Nest Bank: nawet 400 zł premii na start + Lokata Witaj na 7,1% (do 25.000 zł) oraz konto oszczędnościowe na 7,1% (do 100.000 zł)

Trwa do:
31 lipca 2024

Nest Bank powraca z propozycją naprawdę dużej premii na start! Po założeniu darmowego konta osobistego i spełnieniu warunków przewidzianych przez regulamin promocji zgarniecie aż 400 zł gwarantowanej premii! Należy jednak zaznaczyć, że do otrzymania całości bonusu będzie konieczne zaangażowanie swoich środków w walucie EUR. Jeśli więc niebawem wybieracie się na zagraniczny wyjazd lub regularnie inwestujecie/oszczędzacie w EUR – może to być dla Was naprawdę dobra okazja. W niniejszym artykule przedstawię wszystkie potrzebne czynności – krok po kroku. Na uwagę zasługuje także świetna oferta depozytowa Nest Banku, która od dawna już zajmuje czołowe pozycje w naszych rankingach kont oszczędnościowych oraz lokat bankowych. Aktualnie do waszej dyspozycji jest Lokata Witaj na 7,1% w skali roku (dla kwot do 25.000 zł) oraz Nest Konto Oszczędnościowe z identycznym oprocentowaniem obowiązującym dla kwoty do 100.000 zł. W artykule omówimy też coś, czego jeszcze tutaj nie było, czyli ciekawe konto oszczędnościowe prowadzone w EUR. Co ważne – osobiste Nest Konto oraz użytkowanie pierwszej karty debetowej otrzymujecie bezwarunkowo za free.

Uczestnicy promocji – nowi klienci

Promocja skierowana jest zarówno do całkiem nowych, jak i powracających klientów Nest Banku. Głównym warunkiem uczestnictwa w promocji jest nieposiadanie konta osobistego w Nest Banku w okresie po 1 stycznia 2022 roku. Natomiast posiadanie innych produktów Nest Banku w żadnym stopniu nie koliduje z możliwością udziału w niniejszej promocji.

Jak założyć konto w promocji Nest Banku?

Uwaga! Jeśli używacie AdBlocka lub innego blokera reklam, na wszelki wypadek wyłączcie go, zanim przejdziecie na stronę promocji. Z doświadczenia wiemy, że tego typu wtyczki mogą spowodować problemy z dołączeniem do akcji. Jeśli regularnie przeglądacie bloga JakDorobic.pl, możecie wyłączyć AdBlock na stałe dla naszego adresu. Gwarantuję, że nie znajdziecie tutaj żadnej irytującej reklamy 😉

Aby wziąć udział w akcji, na początek złóżcie wniosek o konto i kartę debetową na dedykowanej stronie promocji. Składanie wniosków w ramach promocji dostępne jest do 31 lipca 2024 roku. Pula wniosków jest nieograniczona!

Złożenie wniosku możliwe jest zarówno w przeglądarce internetowej na komputerze, jak i na smartfonie. W trakcie wypełniania wniosku koniecznie wyraźcie wszystkie zgody marketingowo-handlowe.

Na ostateczne zawarcie umowy macie 14 dni od momentu złożenia wniosku. Umowę możecie sfinalizować poprzez:

 • aplikację mobilną (jeśli chcecie skorzystać z rej opcji, musicie wybrać ją już na początku),
 • rozmowę wideo z konsultantem (wyłącznie w dni robocze, w godzinach od 9:00 do 18:00),
 • przelew weryfikacyjny (opcja dostępna dla posiadaczy konta osobistego w następujących bankach: Alior Bank, Bank Pekao S.A., Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank),
 • zawarcie umowy podczas wizyty w oddziale banku.

Specjalna promocja Nest Bank – 400 zł premii na start!

Jeśli wybierzecie przelew weryfikacyjny, pamiętajcie, iż dane adresowe podane we wniosku muszą się zgadzać z danymi, które podaliście w banku, z którego wykonacie przelew. Konto z którego dokonujecie przelew musi być w pełni zweryfikowane, to znaczy bank musi posiadać Wasz wzór podpisu. Najlepiej jeśli konto zostało założone w placówce lub za pośrednictwem kuriera. A jeśli zostało założone online (na przykład przelewem weryfikacyjnym lub na selfie), wówczas należałoby złożyć wzór podpisu w banku.

Do 400 zł premii na start – warunki promocji

Maksymalną premię możliwą do uzyskania w promocji podzielono na cztery bonusy po 100 zł każdy.

Aby zdobyć pierwszy z nich, należy w terminie do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po założeniu konta:

 • założyć Nest Konto Waluta EUR (zrobicie to w aplikacji mobilnej lub po zalogowaniu do bankowości internetowej na komputerze),
 • uruchomić Nest Kantor,
 • dokonać pojedynczej wymiany walutowej o wartości co najmniej 100 EUR (należy wymienić PLN na EUR lub EUR na PLN – jak wolicie).

Pierwsza stówka poszła gładko, pora na kolejne bonusy 😉


Pozostała część, czyli 3 x 100 zł bonusu, to tak zwana premia za oszczędzanie. Aby ją otrzymać, należy w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu założenia Nest Konta:

 • zapewniać na koncie oszczędnościowym prowadzonym w walucie EUR (otworzycie je w aplikacji banku) saldo na poziomie co najmniej 5000 EUR (taka kwota musi widnieć na koncie oszczędnościowym każdego dnia miesiąca),
 • wykonywać na koncie osobistym co najmniej 3 transakcje na dowolną kwotę – każdego miesiąca. Mogą to być płatności kartą, płatności BLIKiem czy też przelewy). Bank wyklucza jednak wpłaty kartą, wpłaty BLIK i przelewy pomiędzy własnymi rachunkami prowadzonymi w Nest Banku. Wystarczy więc, że będziecie płacić kartą lub BLIKiem za codzienne zakupy i bez problemu spełnicie ten warunek.

Bank wypłaci Wam po 100 zł bonusu za każdy miesiąc, w którym spełnicie warunki promocji.

Przykładowo: zakładając Nest Konto w maju 2024 roku, należy założyć konto walutowe w EUR i aktywować usługę Nest Kantor, a następnie dokonać przewalutowania EUR/PLN lub PLN/EUR o wartości co najmniej 100 EUR w terminie do końca czerwca 2024 roku.

Następnie, w miesiącach od czerwca do sierpnia 2024 roku, utrzymujcie minimalne wymagane saldo na koncie oszczędnościowym w EUR oraz wykonujcie minimum 3 transakcje miesięcznie na koncie osobistym.

promocja nest bank
Nawet 400 zł premii na start!

Wypłata premii w promocji Nest Bank

Premia będzie wypłacana w terminie do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków. Oczywiście w dniu wypłaty premii wasze konto, karta oraz zgody marketingowo-handlowe muszą pozostawać aktywne (nie mogą być również w fazie wypowiedzenia).

Szczegóły w regulaminie promocji „400 zł za wymianę i oszczędzanie w euro”.

Nest Konto – szczegóły

Szczegóły związane z użytkowaniem Nest Konta prezentują się następująco:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku – bezwarunkowo,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej – bezwarunkowo,
 • 0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów Polsce BLIKIEM,
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów sieci Euronet – kartą lub BLIKIEM,
 • 6 zł za wypłaty gotówki kartą z bankomatów innych niż sieć Euronet,
 • 0 zł za wypłaty gotówki w ramach Cash back,
 • 0 zł za internetowe przelewy Elixir,
 • 0 zł za internetowe przelewy SEPA,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wszystkich wpłatomatach w Polsce – BLIKIEM,
 • 0 zł za wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet – kartą,
 • 4 zł za internetowe przelewy natychmiastowe,
 • możliwość korzystania z Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay,
 • nowoczesna aplikacja mobilna,
 • darmowe konto walutowe w EUR, USD oraz GBP.

Pozostałe opłaty i prowizje znajdziecie w krótkiej i przejrzystej Tabeli Opłat i Prowizji.

Nest Konto Waluta EUR, którego otwarcie jest wymagane do udziału w promocji, nie generuje żadnych kosztów. Jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe – tak samo jak przelewy SEPA wykonywane w aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej.

Aktywacja i korzystanie z usługi Nest Kantor również nie wiąże się z ponoszeniem jakichkolwiek kosztów.

Nest Konto Oszczędnościowe w EUR

Główny bohater naszej dzisiejszej promocji, czyli konto oszczędnościowe w EUR, oferuje 1,5% w skali roku dla kwoty do 200.000 EUR przez okres 120 dni (środki możecie oczywiście wypłacić wcześniej bez utraty wypracowanych odsetek). I choć oprocentowanie nie wygląda zbyt obiecująco, to prawdziwym „dopalaczem opłacalności” jest premia, którą zdobędziecie za utrzymywanie określonego salda. W praktyce zyskujecie więc bardzo ciekawe konto oszczędnościowe z wysokim limitem kwotowym i bardzo dobrym zwrotem z inwestycji.

Walutowe konto oszczędnościowe w EUR – Nest Bank

Do 2000 zł premii w programie poleceń

To jeszcze nie wszystko. O wiele więcej zarobicie polecając konta swoim bliskim. Za każde skuteczne polecenie konta osobistego otrzymacie 100 zł premii, zaś w przypadku konta firmowego 400 zł premii. Na swoją dolę mogą liczyć również polecone przez Was osoby (100 zł za konto osobiste oraz 200 zł w przypadku konta firmowego). Polecającymi mogą zostać zarówno dotychczasowi klienci banku (w tym również firmowi), jak i osoby, które dopiero co założą konto w Nest Banku (polecony może następnie stać się polecającym).

Jak pewnie się domyślacie, warunkiem wypłat nagrody dla polecającego jest spełnienie warunków promocji przez osobę poleconą.

Aby zacząć polecać konta Nest Banku pamiętajcie o wyrażeniu zgód marketingowych oraz rejestracji w programie na stronie programu poleceń. Tam też otrzymacie kod polecający, który będziecie mogli udostępniać swoim bliskim. Program poleceń trwa do 30 września 2024 roku.

Szczegóły w regulaminie programu poleceń.

Lokata Witaj na 7,1% w skali roku

Jednym z najważniejszych benefitów oferowanych przez Nest Bank jest Nest Lokata Witaj, będąca typową lokatą na start dla nowych klientów. Oprocentowanie wynoszące nawet 7,1% w skali roku obowiązuje dla kwoty od 1000 zł do 25.000 zł, zaś okres deponowania środków to 3 lub 6 miesięcy (w przypadku lokaty 3-miesięcznej obowiązuje oprocentowanie 5,25% w skali roku, dlatego lepiej wybrać dłuższy wariant).

Promocyjne oprocentowanie dostępne jest dla osób, które w każdym pełnym miesiącu trwania lokaty:

 • zapewnią wpływy zewnętrzne na Nest Konto w kwocie minimum 2000 zł oraz
 • wykonają 3 dowolne transakcje spośród: płatność BLIK, operacja kartą debetową, przelew zewnętrzny (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku),
 • musicie też wyrazić i utrzymać zgody marketingowe na kontakt wszystkimi kanałami (czyli SMS, PUSH, mail i telefon).

Zarówno wpływy, jak i przelewy zewnętrzne możecie wykonać z wykorzystaniem waszego konta w innym banku. Oprócz tego warunkiem skorzystania z lokaty jest udzielenie i nieodwoływanie zgody marketingowej. Lokatę Witaj możecie założyć jednorazowo poprzez bankowość online w ciągu 30 dni od momentu otwarcia Nest Konta. W przypadku zerwania lokaty przed czasem, bank zwróci Wam sam kapitał, ale już bez naliczonych odsetek.

Po zakończeniu okresu deponowania, Lokata Witaj zostanie odnowiona według stawki oprocentowania obowiązującej w dniu odnowienia dla standardowej Nest Lokaty. Jeśli nowe oprocentowanie nie będzie Was satysfakcjonowało, wówczas będziecie mogli zerwać nowo odnowioną lokatę i zlecić przelew środków na konto. Oczywiście w tym przypadku już nie utracicie odsetek naliczonych dla Lokaty Witaj.

Szczegóły lokaty w regulaminie promocji Nest Lokaty Witaj oraz w Tabeli oprocentowania.

Nest Lokata Witaj – ile można na tym zarobić?

Lokując maksymalną kwotę (25.000 zł) na okres 6 miesięcy z oprocentowaniem 7,1% w skali roku osiągniecie zysk brutto na poziomie 887,50 zł (po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych będzie to 718 zł netto). To o wiele więcej niż podczas korzystania ze standardowych promocji bankowych z premią na start.

Konto oszczędnościowe na 7,1% w skali roku

Nest Konto Oszczędnościowe to klasyczna oszczędnościówka z miesięczną kapitalizacją odsetek (które od razu zwiększają saldo konta, a więc i zysk w kolejnym miesiącu). Jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe, a oprocentowanie w wysokości 7,1% w skali roku obowiązuje dla kwoty do 100.000 zł (nadwyżka będzie oprocentowana na 2,5% w skali roku do kwoty 400.000 zł). Okres trwania preferencyjnego oprocentowania wynosi 90 dni pod warunkiem aktywnego korzystania z Nest Konta lub BIZnest Konta w przypadku przedsiębiorców. Aktywne korzystanie oznacza w tym przypadku spełnianie konkretnych warunków:

 • zapewnianie wpływów na konto w wysokości co najmniej 2000 zł,
 • wykonywanie 3 dowolnych transakcji spośród: płatności BLIK, płatności kartą, przelewów zewnętrznych (z wyłączeniem przelewów między własnymi rachunkami w Nest Banku).


Wyżej wymienione warunki należy spełnić w dwóch okresach (w każdym z osobna):

 • do 30 dni od otwarcia konta oszczędnościowe oraz
 • pomiędzy 31. a 60. dniem od otwarcia konta oszczędnościowego.To bardzo zbliżone warunki, jakie należy spełnić, by otrzymać podwyższone oprocentowanie na Lokacie Witaj. Dwie pieczenie na jednym ogniu.

Konto oszczędnościowe Nest Banku z promocyjnym oprocentowaniem nie jest jednak dla każdego. W aktualnej tabeli oprocentowania znajdziemy zapis:

Posiadacz Rachunku Nest Konto może posiadać 1 (jeden) rachunek oszczędnościowy Nest Konto Oszczędnościowe. Aby otworzyć rachunek Nest Konto Oszczędnościowe Posiadacz Rachunku nie może być posiadaczem rachunku oszczędnościowego prowadzonego w złotych polskich otwartego do 21.11.2022 r.

Po zakończeniu okresu 90 dni Wasze środki będą pracowały na 2,5% w skali roku w okresie do 30 września 2024 roku, jednak limit środków będzie wówczas zwiększony do 400.000 zł. Takie samo oprocentowanie będzie obowiązywało w przypadku braku wskazanej aktywności na koncie.

Nest Konto Oszczędnościowe – oprocentowanieOprócz darmowego prowadzenia, Nest Bank oferuje też bezpłatne przelewy wewnętrzne z konta oszczędnościowego na konto osobiste. Przelewy zewnętrzne, czyli z konta oszczędnościowego na swoje lub cudze konto w innym banku, są obarczone opłatą w wysokości 10 zł.

Nest Konto Oszczędnościowe – najważniejsze zalety

Szczegółów szukajcie w Tabeli oprocentowania oraz Dokumencie dotyczącym opłat.JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów