Bank Pekao: 200 zł premii na start, 100 zł z punktami Bezcenne Chwile, 200 zł bonusu za konto dziecka oraz 7% w skali roku dla oszczędności (do 100.000 zł)

Trwa do:
16 października 2022

Ruszył nowy zestaw promocji Konta Przekorzystnego od Banku Pekao S.A. Tym razem czeka na Was łącznie nawet 500 zł premii na start! W zestawie znajdziemy między innymi 200 zł premii bazowej za założenie konta, vouchery o wartości 100 zł za skorzystanie z programu Mastercard Bezcenne Chwile oraz 200 zł bonusu ekstra za założenie konta dla swojego dziecka. Konto Przekorzystne otworzycie bez wychodzenia z domu. Jako dodatkowy przywilej, Bank Pekao uraczy Was 6-miesięcznym Pakietem Komfort. Zapewnia on darmowe ubezpieczenia oraz przelewy ekspresowe. Standardowa wartość pakietu w tym okresie sięga kwoty 72 zł. Natomiast dla oszczędzających bank przygotował 7% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł na koncie oszczędnościowym (z gwarancją promocyjnego oprocentowania przez pełne 6 miesięcy). W ofercie czekają także lokaty na 6% oraz 6,5% w skali roku. Jako ciekawostkę dodam, iż obok bazowej karty Mastercard, do Konta Przekorzystnego możecie zamówić też ekskluzywną kartę debetową VISA Gold. Moim zdaniem to najładniejsza złota karta debetowa na rynku, a przy okazji może być ona dla Was w pełni darmowa.

Chcecie spróbować szczęścia i wygrać nową hybrydę Toyoty, karty przedpłacone o wartości 2000 zł lub sprzęt elektroniczny? Weźcie udział w Odjazdowej Loterii PeoPay Banku Pekao!

Kto może skorzystać z promocji z premią

Promocja skierowana jest do osób, które w okresie od 1 stycznia 2020 roku do 31 sierpnia 2022 roku nie posiadały (również jako współposiadacz) konta osobistego lub lokaty w Banku Pekao S.A.

Natomiast posiadacze innych produktów Banku Pekao (przykładowo: kredytu, karty kredytowej, czy pożyczki) śmiało mogą wziąć udział również w niniejszej promocji.

WAŻNE! Pamiętajcie również, iż Bank Pekao oraz PKO Bank Polski to dwa całkiem inne banki, pomimo, że ich nazwy brzmią podobnie. Jeśli posiadacie konto w PKO BP, śmiało możecie wziąć udział w promocji Banku Pekao (tym ze słynnym logo z żubrem).


Jak skorzystać z promocji Banku Pekao?

Promocja trwa od 1 września 2022 roku do 16 października 2022 roku – w wymienionym terminie należy zarówno złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji, jak i zawrzeć umowę o Konto Przekorzystne wraz z dowolną kartą debetową (standardową lub złotą) oraz aplikacją mobilną banku PeoPay. Wniosek złożycie za pośrednictwem komputera lub smartfona. Najważniejsze, aby posiadać sprawną kamerkę oraz mikrofon. W tym celu polecam jednak złożenie wniosku na smartfonie (wyższa jakość obrazu). Możliwe jest również rozpoczęcie procesu na komputerze i dokończenie w aplikacji mobilnej PeoPay. Jako że złożenie wniosku i finalizacja umowy może odbyć się tego samego dnia (zdalnie), wniosek możecie złożyć nawet ostatniego dnia trwania promocji.

Co do kwestii finalizacji umowy, Bank Pekao S.A. stosuje popularną w ostatnim czasie metodę, zwaną potocznie “konto otwierane na selfie”. Mówiąc prościej, podczas wypełniania wniosku, bank poprosi Was o zrobienie zdjęcia twarzy oraz zdjęcia dowodu osobistego. Nie będziecie musieli czekać na kuriera, czy też korzystać z krępującej wideorozmowy.

Założenie konta „metodą na selfie” jest jednym z głównych warunków promocji. Jeśli natomiast finalizacja umowy (weryfikacja tożsamości) się nie powiedzie z przyczyn technicznych, wówczas możecie wybrać opcję podpisania umowy w placówce (ale tylko w takim przypadku, jeśli chcecie zgarnąć premię).

Jak zdobyć 200 zł premii na start? – Konto Przekorzystne

Nagroda podzielona jest na dwie części. Pierwsze 50 zł premii otrzymacie za samo podpisanie umowy wraz z kartą debetową oraz dostępem do bankowości elektronicznej i aplikacji PeoPay.

Aby zdobyć kolejne 150 zł premii (3 premie cząstkowe po 50 zł każda), wystarczy, że w 3 kolejnych pełnych miesiącach kalendarzowych po podpisaniu umowy (w każdym miesiącu z osobna):

 • wykonacie minimum 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową lub z wykorzystaniem aplikacji PeoPay (na dowolną kwotę) oraz
 • zalogujecie się minimum 1 raz do aplikacji mobilnej.

Jeśli warunki spełnicie tylko w 2 miesiącach, wówczas otrzymacie 100 zł premii, zaś spełniając warunki tylko w jednym miesiącu – możecie liczyć na 50 zł premii. Jednak ze względu na łatwość warunków, polecam Wam skorzystać z pełnej opcji 🙂

Przykładowo, otwierając konto we wrześniu 2022 roku, warunki dotyczące transakcji i logowania do aplikacji spełnijcie w październiku, listopadzie oraz grudniu 2022 roku.

Wypłata premii

Dla pierwszej części nagrody (50 zł za założenie konta) bank będzie wypłacał premie w dwóch terminach:

 • do 31 października 2022 roku – dla umów zawartych we wrześniu 2022 roku,
 • do 30 listopada 2022 roku – dla umów zawartych w październiku 2022 roku.

Kolejne premie po 50 zł będą wypłacane po prostu w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków promocji. Przykładowo, zakładając konto we wrześniu 2022 roku i spełniając warunki w październiku, listopadzie oraz grudniu 2022 roku, pojedyncze premie będą sukcesywnie wypłacane do końca listopada i grudnia 2022 roku oraz w styczniu 2023 roku. Natomiast dla kont założonych w październiku 2022 roku, wypłaty premii nastąpią do końca grudnia 2022 roku oraz w styczniu i lutym 2023 roku.

W dniu wypłaty premii wasze konto musi pozostawać aktywne, tak samo jak karta debetowa, aplikacja PeoPay oraz dostęp do bankowości elektronicznej. Oprócz tego nie wycofujcie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Szczegóły w regulaminie promocji Konta Przekorzystnego.

Bezcenne Chwile – vouchery o wartości 100 zł

Oprócz premii pieniężnej na start, możecie również otrzymać 8000 punktów powitalnych w ramach akcji „8000 punktów na start” od Mastercard Bezcenne Chwile. Ich wartość to ponad 100 zł. Promocja trwa do momentu wyczerpania puli nagród wynoszącej 30.670 sztuk (czyli bardzo dużo) lub do dnia zakończenia – 9 października 2022 roku. Kto weźmie udział – ten się załapie na nagrodę. Informacja o wyczerpaniu puli pojawi się na stronie promocji z 7-dniowym wyprzedzeniem.

Mastercard Bezcenne Chwile – voucher 100 złW celu zdobycia pakietu 8000 punktów, należy w terminie do 9 października 2022 roku zarejestrować kartę w programie Bezcenne Chwile, a następnie w ciągu 30 dni od momentu dodania karty do programu wykonać płatności bezgotówkowe kartą na łączną kwotę co najmniej 50 zł. Transakcje możecie wykonywać zarówno stacjonarnie, jak i online. Wyłączone są standardowo płatności umożliwiające „zbyt łatwe nabicie punktów”, wyszczególnione według kodów MCC (przykładowo transakcje hazardowe albo doładowania Revoluta).

Punkty zostaną dopisane do rachunku punktowego w ciągu maksymalnie 45 dni roboczych od momentu spełnienia warunków. Ich okres ważności to jedynie 2 miesiące. Każde 4000 punktów pozwoli Wam od razu wymienić je na vouchery o wartości 50 zł – na przykład do Carrefour, Empik, Allegro, Decathlon, RTV Euro AGD, czy Circle K. Ewentualnie punkty możecie wymienić na vouchery do jednej z wielu marek odzieżowych lub na bilety do kina.

Szczegóły znajdziecie w regulaminie promocji oraz w dedykowanym artykule na temat promocji.

200 zł premii za konto dziecka (0-17 lat)

Bank Pekao to absolutny rekordzista pod względem wartości premii w promocji konta dla dzieci. 200 zł nagrody dla małoletnich (i to w gotówce!) nie oferuje obecnie żaden inny bank w Polsce. Trudno mi też przypomnieć sobie tego rodzaju akcje z przeszłości. Co ważne, premia dostępna jest dla wszystkich dzieci i nastolatków w wieku od 0 do 17 lat. To od Was zależy więc, kiedy postanowicie założyć swojemu dziecku pierwsze konto bankowe. Gwarantowana nagroda została podzielona na dwie części: 50 zł oraz 150 zł.

Promocja skierowana jest do uczestników, którzy w dniu zawarcia umowy o konto nie ukończyły jeszcze 18. roku życia, a ponadto od 1 stycznia 2021 roku nie posiadały rachunku osobistego w Banku Pekao. Wykluczeniem objęci są młodzi użytkownicy, którzy kiedykolwiek w przeszłości skorzystali z poprzednich edycji promocji Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom, Pierwsze kieszonkowe z PeoPay KIDS lub Ekstra 50 zł dla nastolatka.

Za dziecko lub nastolatka konto formalnie zakłada oczywiście prawny opiekun, posiadający konto osobiste w Banku Pekao. Warunki uzyskania obu części nagrody opiszę poniżej.

Promocja trwa do 16 października 2022 roku. Żeby otrzymać pierwszą nagrodę w postaci 50 zł, powinniście spełnić jeden warunek: zawnioskować o jego założenie w aplikacji mobilnej lub w bankowości internetowej (po zalogowaniu się do własnego konta), a następnie podpisać umowę o prowadzenie Konta Przekorzystnego dla młodych i rachunku oszczędnościowego Mój Skarb (wraz ze złożeniem potrzebnych oświadczeń załączonych do regulaminu).

Druga nagroda w postaci 150 zł, trafi na Wasze konto pod warunkiem, że spełnicie poniższe wytyczne (zależnie od wieku użytkownika w dniu zakładania konta) oraz warunek uzyskania pierwszej nagrody (opisany powyżej):

 • Uczestnik poniżej 13 lat powinien zasilić konto osobiste lub oszczędnościowe Mój Skarb kwotą większą niż 200 zł. Kwota musi znajdować się w całości na koncie oszczędnościowym lub osobistym, a saldo obu tych rachunków nie sumuje się. Saldo w tej wysokości należy utrzymać do 16 listopada 2022 roku.
 • Uczestnik w wieku co najmniej 13 lat lub starszy powinien do 16 listopada 2022 roku wykonać co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKiem na dowolną kwotę – stacjonarnie lub online (wykluczone są wpłaty i wypłaty gotówkowe). 

Nagroda lub nagrody zostaną przekazane do 30 listopada 2022 roku przelewem na konto dziecka. Do tego czasu jego konto osobiste oraz oszczędnościowe musi pozostać aktywne. Bonus jest oczywiście zwolniony z opodatkowania.

Konto Pekao – premia dla dzieci

Konto Przekorzystne dla Młodych jest bezwarunkowo darmowym rachunkiem dla osób w wieku do 26. roku życia. Młodzi ludzie nie muszą martwić się kosztami wypłat z bankomatów, ponieważ wszystkie tego typu transakcje w Polsce są dla nich darmowe. SMS autoryzacyjny wykorzystywany podczas przelewów internetowych kosztuje 20 groszy, jednak każdą akcję można autoryzować za pomocą aplikacji mobilnej, co jest całkowicie darmowe.

Oprócz świetnej aplikacji i darmowego rachunku Wasze dzieci zyskają także dostęp do rachunku oszczędnościowego Mój Skarb. Jego założenie jest warunkiem udziału w promocji. Konto oferuje oprocentowanie na poziomie aż 7% w skali roku z gwarancją oprocentowania przez okres 6 miesięcy. Maksymalna kwota, która zapracuje w promocyjnym oprocentowaniu to 3000 zł. Nadwyżki będą oprocentowane standardowo – według aktualnej tabeli. Pieniądze mogą być rozproszone w różnych skarbonkach, dzięki którym dzieci nauczą się tworzyć długoterminowe cele i fundusze na konkretne wydatki.

Szczegółów szukajcie w regulaminie promocji

Konto Przekorzystne – szczegóły

Jeśli macie mniej niż 26 lat, wówczas prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą są dla Was bezwarunkowo darmowe. Dla osób, które ukończyły już 26. rok życia, zasady prowadzenia rachunku są następujące:

 • 0 zł za prowadzenie konta pod warunkiem zapewnienia wpływów zewnętrznych na co najmniej 500 zł, w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 6 zł,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej Mastercard po wykonaniu 1 płatności bezgotówkowej, w przeciwnym razie opłata wyniesie 4 zł,
 • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne (autoryzowane poprzez aplikację PeoPay),
 • 0,20 zł za SMS autoryzacyjny w przypadku przelewów internetowych,
 • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziale lub we wpłatomatach banku,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Pekao S.A.

Dodatkowo spełniając warunki zwalniające z opłaty za konto i kartę (wpływ na minimum 500 zł + 1 płatność kartą), bank sprezentuje Wam w danym miesiącu:

 • 0 zł za dwie wypłaty z obcych bankomatów w Polsce oraz
 • 0 zł za wypłaty z zagranicznych bankomatów bez ograniczeń.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

7% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Na nowych klientów Pekao S.A. czeka również bardzo dobra oferta konta oszczędnościowego. Maksymalna kwota obowiązywania preferencyjnego oprocentowania wynosi aż 100.000 zł. Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez 183 dni (6 miesięcy) od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe. Nadwyżka ponad 100.000 zł będzie pracowała już według standardowego oprocentowania (zgodnie z aktualną tabelą oprocentowania).

Z preferencyjnego oprocentowania mogą skorzystać wyłącznie osoby, które nie posiadały rachunku osobistego, konta oszczędnościowego, bądź lokaty w Banku Pekao S.A. i/lub jednostek funduszy inwestycyjnych w Pekao TFI w okresie od 1 stycznia 2021 roku do 31 lipca 2022 roku.

7% w skali roku na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao S.A.Z promocji konta oszczędnościowego możecie skorzystać w terminie od 1 sierpnia 2022 roku do 16 października 2022 roku. Najlepiej zawnioskować o nie podczas składania wniosku o Konto Przekorzystne. Później będzie to możliwe w bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay) wyłącznie w terminie od 3 do 5 dni roboczych po dniu zawarcia umowy o konto osobiste. Ewentualnie konto oszczędnościowe będziecie mogli uruchomić w placówce banku.

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Co miesiąc bezpłatnie możecie wykonywać nielimitowaną liczbę przelewów z konta oszczędnościowego (co zdarza się dość rzadko), aczkolwiek wyłącznie za pośrednictwem aplikacji PeoPay. Przelewy poprzez tradycyjną bankowość elektroniczną kosztują standardowo 7 zł za każdy przelew.

Szczegóły w regulaminie oferty specjalnej konta oszczędnościowego.

Pakiet Komfort – za darmo przez 6 miesięcy

W ramach promocji możecie skorzystać również z Pakietu Komfort, który jest dołączany do konta jako dodatkowa wartość dodana (nie jest to rzecz jasna obowiązek, a jedynie miły dodatek). W ramach pakietu otrzymacie szereg usług przydatnych w codziennym życiu. Pekao zapewnia 3 rodzaje pakietów. Przez pierwsze 6 miesięcy wszystkie są darmowe, zaś później różnią się ceną w zakresie od dokonanego wyboru. Oczywiście na „okres testowy” warto wybrać najwyższy pakiet. Po okresie promocji możecie kontynuować korzystanie z pakietu na standardowych zasadach (już płatnie) lub go wyłączyć.

Co zatem możemy znaleźć w dostępnych Pakietach Komfort?

 • Standardowy – 2 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł) oraz ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł) – standardowy koszt pakietu to 6 zł,
 • Złoty – 3 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł), ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł) oraz ubezpieczenie „Pomoc w domu” – standardowy koszt pakietu to 9 zł,
 • Platynowy – 4 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł), ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł), ubezpieczenie „Pomoc w domu” oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym (do 10.000 zł) – standardowy koszt pakietu to 12 zł.

Wszystkie wspomniane ubezpieczenia oferowane są przez PZU. Pakiet można włączyć w bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej lub w oddziale. Jeśli dyspozycję uruchomienia pakietu złożycie do 25. dnia miesiąca, wówczas zostanie on aktywowany już od nowego miesiąca (przykładowo aktywując pakiet do 25 października, zostanie on uruchomiony już 1 listopada). Natomiast w przypadku aktywacji pakietu pomiędzy 26. dnia miesiąca a jego końcem, uruchomienie pakietu nastąpi miesiąc później (przykładowo aktywując pakiet 28 października, zostanie on uruchomiony 1 grudnia).

Natomiast dyspozycja wyłączenia pakietu dostępna jest wyłącznie w placówce banku. Jeśli dokonacie tego do 25. dnia danego miesiąca, wówczas pakiet zostanie dezaktywowany wraz z zakończeniem tego miesiąca.

Więcej na temat pakietów na dedykowanej podstronie banku.

Złota karta debetowa VISA Gold, czyli…

…powiew prestiżu bez wysokich kosztów. Zamiast bazowej karty debetowej Mastercard, w ramach promocji możecie wyrobić kartę debetową VISA Gold (może to być karta pierwotna lub druga karta dodatkowa). To rzadka okazja do wyrobienia złotej karty, pomimo bycia standardowym klientem. Dotychczasowo, złote karty wydawane były wyłącznie dla klientów private bankingu, czyli osób o aktywach przekraczających milion złotych.

W ramach promocji kartę VISA Gold możecie mieć… za darmo. Jej wyrobienie jest bezpłatne. Co do kosztów miesięcznych, karta VISA Gold jest darmowa po wykonaniu 1 płatności bezgotówkowej na dowolną kwotę w danym miesiącu oraz zapewnieniu wpływu zewnętrznego na kwotę co najmniej 10.000 zł. W przypadku niespełnienia tego warunku, miesięczny koszt karty to tylko 10 zł. 

konto przekorzystne
Oprócz prestiżu, karta Gold zapewnia zniżki i rabaty w programie VISA Oferty.


Karta VISA Debit Gold zapewnia nielimitowane wypłaty z bankomatów Pekao S.A. za 0 zł. Standardowa opłata za wypłatę z pozostałych bankomatów w Polsce to 5 zł. Jednak zapewniając miesięczne wpływy zewnętrzne na konto (z wyłączeniem wpłat gotówkowych) na kwotę co najmniej 10.000 zł oraz wykonując minimum jedną płatność kartą, wówczas wszystkie krajowe i zagraniczne bankomaty macie za darmo! Co ważne, kurs rozliczeniowy stosowany dla karty Gold to kurs hurtowy zapewniany przez organizację VISA bez dodatkowej prowizji (podobnie jak w przypadku karty Mastercard).

Dla osób w wieku do 26 lat, użytkowanie karty VISA Gold jest bezwarunkowo darmowe, tak samo jak wypłaty ze wszystkich bankomatów. Nie musicie spełniać żadnych warunków.


JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów