PKO Bank Polski: do 150 zł zwrotu za ubezpieczenie samochodu, lokaty na 7% i 8% w skali roku + nawet 150 zł za założenie konta

PKO Bank Polski konsekwentnie zachęca nowych użytkowników do korzystania ze swoich ofert, a tych, jak się okazuje, jest całkiem sporo. Oprócz promocji ubezpieczenia komunikacyjnego, w ramach której otrzymacie voucher do serwisu Allegro.pl o wartości nawet 150 zł za opłaconą składkę, możecie także skorzystać z programu poleceń i zgarnąć 50 zł, 100 zł lub 150 zł premii (zależnie od rodzaju konta). Wisienką na torcie będą dwa świetne depozyty: lokata na 7% w skali roku bez limitu kwotowego i Lokata na dzień dobry z oprocentowaniem na poziomie 8% w skali roku przeznaczona dla kwot od 10.000 zł do nawet 200.000 zł. Wszystkie akcje zaczynają się jednak we wspólnym punkcie: od założenia darmowego Konta za Zero lub Konta dla Młodych (dla osób w wieku od 18 do 26 lat), albo świetnego Konta bez Granic – specjalnego rachunku dla wymagających użytkowników. PKO BP jako sponsor tytularny Ekstraklasy może też zaoferować specjalny akcent dla miłośników polskiej piłki kopanej, o czym więcej napisałem w bazowym artykule dotyczącym programu poleceń. We wspomnianym artykule opowiadam również o koncie oszczędnościowym z oprocentowaniem 7,5% w skali roku – bez limitu środków!

PS. Przedstawione tu promocje możecie ze sobą śmiało połączyć!

Nawet 150 zł premii na start dla nowych klientów PKO Banku Polskiego

Wszystko zaczyna się od podpisania umowy o rachunek. To pierwsza premiowana czynność, za którą otrzymacie miły bonus na start. Za założenie Konta dla Młodych do zdobycia jest 50 zł premii, za założenie Konta za Zero – łatwe 100 zł premii na start, zaś w przypadku rachunku Konto bez Granic, premia na start wynosi 150 zł. Jeszcze więcej, bo nawet 1500 zł będziecie mogli odebrać za polecanie konta swoim bliskim. Ponadto istnieje możliwość polecania Konta Aurum (200 zł premii) oraz Konta Platinum (250 zł premii), aczkolwiek rachunki te mogą polecać wyłącznie klienci bankowości osobistej.

Nawet 150 zł premii za ubezpieczenie OC/AC

Kolejna korzyść, która czeka na Was po założeniu konta z premią, to możliwość otrzymania do 150 zł premii w postaci karty podarunkowej do serwisu Allegro.pl za wykupienie za pośrednictwem PKO Banku Polskiego ubezpieczenia komunikacyjnego w wariancie OC z NNW, AC lub AC + OC z NNW. PKO Bank Polski nie świadczy usługi ubezpieczenia, jednak pośredniczy w zawieraniu umów z czołowymi towarzystwami. W prosty sposób możecie więc porównać oferty polis pięciu najpopularniejszych ubezpieczycieli: Benefia, Proama, InterRisk Vienna Insurance Group, Link4 i UNIQA. W PKO BP wykupicie także tak zwane OC z Zieloną Kartą, co może być istotne dla osób zamieszkujących niektóre kraje.

Towarzystwa współpracujące z PKO BP

W promocji mogą wziąć udział aktualni oraz nowi klienci banku, którzy zdecydują się po raz pierwszy ubezpieczyć dany pojazd za pośrednictwem PKO BP. Ten zapis w regulaminie sugeruje więc, że osoby, które ubezpieczały z PKO BP inny samochód w przeszłości, nadal mogą zgarnąć nagrodę za polisę dla nowego pojazdu.

Reguły czwartej edycji promocji Jedziemy z tym są jasne. Wartość premii zależy tylko od formy ubezpieczenia, jaką wybierzecie. Do wyboru macie:

 • OC z NNW – 50 zł premii, 
 • AC – 100 zł premii,
 • AC + OC i NNW – 150 zł premii. 

Minimalna wartość składki, która uprawnia do odbioru nagrody, to 600 zł – warto o tym pamiętać.

Akcję ogranicza nie tylko termin, ale także pula nagród. Nie znamy jednak ilości przewidzianych bonusów. Jeśli pula się wyczerpie, bank zamieści informację na dedykowanej stronie promocji.

Jak zdobyć nagrodę?

Gdy będziecie już klientami banku, powinniście upewnić się, że wyraziliście wcześniej zgody marketingowe niezbędne do udziału w promocjach i akcjach tego rodzaju. Jak to zweryfikować? Tutaj znajduje się instrukcja od banku

Następnie, do 31 stycznia 2023 roku, zawrzyjcie za pośrednictwem PKO BP umowę o ubezpieczenie komunikacyjne. Wykorzystać możecie do tego wszystkie wymienione drogi: aplikację mobilną, serwis bankowości elektronicznejinfolinię lub tradycyjnie i „analogowo” – spacer do placówki banku. Umowa powinna zostać w tym samym terminie sfinalizowana przelewem lub płatnością w placówce.

Wydanie nagród, czyli voucherów do Allegro.pl

Kod uprawniający do otrzymania kuponu Allegro otrzymacie w wiadomości SMS najpóźniej następnego dnia roboczego. Bank nie będzie Was długo szukał, dlatego upewnijcie się, że Wasze dane zawierają aktualny numer telefonu. Tutaj znajduje się stosowna instrukcja

Kod, który otrzymacie, ma stosunkowo długą datę ważności. Należy go wykorzystać do 31 października 2023 roku.

Nagrody możecie zdobyć dla każdego ubezpieczonego w trakcie trwania promocji samochodu, pod warunkiem że nie ubezpieczaliście go nigdy wcześniej w PKO BP.

Szczegółów promocji szukajcie w regulaminie promocji OC/AC.

Lokata na nowe środki – 7% w skali roku!

Lokata na nowe środki to bardzo ciekawy depozyt z wysokim oprocentowaniem. Pozwala oszczędzać przez 3 miesiące, uzyskując 7-procentowy zwrot w skali roku. Co ważne, bank nie przewiduje żadnego limitu kwotowego. Zdeponować możecie dowolnie wysoką kwotę. Warto pamiętać przy tym, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny chroni Wasze środki „tylko” do równowartości 100.000 euro. PKO Bank Polski to jednak wyjątkowo stabilny bank z bardzo długą historią, więc nie spodziewałbym się tu groźnych wpadek 😉 Każdy klient banku może otworzyć dowolną liczbę lokat, jednak nie ma możliwości dopłacania środków do istniejącego już depozytu.

Minimalny próg wpłaty? Wystarczy, że posiadacie wolne 1000 zł, by zacząć oszczędzać. Drobnym haczykiem może być jednak klauzula dotycząca nowych środków. Tak wysokim oprocentowaniem na lokacie objęte będą bowiem wyłącznie środki wpłacone do banku po 13 stycznia 2023 roku. Oczywiście, jeśli dopiero teraz założycie konto w PKO Banku Polskim, wówczas wszystkie wpłacone przez Was środku będą traktowane jako nowe. Dla obecnych klientów pod uwagę brane jest saldo produktów depozytowych i inwestycyjnych, w których skład wchodzą:

konta oszczędnościowe, konta oszczędnościowo–rozliczeniowe i lokaty terminowe, w tym lokaty strukturyzowane (nie wliczamy produktów Inteligo). Produkty inwestycyjne to jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych kupione za pośrednictwem PKO Banku Polskiego, które są zapisane w rejestrach uczestników prowadzonych przez PKO TFI dla funduszy inwestycyjnych otwartych (FIO) i specjalistycznych funduszy inwestycyjnych otwartych (SFIO).

Sposób obliczania nowych środków w PKO BP

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego, a wcześniejsze zerwanie umowy skutkuje oczywiście utratą wypracowanych odsetek, co jest dla lokat czymś zupełnie naturalnym. Do założenia lokaty potrzebne jest konto osobiste (z premią, rzecz jasna!). Lokatę możecie założyć do 14 lutego 2023 roku. Po tym okresie najprawdopodobniej ruszy kolejny okres podwyższonego oprocentowania i zmieni się dzień określania salda dla nowych środków. Wszystkie informacje znajdziecie na dedykowanej stronie produktu oraz po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej.

Lokata na dzień dobry PKO BP – 8% w skali roku do 200.000 zł!

O ile analizowana wyżej lokata może pochwalić się absolutnym brakiem limitu dla wpłacanych kwot, to alternatywna propozycja, choć ograniczona do 200.000 zł, pozwoli oszczędzać na 8% w skali roku! Jest to typowa lokata dla nowych klientów, którzy po 9 grudnia 2022 roku otworzyli jedno z konto osobistych PKO BP (udzielając przy tym niezbędnych zgód marketingowych):

– Konto dla Młodych,
– Konto za Zero,
– Konto bez Granic,
– Konto Aurum,
– Konto Platinium II.

Dodatkowym warunkiem jest nieposiadanie od 1 stycznia 2022 roku konta osobistego, oszczędnościowego ani lokaty w PKO BP (z wyłączeniem rachunku technicznego do obsługi lokat). Okres karencji jest więc wyjątkowo krótki i wynosi nieco ponad 1 rok.

Na lokatę trzeba się jednak zdecydować szybko. Zostanie ona udostępniona w bankowości elektronicznej piątego dnia po założeniu konta, a możliwość jej założenia będzie dostępna do 30 dni od tego samego momentu. Każdy nowy klient może założyć tylko jedną lokatę.

Okres lokaty to stałe 3 miesiące, a sam depozyt jest odnawialny. Jak jednak nietrudno się domyślić, odnowienie spowoduje utratę promocyjnego oprocentowania. Lokata stanie się zwykłą lokatą terminową oprocentowaną zgodnie z obowiązującą tabelą.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec lokaty, a jej wcześniejsze zerwanie powoduje ich utratę. Lokata nie pozwala też na dopłacanie środków w trakcie jej trwania.

Jak założyć Lokatę na dzień dobry w PKO BP?

Konta osobiste PKO Bank Polski – szczegóły

Poświęćmy jeszcze nieco uwagi głównym sprawcom zamieszania, czyli dwóch darmowym rachunkom osobistym. To właśnie ich promocja skupiła wokół siebie inne akcje. Poniżej znajdziecie warunki prowadzenia obu kont. Drugie z nich przeznaczone jest dla użytkowników w wieku 18-26 lat.

Konto za Zero – szczegóły

 • 0 zł za prowadzenie konta bez żadnych warunków,
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów należących do PKO Banku Polskiego,
 • 10 zł za wypłaty kartą z pozostałych bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów za granicą,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów BLIKIEM,
 • 0 zł za kartę debetową – wystarczy wykonać 5 płatności kartą lub BLIKIEM w okresie, w którym jest pobierana miesięczna opłata, w przeciwnym razie opłata wyniesie 10 zł,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne,
 • szczegóły w tabeli opłat i prowizji.

Konto dla Młodych – szczegóły

 • 0 zł za prowadzenie konta bez żadnych warunków,
 • 0 zł za wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce BLIKIEM,
 • 0 zł za kartę debetową – wystarczy wykonać 4 płatności kartą lub BLIKIEM w okresie, w którym jest pobierana miesięczna opłata, w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł,
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe i mobilne,
 • 0 zł za pakiet 5 SMS w ramach usługi Powiadomienia SMS oraz darmowe powiadomienia push,
 • szczegóły w tabeli opłat i prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów