fbpx

Pożyczka Aion Bank z 0% prowizji oraz oprocentowanie stałe 6,7%! – zbuduj pozytywną historię kredytową w pełni online dla kwoty do 120.000 zł!

Aion Bank podbija stawkę! Jakiś czas temu przeanalizowałem dla Was prawdopodobnie najlepszą ofertę kredytu gotówkowego na rynku (nomen omen pożyczka Aion Banku od razu trafiła na pierwsze miejsce naszego rankingu). Od teraz oferta Aion Banku stała się jeszcze atrakcyjniejsza, ponieważ maksymalna kwota kredytu została zwiększona z 90.000 zł na 120.000 zł! W związku z tym, oprócz zbudowania pozytywnej historii kredytowej w BIK-u (w ramach tego cyklu analizuję kredyty i pożyczki), wreszcie możecie zrealizować cele i marzenia, na które potrzebowaliście finansowania, a na które nie mogliście sobie pozwolić ze względu na wysokie koszty kredytów lub zmienność ich warunków. Przykładami mogą tu być kursy lub szkolenia, dzięki którym wasza „rynkowa wartość” wzrośnie, co w konsekwencji poskutkuje wzrostem dochodów osobistych. W Aion Banku zasady są proste – 0% prowizji, oprocentowanie stałe na poziomie 6,7% w skali roku, a co za tym idzie RRSO wynoszące poniżej 7%. Ogromnym plusem oferty jest fakt, iż z pożyczki możecie skorzystać bez wychodzenia z domu. Cały proces odbywa się zdalnie, jest bardzo przejrzysty i wygodny. Mało tego, nie musicie nawet posiadać konta w Aion Banku, choć akurat warto je założyć ze względu na ciekawe benefity i 30 zł premii na start. Maksymalny okres kredytowania to aż 96 miesięcy, czyli 8 lat gwarancji stałego oprocentowania. A jeśli zależy Wam na wersji minimalistycznej, warto wspomnieć, iż kwotę do 5500 zł otrzymacie bez dostarczania zaświadczeń o dochodach! Pożyczka Aion Bank? Brzmi dobrze! A jeśli zamiast kredytu bardziej myślicie o ulokowaniu wolnych środków, polecam Wam pierwotny artykuł na temat oferty banku, gdzie omawiam korzystne oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym. Natomiast analiza funkcji Globalne Inwestycje to rozwiązanie dla osób, które szukają nieco wyższych stóp procentowych, dzięki pasywnemu inwestowaniu w fundusze ETF.

Pożyczka w Aion Banku z RRSO poniżej 7%

Promocyjne warunki, a mianowicie:

  • prowizja na poziomie 0% oraz
  • oprocentowanie stałe równe 6,7% w skali roku

obowiązują w przypadku okresu kredytowania wynoszącego od 3 do 96 miesięcy (czyli aż 8 lat). Kwota na jaką możecie zaciągnąć kredyt wynosi od 500 zł do 120.000 zł.

Na uwagę zasługuje fakt, iż oprocentowanie w Aion Banku ma charakter stały. To bardzo ważne zagadnienie w obliczu ryzyka podwyżki stóp procentowych NBP. W październiku 2021 roku mieliśmy już pierwsze symptomy tego zjawiska, gdy główna stopa procentowa (referencyjna) poszybowała z 0,1% do 0,5%. Wielu ekonomistów wskazuje, iż są to symptomy całej serii podwyżek stóp procentowych. W związku z tym, kredyty oparte na zmiennej stopie mogą wyraźnie zdrożeć w czasie. W Aion Banku tego problemu po prostu nie ma.

Co ważne, w przypadku promocyjnej pożyczki nie jest wymagane ubezpieczenie kredytu, ani zakładanie konta osobistego (do spłaty pożyczki będzie służył rachunek techniczny). Natomiast w przypadku posiadania konta w Aion Banku – raty będą spłacać się same poprzez automatyczne pobieranie środków. Jeśli zaś będziecie chcieli spłacić kredyt przed czasem – nic nie stoi na przeszkodzie. Opłata za wcześniejszą spłatę kredytu wynosi 0 zł.

Uczestnicy promocji – kredyt Aion Bank

Z promocyjnej pożyczki może skorzystać… w zasadzie każdy. To ogromna przewaga nad pozostałymi bankami, gdzie preferencyjne finansowanie czeka wyłącznie na nowych klientów lub osoby, które wnioskują po pożyczkę po raz pierwszy (ewentualnie dla klientów wewnętrznych z bogatą historią kredytową lub takich, którzy wykupią dodatkowe, drogie ubezpieczenie). Jedyne ograniczenie to fakt, iż w Aion Banku możecie w jednym czasie posiadać maksymalnie dwa aktywne kredyty gotówkowe. Drugi kredyt możecie zaciągnąć nawet zaraz po zaciągnięciu pierwszego – oczywiście pod warunkiem, że pozwoli Wam na to zdolność kredytowa z uwzględnieniem pierwszego kredytu od Aion Banku.

Gwoli ścisłości, posiadanie innego produktu w Aion Banku, jak na przykład konta osobistego lub oszczędnościowego, w żaden sposób nie koliduje z niniejszą promocją. Ba, posiadanie konta osobistego przyspieszy proces jeszcze bardziej. Ułatwienie to polega na braku konieczności ponownego potwierdzania tożsamości za pośrednictwem selfie, ponieważ udało się to zrobić w momencie zakładania konta. W przypadku wnioskowania o kwotę do 5500 zł proces powinien zamknąć się w ciągu 10 minut (w zasadzie wystarczy samo odpytanie o waszą sytuację kredytową w bzach informacji gospodarczych, po czym można śmiało przejść do podpisania umowy).

Oczywiście bank ma prawo zadecydować, komu udzieli finansowania, a komu nie – zgodnie ze swoją polityką kredytową. I tak, na kredyt mogą liczyć osoby w wieku od 22 do 75 lat, legitymujące się polskim dowodem osobistym wraz numerem PESEL.

Minimalny miesięczny dochód, umożliwiający uzyskanie kredytu od Aion Banku to 1700 zł, czyli zdecydowanie mniej niż minimalne wynagrodzenie. Co ważne, katalog akceptowalnych źródeł dochodu jest bardzo szeroki. Oprócz standardowej umowy o pracę, może to być również umowa zlecenie i umowa o dzieło, emerytura, świadczenie przedemerytalne, renta, kontrakt, działalność gospodarcza, działalność rolnicza, dochód z najmu, alimenty, a także urlop macierzyński lub ojcowski. Co ważne, Aion Bank sumuje wszystkie osiągane dochody, oprócz tego uwzględniając dodatkowe źródła dochodów takie jak świadczenie 500+, a także świadczenie Mama 4+ (jako dodatkowe źródła).

Przy okazji przypominam o promocji dla czytelników bloga – 6 miesięcy planu All-Inclusive lub Smart z 50% zniżki oraz 30 zł premii na start z darmowym planem Light.

Przykładowe koszty pożyczki Aion Banku

W tym miejscu prześledzimy, na jakie warunki możecie liczyć podczas zaciągania pożyczki w różnych wariantach. To co odróżnia ofertę Aion Banku od „starych banków” to fakt, iż pełną kalkulację otrzymujemy jak na dłoni, zanim jeszcze złożymy wniosek. Wiele banków udostępnia wyłącznie formularze kontaktowe, by podczas rozmowy z konsultantem dowiedzieć się, ile prowizji musicie zapłacić. W przypadku Aion Banku, wysokość kosztów dla danego wariantu pożyczki łatwo obliczycie w kalkulatorze kredytowym na dedykowanej stronie promocji. Przypomina on nieco kalkulatory zamieszczane przez firmy pożyczkowe. Jednak w tym przypadku warunki udzielenia finansowania są o niebo lepsze.

Zacznijmy od kwoty 5500 zł, czyli maksymalnej kwoty, dla której bank nie wymaga dokumentowania dochodu. Dla celów analizy przyjmijmy okres 12 miesięcy. Jak pewnie się domyślacie, prowizja wyniesie 0 zł. RRSO dla tego przykładu to 6,43%. Łączny koszt odsetkowy to 187,65 zł, czyli pożyczając 5500 zł, po roku łącznie zwrócicie 5687,65 zł. Miesięczna rata to 475,14 zł.

Aion Bank – pożyczka na 5500 zł bez zaświadczeńDla wariantu 12-miesięcznego, w przypadku pożyczki na 10.000 zł, łączny koszt kredytu wyniesie 341,18 zł. RRSO to 6,43%, zaś miesięczna rata 863,89 zł. Zatem po roku zwrócicie łącznie do banku 10341,18 zł.

Aion Bank – pożyczka na 10.000 złTeraz przejdziemy do nieco wyższych wartości. Kolejny przykład to kwota 20.000 zł. W tym przypadku zastosujemy nieco dłuższy okres spłaty, a mianowicie 24 miesiące. Dwuletni koszt pożyczki to 1371,24 zł. Zatem po 2 latach łącznie do zwrotu będzie 21371,24 zł. RRSO to szatańskie 6,66%.

W tym miejscu warto również wspomnieć, iż dla pożyczki w kwocie do 20.000 zł maksymalna okres kredytowania to 60 miesięcy (5 lat). Jeśli zależy Wam na niższej racie i dłuższym okresie kredytowania, wystarczy złożyć wniosek przykładowo na kwotę 21.000 zł.

Aion Bank – pożyczka na 20.000 zł.Kolejna symulacja to kwota 90.000 zł! Za taką kwotę można już zrobić solidny remont domu lub zakupić nowe auto średniej klasy. Załóżmy, że kredyt zaciągamy na 5 lat, czyli 60 miesięcy. W tym przypadku miesięczna rata wyniesie niecałe 1770 zł. Łączny koszt kredytu to 15.875,85 zł. Czyli pożyczając 90.000 zł, po 5 latach zwrócicie do banku łącznie niemal 106.000 zł. RRSO to 6,81%, czyli nadal poniżej 7%, co sprawia, iż na tle konkurencji to bardzo dobra, wręcz niespotykana oferta.

Pożyczka Aion Bank – kwota 90.000 złWysokość kosztów dla innych wariantów pożyczki łatwo obliczycie w kalkulatorze kredytowym na dedykowanej stronie pożyczki. Najtańszy łączny koszt budowy historii kredytowej wyniesie Was już 4,43 z (kwota 500 zł na okres 3 miesięcy) …a w zasadzie nawet mniej. Jeśli pożyczkę zaciągacie wyłącznie w celu zbudowania pozytywnego śladu w BIK-u, środki uzyskane od banku możecie wpłacić na konto oszczędnościowe (przykładowo Aion Bank oferuje aktualnie nawet 1,5% w skali roku). W ten sposób delikatnie zredukujecie koszty pożyczkowe. A jeśli środki wolicie przeznaczyć na konsumpcję – wolna wola, to wy będziecie spłacać 🙂

Jeżeli dodatkowo chcecie wiedzieć jak obecnie wygląda wasza sytuacja w BIK-u (ocena punktowa, wskaźnik kondycji finansowej oraz historia dotychczasowych zobowiązań), załóżcie konto na platformie BIK. Już za 39 zł otrzymacie raport, który rozjaśni Wam waszą aktualną sytuację kredytową.

Jak zawnioskować o pożyczkę w Aion Banku?

Wniosek o promocyjną pożyczkę znajdziecie na dedykowanej stronie pożyczki. Wypełnienie wniosku zajmie Wam dosłownie kilkanaście minut. Całość procesu odbędzie się w pełni online, bez potrzeby wideorozmowy, czy nawet zwykłej rozmowy telefonicznej z konsultantem. Oczywiście w pierwszym kroku wybieracie kwotę oraz okres pożyczki, jakie Was interesują, tak jak na screenach, które prezentowałem powyżej.

Po wybraniu odpowiednich parametrów, po lewej stronie ukaże Wam się formularz do wpisania danych osobowych, zaś po prawej ujrzycie podsumowanie kosztów pożyczki – wszystko będzie bardzo przejrzyste! Pamiętajcie o prawidłowym uzupełnieniu numeru telefonu i adresu e-mail. To na tych danych będzie bazował Wasz kontakt z bankiem. Co ważne, na adres e-mail otrzymacie link do wniosku. W ten sposób, będziecie mogli wrócić do aktywnego wniosku w przypadku przerwania procesu (na przykład zamknięcie przeglądarki). Dzięki temu nie będziecie musieli uzupełniać wszystkich danych od początku.

Zgody wymienione w dwóch następujących okienkach nie są obowiązkowe. Jednak mimo wszystko warto zaznaczyć pierwszą z nich. Dzięki temu bank będzie mógł się z Wami kontaktować w sprawie realizacji wniosku. Wiadomo, czasem technologia może zawieść. W takim przypadku będziecie mogli liczyć na pomoc ze strony konsultanta.

Pożyczka Aion Bank – dane kontaktowe i zgody marketingowe.

Kolejna strona to wasze dane osobowe, w tym adres zamieszkania. Oprócz podstawowych danych, na następnej stronie bank zapyta jaka jest wasza sytuacja mieszkaniowa, wydatki na utrzymanie gospodarstwa domowego oraz ile wynoszą wasze miesięczne zobowiązana finansowe (na przykład spłaty innych kredytów). To standardowe pytania we wszystkich wnioskach kredytowych.

Kolejny ekran to wasza sytuacja dochodowa. W tym miejscu określacie wysokość waszych łącznych miesięcznych dochodów oraz głównego źródła ich pochodzenia. Pamiętajcie, iż posiadając kilka źródeł dochodu – wpiszcie sumaryczną kwotę, jaka wpływa na wasze konto bankowe. W ten sposób, wasza zdolność kredytowa jest wyższa i możecie liczyć na kredyt o większej wartości. Oczywiście chodzi tu wyłącznie o dochody, które można udokumentować oficjalnymi wpływami na konto. Niestety wpłaty gotówkowe nie mogą być uwzględniane.

Pożyczka Aion Bank – dane finansowe – dochody i zarobkiTeraz pozostaje tylko akceptacja zgód na zbadanie waszej zdolności w bazach informacji gospodarczej, po czym możecie przejść do procesu weryfikacji źródła i wysokości dochodów.

Weryfikacja dochodów – pożyczka Aion Bank

Jak już kilka razy podkreślałem, proces pożyczkowy w Aion Banku jest w pełni zautomatyzowany. Dla kwoty do 5500 zł Aion Bank udziela finansowania na bazie samego oświadczenia o dochodach wskazanych we wniosku (mimo wszystko nie radzę tutaj kłamać) oraz weryfikacji w bazach informacji gospodarczych, między innymi w BIK-u.

W przypadku wyższych kwot niż 5500 zł, bank będzie już weryfikował waszą wypłacalność. Jeśli przelewacie wynagrodzenie na konto w Aion Banku, wówczas nie musicie się niczym przejmować – bank sam sobie zweryfikuje wasze zarobki. Jednak nie oszukujmy się, Aion Bank to dość świeży podmiot, zatem niewiele osób przelewa tam jeszcze swoje pobory. Z rozwiązaniem tego wyzwania na szczęście świetnie daje sobie radę technologia. Mianowicie, potwierdzenie dochodu odbywa się z wykorzystaniem tak zwanej otwartej bankowości. Po wypełnieniu wniosku, za pośrednictwem zaszyfrowanej bramki zalogujecie się do swojej bankowości elektronicznej w dowolnym banku w Polsce, a Aion Bank zaciągnie sobie automatycznie dane o wpływach waszych dochodów z danego źródła/źródeł. Takie proste, a takie przydatne rozwiązanie!

Aion Bank kredyt – potwierdzenie dochodów PSD2Przejdźmy zatem do działania. Po kliknięciu Wybierz bank, ukaże Wam się lista banków współpracujących z Aion Bankiem. Po wyborze odpowiedniej instytucji, zostaniecie przeniesieni do bankowości elektronicznej waszego banku, gdzie powinniście się zalogować. W przypadku, gdy na wskazanej liście brakuje waszego banku, wówczas wybierzcie opcję Mojego banku nie ma na liście. Jednak zanim omówię ścieżkę dla klientów banków, spoza listy, w pierwszej kolejności skupię się na pierwszej opcji. Mianowicie, po poprawnym zalogowaniu do bankowości elektronicznej, z powrotem zostaniecie przeniesieni do wniosku kredytowego. Teraz sztuczna inteligencja banku będzie miała „swoje 10 minut”. W tym czasie dokonana zostanie weryfikacja wpływów dochodów oraz odpytanie o sytuację kredytową w bazach BIG i BIK-u.

Teraz wrócimy do drugiej opcji, czyli sytuacji, gdy waszego banku nie ma na liście lub po prostu nie chcecie się zgodzić się na te czary. Wówczas możecie skorzystać z bardziej tradycyjnej ścieżki. W takiej sytuacji należy wysłać wyciągi bankowe za ostatnie 3 miesiące na adres [email protected]. Jednak pamiętajcie, iż taka forma weryfikacji dochodów spowolni wydanie decyzji kredytowej.

A co jeśli otrzymujemy wynagrodzenia na różne konta? Jest i na to sposób! W takiej sytuacji podczas logowania do bankowości elektronicznej można zaznaczyć więcej niż jeden rachunek, ale wyłącznie w obrębie tego samego banku. Jeśli zaś otrzymujecie wynagrodzenia na konta w różnych bankach, wówczas lepszą opcją będzie wybór ścieżki, w której dołącza się wyciągi w formacie pdf.

Taka sytuacja ma miejsce, gdy przykładowo równolegle prowadzicie biznes i pracujecie na etacie lub generujecie pojedyncze umowy zlecenie od różnych zleceniodawców i z jakiejś przyczyny podajecie im inne numery kont.

Decyzja kredytowa – pożyczka Aion Bank

Teraz ostatni krok należy do Aion Banku. Bank może odmówić Wam finansowania, wydając decyzję negatywną, wydać decyzję pozytywną i udzielić pożyczki na wnioskowanych parametrach lub zaproponować niższą kwotę, dostosowaną do waszej zdolności kredytowej. W przypadku opcji „otwartej bankowości”, przedstawiona oferta będzie ofertą ostateczną. Natomiast dla ścieżki bardziej tradycyjnej, będzie to oferta wstępna. Decyzja ostateczna będzie miała miejsce po potwierdzeniu tożsamości oraz przesłaniu wyciągów z 3 miesięcy.

Kredyt Aion Ban – decyzja kredytowaPo akceptacji oferty, kolejnym etapem jest wprowadzenie danych dotyczących rachunku i dnia spłaty raty kredytu. Możecie wprowadzić dowolny numer rachunku bankowego, nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Natomiast data spłaty raty kredytu jest dostępna wyboru w przedziałach od 18 do 30 dni od daty podpisania umowy, z wyłączeniem końcówki miesiąca (nie ma możliwości wskazania dnia spłaty pomiędzy 28. i 31. dniem miesiąca).

Aion Bank – numer rachunku do spłat i harmonogram kredytu

Potwierdzenie tożsamości – wniosek o kredyt w Aion Banku

Po potwierdzeniu oferty, przyszedł czas na weryfikację waszej tożsamości. Swoją tożsamość potwierdzicie w pełni zdalnie poprzez przesłanie selfie twarzy oraz fotki dowodu tożsamości – to ta sama procedura co podczas zakładania konta. Aby tego dokonać, kliknijcie dedykowany link, który otrzymacie mailowo. Przeniesie on Was do aplikacji Onfido, za pośrednictwem której wykonacie weryfikację. Link jest ważny przez 60 minut od momentu otrzymania. Jeżeli nie zakończycie procesu w tym czasie, wówczas musicie ponownie zalogować się do wniosku kredytowego i kliknąć przycisk Wygeneruj nowy link do potwierdzenia tożsamości.

Złote zasady procesu weryfikacji tożsamości w Aion Banku

  • Potwierdzanie tożsamości odbywa się poprzez zrobienie zdjęć dowodu osobistego (przód + tył), a następnie nagranie krótkiego wideo-selfie.
  • Podczas nagrywania filmiku, należy obrócić głowę w jedną stronę oraz przeczytać trzy cyfry, które wyświetlą się na ekranie.
  • Jeżeli zdjęcia będą słabej jakości, zostaniecie poproszeni o wykonanie ich ponownie.
  • Podczas nagrywania filmu musicie być sami w pomieszczeniu, powinna panować tam cisza.
  • O wyniku potwierdzania tożsamości zostaniecie poinformowani drogą SMS.
  • W przypadku potrzeby powtórzenia procesu, wymagane będzie ponowne zalogowanie do swojego wniosku kredytowego, i kliknięcie przycisku Wygeneruj nowy link do potwierdzenia tożsamości.

Finalizacja umowy i wypłata środków z tytułu pożyczki Aion Bank

Po wypełnieniu wniosku macie aż 30 dni na akceptację umowy. Oczywiście, jeśli nie macie zamiaru zwlekać, możecie ją sfinalizować od razu. W tym celu wystarczy wprowadzenie 6-cyfrowego kodu wysłanego na Wasz numer telefonu komórkowego. Wpisanie prawidłowego kodu SMS jest równoznaczne z podpisaniem umowy. Jeśli wnioskujecie o kwotę na poziomie 50.000 zł lub więcej, dodatkową zgodę na zaciągnięcie kredytu musi wyrazić Wasz współmałżonek (no chyba, że posiadacie rozdzielność majątkową – wtedy nie ma takowej potrzeby). Zgoda współmałżonka udzielana jest również za pośrednictwem kodu SMS. Wychodzi na to, że współmałżonek musi towarzyszyć Wam podczas wnioskowania o kredyt lub przekazać kod zdalnie.

Pożyczka Aion Bank – podpisanie umowy – kod SMSJeśli wskazane przez Was konto do przelewu jest prowadzone przez Aion Bank, przelew dotrze w około 30 min od akceptacji umowy. W przypadku posiadania konta w innym banku, jest to zależne od sesji księgowania przelewów ustalanych w danym banku. 

Harmonogram spłaty otrzymacie mailowo oraz znajdziecie go w aplikacji mobilnej lub po zalogowaniu w bankowości internetowej.

Jak spłacić pożyczkę w Aion Banku?

Jeśli posiadacie konto w Aion Banku, wówczas raty pożyczki będą pobierane automatycznie z waszego rachunku bieżącego, w terminie uzgodnionym w umowie. Waszym zadaniem będzie jedynie zapewnienie odpowiednich środków na rachunku, a spłata odbędzie się bez waszej ingerencji.

W przypadku kiedy nie jesteście jeszcze klientem Aion Banku, możecie włączyć polecenie zapłaty w swoim banku, aby płatność była wysyłana automatycznie. Ewentualnie ustaloną kwotę lub możecie przelewać samodzielnie, na wskazany w umowie rachunek (czyli wykonując zwykły przelew „z palca”).

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów