Polecam PKO Bank Polski, czyli 50 zł, 100 zł lub 150 zł premii na start, do 1500 zł za polecanie kont oraz lokata na 8% w skali roku (dla kwoty do 200.000 zł)

Trwa do:
31 marca 2023

Ta edycja promocji została już zakończona, ale na szczęście ruszyła nowa, jeszcze lepsza akcja promocyjna z równie atrakcyjnymi warunkami. Szczegóły znajdziesz tutaj <KLIK>

Po krótkiej przerwie PKO Bank Polski ruszył z VIII edycją swojego programu poleceń kont osobistych. Tak jak w poprzedniej edycji, tak i teraz za założenie Konta dla Młodych do zdobycia jest 50 zł premii na start, za założenie Konta za Zero – łatwe 100 zł premii na start, zaś w przypadku rachunku Konto bez Granic, premia na start wynosi 150 zł. Jeszcze więcej, bo nawet 1500 zł będziecie mogli odebrać za polecanie konta swoim bliskim. Ponadto istnieje możliwość polecania Konta Aurum (200 zł premii) oraz Konta Platinum (250 zł premii), aczkolwiek rachunki te mogą polecać wyłącznie klienci bankowości osobistej. Cóż, PKO Bank Polski to nie tylko zwyczajne konto z premią. Nie da się ukryć, że jest to największy bank w tej części Europy, zapewniający stabilność i bezpieczeństwo nawet w trudnych czasach. Tego nie da się już zrekompensować żadną premią pieniężną. Dlatego decydując się na założenie konta w PKO BP, dosyć niską premię rekompensuje siła i autorytet banku. Do tego dochodzi rozbudowana sieć placówek stacjonarnych wraz z obsługą kasową. Pamiętajcie również, iż PKO BP jest tytularnym sponsorem Ekstraklasy. Dzięki temu możecie wyrobić kartę debetową z herbem swojego ulubionego klubu piłkarskiego. Po założeniu konta będziecie mogli skorzystać z solidnej Lokaty na Dzień Dobry na 8% w skali roku dla kwoty do 200.000 zł oraz konta oszczędnościowego na 7,5% w skali roku – bez limitu środków! Opis konta oszczędnościowego znajdziecie na końcu artykułu. Po założeniu konta możecie też skorzystać z bardzo prostej promocji karty kredytowej z 300 zł premii na start.

Sprawdź również: pożyczka z 0% prowizji, dostępna w pełni online w PKO BP.

Uczestnicy promocji – nowy klient

Promocja przeznaczona jest dla nowych klientów, czyli osób, które obecnie nie posiadają konta osobistego w PKO Banku Polskim ani nie były posiadaczami takowego rachunku w ciągu ostatnich trzech lat (36 miesięcy), liczonych od daty rozpoczęcia edycji programu. Jako, że program poleceń ruszył 5 stycznia 2023 roku, graniczną datą zamknięcia rachunku dla klientów powracających jest 5 stycznia 2020 roku.

Ponadto z promocji wykluczone są osoby, wobec których aktualnie rozpatrywany jest standardowy wniosek o konto w PKO Banku Polskim, złożony przed startem programu. Oprócz tego z promocji wykluczone są rachunki wspólne.

Z niniejszej promocji mogą natomiast skorzystać byli, jak i obecni posiadacze konta w Inteligo, które traktowane jest jako osobny podmiot 🙂

Jak założyć promocyjne Konto za Zero?

Wniosek o promocyjne konto dostępny jest na dedykowanej stronie programu Polecam PKO. Do wyboru macie jedno z trzech wspomnianych kont: Konto za Zero, Konto bez Granic lub Konto dla Młodych. W celu złożenia wniosku przeskrolujcie wspomnianą stronę nieco w dół i kliknijcie „Otwórz konto teraz” przy wybranym koncie.

Wraz z kontem, musicie również zawnioskować o kartę debetową (choć nie ma obowiązku utrzymywania jej do momentu wypłaty nagrody), wyrazić zgodę na przekazywanie materiałów marketingowych przez bank oraz zaakceptować regulamin programu (system wymaga wszystkich czterech zgód).

Co do karty płatniczej, możecie wybrać darmową kartę ze standardowym wizerunkiem lub jedną z kart stworzonych z myślą o kibicach. Do wyboru macie kartę z herbem konkretnego klubu polskiej piłkarskiej ekstraklasy lub kartę z motywem ligowym. Koszt wyrobienia takiej karty to 14,90 zł. Za to szacun na dzielni – bezcenny 😉 Poniżej przykładowy motyw karty.

PKO Bank Polski – logo Legii Warszawa.

Podczas wypełniania wniosku należy podać kod polecenia osoby, która uczestniczy w programie „Polecam PKO Bank Polski”. Kod możecie uzyskać na przykład od członka rodziny lub znajomego. Jeśli jednak nikt z waszych bliskich nie uczestniczy w programie poleceń, możecie wykorzystać mój kod 603367619. Po wykorzystaniu kodu, będzie mi miło, jeśli napiszecie do mnie poprzez zakładkę Kontakt. Będę wtedy wiedział ile osób skorzystało z mojego polecenia. Korzystając z mojego kodu dajecie mi oczywiście szansę na zarobienie 50 zł lub 100 zł z tytułu polecenia, dzięki czemu zarabiamy obaj/oboje. Jednocześnie w ten sposób macie pewność, iż po spełnieniu warunków otrzymacie premię.

Kod polecenia wpisuje się już na pierwszej stronie wniosku, pod informacją dotyczącą karty debetowej oraz ewentualnego debetu w koncie. Na screenach prezentuję kod przed i po zatwierdzeniu.

Kod polecenia PKO BP – przed zatwierdzeniem
Kod polecenia PKO BP po zatwierdzeniu.

Po złożeniu wniosku, umowę zawrzecie za pośrednictwem kuriera firmy Inpost. Kurier dotrze do Was o dogodnej porze dnia, którą wybierzecie podczas składania wniosku. Umowę możecie podpisać zarówno w domu, jak i w pracy, szkole lub innym wskazanym przez Was miejscu. Razem z umową, od razu otrzymacie kartę płatniczą.

Program poleceń trwa od 5 stycznia 2023 roku do 31 marca 2023 roku. W tym czasie oprócz złożenia wniosku należy również podpisać umowę oraz aktywować konto. Jeśli będziecie zatem korzystać z promocji pod koniec jej trwania, pamiętajcie, aby zachować 3-4 dni zapasu na dostarczenie umowy przez kuriera.

Jak zdobyć 50 zł, 100 zł lub 150 zł premii na start?

W przypadku Konta ze Zero należy w ciągu 30 dni od momentu aktywacji konta:

 • wykonać minimum 3 transakcje bezgotówkowe kartą oraz minimum 3 transakcje bezgotówkowe BLIKIEM (w obu przypadkach – na dowolną kwotę) LUB
 • wykonać transakcje bezgotówkowe kartą i/lub BLIKIEM na łączną kwotę co najmniej 500 zł.

W przypadku Konta bez Granic należy w ciągu 30 dni od momentu aktywacji konta:

 • wykonać minimum 3 transakcje bezgotówkowe kartą oraz minimum 3 transakcje bezgotówkowe BLIKIEM (w obu przypadkach – na dowolną kwotę) LUB
 • wykonać transakcje bezgotówkowe kartą i/lub BLIKIEM na łączną kwotę co najmniej 1000 zł.

W przypadku Konta dla Młodych należy w ciągu 30 dni od momentu aktywacji konta:

 • wykonać minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą oraz minimum 1 transakcję bezgotówkową BLIKIEM (w obu przypadkach – na dowolną kwotę) LUB
 • wykonać transakcje bezgotówkowe kartą i/lub BLIKIEM na łączną kwotę co najmniej 200 zł.

Zarówno w przypadku transakcji kartowych, jak i BLIKIEM mogą to być płatności w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i przez Internet. Odpadają rzecz jasna przelewy mobilne, przelewy na telefon, czy też wypłaty z bankomatów. Transakcje możecie wykonywać już po oficjalnym zakończeniu edycji programu, zachowując rzecz jasna 30-dniowy okres na ich wykonanie.

Premia wypłacana będzie do 14. dnia miesiąca następującego po spełnieniu warunków promocji. Przykładowo, jeśli warunki spełnicie w lutym 2023 roku, wówczas premia powędruje na wasze konto do 14 marca 2023 roku. Nagrody rzecz jasna zwolnione są z opodatkowania.


Po szczegóły promocji odsyłam do:

Konto za Zero – szczegóły

Flagowy rachunek z oferty PKO BP, czyli Konto za Zero zapewnia bezwarunkowo darmowe prowadzenie konta, zaś karta jest bezpłatna po wykonaniu 5 płatności bezgotówkowych na dowolną kwotę (kartą i/lub BLIKIEM).

 • 0 zł za prowadzenie konta bez żadnych warunków,
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów należących do PKO Banku Polskiego,
 • 10 zł za wypłaty kartą z pozostałych bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów za granicą,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce wykonane BLIKIEM,
 • 0 zł za kartę debetową – wystarczy wykonać 5 płatności kartą i/lub BLIKIEM w okresie, w którym jest pobierana miesięczna opłata, w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne.

Szczegóły w tabeli opłat i prowizji.

Konto bez Granic – szczegóły

 • 17,90 zł stałej opłaty za prowadzenie konta,
 • 0 zł za wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów BLIKIEM,
 • 0 zł za kartę debetową wielowalutową – bezwarunkowo,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne,
 • 0 zł za powiadomienia push oraz SMS,

Szczegóły w tabeli opłat i prowizji.

Konto dla Młodych – szczegóły

 • 0 zł za prowadzenie konta bez żadnych warunków,
 • 0 zł za wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce BLIKIEM,
 • 0 zł za kartę debetową – wystarczy wykonać 4 płatności kartą i/lub BLIKIEM w okresie, w którym jest pobierana miesięczna opłata, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne,
 • 0 zł za pakiet 5 SMS w ramach usługi Powiadomienia SMS oraz darmowe powiadomienia push,
 • szczegóły w tabeli opłat i prowizji.

Jak polecać konta w programie „Polecam PKO Bank Polski”

Jeśli posiadacie już rachunek w PKO BP – możecie uzyskiwać dodatkowe dochody poprzez polecanie konta swoim bliskim. Aby zostać polecającym należy posiadać aktywne konto w PKO Banku Polskim (może to być również pakiet konta dla osób prowadzących działalność gospodarczą) od co najmniej 90 dni, liczonych od dnia rozpoczęcia danej edycji programu (czyli co najmniej od 5 października 2022 roku).

Rejestracji należy dokonać na stronie programu Polecam PKO Bank Polski. Pamiętajcie, aby w formularzu rejestracyjnym podać numer telefonu, którego używacie do obsługi konta w PKO BP. Numer ten będzie jednocześnie kodem polecającym, który będziecie podawać swoim bliskim. Jeśli zaś rejestrowaliście się już w poprzedniej edycji – nie musicie powtarzać tego procesu (zweryfikujecie to po zalogowaniu do programu).

Za każde skuteczne polecenie otrzymacie 100 zł lub 50 zł netto (kwestie podatkowe załatwi już za Was bank). W bieżącej edycji programu poleceń możecie polecić Konto za Zero i/lub Konto bez Granic maksymalnie 10 osobom, zgarniając w ten sposób nawet 1000 zł… i to na czysto. Natomiast Konto dla Młodych możecie polecić kolejnym 10 osobom – tutaj łącznie do zgarnięcia będzie 500 zł. Łącznie do zdobycia jest zatem 1500 zł. Natomiast posiadacze bankowości osobistej mogą polecać też Konto Aurum i Konto Platinium II. Tutaj za każde polecenie do zgarnięcia jest 200 zł, co w przypadku limitu 10 kont daje dodatkowy zarobek na poziomie 2000 zł (czyli razem nawet 3500 zł).

Konto oszczędnościowe na 7,5% w skali roku

Rzadko się zdarza, iż jakiś bank oferuje promocyjne oprocentowanie bez górnego limitu środków. Taką sytuację znajdziemy jednak w przypadku Konta Oszczędnościowego Plus od PKO Banku Polskiego. Standardowe oprocentowanie rachunku to 2% w skali roku, jednak przez pierwsze 60 dni bank dorzuca 5,5 punkta procentowego, dzięki czemu oprocentowanie rośnie do 7,5% w skali roku. Dniem przystąpienia do promocji jest po prostu dzień pierwszej wpłaty na nowo-otwarte konto oszczędnościowe.

Prowadzenie Konta Oszczędnościowego Plus jest darmowe. Raz w miesiącu możecie również wykonać z niego jeden darmowy przelew wewnętrzny. Każdy kolejny będzie już kosztował 9,99 zł.

Do promocji konta oszczędnościowego możecie przystąpić w terminie do 30 marca 2023 roku. Szczegóły na stronie produktu.


JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów