fbpx

Citi Handlowy: nawet 1020 zł premii w promocji darmowej karty kredytowej BP Motokarta

Trwa do:
24 września 2021

Pogłoski o rychłej  śmierci promocji bankowych zostały mocno przesadzone. Tak też możemy powiedzieć o bardzo prostej promocji banku Citi Handlowy, który powraca z bardzo ciekawą akcją. Tym razem, wyrabiając kartę kredytową Citibank-BP Motokarta otrzymacie 300 zł premii na start (do wykorzystania na stacjach BP) oraz moneyback wypłacany przez okres 3 lat. Łącznie przez ten okres możecie otrzymać nawet 720 zł premii gotówkowej. Dodając do tego premię startową otrzymujemy astronomiczne 1020 zł! Kolejny plus – umowę możecie zawrzeć za pomocą biometrii (na selfie), bez wychodzenia z domu. Co ważne, premie możecie odebrać w pełni bezkosztowo, ponieważ bank nie pobiera opłaty za użytkowanie MotoKarty! Warto się jednak pospieszyć – akcja potrwa tylko do 24 września 2021 roku!

Uczestnictwo w promocji

Promocja przeznaczona jest dla nowych klientów banku, a konkretnie – nowych użytkowników głównej karty kredytowej Citibanku. Możecie wziąć udział w akcji, jeśli nie posiadaliście karty kredytowej Citi od co najmniej 1 stycznia 2020 roku. Posiadanie innych produktów Citibanku (na przykład lokaty czy konta oszczędnościowego) absolutnie nie wyklucza Waszego udziału. Możecie również najpierw założyć konto osobiste w promocji, a potem zawnioskować o kartę. Wówczas bank będzie „Was już znał”, więc proces kredytowy może być nieco bardziej uproszczony.

Warunki otrzymania karty kredytowej

Oprócz spełnienia warunków dotyczących okresu karencji, aby otrzymać kartę kredytową w ramach niniejszej promocji, musicie również posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Zależne jest to od kwestii demograficzno-dochodowych (są to sztywne ramy) oraz historii w BIK-u. Co do tych pierwszych, wymagania stawiane przez Citi Handlowy to:

 • kwota dochodu minimum 1200 zł netto miesięcznie (czyli nawet mniej niż minimalna krajowa) lub 2500 zł w przypadku przedsiębiorców,
 • co najmniej 3-miesięczny staż w obecnej firmie (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, powołanie, mianowanie lub kontrakt) albo minimum 2 lata prowadzenia działalności gospodarczej,
 • wiek minimum 18 lat.

Co więcej, o kartę mogą zawnioskować również renciści, emeryci, osoby osiągające dochód z wynajmu nieruchomości, udziałowcy spółek akcyjnych lub z o.o., a także osoby osiągające dochody z innych tytułów. Szczegółowy wykaz dokumentów poświadczających uzyskiwanie konkretnych dochodów znajdziecie w regulaminie.

Druga kwestia to sytuacja w BIK-u. Na to nie mamy już wpływu, ponieważ decyzję w tej materii podejmuje bank. Wy natomiast możecie sprawdzić swoją sytuację, wykupując pełny raport BIK za 39 zł.

A jeśli nie wiesz jak działa karta kredytowa – sprawdź mój autorski poradnik na ten temat.

Zasady promocji – jak zawnioskować o kartę

Jeśli spełniacie podstawowe warunki uczestnictwa, na początek wypełnijcie wniosek na dedykowanej stronie promocji. Macie na to czas wyłącznie do 24 września 2021 roku.

Podczas wypełniania wniosku, poproszeni zostaniecie o określenie swojej sytuacji dochodowej oraz udokumentowanie uzyskiwanego dochodu poprzez wgranie stosownego dokumentu do systemu banku na specjalnej stronie. Listę akceptowanych „papierów” znajdziecie w regulaminie. Warto przygotować sobie określony dokument, zanim jeszcze zaczniecie składać wniosek. Przykładowym poświadczeniem dochodu może być wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia (za ostatnie 3 miesiące), czy też zeznanie PIT. Na dostarczenie wymienionych dokumentów macie czas do 10 dni roboczych od momentu złożenia wniosku. Co ciekawe, dostarczenie dokumentu dochodowego jest wymagane przez regulamin promocji, dlatego lepiej nie korzystać z opcji wnioskowania o minimalny limit – bez dołączania dokumentów dochodowych.

Po wypełnieniu wniosku, umowę zawrzecie zdalnie, za pośrednictwem selfie i zdjęcia dowodu osobistego. Ewentualnie podczas wnioskowania możecie wybrać opcję kontaktu z konsultantem oraz finalizacji umowy za pośrednictem kuriera. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, karta zostanie wysłana listownie.

Warunki uzyskania nagrody – 300 zł premii na start

Nagrodą bazową w ramach niniejszej promocji jest karta podarunkowa BP SuperCard o wartości 300 zł do wykorzystania na stacjach benzynowych BP w Polsce.

Gdy już odbierzecie swoją kartę kredytową od listonosza, co najmniej raz zalogujcie się do do aplikacji mobilnej Citi Mobile. Macie na to czas najpóźniej do końca kolejnego miesiąca po wydaniu karty. Możecie wtedy na przykład aktywować kartę. Zgodnie z regulaminem właśnie w taki sposób koniecznie należy aktywować kartę (bankowość elektroniczna na komputerze w tym przypadku odpada).


Teraz waszym głównym zadaniem będzie wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą (sumowane są tu transakcje wykonane kartą główną, kartą dodatkową oraz nośnikiem zbliżeniowym) na łączną kwotę co najmniej 1000 zł. Na poczet płatności zaliczają się zarówno transakcje wykonane w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Wykluczone są tylko transakcje szczególne, czyli przelewy z karty, transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych i hazardowych, transakcje w urzędzie pocztowym oraz transakcje u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie (na przykład zasilenia Revoluta).

Na wykonanie powyższych płatności macie czas do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (data zawarcia umowy będzie widoczna na umowie o kartę).

Przykładowo podpisując umowę o kartę we wrześniu, pierwsze logowanie i aktywację wykonajcie do końca października 2021 roku, zaś na spełnienie warunków płatniczych będziecie mieli czas do końca grudnia 2021 roku. Oznacza to, że na wykonanie płatności będziecie mieli 3 pełne miesiące kalendarzowe oraz pierwszy – cząstkowy miesiąc, w którym wyrobicie kartę. Przeciętna wartość miesięcznych płatności to nieco ponad 300 zł. Nie da się ukryć, że to bardzo łatwe warunki.

Oczywiście warunki możecie spełnić sprawniej, na przykład już w pierwszym miesiącu promocji. Wówczas nagroda trafi do Was jeszcze szybciej.

Wydanie nagród w promocji

Informacji o przyznaniu nagrody szukajcie w skrzynce odbiorczej swojej bankowości internetowej CitiBank Online w terminie do końca miesiąca, następującego po miesiącu wypełnienie warunków (na przykład do końca października, jeśli już we wrześniu uda się Wam odhaczyć wszystkie wymagania). W ciągu 60 dni od momentu otrzymania wiadomości zostanie nadana przesyłka zawierająca kartę podarunkową BP. Otrzymacie ją w formie fizycznej na adres korespondencyjny podany w banku.

Bank zabezpiecza się tak długim okresem na wypadek nieprzewidzianych problemów. Te jednak zdarzają się rzadko, a nagrody w większości przypadków przekazywane są znacznie szybciej.

Ważność karty paliwowej to aż 24 miesiące od momentu otrzymania wiadomości o przyznaniu nagrody (wtedy też karta zostanie aktywowana).

Szczegóły promocji w regulaminie – 300 zł premii na start.

Do 720 zł moneyback ekstra

To jeszcze nie wszystko. Oprócz nagrody na start, możecie jeszcze zarabiać w kolejnych miesiącach użytkowania karty. Łączna premia podzielona jest na 36 miesięcznych okresów po 20 zł bonusu w każdym, zatem do zdobycia jest nawet 720 zł moneyback. W tym przypadku nagroda wypłacana jest już w formie pieniężnej – na rachunek karty.

Aby zdobyć 20 zł bonusu za dany miesiąc należy wykonać płatności bezgotówkowe kartą na łączną kwotę co najmniej 500 zł. Co ważne, w ramach tej kwoty co najmniej 250 zł powinno być wydane na stacjach paliw BP. Pozostałe transakcje możecie wykonać w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Wykluczone są tylko transakcje szczególne, o których wspominałem już wcześniej.

Wypłata moneyback, czyli nieco nietypowo, ale bardzo przyjemnie

Odbiór moneyback będzie możliwy w ciągu 3 dni roboczych po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego. Stosowne zlecenie możecie złożyć w bankowości online. Środki zostaną wypłacone w ciągu trzech kolejnych dni roboczych. Możecie również zlecać wypłatę hurtowo (maksymalnie za 12 okresów), aczkolwiek czy jest sens z tym czekać 🙂

Wypłacona premia zredukuje aktualne zadłużenie lub utworzy nadpłatę na rachunku karty. Co prawda, Citi Handlowy nie lubi tego typu nadpłat i standardowo nalicza za nie opłaty, tak w tym przypadku możecie być spokojni, iż żadna opłata nie zostanie pobrana. Oczywiście wypłacone premie zwolnione są z opodatkowania. 

Szczegóły w regulaminie promocji z moneyback do 720 zł.

Citibank-BP Motokarta – szczegóły

 • opłata za wydanie karty – 0 zł,
 • opłata roczna/miesięczna za kartę – 0 zł – bezwarunkowo!,
 • opłata za powiadomienia SMS – 0 zł,
 • okres bezodsetkowy – 56 dni,
 • dostęp do programu Payback,
 • dostęp do przedsprzedaży na największe koncerty w Polsce,
 • możliwość dodania karty do Google Pay i Apple Pay,
 • szczegóły w Tabeli Opłat i Prowizji.

Oprócz podstawowych usług, Citi Handlowy dorzuca za darmo bardzo wygodną usługę Citi Alerts, czyli powiadomienia SMS o każdej wykonanej transakcji gotówkowej i bezgotówkowej na rachunku karty. Dzięki temu będziecie mieli poczucie bezpieczeństwa, iż nikt nie dokonał nieautoryzowanej transakcji waszą kartą. Ponadto na bieżąco będziecie mogli śledzić saldo wygenerowanego zadłużenia. 

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


7

lat
na rynku

24

tysięcy
polubień

4.5

tysięcy członków
grupy

2.2

tysięcy
artykułów