Nest Bank: 200 zł premii w promocji Nest Konta, Lokata Witaj na 4% w skali roku (na 6 miesięcy) oraz rachunek oszczędnościowy z bonusem!

Nest Bank ponownie rusza ze świetną promocją w pełni darmowego Nest Konta. Ponownie możecie zdobyć aż 200 zł premii na start, jednak warto się pospieszyć, ponieważ pula wniosków wynosi tylko 500 sztuk! Wniosek możecie wypełnić choćby na smartfonie. Co ważne, Nest Bank uprościł warunki zdobycia nagrody poprzez obniżenie do 500 zł wymaganej kwoty wpływów na konto. Dzięki temu warunki możecie spełnić przykładowo zapewniając wpływy z tytułu programu Rodzina 500+. Oprócz 200 zł premii gotówkowej, możecie również skorzystać ze świetnej oferty oszczędnościowej Nest Banku, czyli Nest Lokaty Witaj na 4% w skali roku (dla kwoty do 10.000 zł, na okres 6 miesięcy) oraz konta oszczędnościowego Nest Rodzinne Oszczędności z wysoką premią za regularne oszczędzanie (rentowność w pierwszym roku to 5,7% w skali roku, a dla posiadaczy dzieci jeszcze więcej). Do tego dochodzi konto oszczędnościowe Nest Samodzielne Oszczędności (dla dziecka w wieku 13-17 lat) oraz Nest Skarbonka. Oba produkty oprocentowane są na 3% w skali roku. Samo Nest Konto zapewnia natomiast bezwarunkowo darmowe: prowadzenie rachunku, obsługę karty debetowej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronetu lub oddziałach banku. Oprócz tego możecie skorzystać z nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz mobilnych rozwiązań płatniczych, takich jak Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay. Co ważne, konto możecie otworzyć w pełni online (przelewem weryfikacyjnym albo podczas wideorozmowy) oraz zamknąć przez Internet lub na infolinii

 

 

Uczestnicy promocji

Promocja skierowana jest zarówno do całkiem nowych klientów, jak i do osób, które ponownie chcą założyć konto w Nest Banku. Głównym warunkiem uczestnictwa w promocji jest nieposiadanie konta osobistego w Nest Banku w ciągu ostatnich 24 miesięcy, licząc od dnia złożenia wniosku. Przykładowo, jeśli złożycie wniosek 16 lipca 2019 roku, wasze poprzednie konto powinno zostać zamknięte przed 16 lipca 2017 roku.

Ponadto z promocji wyłączone są osoby, które w ostatnim czasie złożyły już wniosek o rachunek i który jest w trakcie rozpatrywania przez bank.

 

Jak otworzyć konto w promocji

Aby wziąć udział w akcji, na początek złóżcie wniosek o konto i kartę debetową na dedykowanej stronie promocji. Składanie wniosków w promocji regulaminowo dostępne jest od 16 lipca 2019 roku do 31 lipca 2019 roku. Akcja może jednak zostać zakończona przed czasem w przypadku wyczerpania puli 500 promocyjnych wniosków. Co tu kryć, pula jest dość mała „jak na całą Polskę” i prawdopodobnie rozejdzie się już kilku dniach. Piszę to na podstawie doświadczeń z poprzednich akcji oraz analizie korzyści jakie można uzyskać rozpoczynając współpracę z Nest Bankiem.

Złożenie wniosku możliwe jest zarówno w przeglądarce internetowej na komputerze, jak i na smartfonie (na przykład podczas podróży komunikacją miejską). Podczas wypełniania wniosków nie musicie wyrażać jakichkolwiek zgód marketingowych.

 

Jedno jest pewne. Dopóki strona promocji jest aktywna i zdążycie złożyć wniosek, wówczas macie pewność udziału w akcji. Ostateczny termin podpisania umowy o konto to 31 sierpnia 2019 roku. Możecie to zrobić poprzez:

 • rozmowę wideo,
 • przelew weryfikacyjny,
 • zawarcie umowy za pośrednictwem kuriera,
 • zawarcie umowy podczas wizyty w oddziale banku.

Jeśli wybierzecie przelew weryfikacyjny, pamiętajcie, iż dane we wniosku muszą się zgadzać z danymi, które podaliście w banku, z którego wykonacie przelew. Chodzi tu przede wszystkim o dane adresowe. Przelew weryfikacyjny można wykonać z następujących banków: Alior Bank, Pekao S.A., eurobank, ING Bank Śląski, mBank, PBS Bank, Santander Bank, T-mobile Usługi Bankowe.

 

Warunki uzyskania 200 zł premii

Łączna premia podzielona na trzy części, odpowiednio na 100 zł, 50 zł oraz 50 zł. Pierwsze 100 zł uzyskacie jeśli do 30 września 2019 roku zapewnicie wpływ wynagrodzenia na kwotę minimum 500 zł. Ponadto, w tym samym miesiącu kalendarzowym, w którym zapewniliście wpływ wynagrodzenia wykonajcie płatności kartą na łączną kwotę co najmniej 500 zł. 

Drugi oraz trzeci bonus o wartości 50 zł otrzymacie za spełnienie identycznych warunków w dwóch kolejnych miesiącach kalendarzowych. Chodzi tu oczywiście o wpływ wynagrodzenia na minimum 500 zł oraz wykonanie płatności kartą na 500 zł.

Podsumowując, warunki należy spełnić w jednej z trzech wybranych sekwencji:

 • w lipcu, w sierpniu i we wrześniu albo
 • w sierpniu, we wrześniu i w październiku albo
 • we wrześniu, w październiku i w listopadzie.

 

Premie będą wypłacane do 20. dnia roboczego kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków promocji. Oczywiście są one zwolnione z opodatkowania.

 

Co kryje się pod definicją transakcji bezgotówkowych oraz wynagrodzenia?

Co do płatności kartą, wszelkie standardowe płatności w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, czy też przez Internet spełniają rzecz jasna warunki promocji. Wykluczone są jedynie nieco mniej standardowe rozwiązania, do których należą transakcje:

 • w formie wypłaty gotówki, w tym usługa Cash Back,
 • z tytułu płatności za gry hazardowe,
 • u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie (takie jak Revolut – mój komentarz),
 • odwołane lub anulowane (zwrot towaru).

 

Warunki związane z wpływem wynagrodzenia są standardowe, jak w przypadku poprzednich akcji Nest Banku. Poniżej regulaminowa definicja wpływu wynagrodzenia:

Wpływ Wynagrodzenia – suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz jego posiadacza z tytułu:

 • wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę stosunków mianowania/powołania, kontraktów
  menedżerskich/wojskowych/marynarskich; umów zlecenia/o dzieło dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę / zleceniodawcę lub
 • renty lub emerytury i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub
 • stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
 • świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie.

 

Oprócz tego, bank zastrzega w regulaminie, iż w razie wątpliwości może Was poprosić o udokumentowanie wynagrodzenia lub innego świadczenia. Wówczas wystarczy, że w ciągu 7 dni od momentu wysłania prośby wyślecie mailem skan dokumentu potwierdzającego wysokość wynagrodzenia. Punkt ten ma na celu jedynie wyeliminować nadużycia w zakresie realizacji promocji. Po przeprowadzeniu weryfikacji, bank niezwłocznie usunie wasz skan. Dotychczasowo nikt do mnie nie zgłaszał sytuacji, w której bank poprosiłby o dodatkową weryfikację.

Szczegóły w regulaminie promocji „200 zł z Nest Kontem dla Ciebie i Twojej Rodziny”.

 

 

 

 

Szczegóły Nest Konta

Nest Konto to jedno z ostatnich na rynku w pełni darmowych kont osobistych. Oprócz bezwarunkowo darmowego prowadzenia konta oraz użytkowania karty debetowej, za 0 zł możecie między innymi wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce, czy też wpłacać środki we wpłatomatach Euronetu lub w kasach banku. Po przetestowaniu Nest Konta, sami zdecydujecie, czy chcecie je pozostawić na dłużej, czy też wolicie zamknąć rachunek po uzyskaniu premii (Nest Bank umożliwia zamknięcie konta przez Internet). Poniżej szczegóły związane z użytkowaniem Nest Konta:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej,
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów Polsce,
 • 0 zł za wypłaty gotówki w ramach Cash back,
 • 0 zł za internetowe przelewy Elixir,
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet,
 • 1 zł za przelewy natychmiastowe,
 • możliwość korzystania z Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay,
 • korzystne promocje w programie Visa Oferty,
 • nowoczesna aplikacja mobilna,
 • darmowe konto walutowe w EUR, USD oraz GBP.

Pozostałe opłaty i prowizje znajdziesz w krótkiej i przejrzystej Tabeli Opłat i Prowizji.

 

Lokata Witaj na 4% w skali roku na 3 lub 6 miesięcy

Jednym z najważniejszych benefitów oferowanych przez Nest Bank jest Nest Lokata Witaj, będąca typową lokatą na start dla nowych klientów. Oprocentowanie wynoszące 4% w skali roku obowiązuje dla kwoty od 1000 zł do 10.000 zł, zaś okres deponowania środków to 3 lub 6 miesięcy. Ta druga opcja dostępna jest dla osób, które zapewnią wpływ wynagrodzenia na Nest Konto w wysokości co najmniej 1000 zł w ciągu 60 dni od założenia lokaty. Lokatę Witaj możecie założyć w ciągu 30 dni od momentu otwarcia Nest Konta.

Szczegóły lokaty w artykule Nest Lokata Witaj na 4% w skali roku oraz w tabeli oprocentowania.

 

 

Przykładowo, lokując kwotę 10.000 zł, po pół roku zarobicie 200 zł odsetek brutto, czyli 162 zł na czysto!

 

 

Konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności

Kolejny świetny produkt w ofercie brązowego banku to konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności. Moim zdaniem jest to najlepszy na rynku produkt oszczędnościowy stworzony z myślą o osobach, które chcą regularnie odkładać niewielkie kwoty pieniędzy (od 50 zł do 600 zł miesięcznie). Nest Bank doceni Waszą regularność w ten sposób, iż oprócz wypłacania standardowych odsetek, „dorzuci” od siebie premię, która rośnie wraz z każdym rokiem oszczędzania. W pierwszym roku premia wynosi od 2% do 6% (w zależności od liczby posiadanych dzieci) i rośnie z każdym rokiem nawet do 30%. Wypłacana premia skutecznie zwiększa rentowność środków zgromadzonych na koncie oszczędnościowym. Mało tego, aby „wycisnąć” jak najlepszą rentowność konta oszczędnościowego, wcale nie musicie zamrażać środków na bardzo długi okres. W pierwszym roku oszczędzania efektywne oprocentowanie może sięgać 5,7% w skali roku (a dla posiadaczy dzieci jeszcze więcej).

Więcej na temat konta Nest Rodzinne Oszczędności w dedykowanym artykule.

 

 

 

Konta oszczędnościowe Nest Konto Samodzielne oraz Nest Skarbonka

Jeśli zamiast regularnego oszczędzania, wolicie standardowe konto oszczędnościowe, to i dla Was coś się znajdzie. Pierwszy produkt to konto Nest Samodzielne Oszczędności. Możecie je założyć dla swojej pociechy w wieku od 13 do 17 lat. Oprocentowanie wynosi 3% w skali roku dla kwoty do 3000 zł. Oprocentowanie gwarantowane jest do 15 stycznia 2020 roku. Aby móc skorzystać z tego konta oszczędnościowego, najpierw należy założyć dziecku Nest Konto Samodzielne, czyli w pełni bezpłatny rachunek osobisty z kartą płatniczą. Konto to otworzycie z poziomu bankowości elektronicznej.

Drugi produkt to konto Nest Skarbonka. W tym przypadku oprocentowanie wynosi również 3% w skali roku, ale dla kwoty do 5000 zł. Oprocentowanie będzie obowiązywało w miesiącu założenia konta oraz przez 6 kolejnych pełnych miesięcy kalendarzowych. Konto Skarbonka jeszcze nie jest jeszcze dostępne w ofercie, aczkolwiek ma zostać udostępnione już tego miesiąca. Informacje na temat konta znajdują się w najnowszej tabeli oprocentowania.  

W obu przypadkach, nadwyżka ponad saldo przekraczająca odpowiednio 3000 zł oraz 5000 zł oprocentowana jest standardowo, według stawki WIBOR3M pomniejszonej o 0,5 punktu procentowego marży (obecnie 1,2% w skali roku).

Szczegóły – Tabela oprocentowania Nest Banku.

 

Jak zamknąć Nest Konto?

Jeśli po odebraniu premii zdecydujecie się jednak zakończyć współpracę z Nest Bankiem, możecie to zrobić na cztery sposoby:

 

Co tu kryć, Nest Bank nie rzuca nam kłód pod nogi pod względem zamykania konta. To bardzo uczciwe podejście banku, dzięki któremu umowę możemy rozwiązań bez kosztów i zbędnego marnowania czasu. Nie zdziwię się jednak, jeśli duża część z Was pozostawi sobie Nest Konto na dłużej, ponieważ posiada ono naprawdę wiele zalet.

 

 

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów