Santander Bank Polska dla firm: pakiet medyczny LUX MED z 200 zł premii na start

Pakiet medyczny LUX MED w Santander Bank Polska to odpowiedź na potrzeby pojedynczych przedsiębiorców, którzy w tej kwestii skazani są sami na siebie. O ile pracownicy etatowi mogą coraz częściej liczyć na benefit pozapłacowy w postaci prywatnego pakietu medycznego, tak osoby prowadzące firmę samodzielnie musiały do tej pory obejść się smakiem. To się jednak zmieniło, a rynek otworzył się na potrzeby mikroprzedsiębiorstw. Pakiet medyczny LUX MED to jeden z elementów tak zwanej Mini Firmy Santander Banku Polskiego. Usługa podzielona jest na różne warianty, dzięki czemu każdy może dobrać stopień ochrony do swoich wymagań i zakładanego budżetu. Czy pakiet medyczny za 49 zł miesięcznie to gra warta świeczki? Sprawdzamy! Choć już teraz możemy zdradzić, że za samo aktywowanie pakietu możecie zdobyć 200 zł premii i wiele innych benefitów.

Kto może skorzystać?

Pakiet Medyczny LUX MED skierowany jest do przedsiębiorców, którzy posiadają konto firmowe z dostępem do bankowości elektronicznej w Santander Bank Polska. To produkt udostępniany w ramach platformy Mini Firma.

Nie macie konta firmowego w Santander Bank Polska? Załóżcie je, odbierając przy tym nawet 1860 zł premii na start!

Pakiet medyczny LUX MED dla przedsiębiorców 

Pakiet Medyczny LUX MED to obsługiwany przez Santander Bank Polska produkt, z którego korzystać mogą pojedyncze osoby, pary, rodziny i seniorzy w wieku do 80 lat. Zapewnia on dostęp do specjalistów bez skierowania, wygodną platformę online, testy alergiczne, wizyty domowe, pomoc fizjoterapeutów oraz badania laboratoryjne i diagnostyczne w ramach miesięcznej opłaty.

Dużą zaletą jest darmowy dostęp do wielu kosztownych badań w ramach pakietu (na przykład rezonans magnetyczny czy tomografia komputerowa).

Ochrona zdrowia z LUX MED – najważniejsze kwestie

  • Ponad 7000 lekarzy leczących w ramach 40 różnych specjalności i ponad 700 placówek LUX MED (własnych oraz współpracujących). Sprawdźcie sami, gdzie znajduje się najbliższa.
  • Konsultacje online i e-recepty – jeśli schorzenie nie wymaga osobistej wizyty u lekarza, dobrym pomysłem jest skorzystanie z konsultacji na odległość. Podczas takiego spotkania możliwe jest uzyskanie e-recepty, czyli kodu, który wraz z numerem PESEL należy podać w dowolnej aptece, by zrealizować zlecenie.
  • Szybkie umawianie i brak kolejek – na wizytę w LUX MED umówicie się na dwa sposoby: online, wykorzystując dedykowaną aplikację mobilną (Portal Pacjenta) lub telefonicznie. Zawsze na konkretną godzinę, bez niepotrzebnego przesiadywania w poczekalniach.
  • Szeroki zakres ochrony – każdy rodzaj odbiorcy ma możliwość wyboru pomiędzy 2-3 wariantami/pakietami, które scharakteryzuję w dalszej części. 

Rodzaje pakietów

Dostępne są pakiety dla czterech grup:

  • indywidualne,
  • dla dwojga,
  • dla rodzin, rozumiane jako konfiguracja: 2 osoby dorosłe + dowolna liczba dzieci,
  • seniorskie.

Dla każdej z grup zostały przygotowane po 3 pakiety: podstawowy, rozszerzony i kompleksowy. Wyjątkiem są seniorzy, dla których nie jest dostępny pakiet podstawowy. Do ich dyspozycji oddano dwa: rozszerzony oraz kompleksowy. Zakres usług medycznych został dopasowany do typowych potrzeb poszczególnych grup.

Najtańszy z pakietów to pakiet podstawowy w wersji dla jednej osoby. Za niecałe 50 zł miesięcznie przedsiębiorca może liczyć na dostęp do około 10 specjalistów (między innymi: Internista, Pediatra, Urolog, Okulista, Chirurg ogólny, Ortopeda, Lekarz medycyny rodzinnej), 55 różnych badań oraz nieograniczony dostęp do lekarzy, teleporad i konsultacji online. Pakiet Rozszerzony (79 zł miesięcznie) oraz Kompleksowy mają już szerszy zakres usług.

Pakiet Medyczny LUX MED – indywidualny

Pakiety dla dwojga kosztują odpowiednio: 89 zł, 129 zł i 269 zł miesięcznie, obejmując podobny zakres usług.

Pakiet Medyczny LUX MED – dla dwojga

Pakiety rodzinne (129 zł, 159 zł i 369 zł miesięcznie) swoim działaniem chronią dwie osoby dorosłe i dzieci bez limitu ilościowego. Biorąc pod uwagę wysokość wydatków, jakie niektóre rodziny ponoszą na leczenie drobnych przeziębień swoich dzieci, badania kontrolne i wizyty u lekarzy, nawet pakiet kompleksowy nie wydaje się przesadnie drogi. Pakiet obejmie wyłącznie dzieci do 18. roku życia.

Pakiet Medyczny LUX MED – dla rodziny

Pakiet seniorski różni się nieco od pozostałych. Senior nie może bowiem wybrać pakietu podstawowego. W tej grupie wiekowej do wyboru pozostają wyłącznie pakiety rozszerzony i kompleksowy. Warto też zaznaczyć, że pozostałe pakiety dostępne są dla osób do 65. roku życia. Gdy granica wieku zostanie przekroczona (na przykład przez jedną osobę z pary w przypadku pakietu Dla dwojga – konieczne będzie skorzystanie z pakietu seniorskiego).

Pakiet Medyczny LUX MED – Senior

Z uwagi na mnogość dostępnych wariantów nie ma sensu rozprawiać nad każdym z nich (tym bardziej, że musiałbym po prostu przepisać tu każdą z tabel 🙂 ). Jeśli jesteście ciekawi dokładnego zakresu usług dla wybranego przez Was pakietu, zajrzyjcie na dedykowaną stronę. Jedno co rzuciło mi się w oczy to fakt, iż zabiegi fizjoterapeutyczne dostępne są wyłącznie w pakiecie kompleksowym. Z moich doświadczeń wynika, iż rehabilitacja może być dość kosztowna, dlatego lepiej się zabezpieczyć zawczasu.

Jak zamówić pakiet medyczny LUX MED

Żeby zamówić jeden z pakietów należy zalogować się do bankowości elektronicznej Santander Bank Polska dla firm (Moja Firma), a następnie odszukać pozycję eZdrowie w zakładce Usługi. Po wybraniu odpowiedniego pakietu zostaniecie przeniesieni na stronę MediCentre, gdzie dopełnicie formalności, podając dane płatnika oraz osób objętych pakietem.

Jeśli jednak nie macie konta firmowego Santander Bank Polska, a tym samym dostępu do platformy Moja Firma, powinniście na początku założyć rachunek, zgarniając przy okazji nawet 1860 zł premii. Co ważne, z łącznej puli premii, aż 200 zł otrzymacie właśnie za aktywację pakietu medycznego.

Dodatkowe pytania dotyczące pakietów medycznych możecie kierować na adres e-mail: [email protected] oraz pod numer telefonu: 22 493 77 77.

Wiecej szczegółów znajdziecie na stronie Santander Bank Polska oraz MediCentre.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów