fbpx

Bank Pekao: Konta Przekorzystne dla młodych – darmowy rachunek oraz 150 zł premii!

Trwa do:
31 marca 2021

Rynek oferuje dziś kilka propozycji solidnych rachunków dla osób w wieku do 26. roku życia. Ich prowadzenie jest często bezwarunkowo darmowe, by nie narażać młodych dorosłych na niepotrzebne koszty. Dziś przyjrzymy się ciekawej promocji Banku Pekao, który do świadczenia usług dla osób wchodzących dopiero w dorosłość podchodzi bardzo poważnie. Konto Przekorzystne jest bezwarunkowo darmowe dla każdego, kto nie ukończył jeszcze 26 lat. W aktualnej promocji możecie zgarnąć proste 100 zł premii na start w postaci zwrotu za transakcje kartą i 50 zł bonusu w postaci punktów do programu Mastercard Bezcenne Chwile. Czeka też na Was opcja dorobienia nawet 1500 zł na polecaniu konta znajomym i złota karta debetowa za free! Konto otworzycie bez wychodzenia z domu, metodą „na selfie” 🙂

Kto może wziąć udział w promocji

Promocja skierowana jest do osób, które w okresie od 4 stycznia 2019 roku do 31 grudnia 2020 roku nie posiadały (również jako współposiadacz) konta osobistego lub lokaty w Banku Pekao S.A.

Natomiast posiadacze innych produktów Banku Pekao (przykładowo: kredytu, karty kredytowej, czy pożyczki) śmiało mogą wziąć udział również w niniejszej promocji.

PS: pamiętajcie, iż Bank Pekao oraz PKO Bank Polski to dwa całkiem inne banki, pomimo, że ich nazwy brzmią podobnie. Jeśli posiadacie konto w PKO BP, śmiało możecie wziąć udział w promocji Banku Pekao (tym ze słynnym logo z żubrem).

Jak zdobyć 150 zł premii

Promocja trwa do 31 marca 2021 roku – w tym czasie należy zarówno złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji, jak i zawrzeć umowę o Konto Przekorzystne wraz z kartą debetową Mastercard. Wniosek złożycie za pośrednictwem komputera lub smartfona. Najważniejsze, aby posiadać sprawną kamerkę oraz mikrofon. W tym celu polecam jednak złożenie wniosku na smartfonie. Możliwe jest również rozpoczęcie procesu na komputerze i dokończenie w aplikacji PeoPay.

Co do kwestii finalizacji umowy, Bank Pekao S.A. stosuje popularną w ostatnim czasie metodę, zwaną potocznie “konto otwierane przez selfie”. Mówiąc prościej, podczas wypełniania wniosku, bank poprosi Was o zrobienie zdjęcia twarzy oraz zdjęcia dowodu osobistego. Nie będziecie musieli czekać na kuriera, czy też korzystać z krępującej wideorozmowy.

Jeśli natomiast finalizacja umowy się nie powiedzie z przyczyn technicznych, wówczas możecie wybrać opcję podpisania umowy w placówce (ale tylko w takim przypadku).

100 zł premii na start

Aby zdobyć 100 zł premii gotówkowej, wystarczy, że w okresie 3 kolejnych pełnych miesięcy kalendarzowych po miesiącu podpisania umowy:

  • zapewnicie wpływ zewnętrzny na konto w kwocie co najmniej 500 zł – może on pochodzić z waszego konta w innym banku,
  • wykonacie minimum 1 transakcję bezgotówkową kartą debetową lub z wykorzystaniem aplikacji PeoPay (na dowolną kwotę).Wysokość premii uzależniona jest od sumy płatności bezgotówkowych wykonanych w okresie promocji. Mianowicie, będzie to 10% zwrotu od wartości wykonanych transakcji. Zatem, aby zgarnąć pełną pulę należy wykonać płatności na łączną kwotę co najmniej 1000 zł. Nie jest to szczególnie dużo, ze względu na fakt, iż macie na to naprawdę sporo czasu.

Z promocji wykluczone są „nietypowe płatności” typu doładowania portmonetek, czy zakłady hazardowe. Pełna lista wykluczeń według kodów MCC dostępna jest w regulaminie.

Przykład: 

  • Otwierając konto w marcu 2021 roku, warunki spełnijcie w kwietniu, w maju oraz w czerwcu 2021 roku. Premię otrzymacie do 30 lipca 2021 roku.

Szczegóły w regulaminie promocji.

50 zł w programie Mastercard!

Kolejna część premii na start jest bezpośrednio związana z kartą debetową, wydawaną do konta. Po jej zarejestrowaniu w programie lojalnościowym Bezcenne Chwile, otrzymacie 3400 punktów, które wymienicie od razu na vouchery i karty podarunkowe do najpopularniejszych sklepów. Mam tu na myśli między innymi Allegro, Empik, Decathlon czy RTV Euro AGD. Możecie też zachować pulę, dozbierać jeszcze więcej punktów i wymienić je na nagrodę o większej wartości. W katalogu nagród znajdziecie też wejściówki na przeróżne wydarzenia, prezenty dla najbliższych, doładowania telefonu czy bilety do kina.

O tym, jak działa program Bezcenne Chwile, pisałem już wcześniej. 

Promocja punktowa Banku Pekao trwa do 31 marca 2021 roku. Aby zdobyć 3400 punktów, wystarczy tak naprawdę zarejestrować kartę w programie Bezcenne Chwile oraz wykonać 1 płatność kartą (online lub stacjonarnie) na dowolną kwotę. Z promocji wykluczone są „nietypowe płatności” typu doładowania portmonetek, czy zakłady hazardowe. Pełna lista wykluczeń według kodów MCC dostępna jest w regulaminie. Jedno jest pewne, robiąc płatność w normalnym sklepie, bezproblemowo spełnicie warunki promocji. Pamiętajcie również o wyrażeniu organizatorowi zgody marketingowej podczas rejestracji. Co do rejestracji, możecie to zrobić na trzy sposoby:

  • bezpośrednio przez stronę programu Mastercard Bezcenne Chwile – klikając przycisk Zarejestruj się w prawym górnym rogu strony,
  • za pomocą aplikacji PeoPay – znanej doskonale klientom banku,
  • za pośrednictwem bankowości elektronicznej na komputerze.

Pierwsza nagroda w postaci 1000 punktów powitalnych zostanie dodana do Waszego konta w programie w ciągu 14 dni roboczych od momentu spełnienia pierwszego warunku, czyli zarejestrowania karty. 2400 punktów za wykonanie płatności trafi do Was w ciągu 30 dni od momentu realizacji premiowanej płatności.

Punkty powinniście wymienić na nagrody lub vouchery w ciągu 6 miesięcy. Po tym czasie stracą ważność. Macie więc sporo czasu, żeby ewentualnie „dozbierać” punkty do czegoś większego. Bądźcie jednak uważni i ustawcie sobie przypomnienie w kalendarzu.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji

Nawet 1500 zł w programie poleceń!

Wasza przygoda z zarabianiem na bankowaniu nie musi się jeszcze kończyć. Macie w końcu sporo znajomych, udzielacie się w mediach społecznościowych, a Wasi przyjaciele ufają Waszym wyborom. Jeśli więc korzystanie z Konta Przekorzystnego Wam się spodoba, możecie wykorzystać swoje zasięgi i polecić im usługi banku. Za każde skuteczne polecenie organizator programu poleceń nagrodzi Was premią w wysokości 100 zł. Takich premii może być aż 15! Z prostego rachunku wynika, że możecie dorobić w ten sposób nawet 1500 zł!

Zainteresowani? Zajrzyjcie tutaj. Opisuję w tym miejscu zasady aktualnej edycji programu. Potrwa ona do 31 marca. Macie więc jeszcze sporo czasu, by dorobić do pensji czy stypendium. 🙂

Aplikacja mobilna PeoPay – najlepsza na rynku?

Konto Przekorzystne w Banku Pekao jest nierozerwalnie związane ze świetną aplikacją mobilną PeoPay. Jeśli lubicie mieć kontrolę nad wszystkim z poziomu swojego smartfona – w dowolnym miejscu na świecie – ta aplikacja będzie z pewnością mocną kartą opisywanego dzisiaj rachunku.

Do logowania i autoryzacji zmian oraz przelewów w aplikacji mobilnej służy stworzony do tego celu kod PIN lub wbudowane w telefon czujniki biometryczne (na przykład czytnik linii papilarnych). Oprócz standardowych funkcji, jak podgląd salda (jeszcze przed zalogowaniem), płatności BLIK i  zbliżeniowo telefonem, aplikacja oferuje znacznie więcej. Za jej pomocą możecie między innymi: wymieniać waluty (24h/7), otwierać z jej poziomu lokaty, konta oszczędnościowe czy zaciągać pożyczki i doładowywać telefon.

Aplikacja przygotowuje też analizę finansową konta, dzięki czemu łatwiej będzie zapanować nad wydatkami i prowadzić zorganizowany budżet

Sprawdźcie krótka prezentację aplikacji PeoPay, przygotowaną przez Bank Pekao i sami oceńcie jej funkcjonalność.

Prostota i funkcjonalność – główne cechy aplikacji PeoPay

Karta Rewolucyjna Mastercard – dobry kompan w podróży

Zagraniczne wojaże wymagają zazwyczaj odpowiedniego przygotowania w postaci zakupu jednostek odpowiedniej waluty. Oczywiście niemal każda karta debetowa pozwala na przewalutowania, jednak koszt takich operacji jest zazwyczaj zatrważający. W przypadku Karty Rewolucyjnej Mastercard, wydawanej do Konta Przekorzystnego, możecie zapomnieć o kłopotliwych kosztach i planowaniu zakupu walut. Przewalutowania zachodzą tutaj po kursie Mastercard – bez jakichkolwiek opłat i prowizji dla banku. Brak marży to gwarancja najlepszej ceny. 

Od teraz nie musicie więc przejmować się wymianą walut – zarówno podczas krótkiego city breaka, jak również podczas dłuższych i zaplanowanych podróży w odległe miejsca. 

Złota karta VISA Gold dla każdego!

Oprócz karty Mastercard, do Konta Przekorzystnego możecie też dobrać złotą kartę debetową VISA Gold. Mało tego, karta będzie dla Was bezwarunkowo darmowa (aż do ukończenia 26 lat). Cóż, taki prestiż i to jeszcze za friko 🙂

złota karta visa gold
Złota karta VISA prezentuje się świetnie

Poza blichtrem i prestiżem, wynikającym ze złotego koloru, karta daje też bardziej wymierne korzyści, w postaci ofert specjalnych Visa Oferty. 

Ten program również został opisany na blogu. 

Z Visa Oferty zgarniecie szybkie zwroty za pojedyncze zakupy. Ich wartość to zazwyczaj od 10-20% wartości transakcji, jednak w niektórych przypadkach na Wasze konto może wrócić nawet połowa zapłaconej kwoty. Dzięki temu nieco łatwiej znieść zakupowe szaleństwo. 🙂

Dla osób do 26. roku życia wypłaty ze wszystkich bankomatów z pomocą tej karty są całkowicie darmowe. 

Konto Przekorzystne dla młodych – szczegóły

Jak już wspominałem, w przypadku osób do 26 roku życia, prowadzenie konta, wydanie i użytkowanie karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą są bezwarunkowo darmowe. Dlatego uważam, że Konto Przekorzystne jest naprawdę… przekorzystne – w szczególności dla osób, które dopiero zaczynają zmagania z własnymi finansami. 🙂

Pozostałe, mniej popularne usługi i ich koszty znajdziecie w Tabeli Opłat i Prowizji

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów