Pierwsza pożyczka od BNP Paribas na okres do 24 miesięcy z oprocentowaniem 0% oraz RRSO na poziomie 2,88% dla kwoty do 4000 zł

Jako, że cykl „budujemy pozytywną historię w bazach BIK-u” cieszy się sporym zainteresowaniem, w dzisiejszym artykule przeanalizuję kolejny produkt, dzięki któremu w (prawie) darmowy sposób będziecie mogli polepszyć swój scoring. Dlaczego jednak frazę prawie włożyłem w nawias? Ano dlatego, że koszty prowizji pierwszej pożyczki od BNP Paribas są tak niskie, że w przypadku zdeponowania ich na lokacie bankowej uzyskacie wyższe odsetki niż koszty udzielanego kredytu. W ten oto sposób w zasadzie za darmo zbudujecie pozytywną historię kredytową, co pozwoli Wam w przyszłości zaoszczędzić tysiące złotych w przypadku zaciągnięcia jakiegoś kluczowego zobowiązania, na przykład kredytu hipotecznego. Pierwsza pożyczka od BNP Paribas zapewnia RRSO na poziomie 2,88%. Konstrukcja tego kredytu gotówkowego jest jednak bardzo wygodna dla osób, którym zależy przede wszystkim na budowie historii kredytowej. Otóż oprocentowanie pożyczki wynosi 0% przez co warto ją zaciągnąć na maksymalny promocyjny okres 24 miesięcy. Jedyną opłatą jest prowizja startowa wynosząca jedynie 2,99%. Zatem im niższa kwota kredytu, tym niższy koszt budowania zdolności kredytowej. Ogromnym plusem oferty jest również fakt, iż umowę możecie zawrzeć w pełni online. Promocja skierowana jest zarówno do obecnych, byłych jak i nowych klientów BNP Paribas.

Na koniec przypominam o trwającej promocji konta osobistego z 350 zł premii na start. Oczywiście obie promocje możecie ze sobą połączyć!

 

 

Pierwsza pożyczka z RRSO na poziomie 2,88%

Promocyjne warunki, a mianowicie:

  • prowizja na poziomie 2,99% oraz
  • oprocentowanie stałe równe 0% w skali roku

obowiązuje w przypadku okresu od 6 do 24 miesięcy. Kwota na jaką możecie zaciągnąć kredyt wynosi od 1000 zł do 4000 zł. W przypadku pożyczki na 1000 zł, łączny koszt kredytu wyniesie 29,90 zł, dla 2000 zł – 59,80 zł, a dla 4000 zł – 119,60 zł (wysokość prowizji dla innych wariantów łatwo obliczycie mnożąc kwotę pożyczki przez 2,99%). Co do wyboru okresu pożyczki, tak naprawdę nie ma znaczenia jak długi okres wybierzecie, ponieważ koszt pożyczki zawsze będzie taki sam. Zatem łączny koszt budowy historii kredytowej wyniesie Was już 29,90 zł…a w zasadzie o wiele mniej, ponieważ wpłacając kwotę pożyczki na konto oszczędnościowe (z oprocentowaniem około 3% w skali roku) w zasadzie zredukujecie do zera koszty kredytu.

 

 

!!!

Oczywiście pamiętamy, iż środki udzielone przez bank nie podlegają konsumpcji. Ich głównym celem jest wyłącznie zbudowanie pozytywnego śladu w BIK-u. W drugiej części wpisu znajdziecie symulację, w której przedstawiam, ile zarobicie w przypadku ulokowania kwoty uzyskanej z kredytu na koncie oszczędnościowym.

 

 

Co ważne, w przypadku promocyjnej pożyczki nie jest wymagane ubezpieczenie kredytu, ani zakładanie konta osobistego (do spłaty pożyczki będzie służył rachunek techniczny). Jeśli natomiast będziecie chcieli spłacić kredyt przed czasem – nic nie stoi na przeszkodzie. Opłata za wcześniejszą spłatę kredytu wynosi 0 zł.

Promocja trwa bezterminowo, zaś w przypadku jej zakończenia, bank poinformuje o tym z 2-miesięcznym wyprzedzeniem na swojej stronie internetowej.

 

Kto może skorzystać z promocyjnego kredytu?

Z promocyjnego kredytu możecie skorzystać indywidualnie lub w dwie osoby. Główny warunek uczestnictwa w promocji zawarty jest w punkcie regulaminu:

Uczestnikiem może być osoba, która…

…w dniu złożenia Wniosku Kredytowego o Kredyt na warunkach opisanych w niniejszych Warunkach nie jest stroną żadnej umowy o charakterze kredytowym zawartej z Bankiem, z wyjątkiem osoby, która zawarła już z Bankiem umowę o kredyt gotówkowy lub umowę o kredyt na miarę, ale od zawarcia tej umowy do dnia złożenia Wniosku kredytowego o Kredyt minęło nie więcej niż 30 dni…

 

Co możemy wywnioskować z tego zapisu? Ogólnie z promocji mogą skorzystać zarówno nowi, jak i byli klienci kredytowi banku. Ba, nawet niektórzy obecni klienci kredytowi mogą skorzystać z promocji, pod warunkiem, iż są oni posiadaczami kredytu gotówkowego lub kredytu na miarę nie starszego niż 30 dni. 

Posiadanie innych produktów, jak na przykład konta osobistego, rachunku oszczędnościowego, czy lokaty w żadnym stopniu nie koliduje z możliwością wzięcia udziału w niniejszej promocji. Mało tego, może to pomóc w uzyskaniu pożyczki ze względu na historię współpracy z bankiem.

 

Jak zawnioskować o kredyt?

Cała procedura rozpocznie się od wypełnienia krótkiego formularza kontaktowego na dedykowanej stronie promocji. Podczas wypełniania formularza należy wyrazić zgody marketingowo-handlowe, dlatego dla pewności zaznaczcie wszystkie okienka. Później, zgodnie z RODO możecie rzecz jasna odwołać wszystkie zgody.

Po wypełnieniu formularza kontaktowego oddzwoni do Was konsultant, by przyjąć dane niezbędne do wypełnienia wniosku kredytowego. Oprócz podstawowych danych osobowych, konsultant zapyta jakie są wasze zarobki netto, wydatki na utrzymanie gospodarstwa domowego oraz ile wynoszą wasze miesięczne zobowiązana finansowe (na przykład spłaty innych kredytów). Wstępna decyzja kredytowa zostanie wydana już podczas rozmowy z konsultantem. 

 

W jaki sposób będzie zawarta umowa kredytowa?

Wiadomo, ostateczna decyzja należy do banku. Może on przyznać Wam kredyt „bez zająknięcia”, odmówić finansowania lub przyznać kredyt, ale ze zmodyfikowanymi warunkami (niższa kwota i/lub krótszy okres kredytowania). Osobną kwestią jest dodatkowe badanie zdolności kredytowej, co jest dość standardową procedurą w procesie kredytowym. Z moich informacji wynika, iż bank ma dość liberalne podejście w przypadku niniejszej promocji i raczej udziela kredytów bez żadnej dodatkowej dokumentacji. W końcu kwota kredytu nie jest szczególnie wysoka, więc dla osób z czystym BIK-iem pożyczka powinna zostać przyznana bezproblemowo. Zapewne duże znaczenie ma też fakt, czy posiadacie już konto w BNP Paribas. Zazwyczaj banki bardziej doceniają swoich klientów wewnętrznych.

W przypadku gdyby bank zechciał Was nieco wnikliwiej prześwietlić, wymaganymi dokumentami mogą być zaświadczenie o zatrudnieniu, bądź też potwierdzenie wpływów wynagrodzenia na konto. Z moich informacji wynika, iż otrzymacie w tym celu maila z linkiem do bezpiecznej strony na której wgrywa się skany dokumentów.

 

Umowę możecie zawrzeć w oddziale banku, ale o wiele wygodniejszą opcją będzie zawarcie umowy online poprzez przelew weryfikacyjny na kwotę 1 zł. Dane do przelewu otrzymacie mailowo po złożeniu wniosku u konsultanta. Po wykonaniu przelewu, bank będzie weryfikował wasze dane. Następnie na maila otrzymacie informację z decyzją o przyznaniu kredytu. Jeśli będzie ona pozytywna, w załączniku znajdziecie umowę, harmonogram oraz inne dokumenty związane z udzieleniem pożyczki. Środki znajdą się na waszym koncie maksymalnie w kolejnym dniu roboczym.

Gdyby procedura wnioskowania różniła się w waszym przypadku, zachęcam do pozostawiania komentarzy pod wpisem 🙂

 

 

 

 

 Sprawdźmy to na przykładzie + ile można na tym zarobić?

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wyliczona na 01.04.2019 r. wynosi 2,88% dla założeń: całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 4 119,60 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 119,60 zł (w tym prowizja 119,60 zł, odsetki 0 zł), 24 miesięczne raty równe po 171,65 zł.

RRSO oznacza Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Wskaźnik ten zawiera wszystkie skumulowane koszty kredytu. RRSO obowiązkowo jest podawane w przypadku każdej pożyczki, tak by klient mógł łatwo porównać różne oferty (zawarte tu są całkowite koszty kredytowania).

 

 

Jeśli chodzi o spłatę kredytu, warunki są bardzo proste:

  • Bank wypłaci Wam 4000 zł.
  • Do spłaty będziecie mieli 4119,60 zł, czyli 4000 zł kwoty nominalnej, 0 zł odsetek oraz 119,60 zł prowizji.
  • Stała rata kredytu wyniesie 171,65 zł.

 

Załóżmy, iż kwotę 4000 zł będziemy deponować przez 24 miesiące na kontach oszczędnościowych lub lokatach z przeciętnym oprocentowaniem 3% w skali roku oraz miesięczną kapitalizacją odsetek. Po 24 miesiącach odsetki brutto wyniosą 245,67 zł, zaś kwota netto 198,89 zł. To o wiele więcej niż kwota zapłaconej prowizji, co oznacza, iż oprócz budowy pozytywnej historii kredytowej, uda Wam się wygenerować dodatkowe dochody. Oczywiście, jest to uproszczony schemat, ponieważ w okresie 24 miesięcy będą następowały spłaty rat kredytowych. Ja jednak przyjąłem, iż będzie się to odbywało ze środków bieżących, czyli na przykład z wynagrodzenia. Obliczenia wykonałem za pośrednictwem kalkulatora dostępnego na tej stronie. Oczywiście możecie dokonać własnych obliczeń na podstawie dowolnie wybranych kryteriów.

 

Zweryfikuj to sam, czyli dokumenty związane z analizą pożyczki od BNP Paribas:

 

 

 

 

Po co w ogóle zaciągać tani lub wręcz darmowy kredyt?

W tym miejscu zastanowimy się jaki jest sens zaciągania darmowej lub prawie pożyczki. Ja znalazłem trzy cele, którymi można tłumaczyć skorzystanie z niniejszej promocji:

  • polepszenie zdolności kredytowej – cel główny,
  • ulokowanie środków z kredytu na rachunku oszczędnościowym – cel dodatkowy,
  • praktyczna nauka zaciągania i spłacania kredytu – cel dodatkowy.

 

Jeśli planujecie w przyszłości zaciągnąć jakieś ważne zobowiązanie (zapewne będzie to kredyt hipoteczny) warto zaistnieć w bazie Biura Informacji Kredytowej. Preferencyjny kredyt od BNP Paribas jest ku temu bardzo dobrą okazją, gdyż polepszenie scoringu odbędzie się w zasadzie bezkosztowo. Na wielu forach możemy znaleźć zachęty, żeby „wziąć cokolwiek na raty” lub niedużą pożyczkę, by niewielkim kosztem (prowizja, odsetki, ubezpieczenia) zbudować sobie podstawową historię kredytową. Oczywiście wyłącznie terminowa spłata kredytu polepszy wasz scoring. Jeśli nawet przypadkowo zapomnicie o terminowej spłacie, może to Was kosztować „punkty zaufania” w BIK-u. Pamiętajcie jednak, aby pożyczkę koniecznie spłacić jeszcze przed wnioskowaniem o kredyt hipoteczny. W ten sposób powiększycie swoją zdolność kredytową w danej chwili

 

Jeśli natomiast chcecie wiedzieć jak obecnie wygląda wasza sytuacja w BIK-u (ocena punktowa, wskaźnik kondycji finansowej oraz historia dotychczasowych zobowiązań), załóżcie konto na platformie BIK. Już za 39 zł otrzymacie raport, który rozjaśni Wam waszą aktualną sytuację kredytową.

 

Teraz cel numer dwa, czyli ulokowanie środków uzyskanych z kredytu na wybranym produkcie oszczędnościowym. Nie da się ukryć, iż suma odsetek w tym przypadku nie będzie powalająca. Jednak, skoro środków uzyskanych z kredytu i tak nie przeznaczycie na konsumpcję – warto skorzystać z nadarzającej się okazji do uzyskania dodatkowego dochodu. 

 

Na koniec ostatni cel, czyli przetestowanie czym jest kredyt, jak się go spłaca, jak wygląda harmonogram spłat, umowa kredytowa i tak dalej. Darmowy kredyt możecie potraktować zatem w celach edukacyjnych. Na żywym organizmie wyrobicie sobie nawyk regularnego spłacania rat kredytowych, który może się Wam przydać w przyszłości.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów