fbpx

Bank Pekao: 200 zł premii w promocji darmowego konta + 200 zł bonusu dla dziecka + 2,5% na koncie oszczędnościowym

Trwa do:
31 marca 2022

Bank Pekao ruszył z drugą edycją promocji organizowanej wraz z marką VISA. Tym razem zakładając Konto Przekorzystne możecie zdobyć vouchery o wartości 200 zł na zakupy w serwisie Allegro. Oprócz premii na start, możecie skorzystać z preferencyjnego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym – 2,5% w skali roku dla kwoty do 20.0000 zł z gwarancją oprocentowania przez pół roku. Ponadto, po założeniu konta, możecie również założyć konto swojemu dziecku, za co zainkasujecie dodatkowe 200 zł bonusu. Konto Przekorzystne otworzycie bez wychodzenia z domu. Jako bonus ekstra, Bank Pekao uraczy Was 6-miesięcznym Pakietem Komfort. Zapewnia on darmowe ubezpieczenia oraz przelewy ekspresowe. Standardowa wartość pakietu w tym okresie sięga kwoty 72 zł.

Kto może skorzystać z promocji

Promocja skierowana jest do osób, które w okresie od 1 stycznia 2020 roku do 6 marca 2022 roku (czyli do dnia poprzedzającego start promocji) nie posiadały (również jako współposiadacz) konta osobistego lub lokaty w Banku Pekao S.A. Ponadto jeśli posiadaliście konto w Idea Banku, możecie mieć problemy z założeniem konta w pełni online.

Natomiast posiadacze innych produktów Banku Pekao (przykładowo: kredytu, karty kredytowej, czy pożyczki) śmiało mogą wziąć udział również w niniejszej promocji.

PS: pamiętajcie również, iż Bank Pekao oraz PKO Bank Polski to dwa całkiem inne banki, pomimo, że ich nazwy brzmią podobnie. Jeśli posiadacie konto w PKO BP, śmiało możecie wziąć udział w promocji Banku Pekao (tym ze słynnym logo z żubrem).

Jak skorzystać z promocji Banku Pekao?

Promocja trwa do 31 marca 2022 roku – do tej daty należy zarówno złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji, jak i zawrzeć umowę o Konto Przekorzystne wraz z kartą debetową VISA Debit FX oraz dostępem do bankowości elektronicznej Pekao24. Zwróćcie uwagę, iż zazwyczaj bank premiuje założenie konta z kartą Mastercard. Tym razem należy koniecznie zawnioskować o kartę VISA. Warto jednak nadmienić, iż karta VISA Debit FX gwarantuje świetne kursy przeliczeniowe podczas transakcji zagranicznych, zapewniane przez organizację VISA. Są to kursy zbliżone do tak zwanych kursów międzybankowych.

W ramach promocji organizator przygotował pulę nagród dla 1300 pierwszych uczestników akcji. W przypadku wyczerpania puli, promocja zostanie wyłączona przed czasem i nowe wnioski nie będą po prostu przyjmowane.

Wniosek o konto złożycie za pośrednictwem komputera lub smartfona. Najważniejsze, aby posiadać sprawną kamerkę oraz mikrofon. W tym celu polecam jednak złożenie wniosku na smartfonie (wyższa jakość obrazu). Możliwe jest również rozpoczęcie procesu na komputerze i dokończenie w aplikacji mobilnej PeoPay. Jako, że złożenie wniosku i finalizacja umowy może odbyć się tego samego dnia (zdalnie), wniosek możecie złożyć nawet ostatniego dnia trwania promocji.

Podczas wnioskowania o konto, w polu kod rekomendacji wpiszcie kod ALLEGRO, dzięki czemu weźmiecie udział w promocji.

Jak wybrać nagrodę w promocji Banku PekaoCo do kwestii finalizacji umowy, Bank Pekao S.A. promuje popularną w ostatnim czasie metodę, zwaną potocznie “konto otwierane na selfie”. Mówiąc prościej, podczas wypełniania wniosku, bank poprosi Was o zrobienie zdjęcia twarzy oraz zdjęcia dowodu osobistego. Nie będziecie musieli czekać na kuriera, czy też korzystać z krępującej wideorozmowy.

Założenie konta „metodą na selfie” jest jednym z głównych warunków promocji. Jeśli natomiast finalizacja umowy (weryfikacja tożsamości) się nie powiedzie z przyczyn technicznych, wówczas możecie wybrać opcję podpisania umowy w placówce (ale tylko w takim przypadku, jeśli chcecie zgarnąć premię na start). Podczas wizyty w placówce dla pewności wspomnijcie doradcy o kodzie Allegro oraz o tym, że chodzi o podpisanie umowy na podstawie wniosku złożonego online. Jeśli doradca wpadnie na pomysł wypełnienia z Wami wniosku na nowo, wówczas wypadniecie z promocji i nie otrzymacie premii – będzie to standardowe konto założone w oddziale.

Jak zdobyć 200 zł premii na start? – Konto Przekorzystne

Łączna nagroda podzielona jest na 3 części. Pierwszy voucher Allegro o wartości 50 zł otrzymacie za samo podpisanie umowy wraz z podanym wcześniej kodem. Kolejne trzy vouchery również mają wartość 50 zł. Aby zdobyć każdy z nich należy:

 • w kwietniu 2022 roku wykonać 5 płatności bezgotówkowych kartą VISA na dowolną kwotę,
 • w maju 2022 roku wykonać 5 płatności bezgotówkowych kartą VISA na dowolną kwotę,
 • w czerwcu 2022 roku wykonać 5 płatności bezgotówkowych kartą VISA na dowolną kwotę.

Wymagane płatności możecie wykonać stacjonarnie lub online.

Vouchery trafią do Was mailowo oraz za pośrednictwem bankowości elektronicznej w ciągu 60 dni od zakończenia danego etapu promocji. Oznacza to, iż pierwszy voucher o wartości 50 zł otrzymacie do końca maja 2022 roku, zaś kolejne odpowiednio do końca czerwca, lipca i sierpnia 2022 roku. W dniu wydania nagród wasze konto musi pozostawać aktywne. Oprócz tego nie wycofujcie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Vouchery do Allegro będą ważne do 31 grudnia 2022 roku i mają one charakter wielorazowy. Voucherów nie można jednak ze sobą łączyć. Także wykorzystanie wszystkich 4 nagród będzie wymagało wykonania co najmniej 4 zakupów.

Szczegóły w regulaminie promocji Konta Przekorzystnego z kartą VISA.

2,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Na nowych klientów Pekao S.A. czeka również bardzo dobra oferta konta oszczędnościowego. Maksymalna kwota obowiązywania preferencyjnego oprocentowania wynosi 20.000 zł. Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez 183 dni od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe. Nadwyżka ponad 20.000 zł będzie pracowała już według standardowego oprocentowania (zgodnie z aktualną tabelą oprocentowania).

Z preferencyjnego oprocentowania mogą skorzystać wyłącznie osoby, które nigdy wcześniej nie posiadały jakiegokolwiek produktu w Banku Pekao S.A. Także jeśli chodzi o okres karencji, w tym przypadku bank stosuje… permanentny ban 😉

Konto oszczędnościowe Pekao S.A.Z promocji konta oszczędnościowego możecie skorzystać do 31 marca 2022 roku. Najlepiej zawnioskować o nie podczas składania wniosku o Konto Przekorzystne. Później będzie to możliwe w bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay) wyłącznie w terminie od 3 do 5 dni roboczych po dniu zawarcia umowy o konto osobiste.

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Co miesiąc bezpłatnie możecie wykonywać nielimitowaną liczbę przelewów z konta oszczędnościowego (co zdarza się dość rzadko), aczkolwiek wyłącznie poprzez aplikację PeoPay. Przelewy poprzez tradycyjną bankowość elektroniczną kosztują standardowo 7 zł za każdy przelew.

Szczegóły w regulaminie oferty specjalnej konta oszczędnościowego.

Konto Przekorzystne – szczegóły

Jeśli macie mniej niż 26 lat, wówczas prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą są dla Was bezwarunkowo darmowe. Dla osób, które ukończyły już 26. rok życia, zasady prowadzenia rachunku są następujące:

 • 0 zł za prowadzenie konta pod warunkiem zapewnienia wpływów zewnętrznych na co najmniej 500 zł, w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 6 zł,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej VISA po wykonaniu 1 płatności bezgotówkowej, w przeciwnym razie opłata wyniesie 4 zł,
 • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne (autoryzowane poprzez aplikację PeoPay),
 • 0,20 zł za SMS autoryzacyjny w przypadku przelewów internetowych,
 • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziale lub we wpłatomatach banku,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Pekao S.A,

Dodatkowo, spełniając warunki zwalniające z opłaty za konto i kartę (wpływ na minimum 500 zł + 1 płatność kartą), bank sprezentuje Wam w danym miesiącu:

 • 0 zł za dwie wypłaty z obcych bankomatów w Polsce oraz
 • 0 zł za wypłaty z zagranicznych bankomatów bez ograniczeń.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Nawet 200 zł premii dla dziecka

Tym razem możecie zdobyć rekordowe 200 zł za konto założone dziecku w wieku od 0 do 18 lat.

Z promocji yykluczone są młode osoby, które w okresie od 1 stycznia 2021 roku do 28 lutego 2022 roku posiadały w Banku Pekao konto osobiste. Mogły jednak posiadać w tym okresie konto oszczędnościowe Mój Skarb. Wykluczenie obejmuje także osoby korzystające już wcześniej z promocji z „kieszonkowym” Banku Pekao oraz promocji z „kieszonkowym” w ramach konta PeoPay KIDS.

Akcja trwa do 31 marca 2022 roku. W tym czasie ustawowy opiekun powinien otworzyć swojemu dziecku Konto Przekorzystne dla Młodych (może to zrobić w Panelu rodzica w bankowości elektronicznej lub w dowolnej placówce banku) oraz rachunek oszczędnościowy Mój Skarb. Konieczne jest wykonanie tych dwóch czynności tego samego dnia.

Nagrodę w wysokości 100 zł otrzymacie za samo założenie pakietu kont.

Dodatkowe 100 zł wpadnie na konto dziecka za spełnienie powyższego warunku oraz spełnienie jednego z poniższych warunków – w zależności od wieku dziecka w dniu przystąpienia do promocji:

 • warunek dla uczestnika w wieku poniżej 13 lat – na dzień 15 kwietnia 2022 roku saldo na Koncie Przekorzystnym dla młodych lub Rachunku oszczędnościowym Mój Skarb będzie większe niż 50 zł.
 • warunek dla uczestnika w wieku co najmniej 13 lat – w okresie od dnia przystąpienia do promocji do 15 kwietnia 2022 roku uczestnik wykona minimum 3 transakcje bezgotówkowe kartą debetową, aplikacją PeoPay lub BLIKIEM (na dowolne kwoty).

Nagrody zostaną wypłacone w terminie do 30 kwietnia 2022 roku. Więcej szczegółów na temat promocji dla dziecka znajdziecie w regulaminie.


Pakiet Komfort – za darmo przez 6 miesięcy

W ramach promocji skorzystacie również z Pakietu Komfort, który jest dołączany do konta jako dodatkowa wartość dodana. W ramach pakietu otrzymacie szereg usług przydatnych w codziennym życiu. Pekao zapewnia 3 rodzaje pakietów. Przez pierwsze 6 miesięcy wszystkie są darmowe, zaś później różnią się ceną w zakresie od dokonanego wyboru. Oczywiście na „okres testowy” warto wybrać najwyższy pakiet. Po okresie promocji możecie kontynuować korzystanie z pakietu na standardowych zasadach (już płatnie) lub go wyłączyć. Przypomnę jeszcze, iż aktywacja pakietu oraz utrzymanie go do momentu wypłaty premii jest obligatoryjnym warunkiem promocji.

Co zatem możemy znaleźć w dostępnych Pakietach Komfort?

 • Standardowy – 2 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł) oraz ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł) – standardowy koszt pakietu to 6 zł,
 • Złoty – 3 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł), ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł) oraz ubezpieczenie „Pomoc w domu” – standardowy koszt pakietu to 9 zł,
 • Platynowy – 4 darmowe przelewy Express Elixir do wykorzystania w danym miesiącu, ubezpieczenie zakupów przez Internet (do 5000 zł), ubezpieczenie rzeczy osobistych i assistance na usługi informacyjne (do 1000 zł), ubezpieczenie „Pomoc w domu” oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym (do 10.000 zł) – standardowy koszt pakietu to 12 zł.

Wszystkie wspomniane ubezpieczenia oferowane są przez PZU. Pakiet można włączyć w bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej lub w oddziale. Jeśli dyspozycję uruchomienia pakietu złożycie do 25. dnia miesiąca, wówczas zostanie on aktywowany już od nowego miesiąca (przykładowo aktywując pakiet do 25 października, zostanie on uruchomiony już 1 listopada). Natomiast w przypadku aktywacji pakietu pomiędzy 26. dnia miesiąca a jego końcem, uruchomienie pakietu nastąpi miesiąc później (przykładowo aktywując pakiet 28 października, zostanie on uruchomiony 1 grudnia).

Natomiast dyspozycja wyłączenia pakietu dostępna jest wyłącznie w placówce banku. Jeśli dokonacie tego do 25. dnia danego miesiąca, wówczas pakiet zostanie dezaktywowany wraz z zakończeniem tego miesiąca.

Więcej na temat pakietów na dedykowanej podstronie banku oraz w osobnym artykule, w którym szczegółowo analizuję Pakiet Komfort.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów