Moneyback w praktyce, czyli który bank pozwala zaoszczędzić na codziennych wydatkach

„Pogłoski o mojej śmierci były mocno przesadzone” – ten słynny cytat Marka Twaina idealnie pasuje do rozważań na temat moneyback'u oferowanego przez banki w Polsce. Wiele osób przewidywało rychły koniec naliczania zwrotów za płatności bezgotówkowe, po tym jak opłaty interchange zostały ustawowe zredukowane do 0,2% wartości transakcji (interchange to najprościej mówiąc należność pobierana przez bank od agenta rozliczeniowego przy każdej transakcji przy użyciu karty). Jak się jednak okazuje, moneyback przeżywa w Polsce istny renesans. Co rusz pojawiają się nowe oferty banków zapewniające zwroty od transakcji kartą lub BLIKIEM. Jako, że liczba punktów akceptujących transakcje bezgotówkowe stale rośnie, w łatwy sposób możecie uzyskiwać dodatkowe dochody w sposób pasywny (podczas codziennych, rutynowych zakupów, które i tak zrobilibyście, gdyby nie było żadnej promocji bankowej). Żeby nie przedłużać, zapraszam do analizy dostępnych propozycji kont z moneyback. Aha, co ciekawe, konta wyposażone w moneyback bardzo często zapewniają również premie na start, co również uwzględnię w dzisiejszych wpisie.

 

 

6% moneybacku na koncie Citi Priority + 100 zł na start

Obecnie najwyższy moneyback dostępny jest w banku Citi Handlowy. Otwierając konto Citi Priority możecie otrzymać 100 zł na start, zaś w kolejnych 6 miesiącach do zdobycia będzie 300 zł w formie zwrotów za transakcje bezgotówkowe kartą debetową wydaną do rachunku. Warunkiem uzyskania zwrotów jest zapewnienie minimum jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu na łączną kwotę co najmniej 50 zł. Do transakcji zaliczają się zarówno te w punktach stacjonarnych, jak i w Internecie (jedynym wykluczeniem są transakcje związane z hazardem).

Po szczegóły odsyłam do wpisu: 400 zł premii za założenie konta osobistego Citi Priority. Promocja trwa do 30 czerwca 2017 roku.

 

5% moneybacku w T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe Alior Banku ma w swojej ofercie dwa konta osobiste: Freemium oraz Premium. Oba rachunki pozwalają uzyskiwać dodatkowe dochody dzięki 5% zwrotu za transakcje kartowe. W przypadku konta Freemium maksymalny miesięczny zwrot to 15 zł (rocznie 180 zł), zaś konto Premium zapewnia do 25 zł miesięcznie (rocznie 300 zł).

Promocyjne 5% zwrotu od transakcji kartą dotyczy zarówno transakcji wykonywanych kartą debetową jak i kartą kredytową. Zsumowany bonus wypłacany jest 15. dnia następnego miesiąca, po miesiącu, w którym zostały dokonane transakcje. 5% zwrotu otrzymacie zarówno za transakcje w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych jak na przykład: sklepy, stacje paliw, kina, pływalnie, itd. jak i w Internecie (sklepy internetowe, Allegro, itd.).

Promocja przeznaczona jest dla osób, które założą konto w T-Mobile Usługi Bankowe wraz z kartą debetową. Ponadto należy wyrazić i nie odwołać zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz zgody na weryfikację historii zobowiązań.

Premia będzie wypłacana maksymalnie sześć razy (przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych począwszy od miesiąca, w którym premia została naliczona po raz pierwszy). Po tym okresie również możecie uzyskiwać moneyback, aczkolwiek jest jedno „ale”. Otóż musicie posiadać przynajmniej jeden produkt kredytowy w banku. Będzie to weryfikowane na koniec każdego miesiąca, w którym naliczana będzie premia. Do produktów kredytowych zalicza się aktywną umowę o pożyczkę lub kredyt, przyznany limit odnawialny w rachunku, bądź aktywną kartę kredytową, na której w danym miesiącu kalendarzowym rozliczono przynajmniej jedną transakcję.

Po szczegóły odsyłam do wpisu: Konto T-Mobile Usługi Bankowe z moneyback 5%.

 

5% zwrotu od płatności BLIKIEM, 2% od płatności kartą + 100 zł na start

Decydując się na otwarcie Konta 360º lub Konta 360º Student możecie otrzymać 100 zł łatwej premii na start oraz do 360 zł z tytułu moneyback od płatności kartą debetową oraz BLIKIEM. Promocja trwa przez 6 miesięcy od otwarcia konta. Do płatności bezgotówkowych zaliczają się tradycyjne płatności w punktach handlowo-usługowych, jak i te wykonywane przez Internet. Zwrot jest liczony następująco:

  • 2% zwrotu za płatności kartą do konta – do 30 zł miesięcznie;
  • 5% zwrotu za płatności BLIK – do 30 zł miesięcznie.

Regulamin promocji nie wyklucza wybranych klas kodów MCC, więc zwroty będą naliczane między innymi za płatności rachunków (na przykład z wykorzystaniem aplikacji Sprytny Bill lub strony mojeplatnosci.pl).

Premia za dany miesiąc kalendarzowy, zgodnie z regulaminem będzie wypłacana po spełnieniu łącznie następujących warunków:

a) zaksięgowanie na koncie w danym miesiącu kalendarzowym przynajmniej jednej płatności kartą lub BLIKIEM,

b) w przypadku Konta 360º w wersji standardowej, zapewnienie w danym miesiącu kalendarzowym łącznych wpływów zewnętrznych na konto w kwocie nie niższej niż 1000 zł,

c) zalogowanie się do aplikacji mobilnej banku.

Po szczegóły odsyłam do wpisu: 100 zł za założenie Konta 360º + do 360 zł w ramach moneyback. Promocja trwa do 28 czerwca 2017 roku.

 

4% moneybacku z eKontem + 200 zł premii na start

Sowity i dość łatwy moneyback można uzyskać obecnie w promocji mBanku. Na start bank oferuje 100 zł premii pieniężnej oraz 100 zł w formie bonu do wykorzystania w serwisie fly.pl.

Moneyback wynosi 4% od transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą (również poprzez Android Pay) lub BLIKIEM. Maksymalny miesięczny zwrot to 100 zł, zaś okres wypłacania premii trwa przez 6 miesięcy (łącznie do 600 zł). Transakcje będą objęte promocją od pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego po podpisaniu umowy. Aby móc skorzystać w danym miesiącu z moneyback’u należy spełnić dodatkowe warunki, a mianowicie:

  • zapewnić wpływ na konto minimum 1000 zł,
  • wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę minimum 250 zł,
  • nie anulować powyższych transakcji, do 15 dnia miesiąca, następującego po miesiącu, w którym transakcja została wykonana, rozumiane jako zwrot towaru,
  • co najmniej 1 raz zalogować się do aplikacji mobilnej banku.

Po szczegóły odsyłam do wpisu: Zgarnij premię z eKontem od mBanku i odbierz nawet 800 zł premii. Promocja trwa do 31 lipca 2017 roku.

 

2% moneybacku z Kontem Optymalnym + 100 zł do Rossmanna na start

Decydując się na założenie Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas możecie zdobyć 100 zł w formie bonu do Rossmanna oraz skorzystać z 2% moneyback od transakcji bezgotówkowych kartą debetową wydaną do rachunku. Zwroty będą naliczane przez 12 miesięcy, zaś maksymalna kwota zwrotów w ciągu całej promocji wynosi 300 zł (miesięcznie możecie uzyskać 25 zł moneyback). Warunkiem uzyskiwania zwrotów jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz zgody na otrzymywanie drogą elektroniczną (SMS, email) informacji handlowych.

Zwrot naliczany jest zarówno za płatności w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Moneyback naliczany jest od momentu podpisania umowy o konto. Bank wyklucza niektóre klasy kodów MCC, które mogłyby posłużyć do zbyt łatwego uzyskiwania zwrotów (szczegółowo wymieniam je w artykule poświęconym promocji).

Po szczegóły odsyłam do wpisu: 100 zł w formie bonu do Rossmanna+ do 300 zł w ramach moneyback. Promocja trwa do 10 lipca 2017 roku.

 

Eurobank z 5% zwrotu za wybrane zakupy + 240 zł premii na nc+

Zakładając jedno z kont w Eurobanku możecie otrzymać do 240 zł zwrotu w zamian za opłacanie faktur od nc+. Oprócz tego, możecie przystąpić do promocji „Rodzina i Przyjaciele”, w ramach której nabywacie prawo do otrzymywania 5% zwrotu z tytułu płatności kartą. Moneyback naliczany jest za wydatki w wybranych kategoriach: sport, rozrywka, rekreacja. Szczegółowy wykaz kategorii, za które otrzymacie zwrot znajdziecie w załączniku do regulaminu. Najciekawsze z nich to między innymi: linie lotnicze, koleje, linie autobusowe, wypożyczanie samochodów, hotele, ośrodki wypoczynkowe, restauracje, bary, kina, teatry, muzea, czy pływalnie. Transakcje mogą zostać wykonane zarówno w kraju i za granicą. Mogą to być tradycyjne transakcje w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych, jak i płatności Internetowe (a nawet drogą pocztową lub telefonicznie).

Po szczegóły odsyłam do wpisu: 240 zł premii za opłacanie faktur nc+oraz 5% moneyback.

 

Toyota Bank z moneyback od 5% do 10% na stacjach paliw + 100 zł na start

W Toyota Banku możecie zdobyć 100 zł na start za założenie Konta Jedynego oraz lokaty Plan Depozytowy na 160 dni z oprocentowaniem wynoszącym 2,25% w skali roku. Moneyback przeznaczony jest natomiast dla kierowców, którzy często tankują paliwo do swojego auta. Zwrot może wynieść od 5% do nawet 10% wartości transakcji „petrol”. Uzyskanie moneyback wiąże się jednak ze spełnieniem warunków związanych między innymi z utrzymywaniem odpowiednich środków na koncie osobistym, posiadania oszczędności w banku oraz wykonywaniem transakcji bezgotówkowych kartą na określoną kwotę.

Po szczegóły odsyłam do wpisu: Lokata Plan Depozytowy na 160 dni + 100 zł premii. Promocja trwa do 10 lipca 2017 roku.

 

Przypominam jednocześnie o szeregu aktualnych promocji, które pozwolą Wam osiągnąć dodatkowy dochód:

Vouchery o wartości 150 zł za założenie konta w Getin Banku
 
200 zł łatwej premii od Santander Bank Polska
 
200 zł premii na start w promocji Konta Przekorzystnego w Pekao S.A.
 
Bitwala: darmowe konto z 15 euro premii w programie poleceń
 
200 zł premii za założenie Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
 
Po 10 funtów premii dla obu stron w programie poleceń Xendpay
 
Monese: 20 funtów premii w programie poleceń
 
Citi Handlowy: 400 zł do Lidla z darmową kartą kredytową
 
138 zł zniżki na wynajem apartamentu/pokoju w serwisie Airbnb

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


8

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

6

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów