fbpx

Nawet 600 zł odsetek brutto w promocji Nest Banku, czyli 4% w skali roku na lokacie oraz na koncie oszczędnościowym (łącznie do 30.000 zł)

Ruszyła kolejna limitowana promocja od Nest Banku. Tym razem zamiast premii na start, brązowy bank oferuje preferencyjne oprocentowanie na Nest Lokacie oraz Nest Koncie Oszczędnościowym. W obu przypadkach oprocentowanie wynosi 4% w skali roku przez okres 6 miesięcy, co jest rynkowym hitem. Jako, że na obu produktach możecie ulokować łącznie 30.000 zł, uzyskane odsetki mogą zdecydowanie przewyższyć bonusy startowe, dotychczas oferowane przez Nest Bank. Odsetki przed opodatkowaniem wyniosą około 600 zł, co po „odciągnięciu podatku od zysków kapitałowych’ da kwotę 486 zł. Ogólnie rzecz biorąc, promocja ta skierowana jest szczególnie do osób posiadających oszczędności. Ba, cała oferta Nest Banku skierowana jest raczej do klientów budujących swoistą poduszkę finansową. Oprócz preferencyjnego oprocentowania, będziecie mogli skorzystać z prawdopodobnie najlepszego na rynku programu regularnego oszczędzania. Rachunek Nest Rodzinne Oszczędności, bo o nim mowa zapewnia wysoką premię za regularne oszczędzanie, dzięki czemu jego rentowność znacząco przewyższa standardowe konta oszczędnościowe, pomimo że w żaden sposób nie wzrasta tutaj ryzyko inwestycyjne (premia jest niezależna od jakichkolwiek czynników, gwarantuje ją regulamin, zaś środki chronione są przez BFG). Do tego dochodzi konto oszczędnościowe Nest Samodzielne Oszczędności (dla dziecka w wieku 13-17 lat) oraz Nest Skarbonka. Oba produkty oprocentowane są na 3% w skali roku. Nest Bank zapewnia również świetne konto osobiste, które jest bezwarunkowo darmowe. Za 0 zł otrzymujecie: prowadzenie rachunku, obsługę karty debetowej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronetu lub oddziałach banku. Oprócz tego możecie skorzystać z nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz mobilnych rozwiązań płatniczych, takich jak Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay. Co ważne, konto możecie otworzyć w pełni online (wniosek złożycie choćby na smartfonie, zaś umowę zawrzecie przelewem weryfikacyjnym albo podczas wideorozmowy). Zamknięcie natomiast dostępne jest przez Internet lub poprzez infolinię

 

 

Uczestnicy promocji

Promocja skierowana jest zarówno do całkiem nowych klientów, jak i do osób, które ponownie chcą założyć konto w Nest Banku. Głównym warunkiem uczestnictwa w promocji jest nieposiadanie konta osobistego w Nest Banku w ciągu ostatnich 24 miesięcy, licząc od dnia złożenia wniosku. Przykładowo, jeśli złożycie wniosek 19 sierpnia 2019 roku, wasze poprzednie konto powinno zostać zamknięte przed 19 sierpnia 2017 roku.

Ponadto z promocji wyłączone są osoby, które w ostatnim czasie złożyły już wniosek o rachunek i który jest w trakcie rozpatrywania przez bank.

 

Jak otworzyć konto w promocji

Aby wziąć udział w akcji, na początek złóżcie wniosek o konto i kartę debetową na dedykowanej stronie promocji. Składanie wniosków w promocji regulaminowo dostępne jest od 19 sierpnia 2019 roku do 31 sierpnia 2019 roku. Akcja może jednak zostać zakończona przed czasem w przypadku wyczerpania puli 500 promocyjnych wniosków

Złożenie wniosku możliwe jest zarówno w przeglądarce internetowej na komputerze, jak i na smartfonie (na przykład podczas podróży komunikacją miejską). Podczas wypełniania wniosków nie musicie wyrażać jakichkolwiek zgód marketingowych.

 

Ostateczny termin podpisania umowy o konto to 13 września 2019 roku. Możecie to zrobić poprzez:

 • rozmowę wideo,
 • przelew weryfikacyjny,
 • zawarcie umowy za pośrednictwem kuriera,
 • zawarcie umowy podczas wizyty w oddziale banku.

Jeśli wybierzecie przelew weryfikacyjny, pamiętajcie, iż dane we wniosku muszą się zgadzać z danymi, które podaliście w banku, z którego wykonacie przelew. Chodzi tu przede wszystkim o dane adresowe. Przelew weryfikacyjny można wykonać z następujących banków: Alior Bank, Pekao S.A., eurobank, ING Bank Śląski, mBank, PBS Bank, Santander Bank, T-mobile Usługi Bankowe.

 

Warunki uzyskania 200 zł premii

W ramach promocji możecie skorzystać z dwóch produktów oszczędnościowych na preferencyjnych warunkach, a mianowicie:

 • Lokaty Witaj na 4% w skali roku przez okres 6 miesięcy do kwoty 10.000 zł,
 • Konta oszczędnościowego na 4% w skali roku przez okres 6 miesięcy do kwoty 20.000 zł.

 

Aby uzyskać podwyższone oprocentowanie na lokacie przez okres 6 miesięcy, wystarczy zapewnić wpływ wynagrodzenia na Nest Konto w wysokości co najmniej 1000 zł w ciągu 60 dni od założenia lokaty. 

W przypadku konta oszczędnościowego należy w każdym miesiącu obowiązywania preferencyjnego oprocentowania zapewniać wpływ wynagrodzenia na kwotę minimum 1000 zł oraz wykonywać płatności kartą na łączną kwotę co najmniej 500 zł.

 

Jeśli nie spełnicie warunków promocji, oprocentowanie na koncie oszczędnościowym będzie zgodne z aktualną tabelą oprocentowania. W przypadku, gdy w okresie promocji saldo na koncie oszczędnościowym przekroczy 20.000 zł, cała kwota będzie oprocentowana według stawki 2% w skali roku. Warunki po raz pierwszy należy zacząć spełniać do 15 października 2019 roku.

 

Co kryje się pod definicją transakcji bezgotówkowych oraz wynagrodzenia?

Co do płatności kartą, wszelkie standardowe płatności w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, czy też przez Internet spełniają rzecz jasna warunki promocji. Wykluczone są jedynie nieco mniej standardowe rozwiązania, do których należą transakcje:

 • w formie wypłaty gotówki, w tym usługa Cash Back,
 • z tytułu płatności za gry hazardowe,
 • u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie (takie jak Revolut – mój komentarz),
 • odwołane lub anulowane (zwrot towaru).

 

Warunki związane z wpływem wynagrodzenia są standardowe, jak w przypadku poprzednich akcji Nest Banku. Poniżej regulaminowa definicja wpływu wynagrodzenia:

Wpływ Wynagrodzenia – suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz jego posiadacza z tytułu:

 • wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę stosunków mianowania/powołania, kontraktów
  menedżerskich/wojskowych/marynarskich; umów zlecenia/o dzieło dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę / zleceniodawcę lub
 • renty lub emerytury i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub
 • stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
 • świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie.

 

Oprócz tego, bank zastrzega w regulaminie, iż w razie wątpliwości może Was poprosić o udokumentowanie wynagrodzenia lub innego świadczenia. Wówczas wystarczy, że w ciągu 7 dni od momentu wysłania prośby wyślecie mailem skan dokumentu potwierdzającego wysokość wynagrodzenia. Punkt ten ma na celu jedynie wyeliminować nadużycia w zakresie realizacji promocji. Po przeprowadzeniu weryfikacji, bank niezwłocznie usunie wasz skan. Dotychczasowo nikt do mnie nie zgłaszał sytuacji, w której bank poprosiłby o dodatkową weryfikację.

Szczegóły w regulaminie promocji „4% na koncie oszczędnościowym” oraz w tabeli oprocentowania.

 

 

 

 

Szczegóły Nest Konta

Nest Konto to jedno z ostatnich na rynku w pełni darmowych kont osobistych. Oprócz bezwarunkowo darmowego prowadzenia konta oraz użytkowania karty debetowej, za 0 zł możecie między innymi wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce, czy też wpłacać środki we wpłatomatach Euronetu lub w kasach banku. Po przetestowaniu Nest Konta, sami zdecydujecie, czy chcecie je pozostawić na dłużej, czy też wolicie zamknąć rachunek po uzyskaniu premii (Nest Bank umożliwia zamknięcie konta przez Internet). Poniżej szczegóły związane z użytkowaniem Nest Konta:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej,
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów Polsce,
 • 0 zł za wypłaty gotówki w ramach Cash back,
 • 0 zł za internetowe przelewy Elixir,
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet,
 • 1 zł za przelewy natychmiastowe,
 • możliwość korzystania z Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay,
 • korzystne promocje w programie Visa Oferty,
 • nowoczesna aplikacja mobilna,
 • darmowe konto walutowe w EUR, USD oraz GBP.

Pozostałe opłaty i prowizje znajdziesz w krótkiej i przejrzystej Tabeli Opłat i Prowizji.

 

Konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności

Kolejny świetny produkt w ofercie brązowego banku to konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności. Moim zdaniem jest to najlepszy na rynku produkt oszczędnościowy stworzony z myślą o osobach, które chcą regularnie odkładać niewielkie kwoty pieniędzy (od 50 zł do 600 zł miesięcznie). Nest Bank doceni Waszą regularność w ten sposób, iż oprócz wypłacania standardowych odsetek, „dorzuci” od siebie premię, która rośnie wraz z każdym rokiem oszczędzania. W pierwszym roku premia wynosi od 2% do 6% (w zależności od liczby posiadanych dzieci) i rośnie z każdym rokiem nawet do 30%. Wypłacana premia skutecznie zwiększa rentowność środków zgromadzonych na koncie oszczędnościowym. Mało tego, aby „wycisnąć” jak najlepszą rentowność konta oszczędnościowego, wcale nie musicie zamrażać środków na bardzo długi okres. W pierwszym roku oszczędzania efektywne oprocentowanie może sięgać 5,7% w skali roku (a dla posiadaczy dzieci jeszcze więcej).

Więcej na temat konta Nest Rodzinne Oszczędności w dedykowanym artykule.

 

 

 

 

Konta oszczędnościowe Nest Konto Samodzielne oraz Nest Skarbonka

Jeśli zamiast regularnego oszczędzania, wolicie standardowe konto oszczędnościowe, to i dla Was coś się znajdzie. Pierwszy produkt to konto Nest Samodzielne Oszczędności. Możecie je założyć dla swojej pociechy w wieku od 13 do 17 lat. Oprocentowanie wynosi 3% w skali roku dla kwoty do 3000 zł. Oprocentowanie gwarantowane jest do 15 stycznia 2020 roku. Aby móc skorzystać z tego konta oszczędnościowego, najpierw należy założyć dziecku Nest Konto Samodzielne, czyli w pełni bezpłatny rachunek osobisty z kartą płatniczą. Konto to otworzycie z poziomu bankowości elektronicznej.

Drugi produkt to konto Nest Skarbonka. W tym przypadku oprocentowanie wynosi również 3% w skali roku, ale dla kwoty do 5000 zł. Oprocentowanie będzie obowiązywało w miesiącu założenia konta oraz przez 6 kolejnych pełnych miesięcy kalendarzowych. Informacje na temat konta znajdują się w najnowszej tabeli oprocentowania.  

W obu przypadkach, nadwyżka ponad saldo przekraczająca odpowiednio 3000 zł oraz 5000 zł oprocentowana jest standardowo, według stawki WIBOR3M pomniejszonej o 0,5 punktu procentowego marży (obecnie 1,2% w skali roku).

Szczegóły – Tabela oprocentowania Nest Banku.

 

Jak zamknąć Nest Konto?

Jeśli po odebraniu premii zdecydujecie się jednak zakończyć współpracę z Nest Bankiem, możecie to zrobić na cztery sposoby:

 

Co tu kryć, Nest Bank nie rzuca nam kłód pod nogi pod względem zamykania konta. To bardzo uczciwe podejście banku, dzięki któremu umowę możemy rozwiązań bez kosztów i zbędnego marnowania czasu. Nie zdziwię się jednak, jeśli duża część z Was pozostawi sobie Nest Konto na dłużej, ponieważ posiada ono naprawdę wiele zalet.

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów