fbpx

Niemożliwe staje się faktem, czyli 200 zł premii w Pekao S.A. z Kontem Przekorzystnym oraz 2,7% w skali roku na koncie oszczędnościowym

Kilka dni temu pisałem o solidnym moneyback w Getin Banku, który po kilku latach obudził się z letargu w zakresie promocji bankowych. Chyba jeszcze większym zaskoczeniem jest jednak zmiana strategii banku Pekao S.A., który dotychczas kojarzył się z drogimi kontami, słabym oprocentowaniem produktów oszczędnościowych oraz brakiem jakichkolwiek działań marketingowych, nie wspominając już o wypłacaniu premii na start. W nowej ofercie banku, pojawił się rachunek Konto Przekorzystne zapewniający darmowe prowadzenie (po zapewnieniu wpływu na 500 zł) oraz kartę debetową za 0 zł (po wykonaniu 1 płatności bezgotówkowej). Jeśli natomiast macie mniej niż 26 lat, wówczas prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą otrzymujecie bezwarunkowo za darmo. Na start będziecie ponadto mogli skorzystać z promocyjnego oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym – 2,7% w skali roku dla kwoty do 10.000 zł. Preferencyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez pierwsze pół roku. Na koniec najważniejsze, czyli bonusy. Pierwszy to 100 zł zwrotu za opłacenie składki na polisę w PZU S.A. Drugi natomiast gwarantuje 7% zwrotu za opłacanie rachunków za telefon komórkowy poprzez polecenie zapłaty. Maksymalny roczny zwrot to również okrągłe 100 zł. Podsumowując, oferowany pakiecik wygląda naprawdę solidnie i moim zdaniem „warto przeprosić się z żubrem” (zważywszy, że od pewnego czasu jest to polski bank) 🙂

 

 

Konto Oszczędnościowe na 2,7% w skali roku

Zaczniemy od analizy konta oszczędnościowego. Być może górna kwota obowiązywania preferencyjnego oprocentowania niezbyt zadowoli osoby o znacznych oszczędnościach, ale jak na Pekao S.A. i tak jest dobrze. 2,7% w skali roku to bardzo dobra oferta na tle rynkowych stawek. Więcej gwarantuje w zasadzie tylko T-Mobile Usługi Bankowe (konto oszczędnościowe na 3% w skali roku), zaś Bank Millennium oferuje stawkę wynoszącą tyle samo co Pekao S.A. (aczkolwiek dla kwoty do 200.000 zł). Preferencyjne oprocentowanie obowiązuje przez 180 dni, licząc od momentu zawarcia umowy o konto oszczędnościowe. Nadwyżka ponad 10.000 zł będzie pracowała już według standardowego oprocentowania.

 

Deponując kwotę 10.000 zł na okres 180 dni otrzymacie około 109 zł odsetek.

 

Z promocji konta oszczędnościowego mogą skorzystać nowi klienci banku, nieposiadający do 31 grudnia 2017 roku jakiegokolwiek produktu w Pekao S.A., którzy otworzą Konto Przekorzystne w dniach od 25 stycznia 2018 roku do 30 czerwca 2018 roku.

Konto oszczędnościowe na preferencyjnych warunkach może również otworzyć osoba obecnie posiadająca ROR w Pekao S.A., aczkolwiek tylko w przypadku, gdy:

  • w całym okresie od 01.07.2017 r. do 31.12.2017 r. nie była posiadaczem rachunku oszczędnościowego Dobry Zysk, lub
  • przynajmniej przez jeden dzień pomiędzy 01.07.2017 r. a 31.12.2017 r. posiadała rachunek oszczędnościowy Dobry Zysk, na którym w każdym miesiącu kalendarzowym posiadania tego rachunku w podanym okresie Średnie miesięczne saldo wynosiło nie więcej niż 50 PLN.

Prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Co miesiąc możecie wykonać bezpłatnie nielimitowaną liczbę przelewów z konta oszczędnościowego (co zdarza się dość rzadko), aczkolwiek wyłącznie poprzez aplikację PeoPay. Przelewy poprzez tradycyjną bankowość elektroniczną kosztują dość sporo, bo 7 zł sztuka.

Szczegóły w regulaminie oferty specjalnej konta oszczędnościowego.

 

100 zł zwrotu za opłacenie składki OC w PZU

Nie jest tajemnicą, iż PZU S.A. jest głównym akcjonariuszem banku Pekao S.A., więc kwestią czasu było, aż pojawi się jakaś komplementarna oferta największego ubezpieczyciela w tej części Europy oraz drugiego pod względem wielkości banku w Polsce. PZU S.A. to zdecydowany lider pod względem ubezpieczeń OC w kraju nad Wisłą. Nie będę ukrywał, iż osobiście ubezpieczam auto w „molochu” ze względu na dobrą i prostą ofertę, wysoką jakość obsługi oraz „małoproblemowość, gdy już coś się wydarzy”. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż w przeciwieństwie do rynku bankowego, wśród ubezpieczycieli, tylko PZU S.A. reprezentuje polski kapitał.

Wróćmy jednak do kwestii promocji. Akcja skierowana jest do osób, które założą Konto Przekorzystne w dniach od 25 stycznia 2018 roku do 30 czerwca 2018 roku oraz:

  • do 31 grudnia 2017 roku nie zawarły umowy o żadną usługę banku, lub
  • od 1 lipca 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku nie posiadały w Pekao S.A. rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w PLN, lub
  • od 1 lipca 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku posiadała w Pekao S.A. rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PLN, na którym, w każdym miesiącu tego okresu średnie miesięczne saldo wynosiło od 0 zł do 50 zł.

Jak sami widzicie, plusem oferty Pekao S.A. są krótkie, a nawet bardzo krótkie okresy karencji. Jeśli zatem spełniacie któryś z powyższych warunków, wystarczy, że w okresie od 1 stycznia 2018 roku do 30 czerwca 2018 roku zakupicie nową lub odnowicie polisę OC na pojazd mechaniczny, którego jesteście właścicielem. Jeśli w tym czasie nie wypada Wam okres opłacania składki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby opłacić ją z wyprzedzeniem. Minimalna kwota składki musi wynieść co najmniej 200 zł, co jak na dzisiejsze realia może być nawet składką kwartalną 🙂 Nie ma znaczenia w jaki sposób nabędziecie/odnowicie polisę. Może to być zarówno w oddziale, u agenta lub chyba najkorzystniej, czyli przez Internet. Dodatkowym warunkiem, dzięki któremu zostaniecie przyłączeni do promocji będzie okazanie dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy polisy w placówce banku.

 

Po przystąpieniu do promocji, waszym zadaniem będzie zapewnianie comiesięcznych wpływów na konto w kwocie co najmniej 500 zł oraz minimum 1 transakcji bezgotówkowej kartą lub aplikacją PeoPay. Warunki te należy spełniać przez 6 kolejnych miesięcy. Wpływy mogą pochodzić przykładowo z waszego rachunku w innym banku. Wyłączone są natomiast wpłaty gotówkowe, przelewy wewnętrzne oraz wpływy z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek.

Premia w wysokości 100 zł zostanie wypłacona w miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym po raz ostatni spełniliście warunki promocji. Limit uczestników promocji wynosi 25.000, co moim zdaniem jest stosunkowo dużą liczbą.

Szczegóły w regulaminie promocji „100 zł za zakup polisy OC w PZU S.A.”.

 

100 zł zwrotu za opłacanie telefonu komórkowego

Kolejna premia to 7% moneyback z tytułu opłacania rachunków za telefon komórkowy. Okres przystąpienia do promocji oraz warunki uczestnictwa są identyczne jak w przypadku poprzednich części. Dodatkowym warunkiem nabycia prawa do nagrody jest niekorzystanie z funkcji polecenia zapłaty za faktury VAT wystawione przez operatora telekomunikacyjnego w dniach od 1 lipca 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku.

Zwroty będą wypłacane za rachunki opłacane przez 12 kolejnych miesięcy, licząc od miesiąca następującego po przystąpieniu do promocji. Promocja nie obowiązuje dla tradycyjnych przelewów internetowych, a wyłącznie w przypadku polecenia zapłaty. Jest to bardzo wygodna forma płatności, dzięki której rachunki „opłacają się same” w ciężar waszego konta. W ten sposób, z jednej strony nie będziecie musieli pamiętać o comiesięcznym opłacaniu faktur za telefon, z drugiej zaś otrzymacie solidny zwrot. Polecenie zapłaty możecie ustawić w oddziale banku, na infolinii lub najprościej w bankowości internetowej (tutaj znajdziecie stosowną instrukcję).

Warunki uzyskania moneyback są identyczne jak w przypadku promocji z PZU, czyli wpływy na 500 zł oraz 1 płatność kartą lub PeoPay. Faktury za telefon muszą być wystawione na wasze imiona i nazwiska oraz nie mogą być związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Premie będą wypłacane dość standardowo, czyli w kolejnym miesiącu po zrealizowaniu płatności, aż do momentu osiągnięcia pułapu 100 zł. Limit uczestników promocji wynosi 40.000, czyli jeszcze więcej niż w przypadku promocji z PZU.

Ile można zarobić na tej części promocji? Aby wycisnąć maksymalną premię, należałoby posiadać abonament w wysokości 119 zł miesięcznie. Tego typu wartości możemy spotkać w przypadku zakupu abonamentu wraz z drogim telefonem. Standardowy abonament bez telefonu kosztuje od 30 zł do 50 zł. Dla tych przykładów zwrot wyniesie odpowiednio 25,2 zł oraz 42 zł. Czy to mało, czy dużo – wszystko zależy od waszego spojrzenia na tę kwestię. Moim zdaniem każdy grosz się liczy, zważywszy, iż rachunki opłacają się same 🙂

Szczegóły w regulaminie promocji ”Do 100 PLN zwrotu za rachunki za telefon komórkowy”.

 

Złóż wniosek o Konto Przekorzystne

 

Konto Przekorzystne – szczegóły

Przyszedł czas na analizę Konta Przekorzystnego. Oprócz kwestii związanych bezpośrednio z opłatami, warto pamiętać, iż bank Pekao S.A. to drugi największy bank w Polsce, kojarzony z solidnością i bezpieczeństwem. „Żubr” odznacza się wysokiej jakości obsługą w oddziałach banku, przez co Konto Przekorzystne można polecić również waszym rodzicom, bądź dziadkom. Obsługa klienta w Pekao S.A. oparta jest na tak zwanej „starej szkole bankowej”, gdy doradca był silnie związany z klientem, a nie był wyłącznie sprzedawcą, jak ma to miejsce w większości dzisiejszych placówek bankowych.

 

Jeśli macie mniej niż 26 lat, wówczas prowadzenie konta, użytkowanie karty debetowej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą są bezwarunkowo darmowe.

Dla osób, które ukończyły 26 lat, prowadzenie konta będzie darmowe w przypadku zapewnienia przelewu zewnętrznego na kwotę minimum 500 zł, w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 6 zł. Karta debetowa standardowo kosztuje 3 zł, aczkolwiek wystarczy wykonać 1 płatność bezgotówkową, aby uwolnić się od tej opłaty. Co do bankomatów, za darmo, bez żadnych warunków wypłacicie gotówkę z urządzeń należących do Pekao S.A. Wypłaty z obcych bankomatów w Polsce oraz za granicą kosztują 2% wartości transakcji, minimum 5 zł. Jednak, jeśli zapewnicie warunki zwalniające z opłaty za konto i kartę (wpływ na minimum 500 zł + 1 płatność kartą), wówczas bank sprezentuje Wam w danym miesiącu 2 darmowe wypłaty z obcych bankomatów w Polsce oraz darmowe wypłaty z zagranicznych bankomatów bez ograniczeń.

Ponadto wszyscy klienci bez względu na wiek mogą za 0 zł korzystać z przelewów internetowych i mobilnych, a także wpłat gotówki w oddziałach banku.

Podsumowując, zapewniając wpływy na 500 zł oraz 1 płatność kartą, zostaniecie zwolnieni z podstawowych opłat z tytułu użytkowania konta, a z drugiej strony zapewnicie sobie udział w promocji zwrotu za opłacanie składki OC oraz zwrotu za opłacanie rachunków telefonicznych. Uczciwy deal 😉

Szczegóły w tabeli opłat i prowizji.

 

Jak założyć Konto Przekorzystne

Co do kwestii podpisania umowy, bank pozostał tradycjonalistą. Po wypełnieniu wniosku na dedykowanej stronie promocji, zadzwoni do Was konsultant, aby umówić dla Was spotkanie w oddziale banku w celu podpisania umowy. Na tę chwilę Pekao S.A. nie umożliwia finalizacji umowy za pośrednictwem kuriera, czy też poprzez przelew weryfikacyjny. W zamian czeka Was miła rozmowa, a w niektórych oddziałach również dobra kawa 🙂

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów