Optymalizacja kosztów energii elektrycznej (3) – Tańsze rachunki za prąd dzięki promocjom bankowym gwarantującym zwrot 5%, 10% a nawet 15% wartości rachunków za energię

light-bulb-503881_640W ostatniej części cyklu dotyczącego optymalizacji kosztów energii elektrycznej dowiecie się jak osiągać dodatkowy dochód dzięki opłacaniu rachunków z wykorzystaniem promocji bankowych. Zaprezentuję dziś trzy oferty banków, które są skłonne zwrócić swoim klientom 5%, 10%, a nawet 15% wartości faktur za prąd. By ograniczyć wydatki na energię elektryczną wystarczy opłacać rachunki dokonując przelewu z dedykowanego konta.

  Poprzednie dwa wpisy z cyklu dotyczyły rozwiązań stricte po stronie dostawy/sprzedaży energii. Dzisiaj zaś dowiecie się jak uzyskać dochód wsteczny wykorzystując praktycznie ostatnie ogniwo łańcucha konsumpcji energii elektrycznej jakim jest forma płatności za dostarczoną usługę. O ile niegdyś wiązało się to z powstawaniem kolejnych kosztów (dojazd do punktu płatności, opłata za wpłatę na poczcie), teraz banki pozwalają Wam uzyskiwać dodatkowy dochód… wydając. Dzięki współpracy banków ze sprzedawcami energii elektrycznej klienci mogą liczyć na dodatkowe zniżki i rabaty. Korzyść jest trójstronna: bank zyskuje nowych, lojalnych klientów, sprzedawcy energii również zyskują klientów lub też utrzymują obecnych, zaś klienci cieszą się możliwością uzyskania oszczędności. Przejdźmy jednak do meritum sprawy.

PS Jeśli interesują Was poprzednie wpisy z cyklu, znajdziecie je tutaj:

Optymalizacja kosztów energii elektrycznej (1)
Zmiana dostawcy prądu elektrycznego

 

Optymalizacja kosztów energii elektrycznej (2)
Sam wyprodukuj swoją energię elektryczną, a nadwyżkę sprzedaj

1) Konto Getin Up z promocją „Konto z Energią” w Getin Banku
– zwrot 15% za opłacanie rachunków za prąd wobec spółki ENEA.

Szczegóły promocji:

 • Zwrot 15% wartości faktur za energię elektryczną na rzecz ENEA opłacanych z rachunku Getin Up;
 • Płatności należy wykonywać w formie przelewu internetowego, przelewu złożonego za pomocą bankowości mobilnej, fotopłatności lub polecenia zapłaty;
 • Okres przez jaki będziecie otrzymywać zwrot to 12 miesięcy;
 • Maksymalny roczny zwrot to 200 złotych;
 • Aby skorzystać z promocji musicie utrzymywać aktywny rachunek przez co najmniej 24 miesiące (wcześniejsze wypowiedzenie umowy rachunku skutkować będzie koniecznością zwrotu części lub całości premii);
 • Dodatkowy zwrot 5% wartości transakcji bezgotówkowych kartą debetową
  (do 20 zł miesięcznie, 200 zł rocznie);

  Warunkiem jest dokonanie co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu.
 • Nagroda premiowa podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób fizycznych – 19%.

Jak skorzystać

Do promocji możecie przystąpić pod warunkiem, iż licząc od dnia 1 stycznia 2013 roku nie jesteście ani nie byliście posiadaczem konta typu ROR w Getin Banku. Jeżeli posiadaliście i zamknęliście konto przed tym terminem – możecie skorzystać z promocji. Ponadto musicie być klientami ENEA SA. To sprzedawca prądu, który pierwotnie obsługiwał północno-zachodni region kraju (między innymi województwa Wielkopolskie oraz Zachodniopomorskie). Obecnie każdy może skorzystać z jego usług dzięki możliwości zmiany sprzedawcy prądu elektrycznego. Więcej na ten temat pisałem w artykule Zmiana dostawcy prądu elektrycznego.

Gdy jesteście klientami Enei wystarczy, że:

 • Wypełnicie formularz kontaktowy Getin Up, by dowiedzieć się szczegółów. Jeżeli zdecydujecie się otworzyć konto, umowa rachunku oraz pozostałe dokumenty będą dostarczone do Was poprzez firmę kurierską.
 • Złożycie oświadczenie o przystąpieniu do promocji podczas rozmowy z konsultantem.

Szczegóły konta

 • 0 za prowadzenie konta;
 • 0 zł za wydanie standardowej karty debetowej do konta – MasterCard Paypass (rekomendowana przeze mnie jako najtańsza w utrzymaniu)
 • 0 zł za wszystkie przelewy krajowe dokonywane przez Internet (oraz zlecenia stałe i polecenia zapłaty);
 • brak opłat za wpłaty i wypłaty gotówki w placówkach Getin Banku;
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów sieci Euronet w Polsce (pozostałe 3,5% wartości wypłaty, nie mniej niż 5 zł);
 • Opłata za kartę:

– 0 zł po spełnieniu warunków Pakietu Korzyści „Mój Bank” (co miesiąc wpływ wynagrodzenia minimum 1000 zł oraz płatności kartą minimum 300 zł);

– 2,99 zł po wykonaniu w danym miesiącu płatności minimum 100 zł;

– 6,99 zł jeżeli nie korzystasz z karty.

Posiadając konto Getin Up możecie korzystać z pozostałych elementów Pakietu Korzyści:
2% zwrotu za płatność pozostałych rachunków do 360 zł rocznie(telefon, gaz, itp), dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe, zwrot 2% transakcji wykonanych kartą kredytową do 360 zł rocznie.

Regulamin promocji Konto z Energią

2) Konto Godne Polecenia z promocją „Energia w koncie 2015” w banku BZ WBK
– zwrot 10% za opłacanie rachunków za prąd wobec spółki PGE Obrót.

 Szczegóły promocji:

 • Zwrot 10% wartości faktur za energię elektryczną na rzecz PGE Obrót opłacanych z rachunku KGP;
 • Płatności należy wykonywać w formie przelewu internetowego, zlecenia stałego lub polecenia zapłaty;
 • Okres przez jaki będziecie otrzymywać zwrot to 12 miesięcy;
 • Maksymalny roczny zwrot to 600 złotych;
 • Dodatkowo, jeśli zdecydujecie się na opłacanie rachunków za energię elektryczną poprzez ustanowienie polecenia zapłaty możecie otrzymać jednorazowo kolejne
  50 zł;
 • Warunkiem otrzymania nagrody jest zapewnienie wpływu na konto w wysokości minimum 1000 zł;
 • Promocyjna oferta sprzedaży energii elektrycznej przygotowana przez PGE Obrót S.A. dla aktualnych i nowych klientów PGE, uwzględniająca okres związania ofertą co najmniej do końca 2016 roku (stałość cen);
 • Wartość nagród w promocji prowadzonej w formie sprzedaży premiowej jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych. Więcej na www.energiawkoncie.pl

Jak skorzystać

Z propozycji mogą skorzystać klienci, którzy nie mieli konta w banku BZ WBK w ciągu ostatnich 6 miesięcy lub posiadali inne konto, które zostanie zmienione na KGP (do 31 lipca 2015 roku). Ponadto w ciągu dwóch miesięcy  kalendarzowych następujących po miesiącu zamiany konta należy zawrzeć umowę o co najmniej jeden z następujących produktów oferowanych przez bank: karta kredytowa, kredyt gotówkowy, limit kredytowy w koncie osobistym; rachunek maklerski, ubezpieczenie Locum lub ubezpieczenie Opiekun Rodziny. W promocji może wziąć udział uczestnik, który posiada zawartą z PGE umowę na sprzedaż energii elektrycznej dla gospodarstw domowych, jest uczestnikiem promocji „Energia w koncie PGE” i oświadczy to w placówce banku. Czas na założenie konta macie do  31 lipca 2015 roku.

Szczegóły Konta Godnego Polecenia

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo;
 • 0 zł opłaty miesięcznej za zbliżeniową kartę debetową MasterCard Omni (do dnia 31.12.2015 r.);
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce kartą MasterCard Omni;
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą (do dnia 31.12.2015 r.);
 • 0 zł za przelewy internetowe, przelew24, przelewy cykliczne;
 • Szeroka sieć placówek w Polsce z obsługą kasową;
 • Bardzo dobra aplikacja mobilna.

Zakładając KGP prawdopodobnie będziecie mogli również skorzystać z dodatkowych promocji opisywanych w artykule

 

Regulamin promocji Energia w Koncie – BZ WBK 

Regulamin promocji Energia w Koncie – PGE

 

3)  Konto osobiste w banku Credit Agricole z promocją „Jesteś gotowy na 1000 zł?”

– zwrot 5% za opłacanie rachunków za prąd u dowolnego dostawcy.

Szczegóły promocji:

 • Premia za opłacanie z konta stałych rachunków do 300 zł w ciągu 18 miesięcy.
 • Warunkiem 5% cashbacku jest zapewnienie w miesiącu kalendarzowym poprzedzającym miesiąc realizacji płatności promocyjnej wpływu na konto na kwotę co najmniej 1500 zł.
 • Oprócz rachunków za prąd, zwrot należy się również za opłacanie faktur za gaz, telefon, Internet, telewizję, wodę/ścieki/podgrzanie wody.
 • Płatności należy wykonywać w formie przelewu internetowego. Rachunki należy wcześniej zdefiniować w placówce lub wysyłając skany na dedykowaną stronę.
 • Podatki z tytułu premii odprowadzane są przez bank. Wasza premia to wartość netto.
 • Oprócz zwrotu za rachunki możecie otrzymać 100 zł za otwarcie konta, 100 zł za przejście do CA oraz przelewanie wynagrodzenia oraz do 600 zł z tytułu płatności kartą.

Do promocji możecie dołączyć do 31 maja 2015 roku (włącznie)

Wszystkie szczegóły tej promocji oraz charakterystykę kont oferowanych przez Credit Agicole odnajdziecie w artykule  Do 1000 zł premii za otwarcie konta osobistego Credit Agricole w promocji „Jesteś gotowy na 1000 zł?”.

  Podsumowując, mam nadzieję, iż cykl Optymalizacja kosztów energii elektrycznej choć w pewnym stopniu przyda się Wam w planowaniu swojego budżetu domowego. Jeśli nawet nie skorzystacie z porad dostępnych na blogu, zawsze możecie dowiedzieć się czegoś nowego, o czym dotychczas nie wiedzieliście. Zapraszam do regularnego śledzenia bloga, obiecuję więcej tego typu wpisów, dotyczących optymalizacji waszych finansów osobistych.

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów