Pożyczka na szóstkę od Banku Pekao z oprocentowaniem 6% i 0% prowizji, czyli zbuduj historię w BIK-u

Trwa do:
30 września 2021

Jako, że (ciągle aktualna) analiza Pierwszej Pożyczki od Alior Banku cieszyła się dużym zainteresowaniem, w dzisiejszym artykule przytaczam kolejny przykład pożyczki z cyklu „budujemy pozytywną historię w bazach BIK-u”. Tym razem produktem, który pozwoli Wam poprawić scoring jest kredyt gotówkowy od Banku Pekao. W ramach promocji „Pożyczka na szóstkę” prowizja wyniesie okrągłe 0%, zaś oprocentowanie kredytu to 6% w skali roku. W takiej konfiguracji RRSO wyniesie 6,15%. Maksymalny okres kredytowania to nawet 8 lat, zaś maksymalna kwota pożyczki to 10.000 zł. Promocja skierowana jest do osób, które w chwili składania wniosku nie posiadają aktywnej umowy z Bankiem Pekao. Oprócz zbudowania historii w BIK-u w tani sposób, środki pozyskane w ramach pożyczki możecie przeznaczyć na rozwój osobisty, przykładowo na kursy i szkolenia, które sprawią, iż wasze dochody osobiste pójdą w górę. Przy okazji, przypominam również o promocji konta osobistego z premią przewyższającą kwotę 300 zł.


Pożyczka na szóstkę w Banku Pekao z RRSO na poziomie 6,15%

Promocyjne warunki, a mianowicie prowizja na poziomie 0% oraz oprocentowanie równe 6% w skali roku obowiązują w przypadku okresu:

  • od 1 roku do 3 lat dla kwot od 1000 zł do 2999 zł,
  • do 8 lat dla kwot od 3000 zł do 10.000 zł.

Co ważne, w przypadku promocyjnej pożyczki nie jest wymagane ubezpieczenie kredytu, ani zakładanie konta osobistego (do spłaty pożyczki będzie służył rachunek techniczny). Jeśli natomiast będziecie chcieli spłacić kredyt przed czasem – nic nie stoi na przeszkodzie. Opłata za wcześniejszą spłatę kredytu wynosi 0 zł.

Oprócz tego, w ramach tak zwanych wakacji kredytowych, pożyczkę możecie zacząć spłacać dopiero od trzeciego miesiąca. W takim przypadku spłata pierwszej raty następuje w 3. miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu wypłaty pożyczki. Odsetki od kapitału są jednak naliczane od dnia wypłaty pożyczki. Można oczywiście również skorzystać z oferty pożyczki bez karencji.

Kto może zaciągnąć Pożyczkę na szóstkę?

Z promocyjnej pożyczki mogą skorzystać osoby, które w chwili złożenia wniosku o pożyczkę, nie posiadają czynnych umów z Bankiem Pekao. Oznacza to, iż z promocji mogą skorzystać całkiem nowy, jak i byli klienci banku. Jeśli przykładowo posiadaliście w Banku Pekao konto lub kredyt, ale zdążyliście zamknąć dany produkt przed rozpoczęciem wnioskowania – śmiało możecie liczyć na preferencyjne warunki.

Przykładowe koszty – Pożyczka na szóstkę

W przypadku Pożyczki na szóstkę, bank nie udostępnia na stronie oferty kalkulatora, który przejrzyście przedstawiałby koszty pożyczki dla poszczególnych wariantów. Tego typu „suwaki” popularne są na stronach pożyczek pozabankowych – tutaj ich ranking, a czasami również w przypadku banków – przykładowo w Alior Banku. Na szczęście, parametry Pożyczki na szóstkę są tak przejrzyste, że radzą sobie z nim randomowe kalkulatory kredytowe znalezione w wyszukiwarce internetowej. Spójrzmy zatem na przykłady. Dodam tylko, iż w naszych kalkulacjach pomijamy 3-miesięczny okres wakacji kredytowych.

Dla wariantu 12-miesięcznego, koszty będą się kształtowały następująco dla kwoty pożyczki:

  • 1000 zł – 32,80 zł (razem do spłaty 1032,80 zł),
  • 3000 zł – 98,39 zł (razem do spłaty 3098,39 zł),
  • 5000 zł – 163,99 zł (razem do spłaty 5163,99 zł),
  • 10.000 zł – 327,97 zł (razem do spłaty 10.327,97 zł).

Na koszty pożyczki składają się wyłącznie koszty odsetek, bo jak już wiecie prowizja wynosi okrągłe 0%. Zatem łączny koszt budowy historii kredytowej wyniesie Was już 32,80 zł…a w zasadzie nawet mniej. Jeśli pożyczkę zaciągacie wyłącznie w celu zbudowania pozytywnego śladu w BIK-u, środki uzyskane w ramach pożyczki możecie wpłacić na konto oszczędnościowe lub lokatę. W ten sposób delikatnie zredukujecie koszty pożyczkowe (przykładowo Aion Bank zapewnia 1,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym). A jeśli środki wolicie przeznaczyć na konsumpcję – wolna wola, to wy będziecie spłacać 🙂

Jak zawnioskować o Pożyczkę na szóstkę?

Wniosek o promocyjną pożyczkę znajdziecie na dedykowanej stronie promocji. Promocja pożyczki trwa do 30 września 2021 roku – do tego czasu należy złożyć wniosek. Wypełnienie wniosku zajmie Wam dosłownie chwilę. Wystarczy, że podacie podstawowe dane, takie jak imię i nazwisko oraz numer telefonu. Następnie zadzwoni do Was konsultant (tego samego dnia, nawet w ciągu kilku minut), by przeprowadzić Was przez dalszy proces. Oprócz podstawowych danych osobowych, bank zapyta Was zapewne jakie są wasze zarobki netto, wydatki na utrzymanie gospodarstwa domowego oraz ile wynoszą wasze miesięczne zobowiązana finansowe (na przykład spłaty innych kredytów). Co tu kryć, to standardowe pytania w przypadku każdego kredytu gotówkowego.

Dalszy proces kredytowy zależny będzie od banku. Fakt dokumentowania dochodu uzależniony będzie od tego, jakich informacji udzielicie konsultantowi oraz od polityki kredytowej banku. To również bank zadecyduje, czy proces może odbyć się zdalnie (jeśli byliście już klientami banku w przeszłości), czy też zostaniecie zaproszeni do placówki w celu finalizacji umowy.

W przypadku udzielenia pożyczki, środki zostaną przelane na wasze konto w dowolnym banku, zaraz po zawarciu umowy. Harmonogram spłaty otrzymacie mailowo oraz prawdopodobnie również w wersji papierowej.

Podsumowanie

Jeśli świadomie budujecie swoją zdolność kredytową i chcecie wiedzieć jak obecnie wygląda wasza sytuacja w BIK-u (ocena punktowa, wskaźnik kondycji finansowej oraz historia dotychczasowych zobowiązań), polecam Wam również załóżyć konto na platformie BIK. Już za 39 zł otrzymacie raport, który rozjaśni Wam waszą aktualną sytuację kredytową.

Natomiast wracając do samej oferty Banku Pekao, poniżej przedstawiam najważniejsze dokumenty związane z analizą Pożyczki na szóstkę:

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów