Nest Lokata Witaj (4% w skali roku) na okres 6 miesięcy – uproszczone warunki promocji!

Nieco ponad rok temu informowałem Was o wprowadzeniu do oferty Nest Banku Lokaty Witaj na 6 miesięcy. Jest to niejako konfiguracja standardowej „lokaty na start”, której pierwotny okres wynosi 3 miesiące, zaś oprocentowanie 4% w skali roku. Dotychczasowo, przedłużony okres lokaty dostępny był dla osób, które zapewniły na konto w Nest Banku wpływy z tytułu wynagrodzenia lub innego świadczenia na kwotę co najmniej 2500 zł. Na szczęście, wraz z nowym regulaminem bank obniżył tę kwotę do 1000 zł, co zdecydowanie uatrakcyjnia ofertę. Nie da się ukryć, iż 4% w skali roku na okres pół roku jest rynkowym hitem. Informacja ta z pewnością spodoba się zarówno osobom, które w ostatnim czasie założyły konto w Nest Banku, jak i tym, które dopiero mają zamiar rozpocząć współpracę z „prorodzinnym” bankiem. Wspomnę tylko, iż Nest Konto to jeden z ostatnich w pełni darmowych rachunków osobistych na rynku. Oprócz tego w ofercie Nest Banku znajdziemy konto oszczędnościowe z premią do 30% wartości rocznej wpłaty!

 

 

Nest Lokata Witaj

Lokata powitalna w Nest Banku przeznaczona jest dla posiadaczy konta osobistego, którzy w ciągu 30 dni od daty otwarcia rachunku złożą dyspozycję założenia lokaty poprzez system bankowości elektronicznej.

Do wyboru macie standardową Nest Lokatę Witaj na 3 miesiące lub depozyt w wersji 6-miesięcznej (można wybrać tylko jeden z nich). Skorzystanie z dłuższej lokaty wymaga jednak spełnienia dodatkowych warunków, a mianowicie zapewnienia w ciągu 60 dni od założenia lokaty:

  • wpływu wynagrodzenia w kwocie minimum 1000 zł (w przypadku konta osobistego),
  • wpływów na rachunek firmowy w kwocie minimum 6000 zł (dokładna definicja wpływu na rachunek firmowy zawarta jest w regulaminie) oraz realizacji terminowej płatności miesięcznej zaliczki podatku dochodowego do właściwego US lub płatności pełnej składki do ZUS .

 

W obu przypadkach warunek wystarczy spełnić w jednym miesiącu. Co natomiast kryje się pod postacią wynagrodzenia? Według regulaminu jest to: suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz Klienta z tytułu:

  • wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę lub
  • renty lub emerytury dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub
  • stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
  • świadczenia z programu Rodzina 500 plus dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie.

Nest Bank zastrzega, iż będzie weryfikował, czy uzyskany przelew to rzeczywiście przelew od pracodawcy, a nie na przykład od kolegi posiadacza konta. W tym celu możecie zostać poproszeni o wysłanie na adres e-mail, skanu dokumentu potwierdzającego wysokość otrzymywanego wynagrodzenia. Większą skrupulatność bank zarezerwował sobie w przypadku kont firmowych. Tutaj regulamin zastrzega możliwość weryfikacji dokumentów księgowych (sprawdzenie realności dokonanej zaliczki). Na dostarczenie wymaganych dokumentów w obu przypadkach będziecie mieli 7 dni. Po dokonaniu weryfikacji, bank usunie otrzymaną dokumentację (posłuży ona jednorazowo w celach weryfikacyjnych).

 

Co jeśli nie spełnię warunków promocji?

Jeśli pomimo założenia lokaty na 6 miesięcy nie uda się Wam spełnić odpowiednich warunków lub negatywnie przejdziecie proces weryfikacji, wówczas oprocentowanie zostanie obniżone do standardowych wartości. Będzie ono obowiązywać od czwartego miesiąca trwania lokaty. Oznacza to, że przez pierwsze 3 miesiące oprocentowanie będzie wynosić 4% w skali roku, zaś w kolejnych 3 miesiącach wyniesie jedynie 0,5% w skali roku. Przeciętne oprocentowanie wyniesie zatem 2,25%. Na nic się nie zda zerwanie lokaty, ponieważ spowoduje to całkowite wyzerowanie odsetek. Oznacza to, iż przed założeniem lokaty sami musicie oszacować swoje możliwości w kwestii spełnienia warunków promocji. Niekiedy „lepsza 3-miesięczna lokata w garści, niż 6-miesięczna na dachu”…czy jakoś tak 😀

Lokując maksymalną kwotę (10.000 zł) na 3 miesiące otrzymacie 100 zł odsetek brutto, czyli 81 zł po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. W przypadku lokaty 6-miesięcznej, kwota ta rośnie dwukrotnie, odpowiednio 200 zł brutto oraz 162 zł netto. Stawką promocji jest zatem maksymalnie 81 zł.

Promocja trwa do odwołania. Z Nest Lokaty Witaj można skorzystać wyłącznie jeden raz. Szczegóły:

 

Szczegóły Nest Konta

Nest Konto to jeden z ostatnich na rynku w pełni darmowych rachunków osobistych. Za darmo, bez spełniania jakichkolwiek warunków otrzymujecie: prowadzenie konta, obsługę karty debetowej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, darmowe wpłaty we wpłatomatach sieci Euronet oraz w placówkach banku. Oprócz tego możecie skorzystać z rachunku oszczędnościowego Nest Oszczędności z oprocentowaniem 2,25% w skali roku dla kwoty do 50.000 zł oraz rachunku Nest Rodzinne Oszczędności z premią za regularne oszczędzanie. Rentowność tego konta w pierwszym roku wynosi 5,7% w skali roku, a w przypadku posiadania dzieci jeszcze więcej!

Więcej na temat Nest Konta oraz szczegółowa analiza rachunku Nest Rodzinne Oszczędności znajduje się w artykule pod tym linkiem.

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów