fbpx

Nawet 500 zł premii w promocji nowego produktu Eurobanku – „Konto na co dzień”

Euroban500

Eurobank wprowadził do swojej oferty nowy rachunek osobisty – konto na co dzień. Zapewne urozmaicenie oferty produktowej odbyłoby się bez większego rozgłosu, gdyby nie fakt, iż konto daje zarobić do 500 zł. Oczywiście nie ma nic za darmo, wobec czego bank wymaga od Was sporej aktywności, by zgarnąć pełną pulę. Całkowita premia podzielona jest na kilka części. Jeśli nawet wykażecie się mniejszą aktywnością, i tak suma pojedynczych bonusów może przynieść sensowny dodatkowy dochód dla waszego budżetu domowego. Minusem oferty jest stała opłata za prowadzenie konta, której nie da się niestety uniknąć. Oddaję Wam do oceny analizę promocji, sami oceńcie czy będzie ona dla Was opłacalna.

 

 

Uczestnicy promocji

W tej kwestii bank jest bardzo liberalny. Zgodnie z regulaminem, uczestnikiem akcji może być osoba, która w momencie przystąpienia do promocji nie jest posiadaczem lub współposiadaczem konta dla osób fizycznych prowadzonego przez Eurobank. Nawet jeśli braliście udział w poprzednich akcjach banku, po czym zamknęliście (zamkniecie) swoje konto – będziecie mogli wziąć udział w promocji z bonusem do 500 zł.

 

Warunki uzyskania premii

 • Bonus dla Mobilnych – 10 zł

Jednorazowy bonus otrzymacie w zamian za zawnioskowanie o aktywację bankowości elektronicznej, pobranie i aktywację aplikacji mobilnej banku oraz minimum jedno zalogowanie się w aplikacji – sekcja „Moje finanse”. Macie na to 10 dni od dnia zawarcia umowy konta.

 

 • Bonus miesięczny dla aktywnych – 6 x 25 zł

W tym przypadku możecie zdobyć do 150 zł, które rozłożone będzie na 6 miesięcznych transz. W pierwszym okresie (czyli do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy konta), warunkami do spełnienia będą zapewnienie wpływu dochodu na konto oraz zawnioskowanie o wydanie karty debetowej i dokonanie nią transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę co najmniej 300 zł. 

W kolejnych pięciu miesiącach również należy zapewnić wpływ dochodu na konto oraz zapewnić transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 300 zł.

W tym przypadku moneyback wynosi ok. 8,3% (25 zł dzielone przez 300 zł), co jest dość ciekawą propozycją. Więcej na temat kont z moneyback przeczytacie w artykule.

 

Jeśli powinie się Wam noga i zapomnicie o wykonaniu transakcji w danym miesiącu (lub o wpływie dochodu), zachowujecie prawo do otrzymywania bonusów w kolejnych miesiącach. To uczciwy gest ze strony banku.

Warto w tym miejscu sprecyzować, czym według banku są dochód oraz transakcja bezgotówkowa. Definiuje to regulamin:

Dochód – wpływ z tytułu wynagrodzenia, emerytury lub renty przekazywany przez pracodawcę/podmiot zobowiązany do jego wypłaty lub osobę, z którą Uczestnik zawarł umowę cywilnoprawną /organ emerytalno-rentowy na Konto, w kwocie min. 500 zł;

Transakcja bezgotówkowa – dokonanie płatności za towary lub usługi przy użyciu karty płatniczej (Karty debetowej wydanej do Konta lub Karty kredytowej otwartej w ramach Akcji) w punktach usługowo-handlowych lub w Internecie.

 

 • Bonus miesięczny za kartę kredytową – 6 x 10 zł

Kolejne 60 zł rozbite na 6 transz możecie uzyskać w zamian za wyrobienie karty kredytowej. Pierwszy miesięczny bonus otrzymacie za zawarcie umowy o kartę kredytową (do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy konta) oraz wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą kredytową na kwotę minimum 300 zł w miesiącu następującym po miesiącu, w którym zawarliście umowę o kartę kredytową. Dodatkowym wymogiem jest spełnienie warunków obowiązujących dla „bonusu dla aktywnych”. W kolejnych miesiącach, w celu otrzymania comiesięcznej premii wynoszącej 10 zł, również należy wykonywać transakcje kartą kredytową na 300 zł oraz spełniać warunki „bonusu dla aktywnych”.

W tym przypadku także zachowujecie prawo do bonusu w kolejnych okresach, nawet, gdy w danym miesiącu nie spełnicie odpowiednich warunków.

Bonus za kartę kredytową daje ok. 3,33% moneybacku. Sami musicie określić czy opłaca się Wam wnioskować o kartę kredytową, czy też wolicie sobie odpuścić tę część premii całkowitej. Oczywiście w celu uzyskania karty kredytowej, należy wykazać się zdolnością kredytową. O tym jak działają karty kredytowe oraz jak mądrze z nich korzystać przeczytacie w artykule: Jak działa karta kredytowa…

 

 • Bonus za limit w koncie – 30 zł

Ten bonus również ma charakter jednorazowy. Otrzymacie go w zamian za zawarcie umowy limitu w koncie (do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zawarta została umowa konta). Dodatkowym wymogiem jest spełnienie warunku „bonusu dla aktywnych” w miesiącu następującym po miesiącu zawarcia umowy limitu w koncie.

Przykładowo: podpisujecie umowę o limit w koncie w październiku, wówczas musicie spełnić warunki „bonusu dla aktywnych” w listopadzie. Dzięki temu otrzymacie 30 zł. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie spełnianie warunków we wszystkich miesiącach promocji. W końcu po to zakładacie konto 🙂

 

 • Bonus za lokatę – 50 zł

Ta część premii sprawia nieco szybsze bicie serca. W końcu „lokaty z premią” to ulubione promocje na blogu. Premię otrzymacie w przypadku założenia lokaty do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zawarta została umowa konta. Jej parametry to:

– minimalna kwota: 10.000 zł,

– minimalny okres trwania: 6 miesięcy.

Rzecz jasna, zerwanie lokaty przed upłynięciem szóstego miesiąca jej trwania skutkować będzie niewypłaceniem bonusu. Dodatkowym wymogiem jest co najmniej jednorazowe spełnienie warunków „bonusu dla aktywnych” w pierwszych sześciu miesiącach trwania lokaty.

Przeglądając oferty lokat Eurobanku, znalazłem 6-miesięczną lokatę terminową, która w przypadku kwoty 10.000 zł posiada oprocentowanie 1,7% w skali roku (gdy otworzycie ją przez Internet lub telefon) bądź 1,75% w skali roku, gdy skorzystacie z aplikacji mobilnej.

Załóżmy, iż lokatę zakładamy przez aplikację mobilną. Po 6 miesiącach (180 dniach) zarobicie 86,30 zł brutto, co po odjęciu podatku da kwotę równą 69,90 zł netto. Gdy dodamy do tego premię równą 50 zł, łączny zysk wyniesie 119,90 zł. Roczna rentowność netto wyniesie zatem 2,40% netto. Jest to zatem ekwiwalent lokaty na 2,96%.

Sami określcie czy to dużo czy mało oraz czy warto zakładać lokatę. Eurobank ma dodatkowo w ofercie 1-miesięczną lokatę LOGujesz-LOKujesz z oprocentowaniem 3,5% w skali roku dla kwot od 200 zł do 10.000 zł. Depozyt dostępny jest dla osób, które aktywują bankowość mobilną eurobanku (aplikację eurobank mobile) na swoim pierwszym urządzeniu mobilnym – tylko przez 7 dni od daty aktywacji.

 

 • Bonus dla Aktywnych 2 – 50 zł

Jest to jednorazowy bonus dla klientów nieco bardziej lojalnych wobec banku, którzy będą spełniać warunki „bonusu dla aktywnych” w każdym z dwunastu miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym po raz pierwszy spełniono warunki dla tej części premii.

 

 • Ekstra bonus – 150 zł

Ekstra premia zostanie wypłacona osobom, którym udało się spełnić warunki dla wszystkich poprzednich premii (uzyskując pełne 350 zł) oraz posiadającym otwarte konto osobiste na moment wypłaty ekstra bonusu. W ten właśnie sposób zgarniecie pełną pulę – 500 zł 🙂

 

Według aktualnego stanu prawnego, wartość bonusu jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych. Szczegóły akcji, w tym momenty wypłaty poszczególnych bonusów odnajdziecie w regulaminie promocji.

 

Jak założyć promocyjne konto

Umowę o konto możecie zawrzeć w placówkach banku lub wypełniając formularz na dedykowanej stronie promocji. W przypadku wyboru drugiego wariantu, umowa zostanie Wam dostarczona kurierem bądź możecie ją zatwierdzić w pełni online, poprzez przelew weryfikacyjny.

Wniosek o konto należy wysłać do 31 grudnia 2016 roku. Do tego samego dnia należy podpisać umowę o konto (wariant z placówką) lub do 15 stycznia 2017 roku, jeśli wybierzecie wniosek online.

 

Szczegóły „konta na co dzień”, karty kredytowej oraz limitu w koncie

 • Prowadzenie konta:

        – 7 zł dla osób w wieku do 65 lat,

        – 5 zł dla osób w wieku powyżej 65 lat

 • Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce – 0 zł
 • Przelewy internetowe i w placówce – 0 zł
 • Wpłata gotówki we wpłatomacie lub w placówce – 0 zł
 • Wydanie i obsługa karty debetowej – 0 zł

Niestety nie ma możliwości uniknięcia opłaty za prowadzenie konta. W zamian otrzymujecie pakiet darmowych usług, za które w innych bankach trzeba słono zapłacić. Sami musicie obliczyć, czy takowa konstrukcja opłat za konto opłaci się Wam w przypadku skorzystania z tej promocji bankowej.

 

Spośród wszystkich kart kredytowych Eurobanku najtańszą opcją jest VISA Classic. Wydanie karty jest darmowe, jeśli w ciągu 3 miesięcy wykonacie co najmniej trzy transakcje bezgotówkowe. W przeciwnym razie opłata wyniesie 50 zł.

Miesięczna opłata za użytkowanie karty wyniesie 0 zł, jeśli wykonacie transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 300 zł. W ten sposób spełnicie warunki „bonusu miesięcznego za kartę kredytową”. W przeciwnym wypadku, za kartę zapłacicie 6 zł (dla posiadaczy ubezpieczenia opcjonalnego) lub 8 zł. Zasada jest prosta – albo Wy płacicie bankowi, albo bank płaci Wam 🙂

Opłata za uruchomienie limitu w koncie wynosi 2%, minimum 60 zł. Jest ona jednak zwracana, gdy zapewnicie wpływ wynagrodzenia na konto. Uważni czytelnicy zauważą, iż jest to jeden z warunków uzyskania bonusów. Zatem znowu, albo Wy płacicie bankowi… 🙂

Zwrot prowizji za przyznanie i przedłużenie limitu dotyczy Klientów, których wynagrodzenie pracownicze lub świadczenie emerytalno-rentowe jest przelewane przez podmiot zobowiązany do jego wypłaty na konto w eurobanku przez cały okres kredytu.

Po szczegóły odsyłam do Tabeli Opłat i Prowizji, cennika kart kredytowych oraz tabeli oprocentowania

 

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Lokata z premią 100 zł w Toyota Banku + program poleceń

eKonto z premią do 300 zł + oprocentowanie 3% w mBanku

Konto dla Młodych w PKO BP z premią 100 zł oraz 10 biletów do kina

Konto Freemium/Premium w TMUB z 5% moneyback

Bank Millennium: do 360 zł premii w ramach moneyback

PKO BP: Otwórz konto i odbierz 100 zł premii

Konto z Lwem w banku ING z 100 zł premii

Lokata db Plan 500+Premia w Deutsche Banku z premią roczną do 500 zł

Nawet 600 zł premii od Idea Banku w promocji „Premiowanie za bankowanie”

Karta kredytowa BPH Fair z premią do 300 zł oraz moneyback

Getin Up Free z premią do 320 zł dla studentów

Konto 123 w BZ WBK z oprocentowaniem 3% oraz 50 zł premii

Karta kredytowa Citi Simplicity + telefon LG K8 o wartości 549 zł

Karta kredytowa Citi Simplicity + voucher wartości 400 zł do Allegro

Karta kredytowa Citi Simplicity + voucher wartości 400 zł do mall.pl

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

Zapisz się na NewsletterJAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

22

tysięcy
polubień

3.1

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów