Jak zaoszczędzić na Wielkanocnych zakupach z programem lojalnościowym PAYBACK

Święta, oprócz magicznego czasu spędzonego z rodziną i bliskimi mają także swoją dużo bardziej przyziemną, finansową stronę. Mowa oczywiście o zakupach. Według ankiety PAYBACK Opinion Poll aż 68% ankietowanych wyda na święta kwotę w przedziale 101-500 zł. Warto więc poszukać nieco oszczędności. Jedną z opcji jest skorzystanie z programów lojalnościowych. Prawdopodobnie najpopularniejszą z tego typu usług na polskim rynku jest Program PAYBACK. Jego początki w naszym kraju sięgają roku 2009. System jest prosty – wystarczy przy okazji codziennych zakupów w sklepach stacjonarnych i internetowych pamiętać o karcie PAYBACK dostępnej także w aplikacji, aktywować kupony, by zbierać punkty, które pozwolą na zdobycie upragnionej nagrody rzeczowej, vouchera do ulubionego sklepu lub pozwolą zmniejszyć rachunek, jaki musimy zapłacić przy kasie.

Jak działa Program PAYBACK?

Uczestnictwo w programie polega na robieniu zakupów przy użyciu zarejestrowanej karty PAYBACK (również w formie aplikacji mobilnej) i otrzymywaniu w zamian punktów, które spożytkować można na trzy sposoby:

  • wymieniając je na nagrody rzeczowe,
  • wymieniając je na vouchery do sklepów,
  • obniżając cenę kolejnych zakupów.

Punkty można zbierać podczas zakupów stacjonarnych w sklepach partnerskich (lista sklepów) oraz podczas zakupów online (partnerzy). W pierwszym przypadku należy okazać kasjerce lub kasjerowi swoją kartę PAYBACK – w postaci fizycznej lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej (zakładka Moja karta).

Zakupy w sklepach internetowych trzeba rozpocząć w aplikacji (lub na stronie) PAYBACK. Wystarczy znaleźć odpowiedni sklep, a następnie przejść za pośrednictwem aplikacji do zakupów.

Payback i Allegro – jak zrobić zakupy?

Punkty PAYBACK są ważne przez 3 lata. Później bezpowrotnie znikają. Platforma szacowała, że wartość utraconych w 2021 roku punktów mogła wynieść nawet 24 miliony złotych! Warto trzymać rękę na pulsie i nie dopuszczać do momentów, jak ten pokazany poniżej. 🙂

Utracone w 2021 roku punkty Payback miały wartość nawet 24 milionów złotych!

Co ważne, nie wszystkie punkty zdobyte podczas zakupów będą dostępne już w dniu wykonania transakcji kartą. Na zatwierdzenie niektórych punktów potrzebne będzie zazwyczaj od 35 do nawet 90 dni.

Liczbę uzbieranych punktów można sprawdzić w każdym momencie w aplikacji mobilnej lub wersji przeglądarkowej platformy.

Szybsze zbieranie punktów zapewniają dostępne w aplikacji kupony. Spełniając warunki kuponu, otrzymacie od kilkuset do nawet kilku tysięcy punktów. Ich działanie opiszę w dalszej części artykułu.

Konto PAYBACK – jak założyć?

Pierwszym krokiem będzie zdobycie karty PAYBACK. Możecie odebrać ją osobiście u jednego z partnerów:

  • BP Polska,
  • Maxi Zoo,
  • PSB Mrówka,
  • Kaufland,
  • w oddziałach CUK Ubezpieczenia

…lub wypełniając ten formularz na stronie programu. Po otrzymaniu karty pozostaje ją tylko zarejestrować w aplikacji. Można również od razu rozpocząć przygodę z PAYBACK od ściągnięcia aplikacji, karta plastikowa zostanie dosłana. A teraz czas na zbieranie punktów.

Ile można zaoszczędzić na świątecznych zakupach z PAYBACK?

Partnerem, który od razu przychodzi na myśl, gdy zaczynamy planować świąteczne zakupy, jest oczywiście Kaufland. Za każde wydane 3 zł w sklepach tej sieci klient otrzymuje 1 punkt. Dzięki korzystaniu z kuponów liczbę punktów można łatwo powiększyć.

Święta to jednak nie tylko zakupy spożywcze. Oprócz produktów do jedzenia wiele osób z tej okazji kupuje także elementy wyposażenia domu, nowe ubrania czy bilety do kina dla siebie i rodziny. I w tym przypadku można sporo zaoszczędzić z kartą PAYBACK. Robiąc zakupy na Allegro odbierzecie 1 punkt za każde 5 zł. W przypadku rezerwacji noclegu na świąteczny wyjazd przez Booking.com – 2 punkty za każde wydane 1 EUR. Każde 2 zł pozostawione w Multikinie to kolejny 1 punkt, a ubrania zakupione w internetowym sklepie H&M pozwolą na zdobycie następnych zgodnie z przelicznikiem 1 EUR = 2 punkty.

Wolny czas warto wykorzystać na aktywny wypoczynek, a w tym pomóc może najpopularniejsza wyszukiwarka okazji, czyli Groupon. Za płatności na tej stronie otrzymacie 1 punkt za każde wydane 2 zł.

Oferty Groupon pozwalają zbierać punkty Payback

Podczas wyjazdów do rodziny kolejne punkty zgarniecie także podczas tankowania na stacjach BP.

Korzystaj z kuponów i zdobywaj punkty kilka razy szybciej

Ciekawą opcją na przyspieszenie zbierania punktów PAYBACK są udostępniane w aplikacji kupony. Ich aktywacja i spełnianie poszczególnych warunków pozwala na jednorazowe zdobycie znacznie większej liczby punktów, niż miałoby to miejsce podczas regularnych zakupów. Kupon należy aktywować przed dokonaniem transakcji. Kupony mogą być jedno- lub wielorazowe. Zasady korzystania z nich są zawsze dostępne w Szczegółach kuponu w aplikacji lub na stronie. Kupony PAYBACK są też często drukowane na wydawanych w sklepach paragonach. Spójrzcie na kilka poniższych przykładów, żeby lepiej zrozumieć ich działanie.

Dzięki temu kuponowi otrzymacie 5 razy więcej punktów za zakupy na Allegro. Przykładowo robiąc zakupy za 100 zł, otrzymalibyście standardowe 20 punktów. Z kuponem będzie to aż 100 punktów.

Kupon Payback Allegro

Tankując na stacjach BP (na przykład w drodze do rodziny) warto przejrzeć aplikację w poszukiwaniu dedykowanych kuponów. Niejednokrotnie uda się Wam zebrać więcej punktów po aktywacji jednego z nich.

Z okazji Świąt Wielkanocnych specjalne kupony przygotował także Kaufland. Pamiętajcie, że najlepsze kupony dostępne są wyłącznie w aplikacji mobilnej. Warto więc pobrać ją na swój telefon.

Wielkanocna promocja Payback w Kauflandzie!

Kupując punkty oznaczone na półkach kolorowym jajkiem możecie zbierać dodatkowe 200 czy 500 punktów lub pięciokrotność standardowej nagrody.

Dodatkową zachętą będzie nagroda główna w postaci 10.000 punktów dla 2000 uczestników, którzy w terminie do 20 kwietnia 2022 roku zbiorą najwięcej punktów!

Zdobyte podczas zakupów punkty będziecie mogli wykorzystać podczas następnych wizyt w sklepie, obniżając wartość rachunku. W przypadku wykorzystania punktów podczas płatności wykorzystuje się stały przelicznik (niezależnie od sklepu) 100 punktów = 1 zł.

PAYBACK oferuje wiele możliwości, warto wiedzieć, jak z nich korzystać. W następnych artykułach na ten temat opiszę poszczególne funkcje aplikacji, pokażę, jak wymieniać punkty na vouchery i wykorzystywać je do opłacania swoich zakupów w sklepach stacjonarnych.


PAYBACK jest strategicznym partnerem bloga w ramach cyklu „Oszczędzamy z PAYBACK”.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów