fbpx

Nest Bank: nawet 600 zł premii na start + Lokata Witaj na 7,1% (do 25.000 zł) oraz konto oszczędnościowe na 7,1% (do 100.000 zł)

Trwa do:
30 września 2024
Dostępność wniosków
5000

Wojna pomiędzy Lidlem i Biedronką nie zwalnia tempa! Dwa najpopularniejsze dyskonty w Polsce przerzucają się akcjami promocyjnymi, siłują na wysokość cen, a także wymyślają na temat rywala coraz lepsze… memy (choć Biedronka zdecydowanie ich nie lubi, o czym świadczy choćby internetowa afera z Jakubem Bielem, ale o tym przeczytajcie jednak sami 😉 ). Niezależnie od tego, po której stronie sporu stoicie, nie musicie wybierać! Nest Bank niespodziewanie zaserwował nam bowiem całkowicie nową promocję, w której zdobyć można nawet 600 zł premii gotówkowej w formie zwrotu za płatności kartą i BLIKiem w Lidlu i Biedronce 😉 W niniejszym artykule przedstawię wszystkie istotne punkty regulaminu tej akcji. Na uwagę zasługuje także świetna oferta depozytowa Nest Banku, która od dawna już zajmuje czołowe pozycje w naszych rankingach kont oszczędnościowych oraz lokat bankowych. Aktualnie do waszej dyspozycji jest Lokata Witaj na 7,1% w skali roku (dla kwot do 25.000 zł) oraz Nest Konto Oszczędnościowe z identycznym oprocentowaniem obowiązującym dla kwoty do 100.000 zł.

Uczestnicy promocji – nowi klienci

Promocja skierowana jest zarówno do całkiem nowych, jak i powracających klientów Nest Banku. Głównym warunkiem uczestnictwa w promocji jest nieposiadanie konta osobistego w Nest Banku w okresie po 1 stycznia 2022 roku. Natomiast posiadanie innych produktów Nest Banku w żadnym stopniu nie koliduje z możliwością udziału w niniejszej promocji.

Jak założyć konto w promocji Nest Banku?

Uwaga! Jeśli używacie AdBlocka lub innego blokera reklam, na wszelki wypadek wyłączcie go, zanim przejdziecie na stronę promocji. Z doświadczenia wiemy, że tego typu wtyczki mogą spowodować problemy z dołączeniem do akcji. Jeśli regularnie przeglądacie bloga JakDorobic.pl, możecie wyłączyć AdBlock na stałe dla naszego adresu. Gwarantuję, że nie znajdziecie tutaj żadnej irytującej reklamy 😉

Aby wziąć udział w akcji, na początek złóżcie wniosek o konto osobiste na dedykowanej stronie promocji. Składanie wniosków w ramach promocji dostępne jest w terminie do 30 września 2024 roku lub do momentu wyczerpania puli 5000 wniosków.

Złożenie wniosku możliwe jest zarówno w przeglądarce internetowej na komputerze, jak i na smartfonie. W trakcie wypełniania wniosku koniecznie wyraźcie wszystkie zgody marketingowo-handlowe.

Na ostateczne zawarcie umowy macie 14 dni od momentu złożenia wniosku. Umowę możecie sfinalizować poprzez:

 • aplikację mobilną (jeśli chcecie skorzystać z rej opcji, musicie wybrać ją już na początku),
 • rozmowę wideo z konsultantem (wyłącznie w dni robocze, w godzinach od 9:00 do 18:00),
 • przelew weryfikacyjny (opcja dostępna dla posiadaczy konta osobistego w następujących bankach: Alior Bank, Bank Pekao S.A., Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank),
 • zawarcie umowy podczas wizyty w oddziale banku.

Specjalna promocja Nest Bank – nawet 600 zł premii na start!

Jeśli wybierzecie przelew weryfikacyjny, pamiętajcie, iż dane adresowe podane we wniosku muszą się zgadzać z danymi, które podaliście w banku, z którego wykonacie przelew. Konto z którego dokonujecie przelew musi być w pełni zweryfikowane, to znaczy bank musi posiadać Wasz wzór podpisu. Najlepiej jeśli konto zostało założone w placówce lub za pośrednictwem kuriera. A jeśli zostało założone online (na przykład przelewem weryfikacyjnym lub na selfie), wówczas należałoby złożyć wzór podpisu w banku.

Do 600 zł premii na start – warunki promocji

Premią w promocji jest zwrot za zakupy w sklepach Lildl oraz Biedronka opłacane kartą wydaną do Nest Konta lub BLIKiem (oczywiście również za pośrednictwem aplikacji Nest Bank). Stawka zwrotu to 10% (do kwoty 100 zł miesięcznie) lub 5% (do kwoty 60 zł miesięcznie). Pierwszy zwrot otrzymacie za zakupy wykonane w pierwszym pełnym miesiącu kalendarzowym po otwarciu rachunku (a później oczywiście w kolejnych 5 miesiącach). Aby otrzymywać zwroty, należy zapewniać wpływy na otwarte w promocji konto. Od pochodzenia wpływów zależy wartość zwrotu.

 • Na wyższą wartość (10% aż do kwoty 100 zł miesięcznie) mogą liczyć osoby, które w danym miesiącu zapewnią wpływ wynagrodzenia w łącznej kwocie co najmniej 2000 zł, a ponadto wykonają co najmniej 15 transakcji kartą lub BLIKiem w miesiącu, w tym minimum jedna płatność w tym miesiącu zostanie wykonana kartą w Biedronce lub Lidlu.

Wpływ wynagrodzenia nie musi być jednorazowy, może to być kilka przelewów na łączną kwotę minimum 2000 zł miesięcznie. Musi to być wpływ z tytułu:

 • wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę, dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez pracodawcę,
 • stosunków mianowania/powołania, kontraktów menedżerskich/wojskowych/marynarskich; umów zlecenia/o dzieło dokonanych bezpośrednio na Rachunek ROR przez zleceniodawcę,
 • renty lub emerytury i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie
 • stypendium dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie,
 • świadczenia z programu Rodzina 800 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Rachunek ROR przez organ wypłacający świadczenie.

 • Jeśli jednak nie chcecie otrzymywać wynagrodzenia na Nest Konto, możecie liczyć na 5-procentowy zwrot (do kwoty 60 zł miesięcznie). Wówczas, oprócz wymaganych 15 płatności bezgotówkowych miesięcznie, w tym co najmniej jednej płatności kartą w Lidlu/Biedronce, wystarczy zapewnić po prostu sumę wpływów na konto na kwotę co najmniej 2000 zł (nie muszą to być wpływy wynagrodzenia).

Nawet 400 zł premii na start!

Przykładowo: zakładając Nest Konto w czerwcu 2024 roku, pierwszy wpływ o łącznej wartości minimum 2000 zł zapewnijcie w lipcu 2024 roku. W tym samym miesiącu wykonajcie co najmniej 15 transakcji kartą debetową wydaną do Nest Konta lub BLIKiem. Następnie spełniajcie te same warunki w miesiącach od sierpnia do grudnia 2024 roku.

Wypłata premii w promocji Nest Bank

Zwroty będziecie otrzymywać przelewem na konto (zbiorczo za cały miesiąc) do końca kolejnego miesiąca, czyli zwrot za płatności w sierpniu 2024 roku otrzymacie w terminie do końca września 2024 roku i tak dalej…

Do tego czasu nie odwołujcie wyrażonych zgód marketingowych i nie rozwiązujcie umowy o konto.

Jeśli zdecydujecie się na zapewnienie wpływu wynagrodzenia na koncie, będziecie mogli otrzymać łącznie do 600 zł zwrotu za zakupy. W przypadku dowolnych wpływów na konto, trzeba będzie zadowolić się zwrotem do kwoty 360 zł.

Szczegóły w regulaminie promocji „Otwórz Nest Konto i zgarnij zwrot za zakupy w Biedronce i Lidlu”.

Nest Konto – szczegóły

Szczegóły związane z użytkowaniem Nest Konta prezentują się następująco:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku – bezwarunkowo,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej – bezwarunkowo,
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów Polsce BLIKIEM,
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów sieci Euronet – kartą lub BLIKIEM,
 • 6 zł za wypłaty gotówki kartą z bankomatów innych niż sieć Euronet,
 • 0 zł za wypłaty gotówki w ramach Cash back,
 • 0 zł za internetowe przelewy Elixir,
 • 0 zł za internetowe przelewy SEPA,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wszystkich wpłatomatach w Polsce – BLIKIEM,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet – kartą,
 • 4 zł za internetowe przelewy natychmiastowe,
 • możliwość korzystania z Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay,
 • nowoczesna aplikacja mobilna,
 • darmowe konto walutowe w EUR, USD oraz GBP.

Pozostałe opłaty i prowizje znajdziecie w krótkiej i przejrzystej Tabeli Opłat i Prowizji.

Do 2000 zł premii w programie poleceń

To jeszcze nie wszystko. O wiele więcej zarobicie, polecając konta swoim bliskim. Za każde skuteczne polecenie konta osobistego otrzymacie 100 zł premii, zaś w przypadku konta firmowego 400 zł premii. Na swoją dolę mogą liczyć również polecone przez Was osoby (100 zł za konto osobiste oraz 200 zł w przypadku konta firmowego). Polecającymi mogą zostać zarówno dotychczasowi klienci banku (w tym również firmowi), jak i osoby, które dopiero co założą konto w Nest Banku (polecony może następnie stać się polecającym).

Jak pewnie się domyślacie, warunkiem wypłat nagrody dla polecającego jest spełnienie warunków promocji przez osobę poleconą, która powinna, w jednym z trzech pierwszych miesięcy kalendarzowych od otwarcia rachunku:

 • zapewnić wpływy zewnętrzne na Nest Konto w kwocie minimum 2000 zł oraz
 • wykonać 5 dowolnych transakcji spośród wymienionych: płatność BLIK, operacja kartą debetową, przelew zewnętrzny (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku).

Aby zacząć polecać konta Nest Banku pamiętajcie o wyrażeniu zgód marketingowych oraz rejestracji w programie na stronie programu poleceń. Tam też otrzymacie kod polecający, który będziecie mogli udostępniać swoim bliskim. Program poleceń trwa do 30 września 2024 roku.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń.

Lokata Witaj na 7,1% w skali roku

Jednym z najważniejszych benefitów oferowanych przez Nest Bank jest Nest Lokata Witaj, będąca typową lokatą na start dla nowych klientów. Oprocentowanie wynoszące nawet 7,1% w skali roku obowiązuje dla kwoty od 1000 zł do 25.000 zł, zaś okres deponowania środków to 3 lub 6 miesięcy (w przypadku lokaty 3-miesięcznej obowiązuje oprocentowanie 5,25% w skali roku, dlatego lepiej wybrać dłuższy wariant).

Promocyjne oprocentowanie dostępne jest dla osób, które w każdym pełnym miesiącu trwania lokaty:

 • zapewnią wpływy zewnętrzne na Nest Konto w kwocie minimum 2000 zł oraz
 • wykonają 3 dowolne transakcje spośród: płatność BLIK, operacja kartą debetową, przelew zewnętrzny (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku),
 • musicie też wyrazić i utrzymać zgody marketingowe na kontakt wszystkimi kanałami (czyli SMS, PUSH, mail i telefon).

Zarówno wpływy, jak i przelewy zewnętrzne możecie wykonać z wykorzystaniem waszego konta w innym banku. Oprócz tego warunkiem skorzystania z lokaty jest udzielenie i nieodwoływanie zgody marketingowej. Lokatę Witaj możecie założyć jednorazowo poprzez bankowość online w ciągu 30 dni od momentu otwarcia Nest Konta. W przypadku zerwania lokaty przed czasem, bank zwróci Wam sam kapitał, ale już bez naliczonych odsetek.

Po zakończeniu okresu deponowania, Lokata Witaj zostanie odnowiona według stawki oprocentowania obowiązującej w dniu odnowienia dla standardowej Nest Lokaty. Jeśli nowe oprocentowanie nie będzie Was satysfakcjonowało, wówczas będziecie mogli zerwać nowo odnowioną lokatę i zlecić przelew środków na konto. Oczywiście w tym przypadku już nie utracicie odsetek naliczonych dla Lokaty Witaj.

Szczegóły lokaty w regulaminie promocji Nest Lokaty Witaj oraz w Tabeli oprocentowania.

Nest Lokata Witaj – ile można na tym zarobić?

Lokując maksymalną kwotę (25.000 zł) na okres 6 miesięcy z oprocentowaniem 7,1% w skali roku osiągniecie zysk brutto na poziomie 887,50 zł (po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych będzie to 718 zł netto). To o wiele więcej niż podczas korzystania ze standardowych promocji bankowych z premią na start.

Konto oszczędnościowe na 7,1% w skali roku

Nest Konto Oszczędnościowe to klasyczna oszczędnościówka z miesięczną kapitalizacją odsetek (które od razu zwiększają saldo konta, a więc i zysk w kolejnym miesiącu). Jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe, a oprocentowanie w wysokości 7,1% w skali roku obowiązuje dla kwoty do 100.000 zł (nadwyżka będzie oprocentowana na 2,5% w skali roku do kwoty 400.000 zł). Okres trwania preferencyjnego oprocentowania wynosi 90 dni pod warunkiem aktywnego korzystania z Nest Konta lub BIZnest Konta w przypadku przedsiębiorców. Aktywne korzystanie oznacza w tym przypadku spełnianie konkretnych warunków:

 • zapewnianie wpływów na konto w wysokości co najmniej 2000 zł,
 • wykonywanie 3 dowolnych transakcji spośród: płatności BLIK, płatności kartą, przelewów zewnętrznych (z wyłączeniem przelewów między własnymi rachunkami w Nest Banku).


Wyżej wymienione warunki należy spełnić w dwóch okresach (w każdym z osobna):

 • do 30 dni od otwarcia konta oszczędnościowe oraz
 • pomiędzy 31. a 60. dniem od otwarcia konta oszczędnościowego.



To bardzo zbliżone warunki, jakie należy spełnić, by otrzymać podwyższone oprocentowanie na Lokacie Witaj. Dwie pieczenie na jednym ogniu.

Konto oszczędnościowe Nest Banku z promocyjnym oprocentowaniem nie jest jednak dla każdego. W aktualnej tabeli oprocentowania znajdziemy zapis:

Posiadacz Rachunku Nest Konto może posiadać 1 (jeden) rachunek oszczędnościowy Nest Konto Oszczędnościowe. Aby otworzyć rachunek Nest Konto Oszczędnościowe Posiadacz Rachunku nie może być posiadaczem rachunku oszczędnościowego prowadzonego w złotych polskich otwartego do 21.11.2022 r.

Po zakończeniu okresu 90 dni Wasze środki będą pracowały na 2,5% w skali roku w okresie do 30 września 2024 roku, jednak limit środków będzie wówczas zwiększony do 400.000 zł. Takie samo oprocentowanie będzie obowiązywało w przypadku braku wskazanej aktywności na koncie.

Nest Konto Oszczędnościowe – oprocentowanie



Oprócz darmowego prowadzenia, Nest Bank oferuje też bezpłatne przelewy wewnętrzne z konta oszczędnościowego na konto osobiste. Przelewy zewnętrzne, czyli z konta oszczędnościowego na swoje lub cudze konto w innym banku, są obarczone opłatą w wysokości 10 zł.

Nest Konto Oszczędnościowe – najważniejsze zalety

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania oraz Dokumencie dotyczącym opłat.



JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów