fbpx

Pożyczka ING Bank Śląski z 50 zł premii: bez prowizji, ze stałym oprocentowaniem i niskim RRSO + nawet 200 zł premii za konto!

Trwa do:
31 lipca 2022

Ofertę kredytów gotówkowych bez prowizji poszerzyła właśnie pożyczka ING Banku Śląskiego. Parametry produktu robią wrażenie – do 160.000 zł z dostępem online, brak prowizji, stosunkowo niskie RRSO i długi okres kredytowania (do 96 miesięcy w przypadku pożyczki online). Szczególnie ciekawe jest jednak stałe oprocentowanie. W dzisiejszych czasach to prawdopodobnie najistotniejsze kryterium atrakcyjnego produktu kredytowego. Do skorzystania z oferty pożyczki konieczne będzie założenie konta osobistego ING Banku Śląskiego, dlatego osoby niezwiązane ze wspomnianym bankiem mogą otrzymać 200 zł premii na start ekstra w ramach promocji darmowego rachunku. Dodatkową korzyścią będzie dostęp do dwóch kont oszczędnościowych na 4% w skali roku do kwoty 200.000 zł każde. Wzięcie pożyczki jest przez bank nagradzane dosyć symboliczną pod względem kwoty, jednak przyznawaną niemal automatycznie premią o wartości 50 zł. Co ciekawe, to i tak sporo więcej niż koszty odsetkowe w przypadku najskromniejszego wariantu pożyczki (koszty wyniosą nieco ponad 17 zł, piszę o tym na końcu artykułu).

Dla kogo pożyczka ING Bank Śląski?

Pożyczka ING Bank Śląski dedykowana jest zarówno nowym, jak i obecnym klientom banku. Tradycyjnie już powiem, że w lepszej sytuacji są osoby, które obecnie nie są właścicielami konta osobistego ING. 

Wszystko to za sprawą promocji Konta z Lwem Direct i Konta Mobi (drugi rachunek jest przeznaczony dla użytkowników w wieku do 26 lat), która nagrodzi Was premią na start o wartości 200 zł. Oprócz tego będziecie mogli także założyć konta oszczędnościowe na 4% w skali roku do łącznej kwoty 400.000 zł. Więcej na temat promocji znajdziecie w dedykowanym artykule.

Oprócz tego nowi klienci mogą otrzymać 50 zł premii za samo wzięcie pożyczki gotówkowej ING Banku Śląskiego. Nowy klient to według regulaminu osoba, która nie miała żadnego konta osobistego w tym banku w okresie od 1 stycznia 2021 roku do 31 marca 2022 roku.

Wychodzi więc na to, że jeśli nie macie konta w ING, możecie najpierw otrzymać 200 zł premii na start za jego założenie, a następnie 50 zł za wzięcie kredytu. Natomiast obecni klienci mogą po prostu skorzystać z „gołej pożyczki”.

Pożyczka ING Bank Śląski – kilka słów o produkcie

Pożyczka ING Bank Śląski to produkt kredytowy o imponujących parametrach. Biorąc pod uwagę, że oferta dostępna jest w pełni online, może to być jeden z najlepszych produktów tego typu na rynku. Oprócz maksymalnej kwoty i długiego okresu kredytowania na największą uwagę moim zdaniem zasługuje jednak fakt, że pożyczka do 3 lat charakteryzuje się oprocentowaniem stałym. Przy stale rosnących stopach procentowych i ratach kredytów, które swoją wysokością przebijają sufit, doprowadzając tym samym kredytobiorców do czarnej rozpaczy, uważam to za kluczowe kryterium przy wyborze kredytu w obecnych czasach. Stałe oprocentowanie to gwarancja, że co by się nie działo, rata będzie miała stałą wartość. Jeszcze raz podkreślę jednak, że dotyczy to tylko pożyczek, które zaciągniecie w ramach promocji na okres nie dłuższy niż 3 lata. Maksymalny okres kredytowania to aż 8 lat (w przypadku pożyczki online). W tak długim okresie nie ma oczywiście mowy o utrzymaniu stałej wartości rat.

Pożyczka ING Bank Śląski – podstawowe warunki
  • Kwota kredytu – od 1000 zł do 160.000 zł,
  • Okres kredytowania – od 3 do 96 miesięcy (jednak tylko w 3-letnim wariancie kredytu możecie liczyć na stałe oprocentowanie), 
  • Oprocentowanie stałe – 9,74% w wariancie z ubezpieczeniem lub 10,24% bez ubezpieczenia,
  • Maksymalne RRSO dla reprezentatywnego przykładu – 16,52%.

Choć co prawda ubezpieczenie kredytu jest dobrowolne, to uważam, że niewielki koszt miesięczny jest wart tego, co oferuje. Mam nadzieję, że nikomu z Was taka pomoc nigdy się nie przyda, natomiast dmuchając na zimne, szczególnie w tak zwariowanych czasach jak te, w których obecnie przyszło nam żyć, każde zabezpieczenie jest warte rozważenia.

Ubezpieczenie pożyczki obsługiwane jest przez Nationale Nederlanden oraz Aviva. Obejmuje całą wartość zadłużenia i może być wykorzystane (zależnie od wariantu) w sytuacji: utraty pracy, śmierci, pobytu w szpitalu, dłuższego zwolnienia chorobowego lub poważnego zachorowania. Składka doliczana jest do wartości raty, a sama obecność ubezpieczenia nieco obniża oprocentowanie pożyczki. Więcej na temat ubezpieczenia przeczytacie tutaj oraz na poniższej grafice.

Pożyczka ING Bank Śląski – ubezpieczenie pożyczki gotówkowej

Pożyczka ING Bank Śląski – ile to w rzeczywistości kosztuje?

Dokładny koszt kredytu i wysokość raty sprawdzicie w przygotowanym kalkulatorze pożyczki gotówkowej. Wystarczy, że ustawicie odpowiadające Wam parametry. Przykładowa pożyczka na kwotę 10.000 zł, rozłożona na 24 raty będzie wiązała się z miesięcznym obciążeniem na poziomie 460,37 zł miesięcznie lub nieco ponad 488 zł w wariancie z ubezpieczeniem. Mnożąc kwotę 488,37 zł przez 24 miesiące otrzymujemy 11 720,88 zł. Koszt kredytu wyniesie więc w tym przypadku 1720,88 zł.

kalkulator pożyczki – ING Bank Śląski

Jeśli chodzi zaś o realną wysokość raty ubezpieczenia, stanowi ona 0,28% kwoty udzielonej pożyczki. Oznacza to, że każde 1000 zł pożyczki to 2,80 zł więcej do miesięcznej raty. Przy kwocie rzędu 10.000 zł rata pożyczki wzrośnie o 28 zł (co widać na powyższym przykładzie). Nie jest to duża cena jak na całkiem szeroki (w mojej opinii) zakres ochrony.

Wartość składki ubezpieczeniowej

Pożyczka ING Bank Śląski – jak zawnioskować i otrzymać premię?

Promocja trwa do 31 lipca 2022 roku. Żeby wziąć w niej udział, powinniście założyć konto osobiste z 200 zł premii na start do 30 czerwca 2022 roku (jeśli jeszcze tego nie zrobiliście), a następnie przejść na dedykowaną stronę promocji pożyczki ING Banku Śląskiego (do 31 lipca 2022 roku), w kalkulatorze ustawić interesującą Was kwotę, liczbę rat oraz wybrać ubezpieczenie lub jego brak i kliknąć Weź pożyczkę.

Podczas wnioskowania o pożyczkę wpiszcie kod promocyjny: PK220104922.

Pożyczka ING Bank Śląski – droga wnioskowania

Jak informuje bank, jeśli połączycie w aplikacji ING swoje inne konta bankowe, możecie przyspieszyć proces ustalania zdolności kredytowej. O tym, jak to zrobić przeczytacie tutaj.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji

Wydanie nagrody

Nagroda w postaci przelewu na 50 zł zostanie wypłacona na Wasz rachunek bankowy prowadzony w ING Banku Śląskim do 10 dnia miesiąca, następującego po miesiącu spłaty trzeciej raty pożyczki. Do tego czasu nie powinniście nadpłacać rat, spłacać kredytu w całości, odstępować od umowy czy zamykać konta. O pożyczkę należy wnioskować bez współwnioskodawcy.

Jeśli zależy Wam głównie na premii, „najtańszym” sposobem jej zdobycia będzie zaciągnięcie kredytu na kwotę 1000 zł przy 3-miesięcznym okresie spłaty w opcji bez ubezpieczenia. Wówczas koszt zapłaconych odsetek wyniesie nieco ponad 16 zł. Łącznie do banku zwrócicie kwotę 1017,27 zł. Środki uzyskane w ramach pożyczki możecie w tym czasie ulokować na koncie oszczędnościowym – tutaj ranking kont oszczędnościowych i lokat bankowych.

Pożyczka z premią – ING Bank Śląski

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów