się spotkałem – za co ta kasa??
Tymczasowa blokada weryfikacyjna, która zostanie zwrócona.
Miałeś rację, opłata wróciła, więc ok, ale tak czy inaczej nadal Curve’a nie ma w GPay.
“…aplikacja została udoskonalona w ten sposób, iż rozpoznaje już kody MCC”
Jacek, próbuję, sprawdzam, ale nijak tego nie widzę…owszem są ogólne kategorie typu Jedzenie, Zdrowie, Produkty spożywcze, ale kodów MCC nie ujrzysz, no chyba że gdzieś są ukryte do czego jeszcze nie doszedłem… póki co jedyny bank gdzie są podawane zawsze kody MCC to T-Mobile, oczywiście są one widoczne w bankowości internetowej…ma ktoś inne przykłady kto jeszcze podaje kody MCC?
Nie chodzi o pokazywanie kodów MCC, a jedynie o ich rozpoznawanie na potrzeby rozliczania transakcji. Wcześniej Curve księgował wszystko jako kod 8999.
Pytanie – czy podpięcie do Curve KK City i zasilenie Curve wygeneruje prowizję 8% w City?
ma ktoś doświadczenie?
Muszę zapłacić około 2 tys pln w Amazon a dostępne środki są tylko na KK
ma ktoś pomysł jak to zrobić aby nie bulić dodatkowych kosztów?
Cześć Piotrze,
Czy mógłbyś napisać, czy udało Ci się znaleźć pozytywną odpowiedź na Twój problem? Mam podobny…
Czemu do curve moge logować się tylko przez gmaila? jest połączone z moim kontem. co zrobiłem nie tak? jak instalowałem aplikacje to wpisałem sobie 4 cyfrowy kod i na początku za pomocą tego pinu sie logowałem a teraz tylko przez gmaila. prosze o pomoc.
Ale po co się w ogóle wylogowujesz?
Co to za pytanie? Bo o jest taka możliwość. A co nie można?
Chodzi o to że nie chce aby google widziało wszystkie moje transakcję i karty dlatego tez nie zdecydowałem się na instalacje aplikacji google. Po drugie wylogowuję się ze wszystkich aplikacji aby niedziałały w tle i zjadały mi baterie. Czy mógłbyś mi powiedziec co z tym zrobić?
Napisz do supportu, pomogą.
Wpisałem dane uzupełniłem kod promocyjny, a na końcu każe mi podać kartę jaką ??? żadnego potwierdzenia na emaila ze karta zamówiona. ???
Do Curve dodaj dowolną kartę debetową.
Na jakim etapie jest współpraca Curve’a z Google i Apple Pay? Od miesięcy próbują coś zdziałać, ale generalnie póki co jest problem.
Mam problem z płatnością kartą Q blue
otóż zarejestrowałem się, dodałem do konta moją debetówkę z banku, potwierdziłem ją podając kod z blokady (w opisie transakcji), teraz przyszła karta Q i ją dodałem/aktywowałem poprzez podanie ostatnich 4 cyfr karty i potwierdziłem pin.
Udałem się do sklepu i próbowałem zapłacić za zakupy.
dwukrotnie odrzuciło mi płatność podając powód brak środków.
o co kamman??? Karta miała automatycznie zasilać się kartą debetową z banku – która jest dodana.
Jako ciekawostkę podam że jak wygrałem aktywną kartę banku i zapodałem mu kartę q to mi zaliczył transakcję.
Boję się i chyba ją zostawię w domu i zostanę przy Revolut bo tam chociaż jak doładuję to mam jak zapłacić.
Tu karta miała być bardziej funkcjonalna – o to że sama miała automatycznie zasilać się debetówką bankową.
a tak kiszka… 🙁
1) Zmień kartę docelową z Curve Reward na kartę tą dodaną.
2) Transakcje zbliżeniowe czy w terminalu?
THX – zmieniłem na moją kartę bankową – na niej naniosło się logo Curve i zapłaciłem za zakupy.
A w historii pokazało się że mam naniesioną operację:
CRV*___________London GB
a na Curve reward wpłynęło 10GBP
z tytułem: Signup Reward For Crv3
Kod od innych a po wsparcie do mnie 😉
Ok dodałem kartę debetowa ale jak z niej wybrać pieniądze lub zapłacić, czy trzeba doładować jak na revolut czy wystarczy dodać kartę debetowa i wybrać jako główna. Jaka walutę ustawić w karcie debetowej, swoją czy taka jak chce się aby pobierał.
Wystarczy wybrać jako główną. W Curve nie ma portmonetki jak w Revolut, to główna zaleta Curve. Środki pobiera prosto z konta do którego wydana jest podpięta karta debetowa. Skoro karta w PLN to ustaw PLN.
sorry ale Curva pobrałem za czym znalazłem to forum.
A forum szukałem aby rozwiązać problem.
Dzięki za pomoc.
gdzie jest opcja zrobienia przelewu tych 10 funtów na aplikacji nigdzie tego niewidze?
Wchodzisz w konto funtowe w Revolucie, a następnie “Dodaj pieniądze”.
Witam . Jak można zamknąć to konto curve ? Coś źle zrobiłam o pobiera mi z podpietej mojej polskiej karty co miesiać 43zl …
Dziwna sprawa, może podpięłaś kartę Curve pod jakąś subskrypcję? Jeśli chcesz zrezygnować z Curve, usuń dane dodanych kart, a następnie napisz do supportu przez aplikację z prośbą o zamknięcie konta w Curve.
Dzieki ci serdeczne pozdrawiam ty juz te 5 funtów za mnie powinieneś dostać
Dziękuję również. Pozdrawiam!
Witam,
Proszę o informacje jak działa usługa wielowalutowa przy podpieciu do karty CURVE – Polskiej karty z usługa wielowalutowa np : mBank / ING ?
Chodzi o to czy płacąc karta w euro za granica środki zostaną ściągnięte z kata w EURO ? Patrząc w ustawienia karty jako walutę mam PLN czy muszę to zmienić na euro chcąc płacić w EURO czy Curve automatycznie wykryje ze transakcja jest w Euro i ściągnie pieniądze z konta w Euro ?
Moim zdaniem to Curve będzie instytucją, która dokona przewalutowania, a z karty bankowej zostaną ściągnięte środki w PLN. Przyznam szczerze, że to nałożenie 2 inteligentnych systemów, dlatego nie mam 100% pewności. Po prostu nigdy z tego nie korzystałem. Będę wdzięczny jeśli wypróbujesz to w praktyce i dasz mi znać co z tego wyszło. W sumie zarówno Curve jak i karta wielowalutowa stosują dobre kursy, więc co by się nie stało, nie będziesz raczej stratny.
W Curve przy każdej podpiętej karcie masz ustawioną walutę i w tej walucie Curve będzie pobierał kasę z tej karty. Jeśli transakcja jest w innej walucie niż ustawiona waluta karty to dojdzie do przewalutowania przez Curve. Możesz co najwyżej próbować zmieniać walutę karty do każdej transakcji, tylko ani to wygodnie, ani przyjemne.
Przyznam, że nie stosowałem jeszcze tego w praktyce, ale z opisu wynika, iż do 200 funtów można z bankomatu za pomocą karty kredytowej wyciągnąć bezpłatnie. Czy rzeczywiście tak jest czy jednak zdarza się że jakaś prowizja zostanie potrącona?
No właśnie, fajnie by było się dowiedzieć – gdyby się dało równowartość 200 funtów wypłacić w jakimś zagranicznym bankomacie, na dodatek po dobrym kursie z karty kredytowej to by było bardzo przyjemne.
Curve służy do kart debetowych. Nie kombinujcie, bo to fajna usługa i lepiej nie narażać ich na koszty 🙂
witam. Czy posiada ubezpieczenie jak Revolut metal na całym swiecie plus inne?
jeśli nie to dla mnie dyskwalifikuje kartę
O Curve Metal przeczytasz tutaj: https://www.curve.app/en-gb/metal
Dzień Dobry.
Po lekturze powyższego tekstu mam pytanie. Planuję zamówić sobie Curve, którą generalnie będę wykorzystywał do drobnych płatności podczas wyjazdów zagranicznych – głównie Europa. Chcę podpiąć pod tą kartę, kratę kredytową ING, której waluta to PLN. Rozumiem więc, że płacąc np. w Chorwacji czy Czechach w knajpie (na terminalu) muszę wybrać opcję płatności w kunach lub koronach, Curve przewalutuje tą kwotę automatycznie na PLN. Natomiast podczas konfiguracji aplikacji w telefonie jako domyślną walutę podaję PLN czyli taką w jakiej jest podpinana karta. Podczas wyjazdu, za granicą, już nie muszę dokonywać żadnych zmian w opcjach aplikacji Curve.
Bardzo proszę o ew. poprawienie moich spostrzeżeń jeśli są one błędne.
Są prawidłowe. Płać w walucie lokalnej, a z karty niech pobiera walutę w jakiej jest wydana karta, czyli PLN 🙂
Mam proste pytanie, czy mogę pobierać środki z bankomatów w kraju jak i za granicą? I jak się ma kompatybilność z bankami spółdzielczymi?
Pewnie, że tak. Szczegóły znajdziesz w artykule pod którym zostawiłeś komentarz 🙂
Proszę o poradę: jako kartę główna podpiąłem Revolut, jaką wybrać walutę (aktualnie jest ustawione PLN)?
Skoro płacisz w Polsce to PLN.
Dzięki, złapałem w takim razie logikę i ustawię na default zwykłą debetówkę, a Revolut będzie w zapasie 🙂
Zamówiłem kartę 20.07. Dzisiaj jest 7.08 (17 dni ). Karty w dalszym ciągu nie ma…
Pewnie wspaniała Poczta Polska zgubiła 🙂
Ktoś wie jak.te wirtualne środki przelać sobie na Revoluta ?
Mam teoretycznie 10 funtów. Ale chcąc doładować konto Revoluta to trzeba z góry podać kwote doładowania. Ale skąd mam wiedzieć po jakom kursie mi przeliczy ? Chyba że walute w Revolucie ustawić na funty i bezpośrednio funtami zasilić ? Ale czy potem w apce Revoluta przewalutuje te srodki i trafią na główne konto ?
Tak, konto funtowe zasil funtami. Później na tygodniu przewalutujesz je na złotówki po kursie międzybankowym. O to w tym wszystkim chodzi 😀
Wszystkich, którzy tak chętnie rzucają się na promo Curve pragnę ostrzec, że nie zawsze z Curve jest tak różowo…
Jestem stratny około 400 zł zwrotów ze sklepu Decathlon wysłanych mi 3 tygodnie temu. Sklep potwierdził mi transakcję na kartę Curve, sam Curve odpisał zaś “the original transactions don’t appear to be linked to a purchase made on your Curve card or the refund has a different transaction reference than the original purchase” i na tym korespondencja umarła, mimo wskazania im w historii Curve konkretnych dat i kwot płatności. Dodam, że nie chodzi o pojedyńczą transakcję, ale o kilka mniejszych, więc problem raczej systemowy, a nie incydentalny.
Czy promocja jest jeszcze aktualna ?
Jak najbardziej 🙂
Czyli podsumowaujac kwestie wyplat gotowki z bankomatu. Dziennie moge wyplacic do 200 funtow ze wzgledu na limity, ale tylko 200 funtow w calym miesiacu nie bedzie objete prowizja?
Tak, dokładnie 🙂
Cześć. Dostałem kartę Curve, jednak nie mogę aktywować jej w aplikacji. Przechodzę do okna z aktywacją, mam podać kod i nr tel – no właśnie, kod to ostatnie 4 cyfry karty, czy jeszcze coś innego? Nr telefonu rozumiem, że w formacie międzynarodowym z +48?
Mam pytanie, czy kartę Curve można zamówić dla 14-latka, który posiada konto oraz kartę debetową w mBanku? Czy jednak musi to być na osobę pełnoletnią? A jeżeli na pełnoletnią, to ewentualnie Curve byłby na mnie, ale czy da się podpiąć kartę syna, czy jednak dane użytkownika debetówki muszą być zgodnie z danymi w Curve? Czy ktoś podpinał pod Curve kartę nie na swoje dane?
Hej, na tę chwilę minimalny wiek to 18 lat, aczkolwiek twój pomysł przekazałem growth manager Curve 🙂 Dane muszą być zgodne. PS ile syna ma kart w wieku 14 lat, że chcesz dla niego kartę Curve? 😉
Ma jedną kartę w mBanku, ale będzie wyjeżdżał do Hiszpanii na szkolną wycieczkę i potrzebuję dla niego kartę bez prowizji za transakcje zagraniczne.
OK, rozumiem. Dobry pomysł, ale niestety nie da się go zrealizować na tę chwilę :0