fbpx

Nest Bank: Nest Lokata Witaj w nowym wydaniu na 6 miesięcy z oprocentowaniem 4% w sali roku

Dzisiejszy wpis z pewnością spodoba się zarówno osobom, które w ostatnim czasie założyły konto w Nest Banku, jak i tym, które dopiero mają zamiar rozpocząć współpracę z „prorodzinnym” bankiem. Nest Lokata Witaj, będąca jednym z głównych wabików oferty Nest Banku dotychczas zapewniała oprocentowanie 4% w skali roku na okres 3 miesięcy (dla kwot od 1000 zł do 10.000 zł). W obecnej promocji okres obowiązywania „ponadprzeciętnego” oprocentowania możecie wydłużyć aż do 6 miesięcy. Na rynku lokat bankowych w Polsce nie znajdziemy innego półrocznego depozytu z tak dobrym oprocentowaniem. Sprawdźmy jednak co należy zrobić, aby otrzymać promocyjne warunki lokaty.

 

 

Nest Lokata Witaj

Lokata powitalna w Nest Banku przeznaczona jest dla posiadaczy konta osobistego, którzy w ciągu 30 dni od daty otwarcia rachunku złożą dyspozycję założenia lokaty poprzez system bankowości elektronicznej.

Do wyboru macie standardową Nest Lokatę Witaj na 3 miesiące lub depozyt w wersji 6-miesięcznej (można wybrać tylko jeden z nich). Skorzystanie z dłuższej lokaty wymaga jednak spełnienia dodatkowych warunków, a mianowicie zapewnienie nie później niż w ciągu 60 dni od założenia lokaty:

  • wpływu wynagrodzenia w kwocie minimum 2500 zł (w przypadku konta osobistego),
  • wpływów na rachunek firmowy w kwocie minimum 6000 zł oraz realizacji terminowej płatności miesięcznej zaliczki podatku dochodowego do właściwego US lub płatności pełnej składki do ZUS .

W obu przypadkach warunek wystarczy spełnić w jednym miesiącu. Co natomiast kryje się pod postacią wynagrodzenia? Według regulaminu jest to: suma wpływów na Rachunek ROR realizowanych na rzecz Klienta z tytułu:

  • wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę lub
  • renty lub emerytury dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie lub
  • stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
  • świadczenia z programu Rodzina 500 plus dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie.

Warunki są dość ostre. Który student otrzymuje 2500 zł stypendium albo który rencista otrzymuje aż taką kwotę renty? Natomiast w przypadku 500 plus spełnienie warunków promocji wymaga posiadania minimum…pięciorga dzieci 🙂

Najbardziej realny wariant to wpływ wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę. Nie wiadomo jak Nest Bank będzie weryfikował, czy to rzeczywiście przelew od pracodawcy, a nie na przykład kolegi posiadacza konta. O wiele większą skrupulatność bank zarezerwował sobie w przypadku kont firmowych. Tutaj regulamin zastrzega możliwość weryfikacji dokumentów księgowych (sprawdzenie realności dokonanej zaliczki).

 

Co jeśli nie spełnię warunków promocji?

Jeśli pomimo założenia lokaty na 6 miesięcy nie uda się Wam spełnić odpowiednich warunków, wówczas oprocentowanie zostanie obniżone do standardowych wartości. Będzie ono obowiązywać od czwartego miesiąca trwania lokaty (przez pierwsze 3 miesiące oprocentowanie będzie wynosić 4% w skali roku) i wyniesie jedynie 0,5% w skali roku. Przeciętne oprocentowanie wyniesie zatem 2,25%. Na nic się nie zda zerwanie lokaty, ponieważ spowoduje to całkowite wyzerowanie odsetek. Oznacza to, iż przed założeniem lokaty sami musicie oszacować swoje możliwości w kwestii spełnienia warunków promocji. Niekiedy „lepsza 3-miesięczna lokata w garści, niż 6-miesięczna na dachu”…czy jakoś tak 😀

Lokując maksymalną kwotę (10.000 zł) na 3 miesiące otrzymacie 100 zł odsetek brutto, czyli 81 zł po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. W przypadku lokaty 6-miesięcznej, kwota ta rośnie dwukrotnie, odpowiednio 200 zł brutto oraz 162 zł netto. Stawką promocji jest zatem maksymalnie 81 zł.

Promocja trwa do odwołania. Z Nest Lokaty Witaj można skorzystać wyłącznie jeden raz. Szczegóły w regulaminie promocji „Nest Lokata Witaj” oraz w tabeli oprocentowania.

 

Szczegóły Nest Konta

Nest Konto to jeden z ostatnich na rynku w pełni darmowych rachunków osobistych. Za darmo, bez spełniania jakichkolwiek warunków otrzymujecie: prowadzenie konta, obsługę karty debetowej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, darmowe wpłaty we wpłatomatach sieci Euronet oraz w placówkach banku. Oprócz tego możecie skorzystać z rachunku oszczędnościowego Nest Oszczędności z oprocentowaniem 2,25% w skali roku dla kwoty do 50.000 zł oraz rachunku Nest Rodzinne Oszczędności z premią za regularne oszczędzanie.

Więcej na temat Nest Konta znajdziecie w artykule pod linkiem.

 

Złóż wniosek o Nest Konto i skorzystaj z lokaty na 4%

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów