fbpx

Nowy program poleceń Nest Profit z 100 zł premii dla obu stron (edycja do 31 października 2024 roku), Lokata Witaj na 7,1% (do 25.000 zł) oraz konto oszczędnościowe na 7,1% (do 100.000 zł)

Trwa do:
31 października 2024

Ruszyła nowa edycja programu poleceń Nest Banku, tym razem pod nową marką Nest Profit! W promocji trwającej w okresie do 31 października 2024 roku możecie zdobyć bardzo łatwe 100 zł premii na start. Co ważne, w stosunku do poprzedniej edycji programu poleceń, bank skrócił okres karencji o pełny rok, dzięki czemu jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z bonusu (okres karencji to okres wyczekiwania przez byłych klientów banku na ponowną możliwość otwarcia konta w ramach promocji), a także wyraźnie zmienił sposób organizacji promocji. Polecający będzie bowiem otrzymywał bonus także za osoby, które zostaną zaproszone przez jego poleconego. Wydaje się to skomplikowane? Zapewniam Was, że takie nie jest, co postarm się udowodnć niniejszym artykułem 😉

Powinniście jednak wiedzieć, że nie jest to jedyna promocja Nest Banku prowadzona obecnie dla klientów indywidualnych. Jeśli oszczędzacie środki w EUR i szukacie konta oszczędnościowego w tej walucie, możecie skorzystać ze specjalnej oferty, w ramach której nowi klienci mogą otrzymać aż 400 zł premii na start! Szczegóły znajdziecie w tym wpisie. Jeśli jednak wolicie operować wyłącznie złotówkami, czytajcie dalej ten artykuł 😉

Do waszej dyspozycji jest też niezmiennie dobra Lokata Witaj na 7,1% w skali roku z limitem dla kwoty do 25.000 zł (to lokata z czołówki naszego rankingu lokat bankowych) oraz Nest Konto Oszczędnościowe z 7,1% w skali roku dla kwoty do 100.000 zł. Prowadzenie Nest Konta oraz użytkowanie pierwszej karty debetowej otrzymujecie bezwarunkowo za free. Po założeniu rachunku osobistego sami możecie go polecać swoim bliskim. W ten oto sposób zainkasujecie kolejne premie, zaś Wasi bliscy 100 zł bonusu na start oraz dostęp do świetnych produktów depozytowych.

Uczestnicy promocji – nowi klienci

Promocja skierowana jest zarówno do całkiem nowych, jak i powracających klientów Nest Banku. Głównym warunkiem uczestnictwa w promocji jest nieposiadanie konta osobistego w Nest Banku w okresie po 1 stycznia 2023 roku. Natomiast posiadanie innych produktów Nest Banku w żadnym stopniu nie koliduje z możliwością udziału w niniejszej promocji.

Jak założyć konto w promocji Nest Banku?

Aby wziąć udział w akcji, na początek złóżcie wniosek o konto i kartę debetową na dedykowanej stronie promocji. Podczas składania wniosku należy użyć kodu poleceniu uzyskanego od obecnego klienta Nest Banku. Taki kod możecie uzyskać od kogoś bliskiego lub po prostu skorzystać z mojego, sprawdzonego kodu. W tym celu napiszcie do mnie krótką wiadomość poprzez zakładkę Kontakt w tytule wpisując „Kod polecenia Nest Bank”. Otrzymany kod należy wpisać na przedostatniej stronie wniosku.

nest bank premia 100 zł
Konto z premią w Nest Banku – przykładowy kod poleceniaSkładanie wniosków w ramach promocji dostępne jest do 31 października 2024 roku. Pula wniosków w promocji jest nieograniczona!

Złożenie wniosku możliwe jest zarówno w przeglądarce internetowej na komputerze, jak i na smartfonie. W trakcie wypełniania wniosku koniecznie wyraźcie wszystkie zgody marketingowo-handlowe. Podczas wypełniania wniosku do wyboru macie oba rodzaje kart płatniczych – zarówno wirtualną, jak i plastikową. Karta plastikowa zostanie doręczona za darmo Pocztą Polską.

karta debetowa nest bank
Nest Bank – karta płatnicza i sposoby zawarcia umowyNa ostateczne zawarcie umowy macie 14 dni od momentu złożenia wniosku. Umowę możecie sfinalizować poprzez:

 • aplikację mobilną (jeśli chcecie skorzystać z rej opcji, musicie wybrać ją już na początku),
 • rozmowę wideo z konsultantem (wyłącznie w dni robocze, w godzinach od 9:00 do 18:00),
 • przelew weryfikacyjny (opcja dostępna dla posiadaczy konta osobistego w następujących bankach: Alior Bank, Bank Pekao S.A., Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank),
 • zawarcie umowy podczas wizyty w oddziale banku.

Jeśli wybierzecie przelew weryfikacyjny, pamiętajcie, iż dane adresowe podane we wniosku muszą się zgadzać z danymi, które podaliście w banku, z którego wykonacie przelew. Konto z którego dokonujecie przelew musi być w pełni zweryfikowane, to znaczy bank musi posiadać Wasz wzór podpisu. Najlepiej jeśli konto zostało założone w placówce lub za pośrednictwem kuriera. A jeśli zostało założone online (na przykład przelewem weryfikacyjnym lub na selfie), wówczas należałoby złożyć wzór podpisu w banku.

100 zł premii na start – warunki promocji

Aby zdobyć bonus na start należy w jednym z trzech pierwszych miesięcy kalendarzowych od otwarcia rachunku:

 • zapewnić wpływy zewnętrzne na Nest Konto w kwocie minimum 2000 zł oraz
 • wykonać 5 dowolnych transakcji spośród wymienionych: płatność BLIK, operacja kartą debetową, przelew zewnętrzny (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku).

W praktyce oznacza to, iż wpływ z waszego konta w innym dowolnym banku na kwotę 2000 zł oraz 5 przelewów zwrotnych na dowolną kwotę załatwią sprawę bonusu.

Premie będą wypłacane do ostatniego dnia kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków promocji. Oczywiście są one zwolnione z opodatkowania. Do tego momentu musicie posiadać aktywne konto oraz wyrażone wcześniej zgody marketingowe.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń Nest Profit.

Przykład! Załóżmy, że konto założycie w maju 2024 roku. Następnie w czerwcu 2024 roku zapewnicie wpływy na łączną kwotę 2000 zł oraz wykonacie 5 przelewów zewnętrznych. Wówczas 100 zł premii powędruje na wasze konto w terminie do 31 lipca 2024 roku.

Kod polecenia otrzymasz pisząc do nas poprzez zakładkę Kontakt

Nest Konto – szczegóły

Szczegóły związane z użytkowaniem Nest Konta prezentują się następująco:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku – bezwarunkowo,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej – bezwarunkowo,
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów Polsce BLIKIEM,
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów sieci Euronet – kartą lub BLIKIEM,
 • 6 zł za wypłaty gotówki kartą z bankomatów innych niż sieć Euronet,
 • 0 zł za wypłaty gotówki w ramach Cash back,
 • 0 zł za internetowe przelewy Elixir,
 • 0 zł za internetowe przelewy SEPA,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wszystkich wpłatomatach w Polsce – BLIKIEM,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet – kartą,
 • 4 zł za internetowe przelewy natychmiastowe,
 • możliwość korzystania z Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay,
 • nowoczesna aplikacja mobilna,
 • darmowe konto walutowe w EUR, USD oraz GBP.

Pozostałe opłaty i prowizje znajdziecie w krótkiej i przejrzystej Tabeli Opłat i Prowizji.

Polecaj swoim znajomym i zgarniaj kolejne bonusy!

To jeszcze nie wszystko. O wiele więcej zarobicie, polecając konta swoim bliskim. Za każde skuteczne polecenie konta osobistego otrzymacie 100 zł premii, zaś w przypadku konta firmowego 400 zł premii. Na swoją dolę mogą liczyć również polecone przez Was osoby (100 zł za konto osobiste oraz 200 zł w przypadku konta firmowego). Polecającymi mogą zostać zarówno dotychczasowi klienci banku (w tym również firmowi), jak i osoby, które dopiero co założą konto w Nest Banku (polecony może następnie stać się polecającym).

Jak pewnie się domyślacie, warunkiem wypłat nagrody dla polecającego jest spełnienie warunków promocji przez osobę poleconą.

Aby zacząć polecać konta Nest Banku pamiętajcie o wyrażeniu zgód marketingowych oraz rejestracji w programie po zalogowaniu do bankowości elektronicznej. Tam też otrzymacie kod polecający, który będziecie mogli udostępniać swoim bliskim. Program poleceń trwa w okresie do 31 października 2024 roku.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń Nest Profit.

Jedno polecenie – wiele premii

Przedstawione wyżej warunki programu poleceń nie są dla nas niczym nowym. Nest Bank niemalże przedłużył swoją poprzednią promocję. W regulaminie pojawiła się jednak pewna nowość, która ma szczególne znaczenie dla osób, które aktywnie polecają produkty Nest Banku. Mianowicie, od teraz będziecie otrzymywać premię nie tylko za „przyprowadzenie” do banku nowego klienta. Swoją dolę, choć oczywiście nieco mniejszą, otrzymacie także w przypadku, gdy zaproszona przez Was osoba zaprosi kolejną!

Pozwólcie, że wytłumaczę to na przykładzie.

Piotr przekazuje kod polecający Nest Banku Pawłowi, a Paweł, jako nowy klient, spełnia postawione przed nim warunki. W ten sposób zarówno Piotr, jak i Paweł otrzymują po 100 zł premii na start.

Paweł postanawia jednak zaprosić do Nest Banku swojego znajomego. Paweł i jego znajomy otrzymują po 100 zł bonusu, ale nagroda należy się też Piotrowi! Zgarnia on 50% standardowej stawki, a więc 50 zł premii!

Ta sama zasada odnosi się także do produktów firmowych Nest Banku.

program poleceń nest bank 2024 październik
Nest Bank – program poleceń

Kod polecenia otrzymasz pisząc do nas poprzez zakładkę Kontakt

Lokata Witaj na 7,1% w skali roku

Jednym z najważniejszych benefitów oferowanych przez Nest Bank jest Nest Lokata Witaj, będąca typową lokatą na start dla nowych klientów. Oprocentowanie wynoszące nawet 7,1% w skali roku obowiązuje dla kwoty od 1000 zł do 25.000 zł, zaś okres deponowania środków to 3 lub 6 miesięcy (w przypadku lokaty 3-miesięcznej obowiązuje oprocentowanie 5,25% w skali roku, dlatego lepiej wybrać dłuższy wariant).

Promocyjne oprocentowanie dostępne jest dla osób, które w każdym pełnym miesiącu trwania lokaty:

 • zapewnią wpływy zewnętrzne na Nest Konto w kwocie minimum 2000 zł oraz
 • wykonają 3 dowolne transakcje spośród: płatność BLIK, operacja kartą debetową, przelew zewnętrzny (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku),
 • musicie też wyrazić i utrzymać zgody marketingowe na kontakt wszystkimi kanałami (czyli SMS, PUSH, mail i telefon).

Zarówno wpływy, jak i przelewy zewnętrzne możecie wykonać z wykorzystaniem waszego konta w innym banku. Oprócz tego warunkiem skorzystania z lokaty jest udzielenie i nieodwoływanie zgody marketingowej. Lokatę Witaj możecie założyć jednorazowo poprzez bankowość online w ciągu 30 dni od momentu otwarcia Nest Konta. W przypadku zerwania lokaty przed czasem, bank zwróci Wam sam kapitał, ale już bez naliczonych odsetek.

Po zakończeniu okresu deponowania, Lokata Witaj zostanie odnowiona według stawki oprocentowania obowiązującej w dniu odnowienia dla standardowej Nest Lokaty. Jeśli nowe oprocentowanie nie będzie Was satysfakcjonowało, wówczas będziecie mogli zerwać nowo odnowioną lokatę i zlecić przelew środków na konto. Oczywiście w tym przypadku już nie utracicie odsetek naliczonych dla Lokaty Witaj.

Szczegóły lokaty w regulaminie promocji Nest Lokaty Witaj oraz w Tabeli oprocentowania.

Nest Lokata Witaj – ile można na tym zarobić?

Lokując maksymalną kwotę (25.000 zł) na okres 6 miesięcy z oprocentowaniem 7,1% w skali roku osiągniecie zysk brutto na poziomie 887,50 zł (po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych będzie to 718 zł netto). To o wiele więcej niż podczas korzystania ze standardowych promocji bankowych z premią na start.

Konto oszczędnościowe na 7,1% w skali roku

Nest Konto Oszczędnościowe to klasyczna oszczędnościówka z miesięczną kapitalizacją odsetek (które od razu zwiększają saldo konta, a więc i zysk w kolejnym miesiącu). Jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe, a oprocentowanie w wysokości 7,1% w skali roku obowiązuje dla kwoty do 100.000 zł (nadwyżka będzie oprocentowana na 2,5% w skali roku do kwoty 400.000 zł). Okres trwania preferencyjnego oprocentowania wynosi 90 dni pod warunkiem aktywnego korzystania z Nest Konta lub BIZnest Konta w przypadku przedsiębiorców. Aktywne korzystanie oznacza w tym przypadku spełnianie konkretnych warunków:

 • zapewnianie wpływów na konto w wysokości co najmniej 2000 zł,
 • wykonywanie 3 dowolnych transakcji spośród: płatności BLIK, płatności kartą, przelewów zewnętrznych (z wyłączeniem przelewów między własnymi rachunkami w Nest Banku).


Wyżej wymienione warunki należy spełnić w dwóch okresach (w każdym z osobna):

 • do 30 dni od otwarcia konta oszczędnościowe oraz
 • pomiędzy 31. a 60. dniem od otwarcia konta oszczędnościowego.To bardzo zbliżone warunki, jakie należy spełnić, by otrzymać podwyższone oprocentowanie na Lokacie Witaj. Dwie pieczenie na jednym ogniu.

Konto oszczędnościowe Nest Banku z promocyjnym oprocentowaniem nie jest jednak dla każdego. W aktualnej tabeli oprocentowania znajdziemy zapis:

Posiadacz Rachunku Nest Konto może posiadać 1 (jeden) rachunek oszczędnościowy Nest Konto Oszczędnościowe. Aby otworzyć rachunek Nest Konto Oszczędnościowe Posiadacz Rachunku nie może być posiadaczem rachunku oszczędnościowego prowadzonego w złotych polskich otwartego do 21.11.2022 r.

Po zakończeniu okresu 90 dni Wasze środki będą pracowały na 2,5% w skali roku w okresie do 30 września 2024 roku, jednak limit środków będzie wówczas zwiększony do 400.000 zł. Takie samo oprocentowanie będzie obowiązywało w przypadku braku wskazanej aktywności na koncie.

nest bank lokata
Nest Konto Oszczędnościowe – oprocentowanieOprócz darmowego prowadzenia, Nest Bank oferuje też bezpłatne przelewy wewnętrzne z konta oszczędnościowego na konto osobiste. Przelewy zewnętrzne, czyli z konta oszczędnościowego na swoje lub cudze konto w innym banku, są obarczone opłatą w wysokości 10 zł.

nest bank konto oszczędnościowe
Nest Konto Oszczędnościowe – najważniejsze zalety

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania oraz Dokumencie dotyczącym opłat

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów