fbpx

Podsumowanie roku 2020: ile razem zarobiliśmy? Co działo się na blogu?

podsumowanie roku jakdorobic

Jestem przekonany, że rok 2020 w podręcznikach do historii następnych pokoleń będzie miał własny, obszerny rozdział. My sami na myśl o tym okresie jeszcze przez wiele lat reagować będziemy gęsią skórką i nerwowymi tikami. Pozostaje nam mieć nadzieję, że rozpoczęty właśnie rok 2021 będzie dla nas choć trochę bardziej łaskawy. Pomimo masy nerwów, przykrych sytuacji i złych doświadczeń miniony rok okazał się jednak przełomowy, jeśli chodzi o działanie bloga JakDorobic.pl. Co się zmieniło? Jak wyglądały promocje bankowe? Ile mogliście zarobić, korzystając z analizowanych akcji? Zapraszam Was na krótkie podsumowanie.

Co wydarzyło się na blogu w 2020 roku?

W marcu ubiegłego roku opublikowałem na blogu artykuł, opisujący zmiany w funkcjonowaniu JakDorobic.pl. Poinformowałem Was również o nowych mediach, w których możecie znaleźć ciekawe treści oraz o planach na najbliższą przyszłość.

Pełny artykuł możecie znaleźć w tym miejscu.

Blog zyskał całkowicie nową szatę graficzną, która – jak mam nadzieję – jest dla Was jeszcze bardziej czytelna.

W tak zwanym międzyczasie opublikowałem e-booka na temat skutecznych metod zarabiania. Otrzymacie go za sam zapis do newslettera. W ten sposób będziecie otrzymywali wiadomości o najciekawszych promocjach bankowych.

Koniec ubiegłego roku to także moment publikacji darmowego kursu online. Po zapisaniu się na kurs będziecie otrzymywali wiadomości e-mail z pigułką najważniejszych informacji, dotyczących zarabiania online oraz dorabiania do pensji. Wygodna forma pozwala na przyswojenie najważniejszej wiedzy nawet w tramwaju czy w kolejce do lekarza.

Rok 2020 to także start profilu na Instagramie oraz rozwój konta w serwisie Wykop.pl. To wtedy także zaczął się rozwój profilu na LinkedIn, na Twitterze oraz Pintereście.

Prawdziwym rodzynkiem jest grupa społecznościowa na Facebooku. Dzielę się tam z Wami najciekawszymi promocjami, które trwają zbyt krótko, by poświęcać im osobny artykuł na blogu lub są na tyle nieskomplikowane, że wystarczy zaledwie krótki post, by wytłumaczyć ich zasady. Znajdziecie tam kody zniżkowe, darmowe materiały szkoleniowe, testy produktów i najróżniejsze okazje dla każdego. Dołączenie do grupy zapewni Wam bycie na bieżąco z najciekawszymi ofertami, pojawiającymi się w sieci.

Czym zaskoczył nas rynek– promocje bankowe?

Choć wiele osób spodziewało się, że banki wycofają lub znacznie okroją budżety marketingowe, przeznaczone na organizowanie promocji, to sytuacja nie zmieniła się aż tak drastycznie. O ile ubiegłoroczne akcje były nieco mniej huczne, to nawet doświadczeni uczestnicy nie powinni być niezadowoleni.

W znacznie gorszej sytuacji znalazły się wszelkie depozyty – lokaty i konta oszczędnościowe. Niemal zerowe stopy procentowe odbiły się na stanie naszych oszczędności. Osoby ceniące sobie bezpieczeństwo lokat zostały zmuszone do szukania alternatyw. Na szczęście niektóre banki postanowiły wykorzystać tę okazję, oferując uczciwy procent i całkiem przyzwoite warunki.

Rok 2020 to także wysyp wszelkiej maści programów socjalnych, zapomóg i świadczeń. Na blogu opisane zostały niemal wszystkie pojawiające się formy pomocy i wsparcia rządowego. Część z nich jest cały czas aktualna, dlatego polecam Wam zapoznać się z dostępnymi materiałami. 

Ile można było zarobić na promocjach bankowych w 2020 roku – podsumowanie?

Zamiast zestawiać ze sobą wszystkie dostępne, opublikowane na blogu promocje, sumując je razem w astronomiczną kwotę, postanowiłem ugryźć temat od innej strony. Przeprowadziłem małą symulację. Wcieliłem się w rolę przeciętnego użytkownika, który nie ma czasu na śledzenie wszystkich nowości i każdego miesiąca stara się wybrać jedną, najkorzystniejszą promocje. Prześledziłem wszystkie opublikowane od stycznia 2020 roku artykuły i co miesiąc „brałem udział” w najbardziej atrakcyjnej akcji. Co z tego wyszło? Sprawdźcie sami.

Styczeń – 650 zł

Rok zaczął się z “wysokiego C”,  od dużego zestawu promocji, których organizatorem był Santander Bank Polska. Uczestnicy akcji mogli zgarnąć 300 zł premii gotówkowej na start za założenie Konta Jakie Chcę. Promocja cieszyła się ogromnym powodzeniem, a pikanterii dodawał fakt, że warunki akcje były wyjątkowo proste. Samo konto można założyć i zamknąć bez wychodzenia z domu. To jednak nie koniec atrakcji. Santander Bank Polska równoległe oferował także inne promocje. Korzystając z kodu w ramach programu poleceń, można było zgarnąć dodatkowe 50 zł, a opłacanie rachunków domowych wiązało się ze zwrotem moneyback o maksymalnej wartości 300 zł. Korzystając więc z zestaw w promocji tylko w tym banku, w styczniu mogliście zarobić aż 650 zł.

Luty – 350 zł

Hitem lutego okazała się promocja banku BNP Paribas. Premia w wysokości 350 zł wymagała jedynie 5 płatności kartą, 4 przelewów i zapewnienia dwukrotnego wpływu na konto. Krótki okres karencji, wynoszący ledwie 9 miesięcy, pozytywnie wpłynął na popularność akcji.

Marzec – 300 zł

W marcu pojawiło się wiele promocji godnych uwagi. Do tej grupy możemy z pewnością zaliczyć powrót promocji Twisto, w ramach której mogliście zgarnąć 100 zł premii na start za wyrobienie karty wielowalutowej. Fintech kusił także ciekawym programem cashback, który pozwolił Wam zaoszczędzić nawet 10% na zakupach!

Bank Millennium zaserwował tymczasem trzy bilety do kin Helios w zamian za założenie Konta Junior, do tego 200 zł premii na start w akcji Konta 360° oraz solidne konto oszczędnościowe na 2,6% w skali roku.

Wszystko razem daje nam 300 zł na bardzo prostych warunkach, solidny rachunek oszczędnościowy oraz bilety do kina – w ramach rozrywki.

Kwiecień – 300 zł

Czwarty miesiąc w roku zaowocował kilkoma naprawdę solidnymi promocjami. Na szczególną uwagę zasługuje akcja Credit Agricole. Jej uczestnicy mogli zarobić 250 zł na start w promocji konta oraz skorzystać z rachunku oszczędnościowego na 3% w skali roku do kwoty 30.000 zł. Ci, którzy się na to zdecydowali, z pewnością nie byli zawiedzeni. Miesiąc później, maksymalna kwota depozytu została zmniejszona o 10.000 zł. Wykorzystując kod polecający, mogliście zgarnąć dodatkowe 50 zł.

Korzystając tylko z tej jednej promocji, kwiecień mogliście zamknąć, mając w kieszeni dodatkowe 300 zł i świadomość, że wasze oszczędności pracują na pełnych obrotach (jak na obecne warunki).

Maj – 360 zł

W maju część banków wcisnęła promocyjny hamulec. Nie oznacza to jednak, że nie działo się zupełnie nic. Spośród kilku proponowanych promocji, mogliście wybrać coś naprawdę ciekawego. Sam postawiłbym wtedy na promocję ING Banku Śląskiego. Jej uczestnicy mogli zgarnąć 200 zł bonusu za regularne inwestowanie w dowolny fundusz inwestycyjny dostępny na platformie ING lub skorzystanie z IKE, czyli indywidualnego konta emerytalnego.

Na nowych klientów ING Banku śląskiego czekała jeszcze premia w wysokości 160 zł za założenie konta z lwem direct lub Mobi. 

Podsumowując, skupiając się w maju na tylko jednym banku, mogliście bez problemu zarobić 360 zł

Czerwiec – 350 zł

Królem czerwcowych promocji okazał się Alior Bank. W akcji promującej Konto Jakże Osobiste dostępna premia wynosiła aż 300 zł. Kolejne 50 zł można było otrzymać w ramach punktów do programu lojalnościowego Mastercard o nazwie Bezcenne Chwile.

A dla koneserów czekała także specjalny karta debetowa z wizerunkiem postaci z popularnej gry multiplayer League of Legends.

Czerwcowe zmagania promocyjne bez wysiłku mogły zakończyć się więc na wyniku 350 zł.

Lipiec – 240 zł

Początek wakacji przywitał nas solidną promocją (a w zasadzie dwiema promocjami) mBanku. Premia o wartości 240 zł została podzielona na dwie części: 140 zł w gotówce oraz 100 zł w postaci vouchera do najpopularniejszych sklepów jak Decathlon, Rossmann czy Biedronka. 

Na szczególną uwagę zasługuje o konto oszczędnościowe na 2,5% w skali roku. Na rachunku mogły pracować oszczędności do kwoty 20.000 zł. Jak na panujące w 2020 roku warunki, była to naprawdę dobra oferta.

Sierpień – 280 zł

W sierpniu na prowadzenie wyszła promocja karty kredytowej Citi Simplicity, znanej doskonale wszystkim czytelnikom bloga. Główną nagrodą było tutaj 200 zł premii gotówkowej na prostych warunkach.

Oprócz tego, po zarejestrowaniu wydawanej karty w programie Mastercard Bezcenne Chwile, na konto nowego uczestnika wpadała liczba punktów, odpowiadająca kwocie 80 zł.

Jeśli więc postanowiliście skupić się w tym miesiącu tylko na jednej promocji, bez problemu zarobiliście 280 zł.

Wrzesień – 200 zł

Dziewiąty miesiąc w kalendarzu od zawsze oznaczał jedno – początek szkoły. Może to właśnie dlatego Bank Pekao postanowił, oprócz promocji dla rodziców, wystosować także specjalną propozycja dla najmłodszych użytkowników. Nowi klienci, po założeniu Konta Przekorzystnego mogli zyskać łącznie 150 zł premii (w tym 100 zł gotówki), a za założenie darmowego konta dla swojego dziecka wraz z aplikacją PeoPay Kids, na konto trafiała kolejna nagroda w postaci 50 zł.

Użytkownicy konta mogli także wziąć udział w programie poleceń i zarabiać po 100 zł za każde polecenie, które zakończyło się założeniem konta przez poleconego. Limit wynosił aż 1500 zł.

Do promocyjnego konta wydawana była także karta debetowa Visa Gold, która swoim wzornictwem bije na głowę niemal wszystkie inne plastiki.

Jak widzicie, nawet bez zagłębiania się w regulaminie wielu promocji, we wrześniu bez problemu można było zarobić co najmniej 200 zł.

Październik – 140 zł

Ten miesiąc z powodzeniem można było poświęcić na promocje fintechów. Dwie proste akcje pozwoliły wam na zarobienie niespełna 150 zł.

Szybkie 20 € można było uzyskać w promocji Vivid Money. Kolejne 50 zł przyniosła ultraszybka promocja TransferGo, czyli usługi umożliwiającej wykonywanie szybkich i tanich przelewów zagranicznych.

Na potrzeby obliczeń przyjmijmy więc, że w październiku, mogliście zarobić bez żadnych przeszkód 140 zł. Promocji w bankach tradycyjnych oczywiście nie brakowało, jednak w ramach naszej symulacji, postanowiłem urozmaicić całe przedsięwzięcie.

Listopad – 500 zł

Listopad nie zawiódł jeśli chodzi o ilość dostępnych propozycji. Jedną z akcji o najprostszych warunkach i najciekawszej nagrodzie, była promocja PKO BP. W zamian za założenie konta oraz wykonanie łącznie 6 płatności (3 płatności kartą oraz 3 płatności za pomocą BLIK) bank oferował 200 zł w formie bonów do Allegro. Promocja cieszyła się dużym powodzeniem i wiele osób postanowiło skorzystać z tej okazji.

Bank przygotował też kilka mniejszych propozycji które można było z powodzeniem połączyć ze sobą, uzyskując jeszcze lepszy wynik. Oprócz dostępu do serwisu Tidal w wersji premium na 3 miesiące, możliwe było także skorzystanie z promocji karty kredytowej Platinum gdzie nagroda wynosiła aż 300 zł. Razem daje to więc 500 zł w samym listopadzie, korzystając jedynie z okazji jednego banku!

Grudzień – 400 zł

Świąteczny miesiąc obfitował w promocje z dużymi premiami. Kilka z nich oferowało nagrody o wartości od 300 do 400 zł! Był to zdecydowanie najlepszy miesiąc w roku. 

Ciekawą, choć nietypową promocją była akcja promująca CitiKonto. Premia w wysokości 400 zł została podzielona na dwie części: 150 zł w formie łatwej  premii gotówkowej oraz pakiet 10 darmowych przesyłek kurierskich InPost, których łączna wartość to około 200 zł. Bez problemu można było jednak znaleźć inne promocje. Do tego dochodziły punkty Bezcenne Chwile o wartości 50 zł.

Grudzień to także kilka mniejszych promocji, o których aż żal nie wspomnieć. Znana Wam już platforma Moje Usługi postanowiła podwoić oferowaną premię i w zamian za założenie konta, można było uzyskać 60 zł na opłacenie rachunków (w trzech bonach po 20 zł). Pojawiło się również kilka akcji programu Mastercard Bezcenne Chwile, dedykowanych użytkownikom różnych banków. Grudzień był także miesiącem zwrotów za zakup polis ubezpieczeniowych. Kilka różnych platform oferowało zwroty po wykupieniu ubezpieczeń za ich pośrednictwem. W rekordowej akcji Boomerang zwrot mógł wynosić nawet 600 zł!

Sama promocja Citibanku mogła przynieść wam aż 400 zł, kończąc rok z całkiem przyzwoitym wynikiem. 🙂

Promocje bankowe – 4070 złotych w rok przy minimalnym wysiłku

Jak widzicie, nawet tak szalony rok, jak miniony 2020, umożliwił zgromadzenie całkiem pokaźnej sumy oszczędności. Oczywiście znając wszystkie promocje z całego roku, mógłbym z powodzeniem „wycisnąć” znacznie większą kwotę, jednak przeprowadzając symulację, chciałem postawić przede wszystkim na realizm.

4000 zł to kwota, która nawet w skali roku jest istotną częścią budżetu domowego wielu z nas. 

Pochwalcie się w komentarzach, ile udało wam się zarobić na promocjach bankowych (oraz wszystkich innych innych) w ciągu zeszłego roku. 🙂

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów