fbpx

Ostatnie chwile promocji Banku Pekao: 250 zł premii na start, 150 zł bonusu za konto dziecka i 8% w skali roku na koncie oszczędnościowym + FAQ/Q&A dotyczące promocji

Trwa do:
11 maja 2023

Organizowana przez Bank Pekao promocja Konta Przekorzystnego to zdecydowanie hit ostatnich miesięcy. Do czynienia mamy tu z bardzo łatwą do zdobycia premią na poziomie aż 250 zł (w tym 200 zł premii gotówkowej oraz 50 zł w formie bonu do wykorzystania w sklepach Żabka). Dodatkowy bonus w wysokości 150 zł mogą zgarnąć rodzice dzieci do 18. roku życia, którzy zdecydują się założyć Konto Przekorzystne dla Młodych. Kolejnym atutem jest specjalne konto oszczędnościowe dedykowane nowym klientom banku – to jeden z najlepiej oprocentowanych rachunków na rynku (8% w skali roku aż do kwoty 100.000 zł). Uważam, że to ostatnie chwile, by złapać tak wysoki procent dla swoich oszczędności. Wszyscy w końcu widzimy, jak wygląda sytuacja na rynku oprocentowanych depozytów. Korzystając z okazji, że promocja Banku Pekao kończy się lada moment (potrwa tylko do dnia 15 maja 2023 roku!), warto zrobić małe podsumowanie warunków i odpowiedzieć na Wasze pytania w formie krótkiej sekcji FAQ! Na końcu artykułu znajdziecie informacje dotyczące złotej karty Visa Gold dostępnej dla każdego – założę się, że na jej widok zaświecą się Wam oczy 😉

Bank Pekao – promocja – jakie są zasady?

Promocja skierowana jest do osób, które w okresie od 1 stycznia 2021 roku do 15 marca 2023 roku nie posiadały (również jako współposiadacz) konta osobistego lub lokaty w Banku Pekao S.A. Ponadto, w czasie trwania promocji (tylko do 15 maja 2023 roku!) nie możecie posiadać żadnego produktu kredytowego Banku Pekao.

Promocja potrwa już tylko do 15 maja 2023 roku  (lub do wyczerpania puli 24.000 nagród – w tej chwili jest ich jeszcze 11.000, o czym informuje strona promocji) – w wymienionym terminie należy zarówno złożyć wniosek na dedykowanej stronie promocji, jak i zawrzeć umowę o Konto Przekorzystne wraz z kartą debetową Visa Debit FX lub Visa Debit Gold oraz aplikacją mobilną banku PeoPay, a także złożyć oświadczenie dotyczące udziału w promocji „Przekorzystnie z kartą VISA”. Wniosek złożycie za pośrednictwem komputera lub smartfona (polecam smartfon – lepsza jakość kamerki i mniej potencjalnych problemów ;)).

Co do kwestii finalizacji umowy, Bank Pekao S.A. stosuje popularną w ostatnim czasie metodę, zwaną potocznie “konto otwierane na selfie”. Podczas wypełniania wniosku, bank poprosi Was o zrobienie zdjęcia twarzy oraz zdjęcia dowodu osobistego. Nie będziecie musieli czekać na kuriera, czy też korzystać z krępującej wideorozmowy.

Założenie konta „metodą na selfie” jest jednym z głównych warunków promocji. Jeśli natomiast finalizacja umowy (weryfikacja tożsamości) się nie powiedzie z przyczyn technicznych, wówczas możecie wybrać opcję podpisania umowy w placówce (ale tylko w takim przypadku, jeśli chcecie zgarnąć premię).

Jak zdobyć premię w promocji Banku Pekao?

W skład promocji wchodzi kilka premii cząstkowych. Dzięki temu, nawet jeśli nie uda się Wam spełnić wszystkich warunków, nadal macie szansę na otrzymanie nagrody. Poniższa instrukcja przeprowadzi Was przez ten proces krok po kroku.

 1. Pierwsza nagroda to zestaw złożony z vouchera do Żabki o wartości 50 zł oraz 50 zł premii gotówkowej. Nagrody otrzymacie pod warunkiem założenia konta wraz z dostępem do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej oraz z kartą debetową, o których wspominałem już wcześniej.
 2. Kolejna nagroda o łącznej wartości 150 zł (3 x 50 zł w formie przelewu) trafi na Wasze konto, jeśli w 3 kolejnych pełnych miesiącach kalendarzowych po podpisaniu umowy (w każdym miesiącu z osobna) wykonacie minimum 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową lub z wykorzystaniem aplikacji PeoPay (na dowolną kwotę). To jedyny comiesięczny warunek. Promocja została wiec uproszczona względem poprzedniej edycji (wtedy wymagano także logowania do aplikacji mobilnej). Końcowa wartość premii zależy od tego, w ilu miesiącach spełnicie powyższe warunki:

  • 3 miesiące – 150 zł,
  • 2 miesiące – 100 zł,
  • 1 miesiąc – 50 zł.

Jednak ze względu na łatwość, polecam Wam skorzystać z pełnej opcji 😉

Przykład: otwierając konto w maju 2023 roku, warunki dotyczące transakcji spełnijcie w czerwcu, lipcu i sierpniu 2023 roku.

Z promocji wyłączone są rodzaje płatności, które w zbyt łatwy sposób mogłyby pomóc „nabić liczbę wymaganych transakcji”. Chodzi tu głównie o różnego rodzaju przekazy pieniężne, niebędące faktyczną zapłatą za towary czy usługi. Szczegółowy wykaz „niedozwolonych” kodów MCC znajdziecie w regulaminie.

Kiedy otrzymam premię?

Pierwsza część premii o wartości 100 zł (50 zł jako voucher do Żabki i 50 zł premii gotówkowej) trafi do Was do końca następnego miesiąca po miesiącu, w którym założycie konto. Przykładowo, zakładając konto w maju, pierwszą nagrodę otrzymacie w czerwcu 2023 roku.

Kolejne premie po 50 zł będą wypłacane po prostu w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków promocji. Przykładowo, zakładając konto w maju 2023 roku i spełniając warunki od czerwca do sierpnia 2023 roku, pojedyncze premie będą sukcesywnie wypłacane od lipca do września 2023 roku.

W dniu wypłaty premii wasze konto musi pozostawać aktywne, tak samo jak karta debetowa, aplikacja PeoPay oraz dostęp do bankowości elektronicznej. Oprócz tego nie wycofujcie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Jak wykorzystać karty podarunkowe do Żabki?

Karty podarunkowe, a w zasadzie bony towarowe do wykorzystania w sklepach Żabka, będą miały termin ważności do 30 czerwca 2024 roku. Robiąc za ich pomocą zakupy, proponuję wykorzystywać maksymalnie wartość każdego bonu. Niewykorzystana część przepada. Jeśli jednak zakupy będą miały większą wartość niż wartość bonu, różnicę bez problemu dopłacicie kartą lub gotówką. Ich wykorzystanie jest bardzo proste – wystarczy wyświetlić bon na telefonie i pokazać go kasjerowi, który zeskanuje kod EAN.

Bon towarowy do wykorzystania w sklepach Żabka

Szczegóły w regulaminie promocji Przekorzystnie z kartą VISA.

Ostatnie chwile: 150 zł za założenie Konta Przekorzystnego dla Młodych!

Bank Pekao po raz dwudziesty siódmy organizuje prostą promocję, w ramach której najmłodsi użytkownicy, dla których rodzice zdecydują się założyć Konto Przekorzystne dla Młodych z rachunkiem oszczędnościowym Mój Skarb (oprocentowanym na 8% w skali roku), otrzymają aż 150 zł premii na start. To dobra okazja, by nauczyć dzieci zaradności finansowej i umiejętności rozważnego wydawania pieniędzy.

Akcja jest przeznaczona dla osób w wieku do 18. roku życia, których rodzice posiadają konto w Banku Pekao. Dziecko (lub dzieci) nie mogło mieć swojego konta w banku w okresie od 1 stycznia 2021 roku do 15 marca 2023 roku (mogło natomiast posiadać wtedy rachunek oszczędnościowy Mój Skarb). Wykluczone są osoby korzystające wcześniej z poprzednich edycji promocji Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciomPierwsze kieszonkowe z PeoPay KIDS lub Ekstra 50 zł dla nastolatka.

Również w tym wypadku promocja potrwa tylko do dnia 15 maja – zostały więc ostatnie chwile, nie warto więc zwlekać. Dokładnie promocję omówiłem w dedykowanym artykule.

FAQ – pytania i odpowiedzi

W tej krótkiej sekcji FAQ znajdziecie odpowiedzi na kilka pytań, które powtarzały się w wiadomościach i komentarzach dotyczących promocji. Jeśli macie inne wątpliwości – śmiało podzielcie się nimi pod artykułem.

Czy promocja jest dostępna w placówkach banku?

Nie, udział w promocji mogą wziąć wyłącznie osoby, które przystąpią do akcji i założą konto online, wykorzystując metodę fotoweryfikacji tożsamości. Wyjątkiem są problemy techniczne podczas tego procesu – jeśli takie wystąpią, czynności można dokończyć w oddziale banku i nadal kwalifikować się do odbioru premii.

Czy można dodatkowo wykorzystać posiadany kod polecenia?

Te promocje się nie łączą. Wykorzystanie kodu polecającego podczas rejestracji sprawi, że nie otrzymacie premii z tytułu opisywanej promocji. Sami musicie ocenić, co wolicie 😉

Czy warunek płatności można spełnić, korzystając z Google/Apple Pay?

Jak najbardziej – przy takich transakcjach wykorzystuje się dane karty. Podpinając do aplikacji kartę Banku Pekao, bez trudu spełnicie ten warunek.

Jak mogę potwierdzić, czy jestem objęty promocją?

Jeśli po rejestracji macie wątpliwości co do uczestnictwa w promocji, sugeruję kontakt z infolinią Banku Pekao.

Czy posiadacz aktywnej karty kredytowej Banku Pekao może wziąć udział w promocji?

Nie, wyklucza to jeden z punktów regulaminu. Podobnie udziału w promocji nie wezmą osoby posiadające aktywny kredyt lub pożyczkę Banku Pekao.

Czy do konta muszę wybrać kartę Visa?

Chcąc wziąć udział w promocji, powinniście zawnioskować o kartę debetową Visa Debit FX lub Visa Debit Gold. Dostępne są również karty Mastercard, jednak korzystając z nich, nie weźmiecie udziału w promocji.

Od którego momentu bank liczy 183 dni okresu podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym?

Od chwili założenia konta niezależnie od tego, kiedy na rachunek trafią środki.

Konto Przekorzystne – szczegóły

Jeśli macie mniej niż 26 lat, wówczas prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą są dla Was bezwarunkowo darmowe. Dla osób, które ukończyły już 26. rok życia, zasady prowadzenia rachunku są następujące:

 • 0 zł za prowadzenie konta bezwarunkowo,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej Visa Debit FX po wykonaniu 1 płatności bezgotówkowej tą konkretną kartą i zapewnieniu jednorazowego wpływu na konto w wysokości co najmniej 500 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 4 zł,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej Mastercard Debit FX po wykonaniu 1 płatności bezgotówkowej tą konkretną kartą i zapewnieniu jednorazowego wpływu na konto w wysokości co najmniej 500 zł miesięcznie, w przeciwnym razie opłata wyniesie 4 zł,
 • 0 zł za przelewy internetowe i mobilne (autoryzowane poprzez aplikację PeoPay),
 • 0,20 zł za SMS autoryzacyjny w przypadku przelewów internetowych,
 • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziale lub we wpłatomatach banku,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Pekao S.A.

Dodatkowo spełniając warunki zwalniające z opłaty za kartę (wpływ na minimum 500 zł + 1 płatność kartą), bank sprezentuje Wam w danym miesiącu:

 • 0 zł za dwie wypłaty z obcych bankomatów w Polsce oraz
 • 0 zł za wypłaty z zagranicznych bankomatów bez ograniczeń.

Szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

8% w skali roku na koncie oszczędnościowym – łapcie okazję!

Każdy, kto choć trochę śledzi rynkowe trendy widzi, że dobre oprocentowanie na depozytach jest już w odwrocie. Oferowane przez Bank Pekao 8% w skali roku do kwoty 100.000 zł to jedna z ostatnich okazji, by złapać tak wysoki procent. Stopy procentowe od wielu miesięcy stoją w miejscu, kredyty przestały gwałtownie drożeć, a oprocentowanie lokat zaczyna powoli spadać. Do tego niewiele osób decyduje się na zaciąganie zobowiązań, a tym samym kapitał nie jest już tak bardzo ceniony przez banki. Warto więc pochylić się nad ofertą Banku Pekao, szczególnie że jej warunki są naprawdę okazałe.

Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez 183 dni (6 miesięcy) od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe, a jego prowadzenie jest darmowe. Co miesiąc bezpłatnie możecie wykonywać nielimitowaną liczbę przelewów z konta oszczędnościowego (co zdarza się dość rzadko), aczkolwiek wyłącznie za pośrednictwem aplikacji PeoPay. Przelewy poprzez tradycyjną bankowość elektroniczną kosztują standardowo 7 zł za każdy z nich.

Dokładne omówienie konta oszczędnościowe znajdziecie w pierwszym artykule dotyczącym promocji.

Szczegóły w regulaminie oferty specjalnej konta oszczędnościowego.

Złota karta debetowa VISA Gold dla każdego!

Skrycie marzy się Wam złota karta płatnicza? Chcielibyście mieć w swoim portfelu mieniący się w słońcu „plastik”, którym można pochwalić się znajomym? 😉 Do tej pory szanse na taki środek płatniczy dla większości z nas były równe zera – złote karty wydaje się zazwyczaj klientom o milionowych aktywach. Za sprawą Banku Pekao możecie jednak poczuć się jak Rockefeller, płacąc za niedzielny obiad z rodziną. Karta Visa Gold dostępna jest w ramach promocji za darmo! Jej wyrobienie nie kosztuje nawet złotówki!

Co do kosztów miesięcznych, karta VISA Gold jest darmowa po wykonaniu 1 płatności bezgotówkowej na dowolną kwotę w danym miesiącu oraz zapewnieniu wpływu zewnętrznego na kwotę co najmniej 10.000 zł. W przypadku niespełnienia tego warunku, miesięczny koszt karty to tylko 10 zł – a więc niewielka cena za tak duży zastrzyk prestiżu 😉

Złota karta Banku Pekao dostępna jest również dla osób w wieku do 26 lat i to bezwarunkowo za darmo (tak samo jak wypłaty ze wszystkich bankomatów – nie musicie spełniać żadnych warunków).

konto przekorzystne
Oprócz prestiżu, karta Gold zapewnia zniżki i rabaty w programie VISA Oferty.


Karta VISA Debit Gold zapewnia nielimitowane wypłaty z bankomatów Pekao S.A. za 0 zł. Standardowa opłata za wypłatę z pozostałych bankomatów w Polsce to 5 zł. Jednak zapewniając miesięczne wpływy zewnętrzne na konto (z wyłączeniem wpłat gotówkowych) na kwotę co najmniej 10.000 zł oraz wykonując minimum jedną płatność kartą, wówczas wszystkie krajowe i zagraniczne bankomaty macie za darmo! Co ważne, kurs rozliczeniowy stosowany dla karty Gold to kurs organizacji VISA bez dodatkowej prowizji.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów