Money Mania 9: Konto Godne Polecenia w banku BZ WBK z oprocentowaniem 4% obowiązującym do grudnia 2017 oraz łatwe 100 zł premii

Ruszyła promocja Money Mania 9, a wraz z nią powraca Konto Godne Polecenia z oprocentowaniem rachunku 4% w skali roku. W ramach Money Manii możecie zdobyć bardzo łatwe 100 zł premii. Wystarczy, że otworzycie konto w trybie określonym przez regulamin oraz zapewnicie odpowiednie wpływy w dwóch kolejnych miesiącach. Z promocji mogą skorzystać zarówno nowi, jak i powracający klienci BZ WBK. Prowadzenie konta jest darmowe, natomiast karta jest za 0 zł pod warunkiem wykonania 5 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę. Spełnienie powyższego warunku jednocześnie uprawnia Was do udziału w promocji „Konto z kartą procentuje”, zapewniającej oprocentowanie rachunku na 4% w skali roku (i to aż do grudnia 2017 roku), co znacząco wyróżnia się na tle pozostałych ROR-ów, czy nawet kont oszczędnościowych. Tym razem bank pozwala założyć tylko jedno konto z promocyjnym oprocentowaniem 🙂

 

 

Uczestnicy promocji

Z promocji konta z premią 100 zł mogą skorzystać zarówno nowi, jak i powracający klienci banku BZ WBK. W przypadku tych drugich, warunkiem jest nieposiadanie konta od 2 listopada 2015 roku. Jak widzicie bank tym razem zastosował roczną karencję.

Z promocji wykluczeni są pracownicy i współpracownicy organizatora akcji (spółki Money.pl).

Jeśli nie spełniacie warunków uczestnictwa w akcji Money Mania, równolegle trwa promocja Polecaj Bank, gdzie do zdobycia jest premia wynosząca 50 zł. Jednak tam warunek bycia nowym klientem jest nieco bardziej liberalny. Z tej opcji możecie skorzystać pod warunkiem, iż swoje dotychczasowe konto zamknęliście przed startem programu, a mianowicie przed 4 kwietnia 2016 roku. W ramach tej promocji możecie otworzyć na przykład Konto 1|2|3 z oprocentowaniem rachunku do 3% w skali roku oraz zwrotem za płatności rachunków domowych od 1% do 3% lub Konto Aktywni 50+ z kijkami do Nordic Walking w prezencie oraz darmowym pakietem Medical Assistance.

 

Jak założyć promocyjne konto z premią 100 zł

Pierwszym krokiem jest założenie profilu w promocji na dedykowanej stronie akcji. Czas na złożenie wniosku macie od 2 do 30 listopada 2016 roku.

Tradycyjnie, złożenie wniosku z innego źródła (na przykład ze strony głównej banku) nie uprawnia do wzięcia udziału w promocji. Jeżeli z waszego komputera będzie się rejestrowało kilka osób, pamiętajcie, iż każda z nich musi zarejestrować się osobno na unikalny adres e-mail (pomiędzy poszczególnymi rejestracjami warto też wyczyścić cookies, użyć trybu incognito lub wykorzystać inną przeglądarkę). Nie zapomnijcie o akceptacji regulaminu oraz wymaganych zgód.

Na waszą skrzynkę mailową zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji w promocji wraz z linkiem aktywacyjnym. Wiadomość może wpaść do zakładki SPAM, Oferty, Inne, dlatego warto tam zajrzeć, jeśli nie otrzymaliście maila na główną skrzynkę. Po kliknięciu w link zostaniecie przeniesieni na stronę serwisu. 

 

Osoby, które brały już udział w poprzednich akcjach Money Mania nie muszą się rejestrować po raz kolejny. Wystarczy, że wejdziecie na dedykowaną stronę promocji, zalogujecie się w aplikacji (zakładka Moje Konto) używając danych z poprzednich edycji oraz złożycie wniosek o konto.

 

Po kliknięciu w przycisk „Wyślij wniosek” zostaniecie przeniesieni bezpośrednio na stronę banku, gdzie dostępny jest już właściwy wniosek o Konto Godne Polecenia. Oprócz konta, należy również zawnioskować o kartę debetową VISA SOL oraz dostęp do bankowości BZWBK24 (jeśli takowego jeszcze nie posiadacie). W tym miejscu należy wyrazić zgodę na zwolnienie banku z tajemnicy bankowej w zakresie realizacji promocji. Doświadczeni użytkownicy bloga wiedzą już zapewne, iż jest to standardowe działanie, które pozwala organizatorowi zweryfikować komu premia się należy (po spełnieniu warunków), a komu nie. Pamiętajcie o tym, iż z promocji mogą skorzystać osoby, które:

 • nie złożyły w banku sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych,
 • wyraziły w banku zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną,
 • podały w banku numer telefonu komórkowego do kontaktu.

 

 

Umowę o konto należy podpisać do 31 grudnia 2016 roku. Możecie tego dokonać na dwa sposoby:

 • za pomocą przelewu weryfikacyjnego z waszego obecnego konta,
 • za pośrednictwem kuriera, który dostarczy umowę.

W pierwszym przypadku, wasze dane osobowe w obecnym banku muszą się zgadzać jota w jotę z danymi podanymi w formularzu. Najlepszym rozwiązaniem będzie przekopiowanie danych z ustawień dotychczasowego konta. Jednak bezpieczniejszą formą będzie wybranie opcji z kurierem, o czym organizator informuje nawet w regulaminie:

w przypadku negatywnej weryfikacji załączonego skanu dowodu osobistego lub niezgodności danych w przelewie internetowym  (weryfikacyjnym) Bank może odrzucić wniosek o otwarcie Konta, Karty i Usług BZWBK24.

 

Warunki otrzymania premii 100 zł

Gdy już otworzycie konto wraz z kartą VISA SOL (oraz wyrazicie odpowiednie zgody marketingowe) wystarczy, że w grudniu oraz styczniu zapewnicie wpływy o łącznej wysokości 1000 zł (w każdym miesiącu z osobna). Może to być pojedynczy wpływ na 1000 zł lub kilka mniejszych wpływów, na przykład 2 x 500 zł. Weryfikacji podlega data zaksięgowania środków na koncie.

…i to w zasadzie tyle. Trzeba przyznać, iż są to bardzo proste warunki, jeśli porównamy promocję do innych tego typu akcji. Bank nie wymaga dokonywania żadnych transakcji bezgotówkowych kartą, by otrzymać 100 zł bonusu (co jest dość często spotykaną praktyką). Ba, regulamin nie mówi nic o potrzebie utrzymywania karty przez określony czas, poza faktem jej wyrobienia. Jednak warto zostawić sobie kartę VISA SOL na dłużej, o czym przekonacie się w dalszej części analizy.

 

Gdy spełnicie już te banalne warunki, organizator powiadomi Was o przyznaniu premii do 20 lutego 2017 roku. Dostaniecie wówczas maila, w którym będziecie poproszeni o zalogowanie się na stronie promocji oraz wypełnienie danych do wypłaty bonusu. Będzie to numer Konta Godnego Polecenia, na który ma zostać przelana premia oraz wasze dane osobowe (takie same jak w przypadku dokonywania przelewu). Na wypełnienie tych danych będziecie mieli czas do 27 lutego 2017 roku

Premia gwarantowana zostanie wypłacona przez organizatora w terminie do dnia 10 marca 2017 roku.

 

Kalendarium promocji:

 • Od 2 do 30 listopada 2016 – rejestrujecie się w promocji

 • Do 31 grudnia 2016 – podpisujecie umowę o konto wraz z kartą debetową

 • Grudzień 2016 – zapewniacie wpływ (wpływy) na łączną kwotę 1000 zł

 • Styczeń 2017 – zapewniacie wpływ (wpływy) na łączną kwotę 1000 zł

 • Do 20 lutego 2017 – otrzymujecie maila z prośbą o wypełnienie danych

 • Do 27 lutego 2017 – wypełniacie dane do wypłaty premii

 • Do 10 marca 2017 – bonus ląduje na waszych kontach 🙂

 

Po szczegóły odsyłam do regulaminu na stronie promocji Money Mania 9.

 

„Konto z kartą procentuje”, czyli 4% na koncie osobistym

Nie da się ukryć, iż ostatni rok należał do promocji Konta Godnego Polecenia na 4% w skali roku. Po kilkumiesięcznej przerwie, promocja powraca w nowej odsłonie jako „Konto z kartą procentuje”. Regulamin promocji jest o wiele bardziej dopracowany niż poprzednio, co świadczy o sile blogów finansowych, które wypunktowały wszelkie nieścisłości wcześniejszych akcji.

Tym razem możecie założyć tylko jedno konto z oprocentowaniem wynoszącym 4% w skali roku. Dodatkowym wymogiem jest 12-miesięczna karencja w kwestii posiadania konta osobistego w BZ WBK. Jeśli zatem posiadacie konto w BZ WBK (albo sześć takich kont 😀 ), niestety nie założycie następnego, oprocentowanego na 4%.

Nowi i powracający klienci jak najbardziej mogą skorzystać z tej intratnej propozycji. Co warto zauważyć, oprocentowanie obowiązuje do końca grudnia 2017 roku, czyli jeszcze przez 13 miesięcy. Oprocentowanie konta prezentuje się następująco:

 • saldo do 4000 zł – oprocentowanie 4% w skali roku,
 • nadwyżka ponad 4000 zł – oprocentowanie 0% w skali roku.

Jeśli więc posiadacie na koncie mniej niż 4000 zł – całość środków pracuje na 4%. Natomiast gdy zgromadziliście więcej środków, wówczas kwota 4000 zł oprocentowana jest na 4%, zaś nadwyżka już na 0%.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje jednak niebezwarunkowo. Aby wasze środki pracowały na 4% w skali roku musicie zapewnić co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą na dowolną kwotę. Transakcje muszą zostać zaksięgowane na koncie w tym samym miesiącu kalendarzowym, w którym zostały wykonane. Mogą to być zarówno transakcje w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych (sklepy, stacje benzynowe itp.), jak i w Internecie (Allegro, sklepy internetowe itp.). Dla potrzeb promocji wyróżniamy:

 • miesiąc weryfikacji – miesiąc, w którym spełniacie warunek zapewnienia transakcji, jest nim już pierwszy, cząstkowy miesiąc, w którym podpisaliście umowę,
 • miesiąc bonusowania – jak łatwo się domyśleć następuje on po miesiącu weryfikacji, wówczas naliczane jest promocyjne oprocentowanie.

Przykładowo umowę zawieracie w listopadzie i sprytnie wykonujecie 5 transakcji bezgotówkowych kartą jeszcze w tym samym miesiącu. Wówczas środki zgromadzone na koncie w grudniu będą już oprocentowane według skali 4%. W następnych miesiącach oprocentowanie będzie naliczane analogicznie. Jeśli nie spełnicie warunku w danym okresie weryfikacji, wówczas całość środków oprocentowana będzie standardowo, na…0%. Oczywiście, nawet jeśli w którymś miesiącu powinie się Wam noga, i tak możecie skorzystać z promocyjnego oprocentowania w kolejnych miesiącach.

Zamknięcie konta lub przemianowanie go z Konta Godnego Polecenia na inny rachunek oferowany przez bank wyklucza Was z promocji. 

Po szczegóły odsyłam do regulaminu promocji „Konto z kartą procentuje”.

 

Ile można na tym zarobić

Załóżmy, iż uda się Wam jeszcze w listopadzie zawrzeć umowę o konto oraz wykonać 5 transakcji bezgotówkowych kartą. Wówczas wasze środki będą pracować na 4% w skali roku od 1 grudnia 2016 roku do 31 grudnia 2017 roku, czyli przez 13 miesięcy. Kapitalizacja jest miesięczna, jednak każda złotówka ponad 4000 zł oprocentowana jest na 0%. W związku z tym lokując równo 4000 zł, po 13 miesiącach zarobicie:

4000 zł x 4% x 13 / 12 =  173,33 zł brutto

173,33 zł x (100% – 19%) = 140,40 zł netto

Dodając 100 zł nieopodatkowanej premii, na czysto zdobędziecie 240,40 zł.

 

Szczegóły Konta Godnego Polecenia

 • 0 zł za prowadzenie konta – bezwarunkowo,
 • 0 zł opłaty miesięcznej za kartę VISA SOL pod warunkiem rozliczenia 5 transakcji bezgotówkowych, w przeciwnym razie karta kosztuje 4 zł,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów sieci BZWBK24, 2 zł w bankomatach sieci Cashzone oraz 3%, minimum 5 zł w pozostałych bankomatach,
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za pierwsze 5 smsKodów w danym miesiącu, smsKod 6-ty i kolejny w danym miesiącu wiąże się z opłatą równą 20 groszy,
 • szeroka sieć placówek w Polsce,
 • bardzo dobra aplikacja mobilna.

 

Szczegóły w tabeli opłat i prowizji.

 

Nie da się również ukryć, iż BZ WBK jest liderem pod względem promocji dla obecnych klientów, na przykład: 20 zł za wypróbowanie portfela MasterPass czy Korzystaj z BLIK-a i odbierz 20 zł premii.

Według raportu serwisu PRNews, BZ WBK po II kwartale tego roku zajmował 4. miejsce pod względem liczby rachunków bankowych w Polsce. Trzeci w rankingu mBank posiadał jedynie około 10 tysięcy rachunków więcej, co w skali ponad 3 milionów kont prowadzonych przez każdy z banków jest niewielką różnicą. Być może po tej akcji mBank zostanie zdetronizowany 🙂  Jednak mBank nie odda swojej pozycji bez walki, broniąc się swoją promocją z oprocentowaniem 3% w skali roku oraz do 300 zł premii.

 

>>> Załóż Konto Godne Polecenia z bonusem 100 zł <<<

 

Opodatkowanie premii

Wartość Premii w Akcji jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust.1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. z 2012 r. , poz.361 z późn. zm.).

 

Jak zamknąć konto

Stałym elementem każdej mojej analizy promocji bankowej jest kwestia zamykania konta. Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn, Konto Godne Polecenia nie spełni waszych oczekiwań – będziecie je mogli zamknąć bez żadnych konsekwencji. Oczywiście warto jest poczekać z tym do wypłaty premii, gdyż wcześniejsze wypowiedzenie będzie skutkować utratą prawa do otrzymania bonusu. Nawet jeśli nie zamierzacie używać Konta Godnego Polecenia jako głównego rachunku do codziennych rozliczeń, warto pozostawić je w roli skarbonki. Oprocentowanie wynoszące 4% robi wrażenie nawet na tle rynkowych stawek kont oszczędnościowych, mimo, iż jest to tradycyjny rachunek osobisty.

Szczegóły dla tego jak i innych banków w poradniku Jak skutecznie zamknąć konto bankowe.

 

Chcesz być na bieżąco dzięki czemu twoje dochody będę jeszcze wyższe?
Polub stronę na facebooku, obserwuj na Twitterze lub LinkedIn bądź zapisz się na newsletter

.

[efb_likebox fanpage_url=”JakDorobic” box_width=”250″ box_height=”” locale=”pl_PL” responsive=”1″ show_faces=”1″ show_stream=”0″ hide_cover=”0″ small_header=”0″ hide_cta=”0″ ]

JAKDOROBIC.PL
W ŚWIETLE SOCIAL MEDIÓW


10

lat
na rynku

25

tysięcy
polubień

7

tysięcy członków
grupy

2.5

tysięcy
artykułów